Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomsserien deltävling 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomsserien deltävling 4
Arrangörsorganisation: Uddevalla IS
Datum: lördag 25 augusti 2012

D16

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida HanssonOK Skärmen1:02:5315:43
2Elvira OlssonOK Kroppefjäll1:06:59+4:0616:44
3Linda HanssonOK Skärmen1:08:34+5:4117:08
4Isabell LarssonÅmåls OK1:21:31+18:3820:22
5Caroline LindströmOK Skärmen1:38:23+35:3024:35

H16

5 010 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mattias JohanssonStångenäs AIS41:558:21
2Adrian DahlströmÅmåls OK49:58+8:039:58
3Anton BernevingOK Gipen1:00:08+18:1312:00
4Aron HugosonKvillebyns SK1:03:18+21:2312:38
5Linus OlssonOK Gipen1:09:09+27:1413:48
6Eric CarlssonKvillebyns SK1:09:15+27:2013:49
7Joel KarlssonKvillebyns SK1:10:52+28:5714:08
8John GordonStigsökarna1:19:01+37:0615:46
Emil KarlssonKvillebyns SKej godkänd

D14

3 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Klara WasseniusUddevalla OK33:3410:04
2Maria ErikssonEds SK40:11+6:3712:04
3Matilda JohanssonStångenäs AIS41:03+7:2912:19
4Signe SteindahlStenungsunds OK49:42+16:0814:55
5Sofia GustafssonEds SK52:33+18:5915:46
6Ronja SteindahlStenungsunds OK55:36+22:0216:41

H14

3 890 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tim OlssonBrattås CK37:599:45
2Axel HalvarssonOK Kroppefjäll41:29+3:3010:39
3Joel GustavssonStigsökarna54:05+16:0613:54
4Martin LundStenungsunds OK56:23+18:2414:29
5Joakim EriksenEds SK1:12:19+34:2018:35

D12

2 790 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Matilda RenlundStigsökarna39:1014:02
2Sofia JohanssonOK Skärmen46:20+7:1016:36
3Hanna OlssonBrattås CK54:02+14:5219:22

H12

2 790 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elias OlssonOK Kroppefjäll30:1610:50
2Erik LundStenungsunds OK32:40+2:2411:42
3Anton WöhrerStigsökarna41:30+11:1414:52
4Erik LarssonÅmåls OK42:16+12:0015:08
5Oskar CarlssonKvillebyns SK49:11+18:5517:37
6Samuel ErikssonEds SK1:02:09+31:5322:16
7Rasmus LilljeqvistStigsökarna1:09:33+39:1724:55

D10

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Clara JohanssonOK Skärmen26:3911:26
2Frida JohanssonOK Skärmen31:20+4:4113:26

H10

2 330 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1William WasseniusUddevalla OK18:027:44
2Arvid EkströmStenungsunds OK20:42+2:408:53
3Isak OlssonStigsökarna22:24+4:229:36
4Arvid AronssonOK Kroppefjäll25:15+7:1310:50

Inskolning

2 020 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Hilma EkströmStenungsunds OKfullföljt
Oskar JakobssonUddevalla OKfullföljt

U1

2 020 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan LundStenungsunds OK18:119:00
2Johan BaatzIdefjordens SK18:52+0:419:20
3Kristoffer KarlssonUddevalla OK19:38+1:279:43
4Lowe AllhageStenungsunds OK20:15+2:0410:01
5Jonatan VidarssonStångenäs AIS21:41+3:3010:44
6Philip LarssonEds SK22:05+3:5410:55
7Saga AhlbomOK Skärmen28:34+10:2314:08
Hanna LagerkvistStångenäs AISej start

U2

3 000 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Andreas JohanssonStångenäs AIS21:257:08
2Axel KarlssonIdefjordens SK23:14+1:497:44
3Isac AhlbomOK Skärmen26:28+5:038:49
4Linnea AnderssonStångenäs AIS27:10+5:459:03
5Matilda WöhrerStigsökarna32:45+11:2010:55
6Oscar SandellOK Skärmen36:05+14:4012:01
7Johan SandellOK Skärmen36:33+15:0812:11
8Edith OlssonOK Kroppefjäll37:49+16:2412:36

Öppen 2

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Eva LarssonÅmåls OK22:157:25
2Maria GustavssonStigsökarna29:48+7:339:56
3Eva WöhrerStigsökarna32:52+10:3710:57
4Kerstin BurmanKvillebyns SK35:54+13:3911:58

Öppen 5

3 890 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan LagerkvistStångenäs AIS36:469:27
2Fredrik LiljeqvistStigsökarna39:03+2:1710:02
3Roalh KlevelandKvillebyns SK41:53+5:0710:46
4Arne LundStenungsunds OK45:16+8:3011:38
5Leif LarssonÅmåls OK46:51+10:0512:02
6Anneli GordonStigsökarna47:55+11:0912:19
7Mona OlssonBrattås CK53:09+16:2313:39
8Eva KarlssonUddevalla OK54:17+17:3113:57
9Nina BejbomUddevalla OK55:01+18:1514:08
10Inge-Lise EriksenEds SK57:12+20:2614:42
11Terese JohanssonUddevalla OK57:58+21:1214:54
12Carolina LarssonÅmåls OK58:17+21:3114:58
13Birgit HanssonHerrestads AIF59:54+23:0815:23
14Lena KollénIF Marin Väst1:08:24+31:3817:35
15Margareta PeterssonIF Marin Väst1:08:37+31:5117:38
16Peo OlssonOK Kroppefjäll1:09:49+33:0317:56
17Jenny EkströmStenungsunds OK1:10:56+34:1018:14
18Carl KylinIF Marin Väst1:14:38+37:5219:11
19Jenny OlssonStigsökarna1:31:41+54:5523:34
Lars AhlbomOK Skärmenej godkänd

Öppen 8

5 010 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats HallstenOK Skärmen41:488:20
2Ulrik OlssonBrattås CK41:56+0:088:22
3Tommy JohanssonStångenäs AIS43:15+1:278:37
4Lasse JohanssonEds SK48:46+6:589:44
5Helene ErikssonEds SK54:58+13:1010:58
6Joakim KarlssonKvillebyns SK55:20+13:3211:02
7Janne ErikssonEds SK55:21+13:3311:02
8Hans LarssonEds SK55:52+14:0411:09
9Linda MartinssonIF Marin Väst57:49+16:0111:32
10Allar PiirsooIdefjordens SK59:39+17:5111:54
11Lars LindströmOK Skärmen1:02:07+20:1912:23
12Bengt ZetterbergOK Skärmen1:04:14+22:2612:49
13Malin ReichenbergIdefjordens SK1:06:51+25:0313:20
14Staffan OlssonStigsökarna1:07:30+25:4213:28
15Ture ErikssonEds SK1:14:02+32:1414:46
16Jakob JunkersIF Marin Väst1:19:46+37:5815:55
17Anna-Karin SteindahlStenungsunds OK1:21:04+39:1616:10
18Fredrik CahlinIF Marin Väst1:24:15+42:2716:48
19Staffan BrobergIF Marin Väst1:34:20+52:3218:49
Johan KollénIF Marin Västej godkänd
Gunnar BejbomUddevalla OKutgått

H12 kort

2 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erik BaatzIdefjordens SK21:549:23
2Alex KarlssonUddevalla OK22:24+0:309:36

D12 kort

2 330 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Liv FrendinUddevalla OKej start

D14 kort

2 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JanténHerrestads AIF36:4413:09
2Alva VillebeckUddevalla OK56:42+19:5820:19

D16 kort

3 330 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Emma LarssonOK Gipenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser