Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Skåneslättens OL

77 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Ina LindebergD60 (252)33:569:23
6David SvenssonH20 Elit 2 (89)1:30:48+9:0310:13
9Curth SvenssonH85 (54)1:22:36+34:5128:40
10Lisa Jonsson-NordinD16 (684)37:52+3:128:35
15Susanne OlssonD60 Motion (183)1:05:12+23:1421:06
17Lovisa WeidenD14 (641)33:42+4:288:30
17Noa LindvallH16 Kort (133)51:23+14:0212:56
17Gustav ÅkessonH12 Kort (99)29:29+14:0212:17
18Elin TiensuuD35 Motion (190)51:35+14:3612:40
19Niklas OlssonH21 (889)1:23:46+9:578:49
20Albin WeidenH12 (772)21:25+3:357:30
20Lena OlssonD55 (418)50:47+8:1712:57
20Jakob Segerslätt3-days Men (170)1:04:27+14:259:21
21Hugo MattssonH21 Kort (1049)51:08+8:327:11
23Stefan PålssonH50 (1174)51:08+7:548:27
24Christina SegerslättD55 (418)51:37+9:0713:10
24Kenth SundgrenH65 (687)52:04+9:3111:40
25Christina OlssonD55 (418)53:52+11:2213:44
29Tea MarkholmD13 (696)37:10+7:3610:04
31Pernilla OlssonD21 (742)1:11:54+8:2510:41
32Göran RylanderH50 Motion (233)1:25:32+41:2018:11
33Fredrik SalomonssonH35 Kort (413)1:07:34+17:1610:29
33Helén ÅkessonOpen 1 (561)27:54+12:2411:46
35Karin SvenssonD35 Motion (190)1:43:59+1:07:0025:32
35Johan SanderH35 Kort (413)1:08:02+17:4410:33
36Karolina  HellfalkD35 Motion (190)1:58:51+1:21:5229:12
36Annika JönssonOpen 11 (267)1:16:39+38:5914:13
38Annie LennartssonD21 Kort (619)54:10+11:5011:17
41Roland NilssonH50 Motion (233)1:37:34+53:2220:45
41Maja GelknerD14 Kort (220)51:18+28:0317:56
42Niklas GelknerH45 Motion (298)1:19:02+40:1516:03
49Kerstin JensenD45 Kort (805)45:38+13:4712:16
49Ingrid SalomonssonD65 (270)1:05:04+27:2718:45
51Viggo JohanssonH13 (749)38:06+11:029:37
51Margareta RylanderD45 Kort (805)46:05+14:1412:23
66Hanne HusbyD11 (567)35:52+14:0313:20
66Mats OlssonH65 Kort (570)47:55+15:2014:15
68Isak PrellnerH18 Elit (582)1:13:33+16:409:40
70Marika HusbyD45 Kort (805)51:20+19:2913:47
71Erik ZeilonH18 Elit (582)1:14:19+17:269:46
71Marie MarkholmD40 Kort (909)46:09+12:5111:10
75Adam JohanssonH11 (688)30:36+12:2311:25
79Lotta BerntssonD50 Kort (561)46:31+17:3715:27
87Sven-Erik ForsellH70 Kort (532)1:00:36+27:0320:53
88Sten SegerslättH55 (674)1:03:07+25:1211:27
89Magnus ThuressonH40 Kort (1099)1:01:15+19:0110:17
94Björn ÅkessonOpen 6 (532)2:01:38+1:13:2020:36
94Malin WeidenD45 Kort (805)55:57+24:0615:02
96Stina MöllerD14 (641)49:00+19:4612:22
98Ebba JensenD15 (646)53:06+21:0911:55
102Alva NystedtD12 (696)40:40+19:4414:19
104Gert OlssonH65 (687)1:15:28+32:5516:55
107Ola MarkholmH40 Kort (1099)1:03:35+21:2110:41
109Johan JensenH45 Kort (1390)52:48+16:5010:21
111Maja LagnanderOpen 1 (561)41:27+25:5717:29
119Angelica EngströmD21 (742)1:38:47+35:1814:41
128Edvin SanderH10 (896)25:34+11:1410:01
129Ida HusbyD10 (800)34:37+17:0213:31
132Daniel NilssonH21 Kort (1049)1:12:53+30:1710:15
141Pontus ThuressonH13 (749)1:13:07+46:0318:27
142Isak LagnanderH14 (754)1:16:20+51:1419:05
147Bengt-Åke BerntssonH50 (1174)1:10:26+27:1211:39
153Jan JohanssonH50 Kort (970)59:39+23:3212:35
161Theo GelknerU2 (1094)31:45+15:2713:07
173Jakob ÅkessonU2 (1094)33:20+17:0213:46
192Olof BarrH45 (1091)1:53:49+1:02:5816:32
211Mats JonssonH45 Kort (1390)1:06:17+30:1912:59
238Anna PrellnerOpen 8 (1444)1:09:05+37:5615:17
238Henrik WeidenH45 Kort (1390)1:15:17+39:1914:45
241Niklas LagnanderOpen 5 (2110)1:02:33+30:2917:19
285Adrian EngströmOpen 5 (2110)1:07:27+35:2318:41
292Anders MöllerOpen 5 (2110)1:08:40+36:3619:01
295Bengt SalomonssonOpen 8 (1444)1:35:15+1:04:0621:04
Jack SalomonssonInskolning (1036)fullföljt
Valter SanderInskolning (1036)fullföljt
Hannah TiensuuInskolning (1036)fullföljt
Adam SegerslättH18 Elit 2 (490)ej godkänd
Ronja ArvidssonD21 (742)ej start
Kalle EkebjärH45 Kort (1390)ej start
Matilda RylanderD14 Kort (220)ej start
Wilma MarkholmD15 (646)ej start
Linda NilssonD21 Kort (619)ej start
Erik EkebjärU2 (1094)ej start
Liselott GelknerOpen 3 (710)ej start
Linn ThuressonInskolning (1036)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser