Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för O-Ringen Borås 2015, etapp 5

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: O-Ringen Borås 2015
Arrangörsorganisation: O-Ringen
Datum: söndag 19 juli 2015 - fredag 24 juli 2015

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Elitsprint/MTB-O 1Elitsprint/MTB-O 1 (totalt)Etapp 3/MTB-O 2Etapp 3/MTB-O 2 (totalt)Etapp 4/MTB-O 3Etapp 4/MTB-O 3 (totalt)Etapp 5Etapp 5 (totalt)

OK Linné

92 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Rassmus AnderssonH21 Elit (387)1:30:516:49
1Sandra BoströmD16 (684)34:407:51
2Albin RidefeltH21 Elit (387)1:31:39+0:486:53
3Samantha SaegerD21 (742)1:04:30+1:019:35
4Olle GrywenzH16 (850)35:16+1:426:32
6Christina HjertsonD60 (252)38:13+4:1710:35
6Lars MandahlH50 Motion (233)52:53+8:4111:15
9Annika BjörkD35 (137)1:02:01+6:3410:29
10Jannis BonekH16 (850)37:13+3:396:54
11Marie OhlinD21 Kort (619)45:40+3:209:30
12Karl GrywenzH13 (749)31:46+4:428:01
12Maria BrolinChallenge D 10 (65)2:10:46+55:2114:40
13Annika BillstamD21 Elit (362)1:29:26+8:529:11
13Tryggve RönnqvistH55 Kort (500)41:41+6:329:15
14Fredrika von EssenD20 (410)1:08:02+8:3512:16
14Karin SkoglundD50 Motion (217)53:41+9:4215:17
14Henry McNultyH20 Elit (540)1:17:49+5:467:49
15Karna Thorsson3-days Women (179)53:05+12:5010:48
17Marcus PherssonH45 Kort (1390)40:38+4:407:58
19Pontus JohanssonOpen 12 (185)1:39:58+23:2610:51
21Elsa HedinD10 (800)21:05+3:308:14
22Anders BoströmH45 (1091)57:15+6:248:19
22Axel GidlundH11 (688)23:03+4:508:36
24Henrik RoosH40 Kort (1099)48:55+6:418:13
24Oskar AnderssonH17-20 Kort (146)1:24:08+38:1515:34
25Klara MandahlD18 Elit 2 (180)1:18:22+22:0514:21
27Andreas HjertsonOpen 9 (748)1:12:16+19:159:35
28Gustav BrolinChallenge H 5 (174)1:13:11+36:3014:45
29Emil BoströmH13 (749)34:19+7:158:39
29Viktor BoströmH11 (688)24:00+5:478:57
30Daniel RönnqvistH16 (850)39:27+5:537:19
31Arvid RoosH14 (754)30:59+5:537:44
31Klara HartD10 (800)22:16+4:418:41
41Niklas AldénH21 Elit (387)1:46:54+16:038:01
42Johanna RoosD11 (567)31:59+10:1011:53
42Henrik BergmanH70 (594)47:19+11:4111:55
43Lotta MöllerD45 Motion (502)58:18+17:1816:22
43Torun Swenning3-days Women (179)1:15:01+34:4615:16
44Johan MöllerH50 (1174)54:05+10:518:57
44Maria HartD50 (573)48:47+16:0512:38
44Peter EklövH55 Kort (500)51:31+16:2211:26
46Owe FredholmPre-Elit (320)0:25+0:250:01
47Simon EklövH21 Elit 2 (473)1:53:36+16:099:19
48Sara RoosU1 (1370)16:35+4:228:27
49Eva FredholmPre-Elit (320)0:26+0:260:01
49Pontus GustafssonH13 (749)37:34+10:309:29
49Per-Erik ÅslundOpen 7 (1596)29:52+10:0610:20
50Tuve MöllerH18 Elit 2 (490)1:17:00+15:5010:55
52Ellen HedinU1 (1370)16:47+4:348:33
54Märit KarlströmOpen 11 (267)1:38:24+1:00:4418:15
54Jakob AnderssonH21 Elit (387)1:49:46+18:558:14
56Anna KarlströmD18 Elit (557)1:06:42+11:1511:36
59Martin FredholmPre-Elit (320)1:08+1:080:05
62Axel SparrmanU1 (1370)17:23+5:108:52
63Francois JolyH21 Elit 2 (473)2:02:53+25:2610:04
64Malin SparrmanD40 (349)1:25:25+48:2418:01
64Albin ÅslundH10 (896)21:13+6:538:19
65Kate MorrisonD21 (742)1:17:40+14:1111:33
65Dan HörnellH40 (638)1:20:28+26:3711:07
65Isak EklövH21 Kort (1049)1:02:58+20:228:51
68Lars Erik HermanssonH60 (688)57:07+16:3711:28
71Klara MöllerD15 (646)47:04+15:0710:34
79Sara JohanssonD21 Kort (619)1:03:03+20:4313:08
81Annette RoosD40 Kort (909)48:49+15:3111:49
83Pia GuståsD45 (744)54:54+17:2911:57
83Linn RistoD12 (696)36:06+15:1012:42
86Andreas OlssonH40 Kort (1099)1:01:06+18:5210:16
90Mats WickbomOpen 7 (1596)34:15+14:2911:51
92Mathias NordlinderH11 (688)34:26+16:1312:50
93Carl-Johan HögbergH21 (889)1:41:16+27:2710:39
95Olle NilssonH18 Elit (582)1:23:32+26:3910:59
95Oskar StenviH14 (754)40:46+15:4010:11
101Daniel Carlson BjernaldH18 Elit (582)1:29:46+32:5311:48
101Peter GustafssonH40 Kort (1099)1:02:34+20:2010:30
109Kjell RistoH50 Kort (970)51:10+15:0310:47
112Anders KarlssonH60 (688)1:09:42+29:1213:59
113Linnea RönnqvistOpen 7 (1596)35:54+16:0812:25
121William ErnlundH16 (850)53:52+20:189:59
131Theo RistoU1 (1370)21:46+9:3311:06
147Adam SparrmanU2 (1094)30:20+14:0212:32
161Frida ÖhlundOpen 7 (1596)40:32+20:4614:01
170Oscar ÅslundH10 (896)33:59+19:3913:19
173Tommy StenviH45 Kort (1390)59:47+23:4911:43
190Sofia ÅslundOpen 7 (1596)43:29+23:4315:02
198Ivar MandahlU1 (1370)27:16+15:0313:54
207Per AnderssonH40 Kort (1099)2:16:20+1:34:0622:54
256Ivar MandahlOpen 5 (2110)1:03:13+31:0917:30
Arvid OlssonInskolning (1036)fullföljt
Ida  OlssonInskolning (1036)fullföljt
Erik SparrmanH40 Kort (1099)ej godkänd
Martin StrömgrenH21 (889)ej godkänd
Malva MöllerD12 (696)ej godkänd
Johannes RidefeltH18 Elit (582)ej start
Henrik BoströmH35 Kort (413)ej start
Per-Erik WåhlbergH65 (687)ej start
Rob HartH45 (1091)ej start
Åsa HedinD40 Kort (909)ej start
Oskar SjöbergH21 Elit (387)ej start
Maria JanssonD16 (684)ej start
Anna LithellD14 (641)ej start
Lars-Olof JanssonH55 (674)ej start
Per GrywenzH50 Kort (970)ej start
Bettina AebiD21 Elit (362)ej start
Ingrid BrolinU1 (1370)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser