Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Järla Orientering

41 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Olle BoströmH21 Elit (387)1:32:30+1:396:56
5Nora HallD16 Kort (129)43:48+5:1411:31
6Mats NordbrødenH21 Kort (1049)48:06+5:306:45
8Ingjerd MyhreD21 Elit (362)1:27:49+7:159:01
15Ida TorbiörnssonD18 Elit 2 (180)1:11:33+15:1613:06
16Alain DenzlerH21 Elit (387)1:39:43+8:527:29
17Anders HallH55 Kort (500)43:09+8:009:35
21Tove KarlssonD12 Kort (142)39:09+20:0416:14
22Harald Henriksson3-days Men (170)1:06:16+16:149:37
22Dora SzerencsiD21 (742)1:09:43+6:1410:22
22Oscar BjörckH21 Kort (1049)51:11+8:357:11
22Morten Jarvis WestergårdH21 Elit (387)1:40:45+9:547:34
23Axel Rudehill-Sundell3-days Easy (88)1:11:28+40:2121:16
23Rolf KarlssonH55 Kort (500)45:51+10:4210:11
28Oscar WibergH18 Elit 2 (490)1:11:46+10:3610:10
28Peder KockH21 Kort (1049)56:07+13:317:53
29Erik BerzellH20 Elit (540)1:20:21+8:188:04
29Kaspar HäglerH21 Elit (387)1:43:15+12:247:45
30Martin Dahlgren-Rosén3-days Men (170)1:14:35+24:3310:49
30Anna Dahlgren-RosénD18 Elit (557)1:01:31+6:0410:41
33Signe KlintingD21 Elit (362)1:38:13+17:3910:05
34Donald StaudteOpen 12 (185)2:19:50+1:03:1815:11
39Erik MattssonOpen 9 (748)1:16:24+23:2310:08
46Jan-Erik WibergH70 Kort (532)45:29+11:5615:41
50Mathias Myrefelt NorlingerH20 (272)2:35:48+1:37:1522:19
51Stefan Sundell3-days Difficult (277)1:08:19+31:5414:03
59Maya KastlanderD11 (567)34:39+12:5012:52
62Bengt HallH50 (1174)56:28+13:149:20
64Christoph MeierH21 Elit (387)1:56:39+25:488:45
68Åsa SundströmD12 (696)33:10+12:1411:40
69Johanna SundströmD50 (573)54:00+21:1813:59
81Emma SundvallD20 Elit (466)1:37:04+39:1913:52
82Ludvig SandahlH18 Elit 2 (490)1:40:23+39:1314:14
101Ylva TorbiörnssonD45 Kort (805)56:50+24:5915:16
123Hilda MattssonOpen 8 (1444)53:41+22:3211:52
155Magnus EricsonH16 (850)1:14:43+41:0913:51
161Gustaf EricsonH45 Kort (1390)58:26+22:2811:27
203Teodor EricsonU2 (1094)38:29+22:1115:54
224Lars JohanssonH50 (1174)2:07:55+1:24:4121:10
Arvid HenrikssonH20 Elit (540)ej godkänd
Christina LinderD55 Motion (243)ej godkänd
Håkon Jarvis Westergård3-days Men (170)ej start
Axel MattssonH21 Kort (1049)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser