Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

Asker SK

45 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Synne StrandD16 (684)36:21+1:418:14
8Anne Moian NydalD55 Motion (243)46:52+10:4814:55
15Selma Øfsthus GravirD20 (410)1:08:08+8:4112:17
16Eva Lill KvisleD45 (744)42:09+4:449:10
16Ann Katrin Olsen3-days Women (179)54:22+14:0711:04
17Anette Jauhojärvi MarkussenD12 Kort (142)27:28+8:2311:23
19Hilda ØfsthusD45 (744)42:41+5:169:17
20Toril Fougner WisløffD40 (349)49:41+12:4010:28
20Ida Kristine  NordvikD14 Kort (220)32:28+9:1311:21
22Ragnhild LøvliD20 (410)1:11:32+12:0512:54
26Bjørnar LøvliH18 (520)1:04:36+11:3210:28
27Sander ArntzenH15 (748)40:37+6:147:44
28Tilla Farnes HennumD18 Elit (557)1:01:21+5:5410:40
31Vegard GulbrandsenH18 Elit (582)1:06:35+9:428:45
32Erland KvisleH20 Elit (540)1:21:17+9:148:10
37Lotte Jauhojärvi MarkussenD15 (646)42:11+10:149:28
38Kaja Bråten LøvaldD20 Elit (466)1:14:31+16:4610:38
40Per Clemet WisløffH15 (748)43:50+9:278:20
42Tommy JauhojärviH45 (1091)1:01:19+10:288:54
43Ina MartiniD13 (696)39:05+9:3110:35
49Anna Øfsthus GravirD14 (641)38:11+8:579:38
53Vegard KvisleH45 Motion (298)1:34:47+56:0019:15
54Gyrid LøvliOpen 10 (473)56:39+20:0814:03
62Gjermund GravirH45 (1091)1:05:26+14:359:30
62Ingrid GulbrandsenD20 Elit (466)1:21:57+24:1211:42
69Håkon LøvliH50 Kort (970)46:38+10:319:50
77Vegard LøvliH15 (748)47:57+13:349:08
77Silje ArntzenD20 Elit (466)1:31:23+33:3813:03
80Sjur KvisleH16 (850)45:43+12:098:28
83Axel HoveidH16 (850)45:59+12:258:31
88Øyvind HoveidH65 (687)1:08:50+26:1715:26
89Bjørn MartiniH45 (1091)1:09:33+18:4210:06
90Nora Synnøve WoxholthD18 Elit (557)1:16:12+20:4513:15
92Maria PerssonD50 Kort (561)51:36+22:4217:08
94Ragnhild Øfsthus GravirD10 (800)29:18+11:4311:26
94Fanni Jauhojärvi MarkussenD18 Elit (557)1:17:21+21:5413:27
100Sara MartiniD10 (800)30:11+12:3611:47
103Margrethe WisløffD18 Elit (557)1:24:17+28:5014:39
114Petra  HoveidD13 (696)53:55+24:2114:36
118Roar NydalH55 (674)1:20:22+42:2714:35
185Sverre WisløffH45 (1091)1:42:18+51:2714:52
197Bjørn-Willy ArntzenH45 (1091)1:55:42+1:04:5116:49
284Sølvi MArtiniOpen 5 (2110)1:07:25+35:2118:40
Martha WisløffD10 (800)ej godkänd
Johan WestlyH16 (850)ej godkänd
Eivind Øfsthus GravirH18 Elit (582)ej start
Jan Anders IstadH40 Kort (1099)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser