Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-Sprinten 4

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-Sprinten 4
Arrangörsorganisationer: Selånger SOK / Timrå SOK
Datum: lördag 22 september 2012

Sundsvalls OK

52 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Stina NordinNormal Mellan (13)13:595:29
1Tobias EliassonNormal Lång (19)12:414:21
2Simon NordlanderMycket Enkel (15)13:19+1:4510:00
2Thomas RexNormal Lång (19)13:36+0:554:40
2Frida VikströmNormal Kort (19)15:00+0:156:40
3Andreas SandbergNormal Mellan (13)16:16+2:176:22
3Hugo NordlanderMycket Enkel (15)14:44+3:1011:04
3Axel LindqvistNormal Kort (19)15:34+0:496:55
4Axel EnglundNormal Mellan (13)16:19+2:206:23
4Tore PalmgrenEnkel (19)13:12+1:218:41
5Alice PalmgrenNormal Kort (19)18:01+3:168:00
5Johan NordinNormal Lång (19)15:07+2:265:11
5Anna-Lena LindströmNormal Mellan (13)16:27+2:286:27
6Rasmus IsakssonMycket Enkel (15)16:19+4:4512:16
6Frida SvedbergNormal Kort (19)18:34+3:498:15
6Roger PalmgrenNormal Lång (19)15:24+2:435:17
6Karin LarssonNormal Mellan (13)16:37+2:386:30
6Hannes LindahlEnkel (19)14:14+2:239:21
7Theo BarkemoEnkel (19)14:42+2:519:40
7Emma EdlundMycket Enkel (15)18:10+6:3613:39
7Anders ErlandssonNormal Lång (19)15:27+2:465:18
7Albin KårénNormal Kort (19)18:42+3:578:18
8Emma JohanssonMycket Enkel (15)19:46+8:1214:51
8Albin StenmarkNormal Kort (19)20:34+5:499:08
9Wilmer RexMycket Enkel (15)20:18+8:4415:15
10Irmelie EnströmEnkel (19)16:43+4:5210:59
10Alva EliassonMycket Enkel (15)20:36+9:0215:29
11Lukas JohanssonEnkel (19)16:49+4:5811:03
11Filip PerssonMycket Enkel (15)20:39+9:0515:31
12Julia NordlanderEnkel (19)17:42+5:5111:38
12Hanna StenmarkMycket Enkel (15)22:15+10:4116:43
12Elin UnanderNormal Kort (19)23:58+9:1310:39
13Moa KarlssonMycket Enkel (15)22:17+10:4316:45
13Nelly PerssonNormal Kort (19)24:34+9:4910:55
14Alice LarssonEnkel (19)18:23+6:3212:05
14Elvy PetersonNormal Kort (19)24:54+10:0911:04
14Johanna SjölundNormal Lång (19)18:25+5:446:19
14Fabian PerssonMycket Enkel (15)22:45+11:1117:06
15Robin EdlundNormal Kort (19)35:09+20:2415:37
15Astrid RexEnkel (19)19:13+7:2212:38
16Arvid CarlssonNormal Kort (19)36:39+21:5416:17
16Alva LarssonEnkel (19)20:09+8:1813:15
16Jenny UnanderNormal Lång (19)21:28+8:477:22
17Tyra KarlssonEnkel (19)23:56+12:0515:44
17Adrian CarlssonNormal Kort (19)58:21+43:3625:56
17Satu SvedbergNormal Lång (19)23:04+10:237:55
Oskar MårtenssonEnkel (19)ej godkänd
Ove PetersonNormal Kort (19)ej godkänd
Christer LundstedtNormal Lång (19)ej godkänd
Winn BjörklundNormal Mellan (13)ej godkänd
Ellen KårénMycket Enkel (15)ej godkänd
Tilde IsakssonEnkel (19)ej godkänd
Sofia LindbergMycket Enkel (15)ej start
Björn AbelssonNormal Mellan (13)ej start
Clary RexNormal Mellan (13)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser