Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kvarnsveden närtävling MTBO

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kvarnsveden närtävling MTBO
Arrangörsorganisation: Kvarnsvedens GOIF OK
Datum: tisdag 26 juni 2012

Lång 8 km

8 000 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus HylénOK Kåre46:395:49
2Erik BlomgrenStora Tuna OK47:05+0:265:53
3Ola JäderbergLeksands OK47:09+0:305:53
4Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK48:21+1:426:02
5Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF49:34+2:556:11
6Christer EkskogKvarnsvedens GOIF OK50:43+4:046:20
7Per FrostIFK Moras OK51:17+4:386:24
8Martin BergströmKvarnsvedens GOIF OK52:23+5:446:32
9Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK52:30+5:516:33
10Mathias WilhelmssonStora Tuna OK57:32+10:537:11
11Christer MorellOK Kåre1:01:01+14:227:37
12Anders LöwgrenOK Milan1:01:39+15:007:42
13Pär Svedin 1:02:21+15:427:47
14Stefan NilssonStora Tuna OK1:02:31+15:527:48
15Måns KarlssonIFK Moras OK1:03:04+16:257:53
16Lena GillgrenStora Tuna OK1:03:05+16:267:53
17Kjell EmanuelssonDomnarvets GOIF1:03:07+16:287:53
18Ingrid AlexanderssonStora Tuna OK1:08:24+21:458:33
19Linda ByströmStora Tuna OK1:08:59+22:208:37
20Lars GustafssonOK Kåre1:13:44+27:059:13
21Lisa LindgrenStora Tuna OK1:19:55+33:169:59
22Tina TörnquistKlubblös1:31:31+44:5211:26
23Florence BergDomnarvets GOIF1:32:35+45:5611:34
24Christina SvederDomnarvets GOIF1:42:58+56:1912:52
Kajsa RichardssonIF Hallby MTBej godkänd
Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OKej godkänd
Peter BergströmKvarnsvedens GOIF OKej start

Mellan 6 km

6 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Arvid RunvikKvarnsvedens GOIF OK52:348:45
2Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF55:30+2:569:15
3Thomas ArvidssonSäterbygdens OK56:19+3:459:23
4Melker NordgrenOK Landehof1:22:04+29:3013:40
5Lise-Lotte NordgrenOK Landehof1:22:12+29:3813:42
6Rasmus NordgrenOK Landehof1:23:54+31:2013:59
Linda Andrén-ErikssonKlubblösej start

Kort 3,5 km

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK26:417:37
2Niklas BäckmanGagnefs OK32:14+5:339:12
3Morgan SundbergSäterbygdens OK33:25+6:449:32
4Emil ArvidssonSäterbygdens OK33:26+6:459:33
5Jesper BergDomnarvets GOIF37:39+10:5810:45
Emil AndrénKlubblösej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser