Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Roxen

79 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Göran SvenssonH60 Motion (156)43:2510:56
2Tove PetterssonD14 (641)29:44+0:307:30
3Måns Björnskiöld3-days Easy (88)32:35+1:289:41
4Susanne AldénD40 Kort (909)36:27+3:098:49
7Oliver LindblomOpen 3 (710)29:59+6:3710:16
7Susanne PetterssonD45 Kort (805)36:00+4:099:40
8Annika AsketunD45 (744)40:22+2:578:47
10Christer SandhH65 (687)47:06+4:3310:33
10Helena HolmD45 Motion (502)46:41+5:4113:06
10Edvin WalterssonH12 Kort (99)22:04+6:379:11
13Louise DalhammerD50 Motion (217)52:23+8:2414:55
14Jörgen HjortH45 Motion (298)58:27+19:4011:52
14Mille LangerU1 (1370)14:32+2:197:24
15Anders SternöH70 Kort (532)37:48+4:1513:02
17Adam TellsénH18 Elit 2 (490)1:08:09+6:599:40
17Sofia GustafssonD45 Kort (805)40:12+8:2110:48
19Dan JosefssonH50 Motion (233)1:02:31+18:1913:18
19Jonas AnderssonH16 (850)38:32+4:587:08
21Lukas EvebornH18 Elit 2 (490)1:09:42+8:329:53
22Emma PetterssonD18 Elit (557)1:00:52+5:2510:35
22David JosefssonH13 (749)33:29+6:258:27
24Erik HanssonH50 Motion (233)1:10:17+26:0514:57
24Jakob TellsénH14 (754)30:20+5:147:35
24Henrik PetterssonH45 Kort (1390)42:43+6:458:22
24Anders DalhammerH50 (1174)51:15+8:018:29
25Elvira KarnehedD13 (696)35:59+6:259:45
26Stefan TellsénH50 (1174)51:25+8:118:30
27Pernilla HörwingD45 Kort (805)42:05+10:1411:18
28Barbro ÖstlundD60 (252)53:49+19:5314:54
29Victoria AsketunD16 (684)42:00+7:209:31
30Gith TellsénD45 Kort (805)43:09+11:1811:35
31Hugo LillieströmH16 (850)39:30+5:567:19
33Ida DalhammerD21 (742)1:12:18+8:4910:45
34Lova EvebornD18 Elit (557)1:02:14+6:4710:49
34Olivia AsketunD13 (696)37:30+7:5610:09
35Gunnar CarlsonH70 Kort (532)42:17+8:4414:34
38Anders LillieströmH45 (1091)1:00:18+9:278:45
42Linnea HanssonD15 (646)43:04+11:079:40
43Albin LillieströmH18 Elit (582)1:09:34+12:419:09
43Mattias JosefssonH11 (688)25:54+7:419:39
50Jonas OlssonH40 Kort (1099)54:36+12:229:10
51Barbro FrelinD60 Kort (324)57:25+28:0218:56
53Pontus LindblomH18 Elit 2 (490)1:17:18+16:0810:57
54Sofie HelanderD10 (800)24:24+6:499:31
55Elias TellsénH10 (896)20:48+6:288:09
59Fanny AsketunD20 Elit (466)1:21:27+23:4211:38
61Liselotte EvebornD45 Motion (502)1:03:30+22:3017:50
62Marie WalterssonD35 Kort (370)1:06:30+28:4815:08
71Ida HjortD11 (567)36:51+15:0213:41
72Olle HanssonH18 Elit 2 (490)1:21:56+20:4611:37
73Erik HelanderH45 (1091)1:07:18+16:279:46
74Linn AldénD12 (696)34:52+13:5612:16
74Bengt ÖstlundH60 (688)58:49+18:1911:48
77Kristine HjortD40 Motion (523)1:11:58+33:1512:28
77Jan AsketunH50 (1174)58:12+14:589:38
78Tilde EvebornD10 (800)27:26+9:5110:42
86Mindra LangerD10 (800)28:09+10:3410:59
86Malva EvebornD15 (646)49:46+17:4911:11
88Jannika JosefssonOpen 3 (710)41:58+18:3614:22
89Mikael LangerH45 Kort (1390)49:56+13:589:47
90Josef HelanderH14 (754)39:12+14:069:48
94Olivia FröbergD15 (646)51:21+19:2411:32
95Maria LillieströmD45 Kort (805)56:20+24:2915:08
96Elena Marti BarclayD15 (646)52:26+20:2911:46
98Moa HjortD13 (696)49:25+19:5113:23
99Joel KarnehedH16 (850)48:43+15:099:02
122Sigrid FröbergD13 (696)57:39+28:0515:37
128Malte EvebornH13 (749)55:38+28:3414:02
134Fanny WalterssonD10 (800)38:41+21:0615:06
140Hugo DalhammerH16 (850)1:01:31+27:5711:24
145Maria LangerD40 Kort (909)1:09:37+36:1916:51
150Agnes GustafssonU2 (1094)30:34+14:1612:37
159Joakim WalterssonOpen 5 (2110)53:22+21:1814:46
202Patrik EvebornH45 Kort (1390)1:04:23+28:2512:37
211Moa PihlströmU2 (1094)43:31+27:1317:58
296Kerstin BobergOpen 7 (1596)1:06:21+46:3522:57
297Birgitta HanssonOpen 3 (710)1:11:19+47:5724:25
Johanna JosefssonU1 (1370)ej godkänd
Joakim FornanderH45 Kort (1390)ej godkänd
Hans KleistH70 (594)ej start
Emil TellsénH20 Elit (540)ej start
Emil RankkaH21 (889)ej start
Tove PihlströmD15 (646)ej start
Anna FröbergD50 Kort (561)ej start
Anna PihlströmOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser