Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-Sprinten 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-Sprinten 4
Arrangörsorganisationer: Selånger SOK / Timrå SOK
Datum: lördag 22 september 2012

Mycket Enkel

1 330 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina PonténSelånger SOK11:348:41
2Simon NordlanderSundsvalls OK13:19+1:4510:00
3Hugo NordlanderSundsvalls OK14:44+3:1011:04
4Lukas WaltherVK Uvarna15:06+3:3211:21
5Johan Lindén Selånger SOK15:14+3:4011:27
6Rasmus IsakssonSundsvalls OK16:19+4:4512:16
7Emma EdlundSundsvalls OK18:10+6:3613:39
8Emma JohanssonSundsvalls OK19:46+8:1214:51
9Wilmer RexSundsvalls OK20:18+8:4415:15
10Alva EliassonSundsvalls OK20:36+9:0215:29
11Filip PerssonSundsvalls OK20:39+9:0515:31
12Hanna StenmarkSundsvalls OK22:15+10:4116:43
13Moa KarlssonSundsvalls OK22:17+10:4316:45
14Fabian PerssonSundsvalls OK22:45+11:1117:06
Ellen KårénSundsvalls OKej godkänd
Noel BoströmVK Uvarnaej start
Sofia LindbergSundsvalls OKej start

Enkel

1 520 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emelie Björklund JonassonSelånger SOK11:517:47
2Stina KällgrenSelånger SOK12:00+0:097:53
3Erika WaltherVK Uvarna12:34+0:438:16
4Tore PalmgrenSundsvalls OK13:12+1:218:41
5Linnea  Björklund JonassonSelånger SOK13:34+1:438:55
6Hannes LindahlSundsvalls OK14:14+2:239:21
7Theo BarkemoSundsvalls OK14:42+2:519:40
8Elsa LampinenSelånger SOK15:02+3:119:53
9Fanny EdinSelånger SOK15:48+3:5710:23
10Irmelie EnströmSundsvalls OK16:43+4:5210:59
11Lukas JohanssonSundsvalls OK16:49+4:5811:03
12Julia NordlanderSundsvalls OK17:42+5:5111:38
13Lisa KällgrenSelånger SOK18:02+6:1111:51
14Alice LarssonSundsvalls OK18:23+6:3212:05
15Astrid RexSundsvalls OK19:13+7:2212:38
16Alva LarssonSundsvalls OK20:09+8:1813:15
17Tyra KarlssonSundsvalls OK23:56+12:0515:44
Oskar MårtenssonSundsvalls OKej godkänd
Tilde IsakssonSundsvalls OKej godkänd

Normal Kort

2 250 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Björn WaltherVK Uvarna14:456:33
2Frida VikströmSundsvalls OK15:00+0:156:40
3Axel LindqvistSundsvalls OK15:34+0:496:55
4Erik KardellNjurunda OK17:14+2:297:39
5Alice PalmgrenSundsvalls OK18:01+3:168:00
6Frida SvedbergSundsvalls OK18:34+3:498:15
7Albin KårénSundsvalls OK18:42+3:578:18
8Albin StenmarkSundsvalls OK20:34+5:499:08
9Luise HeermannNjurunda OK20:59+6:149:19
10Annika KardellNjurunda OK21:12+6:279:25
11Ingela BoströmVK Uvarna23:11+8:2610:18
12Elin UnanderSundsvalls OK23:58+9:1310:39
13Nelly PerssonSundsvalls OK24:34+9:4910:55
14Elvy PetersonSundsvalls OK24:54+10:0911:04
15Robin EdlundSundsvalls OK35:09+20:2415:37
16Arvid CarlssonSundsvalls OK36:39+21:5416:17
17Adrian CarlssonSundsvalls OK58:21+43:3625:56
Ove PetersonSundsvalls OKej godkänd
Viola PerssonVK Uvarnaej godkänd

Normal Mellan

2 550 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stina NordinSundsvalls OK13:595:29
2Johannes BjörklundNjurunda OK16:02+2:036:17
3Andreas SandbergSundsvalls OK16:16+2:176:22
4Axel EnglundSundsvalls OK16:19+2:206:23
5Anna-Lena LindströmSundsvalls OK16:27+2:286:27
6Karin LarssonSundsvalls OK16:37+2:386:30
7Jim PerssonVK Uvarna16:44+2:456:33
8Annika BlückertSelånger SOK18:11+4:127:07
9Anita SundlingNjurunda OK19:15+5:167:32
10Thomas BoströmVK Uvarna21:19+7:208:21
11Sofia LindénSelånger SOK21:30+7:318:25
12Gunilla JacobssonNjurunda OK23:40+9:419:16
Winn BjörklundSundsvalls OKej godkänd
Björn AbelssonSundsvalls OKej start
Anna LampinenSelånger SOKej start
Clary RexSundsvalls OKej start
Sanna WassbrinkVK Uvarnaej start

Normal Lång

2 910 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tobias EliassonSundsvalls OK12:414:21
2Thomas RexSundsvalls OK13:36+0:554:40
3Richard LindströmNjurunda OK14:30+1:494:58
4Niklas MartinNjurunda OK14:46+2:055:04
5Johan NordinSundsvalls OK15:07+2:265:11
6Roger PalmgrenSundsvalls OK15:24+2:435:17
7Anders ErlandssonSundsvalls OK15:27+2:465:18
8Johnny BlästaNjurunda OK16:26+3:455:38 Ladda ner rutt i gpx-format
9Leif SundlingNjurunda OK16:43+4:025:44
10Jörgen BlästaNjurunda OK16:58+4:175:49
11Fredrik PonténSelånger SOK18:09+5:286:14
12Anders BjörklundNjurunda OK18:10+5:296:14
13Jonas WibergVK Uvarna18:19+5:386:17
14Johanna SjölundSundsvalls OK18:25+5:446:19
15Thomas EngbergVK Uvarna18:37+5:566:23
16Jenny UnanderSundsvalls OK21:28+8:477:22
17Satu SvedbergSundsvalls OK23:04+10:237:55
18Patrik WallgrenSelånger SOK27:10+14:299:20
Christer LundstedtSundsvalls OKej godkänd
Stefan WassbrinkVK Uvarnaej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser