Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för FM, KM för L-100 IF, Länna IF, Rånäs OK, VÖOL.

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: FM, KM för L-100 IF, Länna IF, Rånäs OK, VÖOL.
Arrangörsorganisation: Långhundra IF
Datum: torsdag 16 augusti 2012

D21

7 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin BengtssonLånghundra IF1:03:119:01
Rebecca BjärrenholtVallentuna-Össeby OLej start

H21

7 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik ÅkerlindVallentuna-Össeby OL49:326:21
2Fredrik WigertzLånghundra IF55:15+5:437:05

D20

5 500 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara BengtssonLånghundra IF48:518:52
2Emma BromarkLånghundra IF53:42+4:519:45
3Katarina LandströmLånghundra IF1:38:04+49:1317:49

H20

7 800 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Anton SundgrenVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad

D18

5 500 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin GidingVallentuna-Össeby OL59:5110:52
2Elin Leijon ThorellLånghundra IF1:17:03+17:1214:00

H18

7 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper TibellLånghundra IF1:00:088:35
Anton ForsbergLånghundra IFdiskvalificerad
Daniel BengtssonLånghundra IFej start

D16

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolina NealisLänna IF44:4411:11
2Fanny RostöRånäs OK51:16+6:3212:49
3Elin MokvistLänna IF59:02+14:1814:45
4Beata LarssonRånäs OK1:03:10+18:2615:47

H16

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Felix ClassonRånäs OK34:558:43
2Johan EdenhamnLänna IF41:33+6:3810:23
3Nicklas DeWittLänna IF50:36+15:4112:39
4Jens StålhammarLånghundra IF52:33+17:3813:08
5Johan KragmoVallentuna-Össeby OL1:00:53+25:5815:13
Mårten RostöRånäs OKej start

D14

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolina JonsellVallentuna-Össeby OL43:1713:57
2Marica TynellRånäs OK55:43+12:2617:58

H14

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus ThörnRånäs OK28:079:04
2Simon SchusterVallentuna-Össeby OL28:40+0:339:14
3John LarssonRånäs OK37:53+9:4612:13
4Alexander AlnessLånghundra IF39:22+11:1512:41

D12

2 600 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa WigertzLånghundra IF30:4211:48
2Felicia CedstedtVallentuna-Össeby OL38:14+7:3214:42
3Sara EdenhamnLänna IF40:53+10:1115:43
4Sofia GidingVallentuna-Össeby OL41:10+10:2815:50
5Eleanore NealisLänna IF42:58+12:1616:31
6Hanna KarlssonLänna IF46:24+15:4217:50
7Vanja UusitaloLänna IF49:44+19:0219:07
8Wilma HämäläinenLänna IF52:48+22:0620:18
9Astrid AnderVallentuna-Össeby OL53:30+22:4820:34
Vendela JonsellVallentuna-Össeby OLej start
Alva JonssonLånghundra IFej start

H12

2 600 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel Leijon ThorellLånghundra IF32:3612:32
2Niklas GillbergLånghundra IF39:15+6:3915:05
3Samuel KarlssonLånghundra IF43:24+10:4816:41

D10

2 200 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Amanda CedstedtVallentuna-Össeby OL29:5313:34
2Matilda EkmanVallentuna-Össeby OL43:43+13:5019:52
Cornelia KrafftLänna IFdiskvalificerad
Ella AnderssonLånghundra IFej start
Frida ÖnerudLänna IFej start

H10

2 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus KragmoVallentuna-Össeby OL18:518:34
2Lucas StålhammarLånghundra IF20:54+2:039:30
3Simon KragmoVallentuna-Össeby OL21:26+2:359:44
4Anton KarlssonLänna IF25:37+6:4611:38
5Marcus EkmanVallentuna-Össeby OL28:27+9:3612:55
6Erik CnattingiusLänna IF33:48+14:5715:21
Arvid GyllnerLänna IFej start

D35

5 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Berit EkmanVallentuna-Össeby OL1:03:4411:35
Karolina AnderssonLänna IFej start

H35

7 000 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias Nyström-VaaraLänna IF51:357:22
2Jonas ErikssonRånäs OK51:40+0:057:22
3Mats EkmanVallentuna-Össeby OL55:30+3:557:55
4Roger TynellRånäs OK57:31+5:568:13
5Gunnar ÅhlénRånäs OK1:02:27+10:528:55
6Niklas CedstedtVallentuna-Össeby OL1:02:44+11:098:57
7Svante JonsellVallentuna-Össeby OL1:03:45+12:109:06
8Jonas SellingLänna IF1:14:28+22:5310:38
9Stefan ÖnerudLänna IF1:21:32+29:5711:38
10Andreas KrafftLänna IF1:24:08+32:3312:01
11Mikael HämäläinenLänna IF1:27:17+35:4212:28
Erik JonssonLånghundra IFdiskvalificerad

D40

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pernilla SvedinLånghundra IF40:4910:12
2Ewa Edström-ForsbergLånghundra IF43:46+2:5710:56
3Ann-Sofie EdenhamnLänna IF1:01:40+20:5115:25

H40

7 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robert CederholmLänna IF1:16:0210:51
2Jonathan NealisLänna IF1:27:38+11:3612:31
Jens LindquistLånghundra IFej start

D45

4 000 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marianne CarlbergVallentuna-Össeby OL36:339:08
2Ann-Christin PousetteRånäs OK44:39+8:0611:09
3Carina NyströmLänna IF47:43+11:1011:55
4Åsa PetterssonVallentuna-Össeby OL49:31+12:5812:22
5Marie ÖhmanVallentuna-Össeby OL50:44+14:1112:41
6Lisa KragmoVallentuna-Össeby OL51:16+14:4312:49
7Ingela AlnessLånghundra IF55:29+18:5613:52
8Maria TibellLånghundra IF56:16+19:4314:04
9Monica RostöRånäs OK1:00:24+23:5115:06
10Åsa Marknell DeWitt,Länna IF1:08:18+31:4517:04

H45

7 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan JakobssonLånghundra IF51:507:24
2Jonas GidingVallentuna-Össeby OL54:28+2:387:46
3Per CarlbergVallentuna-Össeby OL56:04+4:148:00
4Roine AnderssonRånäs OK56:44+4:548:06
5Christer ArksandVallentuna-Össeby OL58:53+7:038:24
6Peter HambäckLånghundra IF1:03:31+11:419:04
7Håkan RostöRånäs OK1:24:10+32:2012:01

D50

4 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt LarssonLänna IF58:4914:42
2Inger SkantzLänna IF1:00:53+2:0415:13
3Karin MokvistLänna IF1:04:44+5:5516:11
Malin AlmLänna IFej start

H50

5 500 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tommy ÅhmanLånghundra IF40:157:19
2Sven WigertzLånghundra IF45:21+5:068:14 Ladda ner rutt i gpx-format
3Per EdenhamnLänna IF46:42+6:278:29
4Tomas JanssonLänna IF1:15:06+34:5113:39
5Per-Olof SvenssonLänna IF1:18:11+37:5614:12
6Stefan MokvistLänna IF1:20:12+39:5714:34
Hans TibellLånghundra IFej start
Kenneth AlnessLånghundra IFej start

D55

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ylva NilssonVallentuna-Össeby OL43:3014:01
Else-Britt AnderssonRånäs OKej start
Elisabeth HedlöfRånäs OKej start

H55

5 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars OhlinRånäs OK43:327:54
2Berth-Arne BengtssonLånghundra IF48:51+5:198:52
3Peter SundgrenVallentuna-Össeby OL51:21+7:499:20
4Robert AlmLänna IF52:28+8:569:32
5Eddie BjärrenholtVallentuna-Össeby OL56:47+13:1510:19
6Carl-Arne MalmbergVallentuna-Össeby OL1:00:28+16:5610:59
7Claes LandqvistVallentuna-Össeby OL1:05:39+22:0711:56
8Claes HammarlingLänna IF1:06:46+23:1412:08
9Claes ThorellLånghundra IF1:13:19+29:4713:19
10Sture LarssonLänna IF1:17:14+33:4214:02
11Rolf HjortRånäs OK1:21:52+38:2014:53
Anders ErikssonVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad
Peter BrunnbergVallentuna-Össeby OLej start

D60

3 100 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ewa NordlundLänna IF45:2614:39
2Kristina ErikssonLänna IF48:30+3:0415:38
3Margaretha NyströmLänna IF1:02:06+16:4020:01
4Gunnela GustafsonLänna IF1:05:34+20:0821:09

H60

4 000 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören ErikssonLänna IF50:1212:33
2Per Johan JanssonLänna IF53:18+3:0613:19
Leif NordlundLänna IFej start

D65

3 100 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gun Inger SahlbergLånghundra IF43:1613:57
2Birgitta KlangLånghundra IF46:47+3:3115:05

H65

4 000 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christer SolbreckLånghundra IF51:5412:58
2Torsten PetterssonLånghundra IF54:54+3:0013:43
3Hans SahlbergLånghundra IF55:14+3:2013:48
4Boris AnderssonRånäs OK59:42+7:4814:55
5Rune ThurenVallentuna-Össeby OL1:16:19+24:2519:04
6Lars-Erik LindellVäsby OK1:20:54+29:0020:13
Lennart HedlundVallentuna-Össeby OLdiskvalificerad

U1

2 200 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edit JonssonLånghundra IF35:2616:06
2Alice VaaraLänna IF42:14+6:4819:11
Amanda LindquistLånghundra IFej start

Öppen motion 1

2 200 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Amanda TibellLånghundra IFej start
Wilhelm AlnessLånghundra IFej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser