Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-sprinten 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-sprinten 3
Arrangörsorganisationer: Selånger SOK / Timrå SOK
Datum: torsdag 6 september 2012

Mycket Enkel

1 260 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnea JonassonSelånger SOK10:548:39
2Emelie JonassonSelånger SOK11:57+1:039:29
3Sofia LindbergSundsvalls OK13:02+2:0810:20
4Johan LindénSelånger SOK14:00+3:0611:06
5Emmie NormanVK Uvarna15:24+4:3012:13
6Viliam BylundNjurunda OK15:52+4:5812:35
7Jonatan ValterVK Uvarna16:25+5:3113:01
8Wilmer RexSundsvalls OK16:44+5:5013:16
9Markus EngbergVK Uvarna17:19+6:2513:44
10Hugo NordlanderSundsvalls OK17:33+6:3913:55
11Sofia MårtenssonTimrå SOK17:53+6:5914:11
12Filip MalkerSundsvalls OK17:57+7:0314:14
13Johan JönssonSundsvalls OK18:04+7:1014:20
14Hanna StenmarkSundsvalls OK19:10+8:1615:12
15Moa KarlssonSundsvalls OK19:30+8:3615:28
16Tyra KarlssonSundsvalls OK19:32+8:3815:30
17Oskar ErlandssonSundsvalls OK20:48+9:5416:30
18Emma EdlundSundsvalls OK21:10+10:1616:47
19Elsa GranholmSundsvalls OK21:14+10:2016:51
20Albin SoderbergSundsvalls OK22:27+11:3317:49
21Filip PerssonSundsvalls OK26:40+15:4621:09
Filip Belhaj AliSundsvalls OKej godkänd
Elis LiukkonenSundsvalls OKej start

Enkel

1 480 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oskar VikströmSundsvalls OK11:107:32
2Caroline JohanssonSundsvalls OK12:18+1:088:18
3Petter ErlandssonSundsvalls OK12:20+1:108:20
4Catrin JohanssonSundsvalls OK12:45+1:358:36
5Stina KjellgrenSelånger SOK13:27+2:179:05
6Tore PalmgrenSundsvalls OK14:06+2:569:31
7Björn JohanssonSundsvalls OK14:57+3:4710:06
8Astrid RexSundsvalls OK15:03+3:5310:10
9Elsa LampinenSelånger SOK15:40+4:3010:35
10Oskar MortensonTimrå SOK15:51+4:4110:42
11Fanny EdinSelånger SOK16:20+5:1011:02
12Eva WestinSundsvalls OK17:01+5:5111:29
12Rasmus IsakssonSundsvalls OK17:01+5:5111:29
14Birgitta EngbergVK Uvarna17:26+6:1611:46
15Alice LarssonSundsvalls OK18:24+7:1412:25
16Lukas WaltherVK Uvarna19:35+8:2513:13
17Julia NordlanderSundsvalls OK19:36+8:2613:14
18Theo BarkemoSundsvalls OK19:45+8:3513:20
19Hannes LindahlSundsvalls OK19:52+8:4213:25
20Anton SöderbergSundsvalls OK20:22+9:1213:45
21Maja EngbergVK Uvarna20:50+9:4014:04
22Kajsa LindqvistSelånger SOK22:40+11:3015:18
23Irmelie EnströmSundsvalls OK22:42+11:3215:20
24Lisa KällgrenSelånger SOK22:51+11:4115:26
25Alva LarssonSundsvalls OK24:14+13:0416:22
26Sofie belhaj aliSundsvalls OK24:46+13:3616:44
Jonne LiukkonenSundsvalls OKej godkänd
Moa SpjuthSundsvalls OKej godkänd

Normal Kort

2 040 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida VikströmSundsvalls OK14:447:13
2Axel LindqvistSundsvalls OK15:06+0:227:24
3Frida SvedbergSundsvalls OK15:36+0:527:38
4Cajsa ÅströmSundsvalls OK18:01+3:178:49
5Göran BergSundsvalls OK18:30+3:469:04
6Albin StenmarkSundsvalls OK19:31+4:479:34
7Erik KardellNjurunda OK19:36+4:529:36
8Annika KardellNjurunda OK20:11+5:279:53
9Albin KårénSundsvalls OK20:20+5:369:58
10Alice PalmgrenSundsvalls OK20:43+5:5910:09
11Nils LundgrenSundsvalls OK21:04+6:2010:19
12Nelly PerssonSundsvalls OK21:34+6:5010:34
13Anna AdetorpSundsvalls OK22:07+7:2310:50
14Ove PetersonSundsvalls OK24:12+9:2811:51
15Elvy PetersonSundsvalls OK26:31+11:4712:59
16Elin UnanderSundsvalls OK27:48+13:0413:37
17Kerstin SunnerheimSelånger SOK28:28+13:4413:57
18Arvid CarlssonSundsvalls OK28:57+14:1314:11
19Luise HeermannNjurunda OK29:25+14:4114:25
20Robin EdlundSundsvalls OK31:42+16:5815:32
21Ellen NormanVK Uvarna33:47+19:0316:33
22Tilde IsakssonSundsvalls OK46:04+31:2022:34
23Adrian CarlssonSundsvalls OK56:32+41:4827:42

Normal Mellan

2 260 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina NordinSundsvalls OK16:157:11
2Johannes BjörklundNjurunda OK16:32+0:177:18
3Martin StorkampSundsvalls OK17:50+1:357:53
4Anders SvenssonSelånger SOK18:21+2:068:07
5Linda MellanderSundsvalls OK18:51+2:368:20
6Lars-Peter JohnssonSelånger SOK19:26+3:118:35
7Winn BjörklundSundsvalls OK20:30+4:159:04
8Elisabeth JonassonSelånger SOK20:34+4:199:06
9Satu SvedbergSundsvalls OK21:13+4:589:23
10Elisabeth Norman-IsakssonVK Uvarna21:17+5:029:25
11Charlotta PalmgrenSundsvalls OK21:31+5:169:31
12Elin NilssonVK Uvarna21:45+5:309:37
13Anita SundlingNjurunda OK21:47+5:329:38
14Kristina NilssonVK Uvarna22:01+5:469:44
15Stina ÅströmSundsvalls OK22:15+6:009:50
16Sven-Erik SundinSelånger SOK22:47+6:3210:04
17Björn AbelssonSundsvalls OK23:44+7:2910:30
18Mårten LampinenSelånger SOK25:13+8:5811:09
19Gunilla JacobssonNjurunda OK25:19+9:0411:12
20Sara NilssonVK Uvarna26:32+10:1711:44
21Jim PerssonVK Uvarna27:07+10:5211:59
22Ann-Christin VedinSelånger SOK27:35+11:2012:12
23Clary RexSundsvalls OK29:07+12:5212:53
24Inger LorentzsonSundsvalls OK32:39+16:2414:26 Ladda ner rutt i gpx-format
25Jan WallgrenSelånger SOK35:48+19:3315:50
Håkan Berglund-LakeKovlands IFej godkänd
Ove JanssonSundsvalls OKej start
Sanna WassbrinkVK Uvarnaej start

Normal Lång

2 900 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias EliassonSundsvalls OK15:575:30
2Thomas RexSundsvalls OK16:26+0:295:40
3Per JangdalSundsvalls OK17:11+1:145:55
4Olov VikströmSundsvalls OK18:03+2:066:13
5Roger PalmgrenSundsvalls OK18:38+2:416:25
6Susanne LiukkonenSundsvalls OK18:48+2:516:28
7Ola LindströmSundsvalls OK19:03+3:066:34
8Martin HässlerSundsvalls OK19:41+3:446:47
9Richard LindströmNjurunda OK19:53+3:566:51 Ladda ner rutt i gpx-format
10Oscar SundlöfSundsvalls OK20:19+4:227:00
11Stefan IvarssonSundsvalls OK20:27+4:307:03
12Sara TimnerSundsvalls OK20:35+4:387:05
13Christer LundstedtSundsvalls OK20:57+5:007:13
14Anders SjögrenSundsvalls OK21:06+5:097:16
15Johanna SjölundSundsvalls OK21:35+5:387:26
16Magnus JonssonSundsvalls OK21:43+5:467:29 Ladda ner rutt i gpx-format
17Johnny BlästaNjurunda OK22:09+6:127:38 Ladda ner rutt i gpx-format
18Anna HammarbergSundsvalls OK22:10+6:137:38
19Johan NordinSundsvalls OK22:42+6:457:49
20Jörgen BlästaNjurunda OK23:27+7:308:05 Ladda ner rutt i gpx-format
21Johnny NylanderSelånger SOK24:08+8:118:19
22Stefan MellanderSundsvalls OK24:24+8:278:24
23Jenny UnanderSundsvalls OK25:26+9:298:46
24Jenny NääsSundsvalls OK26:14+10:179:02
25Henrik LundgrenSundsvalls OK26:50+10:539:15
26Anna JohannessonGöteborg-Majorna OK27:48+11:519:35
27Tomas KristofferssonSundsvalls OK27:58+12:019:38
28Thomas EngbergVK Uvarna28:19+12:229:45
29Emma SundlingNjurunda OK32:44+16:4711:17
Bo MellerstedtSelånger SOKej godkänd
Peter HanssonSundsvalls OKej start
Leif SundlingNjurunda OKej start
Stefan WassbrinkVK Uvarnaej start
Charlotte VikströmSundsvalls OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser