Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Bävern

57 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Jessica ElmerssonD45 Motion (502)42:19+1:1911:53
7Ingrid AdolfssonD55 Motion (243)46:47+10:4314:53
10Fredrik AugustssonH40 Motion (326)1:02:27+9:58
11Beatrice Gustavsson3-days Women (179)50:46+10:3110:20
11Evert JohanssonH55 Kort (500)41:34+6:259:14
12Gert WesterdahlOpen 6 (532)1:05:50+17:3211:09
12Björn DavidssonH40 Motion (326)1:06:05+13:36
13Mona LindénD35 Motion (190)49:29+12:3012:09
13Jessica KarmetunD40 Motion (523)47:03+8:208:09
15Pia LundbergD50 Kort (561)32:19+3:2510:44
17Linus LundbergH14 (754)29:19+4:137:19
19Per LundbergPre-A (231)1:57+1:57
25Mikael M KarlssonH40 Motion (326)1:14:48+22:19
25Mikael ÖrnChallenge H 10 (182)1:24:43+24:209:30
26Gunnar HolmH65 Motion (167)1:18:49+32:2921:04
30Oliwer LundbergH18 Elit (582)1:06:28+9:358:44
33Alice HallD10 (800)22:34+4:598:48
35Elsa HallU1 (1370)16:04+3:518:11
42Ulrik JohanssonH40 Motion (326)1:28:58+36:29
44Sandra DavidssonD21 Motion (232)2:04:26+1:22:4228:44
46Emil JohanssonH18 (520)1:09:58+16:5411:20
47Aron RudbergH11 (688)26:17+8:049:48
47Stina JohanssonD15 (646)44:00+12:039:53
48Stefan AdolfssonH60 Kort (465)42:31+11:0212:02
49Mårten Nilsson3-days Middle (290)1:00:16+31:5214:46
50Johan SchagerlindOpen 9 (748)1:20:23+27:2210:40
54Rasmus LundbergH18 Elit (582)1:11:23+14:309:23
56Petra GerhardssonOpen 1 (561)30:21+14:5112:48
68Tommy BergströmOpen 4 (718)1:20:58+31:0716:35
69Åsa BergströmOpen 4 (718)1:21:00+31:0916:35
76Vera GerhardssonD10 (800)26:57+9:2210:31
78Lizen BergströmOpen 3 (710)40:47+17:2513:58
79Marie AugustssonD40 Motion (523)1:15:24+36:4113:04
80Hanna AdolfssonD21 Kort (619)1:03:19+20:5913:11
88Mikael KarlssonOpen 5 (2110)47:00+14:5613:01
90Alexander AugustssonH15 (748)50:10+15:479:33
95Linda HedströmOpen 4 (718)1:39:55+50:0420:28
96Johannes FreundtOpen 4 (718)1:42:45+52:5421:03
103Hugo HedströmH10 (896)23:41+9:219:17
107Frida LindénD10 (800)30:56+13:2112:05
110Mikael HallH21 Kort (1049)1:09:57+27:219:50
114Piere  JosefssonOpen 4 (718)2:28:12+1:38:2130:22
115Emma LindénU1 (1370)20:41+8:2810:33
115Jenny JosefssonOpen 4 (718)2:28:13+1:38:2230:22
116Robin ÖrnH21 Kort (1049)1:10:46+28:109:57
135Ulrica RudbergD40 Kort (909)1:05:14+31:5615:47
180Marika HallOpen 5 (2110)55:53+23:4915:28
197Jonny LindénH40 Kort (1099)1:26:33+44:1914:32
199Sara SchagerlindOpen 3 (710)53:54+30:3218:27
203Agneta HolmOpen 3 (710)54:16+30:5418:35
217Loviza KarlssonU1 (1370)29:46+17:3315:11
226Tindra DavidssonU1 (1370)30:54+18:4115:45
247Matilda AugustssonOpen 3 (710)1:00:01+36:3920:33
318Maja JosefssonOpen 3 (710)1:19:30+56:0827:13
Elsa GerhardssonInskolning (1036)fullföljt
Rufus HedströmInskolning (1036)fullföljt
Hampus KarlssonInskolning (1036)fullföljt
Isac HultgrenOpen 4 (718)ej start
Josefine SandbergOpen 5 (2110)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser