Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Attunda OK

53 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Martin Gelinder3-days Men (170)55:55+5:538:06
8Ida HellströmOpen 1 (561)21:52+6:229:13
12Kristina FriskD65 Kort (313)54:27+10:4917:33
12Marcus SteneboH11 (688)21:11+2:587:54
13Tove Forshällen3-days Women (179)52:25+12:1010:40
13Anders CarlheimH35 (257)1:09:52+13:089:03
15Maria Von SchmalenséeD40 (349)47:00+9:599:54
17Alma Hellström3-days Middle (290)43:26+15:0210:38
20Madeleine Limpar3-days Women (179)57:57+17:4211:48
21Elis IversH11 (688)22:51+4:388:31
25Charlotte EngesD50 Motion (217)1:06:23+22:2418:54
26Sofia IversD13 (696)36:40+7:069:56
27Leif NordinH65 (687)52:27+9:5411:45
27Björn CarlheimH35 (257)1:13:50+17:069:34
28Gustav WirénH13 (749)34:17+7:138:39
28Anders NilssonChallenge H 10 (182)1:31:34+31:1110:16
29Daniel RoosH20 Elit (540)1:20:21+8:188:04
29Anders BrunanderChallenge H 10 (182)1:31:42+31:1910:17
36Monica RoosD45 Kort (805)44:20+12:2911:55
36Ulrik IversH45 Kort (1390)44:17+8:198:40
40Lena NilssonD40 Kort (909)42:53+9:3510:23
40Anton DanielsH20 (272)1:31:42+33:0913:08
41Veronica RedtzerD15 (646)42:52+10:559:37
44Göran AnderssonPre-Elit (320)0:23+0:230:01
44Alicia RedtzerD15 (646)43:19+11:229:44
45Josefin KarlssonD18 (289)1:24:19+32:5817:18
52Jonas Hellström3-days Difficult (277)1:08:31+32:0614:05
55Vilma NilssonD10 (800)24:40+7:059:38
56Filip BrunanderH18 (520)1:13:18+20:1411:52
57Oskar DanielsH21 Elit (387)1:51:17+20:268:21
58Johan RedtzerH45 Kort (1390)47:03+11:059:13
60Nina IversD45 Kort (805)47:53+16:0212:52
60Hampus BrunanderH15 (748)45:44+11:218:42
70Simon MarteliusH20 Elit (540)1:32:58+20:559:20
71Christian RedtzerH18 Elit 2 (490)1:20:48+19:3811:27
74Maja SandvikD13 (696)45:40+16:0612:22
77Christopher WilestedtH18 Elit 2 (490)1:25:31+24:2112:07
78Lovisa NilssonD13 (696)46:04+16:3012:29
80Göran FriskH65 Kort (570)52:29+19:5415:37
84Karl EngesH20 Elit (540)1:42:40+30:3710:19
89Oskar EngesH16 (850)47:12+13:388:45
92Håkan RedtzerH50 (1174)1:01:29+18:1510:10
104Marcus Salomon-SörensenH15 (748)53:08+18:4510:07
114Karin SteneboD45 (744)1:02:27+25:0213:36
118Felicia HökarsOpen 3 (710)44:17+20:5515:09
127Åsa WilestedtD40 Kort (909)1:00:17+26:5914:35
140Anette BrunanderD40 Kort (909)1:07:15+33:5716:16
158Love LindströmH21 (889)2:25:51+1:12:0215:21
160Peter Salomon-SörensenH50 Kort (970)1:03:54+27:4713:28
174Jakob RedtzerH21 Kort (1049)1:34:39+52:0313:18
175Mikael WirénH50 (1174)1:15:16+32:0212:27
215Malin DimanderOpen 3 (710)56:16+32:5419:16
Ulrika HellströmOpen 5 (2110)ej godkänd
Hans Andersson StrinningH60 Kort (465)ej start
Wiktor EngesU1 (1370)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser