Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för KM dag, Stegelviken Storfors

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: KM dag, Stegelviken Storfors
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: tisdag 19 juni 2012

D10

1 900 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ylva JohanssonOK Djerf28:2314:56
2Jonna LindbladOK Djerf29:50+1:2715:42
3Selma ErikssonOK Djerf31:40+3:1716:40

H10

1 900 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alexander JanssonOK Djerf23:1512:14

D12

2 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Erika OlssonOK Djerf20:2110:10
2Amanda JanssonOK Djerf21:14+0:5310:37
3Elin LindbladOK Djerf21:52+1:3110:56
4Tova ErikssonOK Djerf24:34+4:1312:17
Frida JohanssonOK Djerfej godkänd

H12

2 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kalle KarlgrenOK Djerf33:5416:57
Markus SjöbergOK Djerfej godkänd
Hugo AnderssonOK Djerfej godkänd
Simon WesterOK Djerfej godkänd

D14

2 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja WelanderOK Djerf25:3712:11
Stina LindbergOK Djerfej godkänd

D16

2 900 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Elin LindbergOK Djerf35:0212:04
Cecilia WinqvistOK Djerfutgått

D35

3 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna JanssonOK Djerf52:5115:06
2Viktoria LindbergOK Djerf55:54+3:0315:58
Louise WinqvistOK Djerfutgått

H35

5 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf38:587:38
2Henrik LindbladOK Djerf47:58+9:009:24
3Andreas BirathOK Djerf1:01:28+22:3012:03
4Peter OlssonOK Djerf1:42:12+1:03:1420:02

H45

3 700 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Björn SvenssonOK Djerf37:1910:05
2Larsa ErikssonOK Djerf40:38+3:1910:58
3Håkan AlmqvistOK Djerf42:30+5:1111:29
4Mats WelanderOK Djerf43:03+5:4411:38
5Håkan LindbergOK Djerf48:47+11:2813:11
6Bo WinqvistOK Djerf1:09:36+32:1718:48
Tord KarlssonOK Djerfej godkänd

H55

3 500 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kjell ErikssonOK Djerf34:239:49
2Mats HaglundOK Djerf42:14+7:5112:04
3Christer NälemarkOK Djerf46:31+12:0813:17
Anders ElofssonOK Djerfej godkänd
Bengt GruvbergerOK Djerfej godkänd

H75

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar NymanOK Djerf44:3720:16
Bengt DavidssonOK Djerfutgått

Öppen H21

5 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åke SundinHällefors OK1:00:5211:56

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser