Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dubbeljakten

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dubbeljakten
Arrangörsorganisation: Malmö OK
Datum: lördag 25 augusti 2012

D21

3 750 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie PeterssonHelsingborgs SOK29:087:46
2Jannie HagårdRävetofta OK34:08+5:009:06
3Maria MickelåkerAndrarums IF34:35+5:279:13
4Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstad37:38+8:3010:02
5Hanna MellbyEslövs FK39:20+10:1210:29
6Elin SvenssonTrollhättans SK40:03+10:5510:40
7Pia-Maria BondessonFrosta OK43:39+14:3111:38
8Johanna ClarinIF Rigor47:57+18:4912:47
Anna OlssonLunds OKej start

H21

4 580 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik KarlssonVäxjö OK29:346:27
2Henrik OlofssonHelsingborgs SOK32:48+3:147:09
3Håkan GunnarssonFK Göingarna35:14+5:407:41
4Mats HalvarssonFjärås AIK35:44+6:107:48
5Fredrik NilssonHelsingborgs SOK35:59+6:257:51
6Martin WendtLunds OK37:06+7:328:06
7Olof BengtssonFK Åsen39:55+10:218:42
Fredrik BerndtssonSkåneslättens OLej start

H20

3 580 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristian OxenstiernaSkåneslättens OL57:5116:09

H18

3 580 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Mattis ErnstssonFK Göingarnaej start

D16

3 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jenny BredfeltLunds OK28:499:03
2Linnea GustafssonOK Gynge36:51+8:0211:35
Cecilia SpångbergLunds OKej godkänd

H16

3 180 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HammarskiöldLunds OK24:427:46
2Carl RämmalLunds OK27:27+2:458:37
3Tobias BladhLunds OK34:18+9:3610:47

D14

2 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy HelmerssonHässleholms OK29:5310:59
2Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK37:34+7:4113:48
3Elinor DelinFK Åsen39:29+9:3614:30
4Cecilia RämmalLunds OK41:37+11:4415:18
5Maja RosénSkåneslättens OL44:05+14:1216:12

H14

2 720 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WinbladhLunds OK26:169:39
2Erik JönssonLunds OK27:56+1:4010:16

D14 Kort

2 300 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva Johansson KallioniemiSkåneslättens OL54:5723:53

D12

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolin GradinAndrarums IF24:4410:45
2Irmalinn NilssonHärlövs IF26:56+2:1211:42
3Tina LjungqvistLunds OK41:16+16:3217:56
Kajsa AnderssonOK Orionej godkänd

H12

2 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken28:2812:22
2Brian AhlmAndrarums IF37:32+9:0416:19
3Måns PerssonAndrarums IF40:31+12:0317:36
4Fabian AnderssonAndrarums IF43:25+14:5718:52
5Julius PukeYstads OK58:35+30:0725:28
Oscar EhrnbornAndrarums IFej godkänd

D10

1 910 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion15:178:00
2Saga StålhandskeSkåneslättens OL24:00+8:4312:33
3Clara EhrnbornAndrarums IF36:27+21:1019:05
4Sofia RämmalLunds OK45:49+30:3223:59
5Elsa EricssonLunds OK53:58+38:4128:15
Rebecca HardenFK Bokenej start

H10

1 910 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan WinbladhLunds OK16:508:48
2Erik ThoressonAndrarums IF18:16+1:269:33
3Klas LjungqvistLunds OK21:57+5:0711:29
4Ivar HelmerssonHässleholms OK24:54+8:0413:02
5Stellan GradinAndrarums IF27:43+10:5314:30
6Ludwig AnderssonAndrarums IF33:27+16:3717:30
Melvin NilssonHärlövs IFej godkänd

D35

3 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria HelmerssonHässleholms OK47:3913:14
2Karin KallioniemiSkåneslättens OL51:49+4:1014:23
3Anna BjärbyFrosta OK55:18+7:3915:21

H35

4 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heide PerssonAndrarums IF37:008:04
2Stellan BorgSkåneslättens OL43:16+6:169:26
3Mårten NiklassonEslövs FK48:42+11:4210:37
4Martin LindsjöSävedalens AIK53:03+16:0311:34
5Magnus NilssonAndrarums IF55:52+18:5212:11
Christian JohanssonHelsingborgs SOKej godkänd

D40

3 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna LjungqvistLunds OK36:339:44
2Ingela ThoressonAndrarums IF38:16+1:4310:12
3Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK48:10+11:3712:50
4Christina OlssonSkåneslättens OL55:58+19:2514:55
5Anna ReimerTormestorps IF56:35+20:0215:05
Åsa EricssonLunds OKej start

H40

4 070 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas NilssonEslövs FK31:167:40
2Fabian LjungquistLunds OK32:21+1:057:56
3Fredrik HugossonLunds OK34:36+3:208:30
4Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL36:11+4:558:53
5Jalle JosefssonLunds OK37:16+6:009:09
6Bo-Arne OlssonEslövs FK38:02+6:469:20
7Stefan AdolfssonEslövs FK40:05+8:499:50
8Mikael GustafssonOK Gynge42:15+10:5910:22
9Fredrik StålhandskeSkåneslättens OL42:36+11:2010:28
10Nils HelmerssonHässleholms OK42:46+11:3010:30
Magnus LarsenFK Bokenej start

D45

2 970 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ÅrebäckGöteborg-Majorna OK23:327:55
2Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK24:48+1:168:21
3Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK25:44+2:128:39
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK27:49+4:179:21
5Annika KuhlinGöteborg-Majorna OK28:15+4:439:30
6Christina HalvarssonOK Kroppefjäll29:27+5:559:54
7Christina GranbergGöteborg-Majorna OK32:17+8:4510:52
8Kristina SpångbergLunds OK32:44+9:1211:01
9Lotta BerndtssonSkåneslättens OL34:06+10:3411:28
10Eva RämmalLunds OK39:29+15:5713:17
11Anette ThoressonAndrarums IF39:51+16:1913:25
Ingrid JensenOK Kontinentej start

H45

4 070 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats AnderssonOK Orion30:457:33
2Mats BredfeltLunds OK34:15+3:308:24
3Harald PerssonAndrarums IF35:57+5:128:49
4Anders EricssonLunds OK39:01+8:169:35
5Stefan ReimerTormestorps IF44:36+13:5110:57
6Jan GradinAndrarums IF51:52+21:0712:44
Michael AnderssonLunds OKej start
Per-Åke NilssonFK Göingarnaej start

D50

2 970 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marina NilssonGöteborg-Majorna OK30:2810:15
2Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK31:55+1:2710:44
3Agneta SanderGöteborg-Majorna OK32:18+1:5010:52
4Lotta HanssonOK Kontinent34:17+3:4911:32
5Jane MelinGöteborg-Majorna OK35:16+4:4811:52
6Gunilla CarlssonGöteborg-Majorna OK35:52+5:2412:04
7Kati NémethStigmännen Karlshamns OK35:53+5:2512:04
8Ann-Kristin SjöströmLunds OK37:52+7:2412:44
9Tina HagårdRävetofta OK41:03+10:3513:49
10Kerstin SvenssonTrollhättans SOK42:58+12:3014:28
Wiveka ErnstssonFK Göingarnaej start

H50

3 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thommy BergmanStigmännen Karlshamns OK32:118:56
2Jan NilssonAndrarums IF36:12+4:0110:03
3Andreas OxenstiernaSkåneslättens OL36:55+4:4410:15
4Leif CarlssonOK Kontinent44:49+12:3812:26
5Anders HanssonOK Kontinent47:09+14:5813:05
6Christer SvenssonRonneby OK51:11+19:0014:13
Stefan NilssonOK Kontinentej godkänd
Alf WestessonOK Kontinentej start

H55

3 750 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik HjortHelsingborgs SOK31:258:22
2Sven-Inge SvenssonHässleholms OK32:26+1:018:38
3Stellan MartinssonOK Tyringe35:06+3:419:21
4Lars ForsstedtSöders-Tyresö37:27+6:029:59
5Richard BengtssonLunds OK1:42:25+1:11:0027:18
Yngve ErnstssonFK Göingarnaej start

D60

2 270 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK22:5810:07
2Britt-Mari KarlssonVäxjö OK26:03+3:0511:28
3Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK30:24+7:2613:23
4Kristin LindbergLunds OK50:00+27:0222:01
5Margareta SjöbergLunds OK52:32+29:3423:08

H60

3 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen32:539:11
2Bengt-Göran MånssonOK Pan-Kristianstad33:50+0:579:27
3Lars LindborgTormestorps IF36:40+3:4710:14
4Stig JohanssonHelsingborgs SOK42:12+9:1911:47
5Gert OlssonSkåneslättens OL43:59+11:0612:17
6Nils-Erik BondessonFrosta OK46:43+13:5013:02
7Bengt HanssonAndrarums IF48:00+15:0713:24
8Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:03:24+30:3117:42

D65

2 270 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK27:5012:15
2Britt Forsell PirozziLunds OK31:48+3:5814:00
3Berit ByströmOK Virdarna32:24+4:3414:16
4Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad33:08+5:1814:35
5Karin BengtssonOK Kompassen36:01+8:1115:51
6Astrid JohannessonHelsingborgs SOK36:54+9:0416:15
7Torill SvendsenLunds OK45:15+17:2519:56
8Marianne CarlssonSkåneslättens OL45:57+18:0720:14
9Marita PusaFK Boken50:22+22:3222:11
10Lena PehrssonOK Silva1:02:28+34:3827:31

H65

2 970 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK22:537:42
2Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK23:40+0:477:58
3Waste ByströmOK Virdarna27:00+4:079:05
4Benkt AndersonLunds OK28:09+5:169:28
5Inge PerssonFK Boken28:48+5:559:41
6Per-Olof FernbergIS Skanne28:54+6:019:43
7Sune AnderssonHalmstad OK30:52+7:5910:23
8Eric TenlandStigmännen Karlshamns OK31:20+8:2710:32
9Jan-Evert  OhlssonAndrarums IF31:44+8:5110:41
10Börje ÅkessonFrosta OK31:54+9:0110:44
11Sven-Erik ForsellLunds OK33:57+11:0411:25
12Tom LindbergLunds OK39:16+16:2313:13
13Leif KarlssonFrosta OK43:31+20:3814:39
14Christer LjungquistLunds OK53:47+30:5418:06

H70

2 970 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland OffrellFrosta OK29:189:51
2Roland KarlssonRonneby OK29:24+0:069:53
3Ingemar SvenssonLunds OK33:30+4:1211:16
4Ernie BroströmHalmstad OK34:07+4:4911:29
5Bengt I NilssonFrosta OK34:08+4:5011:29
6Erling LarssonHässleholms OK35:45+6:2712:02
7Bertil OlofssonAndrarums IF38:21+9:0312:54
8Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK42:05+12:4714:10
9Kjell MånssonRonneby OK56:51+27:3319:08
10Allan HammarOK Kompassen1:11:28+42:1024:03
11Ebbe PehrssonOK Silva1:51:28+1:22:1037:31
Anders CarlssonSkåneslättens OLej godkänd
Bo SvenssonTockarps IKej godkänd

D75

2 170 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun HanssonAndrarums IF31:5214:41
2Kerstin GranstedtOK Pan-Kristianstad34:28+2:3615:52
3Barbro HugossonLunds OK36:04+4:1216:37

H75

2 810 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo UllmanOK Pan-Kristianstad38:5813:52
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad39:06+0:0813:54
3Jan-Eric NelkingFK Åsen42:30+3:3215:07
4Klas TykessonRävetofta OK46:13+7:1516:26
5Göran SegerFK Boken59:55+20:5721:19

D80

2 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solvey BergdahlHelsingborgs SOK59:3827:28

H80

2 170 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar PeterssonHässleholms OK29:3113:36
2Nils RågstedtIS Kullen39:03+9:3217:59

Inskolning

1 610 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Gustav EhrnbornAndrarums IFfullföljt
Måns LevinssonMalmö OKfullföljt
Oskar LindahlKlubblösfullföljt
Emma WikströmHästveda OKfullföljt
Jonas WikströmHästveda OKfullföljt

U1

2 030 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix GustafssonLunds OK19:089:25
2Trolla HjertzellKlubblös36:19+17:1117:53
3Elsa  LindahlKlubblös39:04+19:5619:14
4Siri HöstLunds OK42:52+23:4421:06

U2

2 300 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thea BökmanHelsingborgs SOK35:1015:17
2Hanna LarssonYstads OK43:29+8:1918:54
3Alvin HöstLunds OK47:51+12:4120:48
4Tova LevinssonMalmö OK48:05+12:5520:54

Öppen motion 1

2 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Truls CarlssonSkåneslättens OL36:3515:54
2Anna AronssonHässleholms OK46:48+10:1320:20

Öppen motion 3

2 680 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders LevinssonMalmö OK36:0213:26
2Jan HägerAndrarums IF40:20+4:1815:02
3Eva LindgrenKlubblös48:00+11:5817:54
4Kerstin GlantzAndrarums IF48:28+12:2618:05
5Bo GlantzAndrarums IF49:27+13:2518:27
6Carina AronssonHässleholms OK54:33+18:3120:21
7Margareta ErikssonSävedalens AIK58:26+22:2421:48
8Sophia GabrielssonSöders-Tyresö1:02:24+26:2223:17
9Margareta HeldFK Åsen1:06:58+30:5624:59
10Veronica DahlbomHelsingborgs SOK1:13:18+37:1627:21
11Arne EkbladMalmö OK1:35:31+59:2935:38
12Rolf LindebergMalmö OK1:35:36+59:3435:40

Öppen motion 5

3 180 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders NilssonMalmö OK36:3311:29 Ladda ner rutt i gpx-format
2Maria HalvarssonFjärås AIK37:22+0:4911:45
3Erik SvenssonKlubblös39:28+2:5512:24
4Gösta SvenssonRävetofta OK40:28+3:5512:43
5Peter HussFK Boken44:03+7:3013:51
6Jonas OlssonKlubblös46:07+9:3414:30
7Gert BerggrenVäxjö AIS46:38+10:0514:39
8André BjärbyFrosta OK47:55+11:2215:04
9Jörgen OlssonKlubblös48:51+12:1815:21
10Jenny GustafssonLunds OK50:46+14:1315:57
11Lotta LangKungälvs OK51:02+14:2916:02
12Olof SvenssonMalmö OK53:59+17:2616:58
13Charlotta LüthjeMariager Fjord OK54:58+18:2517:17
14Tobias ZipfeldFK Vittus55:10+18:3717:20
15Rolf NilssonAndrarums IF56:15+19:4217:41
16Sonja HammarOK Kompassen56:53+20:2017:53
17Thomas WinbladhLunds OK59:32+22:5918:43
18Adrian HardenFK Boken1:00:21+23:4818:58
19Carina GöranssonYstads OK1:01:35+25:0219:21
20Siw BerggrenVäxjö AIS1:02:14+25:4119:34
21Annika NilssonEslövs FK1:02:59+26:2619:48
22Johan MeurlingLunds OK1:03:52+27:1920:05
23Ann-Kristine NilssonSkåneslättens OL1:04:05+27:3220:09
24Kenneth WerlinSimlångsdalens IF1:05:53+29:2020:43
25Folke SjöbergLunds OK1:12:29+35:5622:47
26Susanne GöranssonFrosta OK1:13:32+36:5923:07
27Jörgen AnderssonMalmö OK1:16:16+39:4323:58
Lennart PerssonOK Kompassenej godkänd
Catarina BlombergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Johanna MöllerYstads OKej godkänd

Öppen motion 7

2 970 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria  HalvarssonFjärås AIK27:589:24
2Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK28:54+0:569:43 Ladda ner rutt i gpx-format
3Peter EllmarkLunds OK29:51+1:5310:03
4Åsa NybergGöteborg-Majorna OK30:48+2:5010:22
5Erland MartinssonOK Tyringe31:07+3:0910:28
6Henrik EwingMalmö OK32:12+4:1410:50
7Jenny WinbladhLunds OK32:56+4:5811:05
8Kristina StenEslövs FK33:53+5:5511:24
9Annika HogedalGöteborg-Majorna OK34:20+6:2211:33
10Rickard HenrikssonHelsingborgs SOK36:13+8:1512:11
11Johan RosénSkåneslättens OL36:39+8:4112:20
12Ingela LevinssonMalmö OK36:46+8:4812:22
13Helena ÅhlinHelsingborgs SOK39:19+11:2113:14
14Gun EricssonNAIS Orienteringsklubb39:38+11:4013:20
15Nils PerssonIS Skanne39:54+11:5613:26
16Anna WikströmHästveda OK40:13+12:1513:32
16Kjell WestlundMalmö OK40:13+12:1513:32
18Tommy HeldFK Åsen41:56+13:5814:07
19Barbro MartinssonOK Tyringe42:01+14:0314:08
20Kenneth LindblomVäxjö OK42:52+14:5414:25
21Nils MårtenssonAndrarums IF42:57+14:5914:27
22Eva-Lotta WestbergGöteborg-Majorna OK43:15+15:1714:33
23Helen NilssonHärlövs IF46:47+18:4915:45
24Anna EllmarkLunds OK49:06+21:0816:31
25Tommy BengtssonHässleholms OK50:23+22:2516:57
26Britt ÅkessonHässleholms OK51:55+23:5717:28
27Nils JohannessonHelsingborgs SOK55:23+27:2518:38
28Lennart  MagnussonLaholms IF OK55:46+27:4818:46
29Stig OlssonLunds OK58:16+30:1819:37
30Bengt LarssonYstads OK58:47+30:4919:47
31Linnea LarssonYstads OK1:00:09+32:1120:15
32Torgny ÅstedtHärlövs IF1:02:45+34:4721:07
33Laila PerssonIS Skanne1:07:58+40:0022:53
34Sedney HugossonLunds OK1:08:51+40:5323:10
35Christel HanssonOK Kontinent1:16:53+48:5525:53
36Nils-Åke NilssonAndrarums IF1:17:57+49:5926:14
37Lennart MånssonRingsjö OK1:26:49+58:5129:13
Jan WahlströmSnättringe SKej godkänd

Öppen motion 8

4 580 m, 45 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus GrönlundLunds OK35:257:43
2Johan EkelövSkåneslättens OL36:17+0:527:55
3Lars HarrieLunds OK38:12+2:478:20
4Ingmar EkelövSkåneslättens OL42:24+6:599:15
5Per NilssonStigmännen Karlshamns OK44:05+8:409:37
6Johnny NimvikTetra Pak IF44:56+9:319:48
7Mattias WesterFK Vittus45:00+9:359:49
8Åsa JärvholmFK Vittus45:58+10:3310:02
9MIkael LüthjeMariager Fjord OK47:38+12:1310:24
10Enar MagnussonIS Skanne49:26+14:0110:47
11Maria HalvarssonFjärås AIK50:55+15:3011:07
12Markus KarlssonSimlångsdalens IF51:34+16:0911:15
13Lars HylénSkåneslättens OL51:45+16:2011:17
14Christian BrandtTetra Pak IF52:19+16:5411:25
15Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK53:31+18:0611:41
16Per WikströmHästveda OK53:37+18:1211:42
17Åke OlssonHässleholms OK54:36+19:1111:55
18Henrik EwingMalmö OK54:47+19:2211:57
19Jan JohanssonRingsjö OK55:52+20:2712:11
20Marie GrönlundLunds OK55:53+20:2812:12
21Agne KarlssonSimlångsdalens IF56:42+21:1712:22
22Willie OhlssonRävetofta OK57:57+22:3212:39
23Johan BökmanHelsingborgs SOK58:07+22:4212:41
24Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK58:44+23:1912:49
25Cecilia LindahlKlubblös1:01:47+26:2213:29
26Sven Erik JönssonOK Tyringe1:02:00+26:3513:32
27Björn LinekeKlubblös1:02:52+27:2713:43
28Magnus JönssonSkåneslättens OL1:03:15+27:5013:48
29Pär TufvessonFrosta OK1:03:31+28:0613:52
30Birgitta NilssonStigmännen Karlshamns OK1:03:45+28:2013:55
31Bengt-Göran FrantzStigmännen Karlshamns OK1:04:39+29:1414:06
31Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK1:04:39+29:1414:06
33Folke HöstLunds OK1:05:09+29:4414:13
34Torbjörn AnderssonTetra Pak IF1:05:36+30:1114:19
35Per StenEslövs FK1:07:06+31:4114:39
36Maria HarrieLunds OK1:09:32+34:0715:10
37Sten Åke KvistIS Kullen1:10:38+35:1315:25
38Robert BertilssonLunds OK1:11:21+35:5615:34
39Ulf NilssonÖrkelljunga FK1:11:35+36:1015:37
40Lars KarlssonRingsjö OK1:15:34+40:0916:29
41Håkan BrostMalmö OK1:16:53+41:2816:47
42Eva TullbergIS Kullen1:19:44+44:1917:24
43Linda TufvessonFrosta OK1:23:34+48:0918:14
44Gustaf SchejaFrosta OK1:48:56+1:13:3123:47
Lena Norrman-NyströmIS Kullenej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser