Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Västvärmlands OK

36 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jan FogelbergH70 (594)36:29+0:519:11
6Sven-Arne NilssonH70 Motion (220)49:21+3:4713:54
6Martin Fogelberg3-days Difficult (277)42:38+6:138:46
8Peter   Carlman3-days Middle (290)35:23+6:598:40
10Rolf ErikssonH60 Kort (465)34:42+3:139:49
11Laila OlssonD70 Kort (205)45:04+9:2118:01
13Rolf Andersson3-days Middle (290)41:06+12:4210:04
14Fredrik KarlssonH40 Motion (326)1:06:48+14:19
17Tony GullqvistH50 Motion (233)1:00:21+16:0912:50
20Anna-Märta JohanssonD40 Motion (523)50:40+11:578:46
24Jonas FogelbergH35 (257)1:13:24+16:409:31
28Tommy JohanssonH40 (638)1:08:10+14:199:25
30Magnus JonssonH35 Kort (413)1:07:16+16:5810:26
32Thomas GabrielssonH55 Kort (500)49:03+13:5410:54
32John LarssonH80 (204)57:42+23:2718:29
34Rune OlssonH70 Motion (220)1:21:45+36:1123:01
34Sofia FogelbergD21 Motion (232)1:28:57+47:1320:32
42Marina ThybergD40 Kort (909)43:04+9:4610:25
43Elin ErikssonD21 (742)1:13:30+10:0110:56
43Christina GabrielssonD50 Kort (561)38:50+9:5612:54
55Klara JohanssonD13 (696)41:47+12:1311:19
57Jenny GullqvistD21 (742)1:16:18+12:4911:21
65Elias JosefssonU1 (1370)17:31+5:188:56
67Emilia CarlmanOpen 5 (2110)44:21+12:1712:17
72Maria ErikssonD21 (742)1:19:17+15:4811:47
85Thomas ÖstlundOpen 8 (1444)48:13+17:0410:40
93Lovisa GullqvistD10 (800)29:15+11:4011:25
102Maria DåverhögD40 Kort (909)52:23+19:0512:41
108Anders FogelbergH21 (889)1:44:44+30:5511:01
121Gustaf ThybergH11 (688)44:26+26:1316:34
142Maja JosefssonU2 (1094)29:50+13:3212:19
144Adam ThybergH12 (772)45:39+27:4916:01
159Nils JohanssonH10 (896)30:19+15:5911:53
180Malte BlomgrenU1 (1370)25:03+12:5012:46
197Lars ThybergOpen 5 (2110)57:08+25:0415:49
Tim ÖstlundInskolning (1036)fullföljt
Pernilla StakeD40 Kort (909)ej start
Kristin JohanssonD40 (349)ej start
Anders JohanssonH45 Kort (1390)ej start
Märtha StakeD12 (696)ej start
Marianne GerbornD60 Kort (324)ej start
Ingrid StakeD14 (641)ej start
Oskar JohanssonH20 (272)ej start
Arvid JohanssonH16 Kort (133)ej start
Eric GävertH50 Kort (970)ej start
Anna GerbornOpen 4 (718)ej start
Lydia StakeInskolning (1036)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser