Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för MTB-O Falun

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: MTB-O Falun
Arrangörsorganisation: Stora Tuna OK
Datum: lördag 8 september 2012

H21

15 850 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hans Jørgen KvåleHadeland OL1:14:394:42
2Oskar LundIF Hallby SOK1:14:57+0:184:43
3Johan GranathIF Hallby SOK1:15:41+1:024:46
4Marcus HylénOK Kåre1:17:30+2:514:53
5Patrik MorisDomnarvets GOIF1:17:46+3:074:54
6Linus LarssonFK Göingarna1:18:18+3:394:56
7Martin HammarbergKvarnsvedens GOIF OK1:18:50+4:114:58
8Anders FriskAttunda OK1:21:06+6:275:07
9Thomas JanssonGarphyttans IF1:23:29+8:505:16
10Per WärnbergKvarnsvedens GOIF OK1:23:39+9:005:16
11Andreas MathisenVästerås SOK1:24:28+9:495:19
12Ulf ÖjeboIFK Lidingös Skid o OK1:24:54+10:155:21
13Andreas ElgesjöDomnarvets GOIF1:29:49+15:105:40
14Ola JäderbergLeksands OK1:31:37+16:585:46
15Robin GrankvistVäsby OK1:32:32+17:535:50
16Lars-Erik HaslerSurahammars SOK1:39:50+25:116:17
17Magnus WallenborgIF Thor1:46:48+32:096:44
18Anders BoströmJärfälla OK1:47:42+33:036:47
19Mikael WilhelmssonHammarby IF OF2:04:57+50:187:52
20Torbjörn JanssonGarphyttans IF2:25:54+1:11:159:12
Adam KarlssonGarphyttans IFej godkänd
Linus MoodOK Roslagenej godkänd
Andreas HolmbergIFK Moras OKej godkänd

D21

13 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid StengårdIF Sibbo-Vargarna1:17:575:37
2Emily BenhamHadeland OL1:32:23+14:266:39
3Lena GillgrenStora Tuna OK1:32:41+14:446:41
4Emma BölskeStockholms Multisport Klubb1:51:56+33:598:04
5Maria FriskAttunda OK2:00:32+42:358:41
Sonia RodiéreStockholms Multisport Klubbej godkänd

H17-20

13 860 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Marcus JanssonGarphyttans IF1:21:395:53
2Filip BergströmKvarnsvedens GOIF OK1:48:27+26:487:49
3Marcus NiemiSkogslöparna1:58:55+37:168:34
4Måns KarlssonIFK Moras OK2:02:26+40:478:50
Erik FrostIFK Moras OKej start

D17-20

11 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kajsa EngströmOK Kåre1:34:158:16

H40

13 860 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christer MorellOK Kåre1:17:175:34
2Stefan JohanssonOK Kåre1:17:28+0:115:35
2Jan EckerlidOK Kåre1:17:28+0:115:35
4Stefan KillbergKvarnsvedens GOIF OK1:17:53+0:365:37
5Lars VestlingIF Thor1:21:04+3:475:50
6Anders StjerndahlIFK Lidingös Skid o OK1:25:48+8:316:11
7Håkan LångLänna IF1:34:12+16:556:47
8Frank SteinerJärfälla OK1:37:45+20:287:03
9Steven HaleOK Kåre1:47:05+29:487:43
10Mikael LindqvistSträngnäs-Malmby OL1:50:06+32:497:56
11Tony KarlssonIFK Moras OK1:51:29+34:128:02
12Mikael NolåkersKvarnsvedens GOIF OK2:06:57+49:409:09
13Christopher MohrSöders SOL Tyresö2:07:53+50:369:13
14Rikard SöderbergJärla Orientering2:24:23+1:07:0610:25
Dick FribergÖstersunds OKej start
Lars SahlbergLeksands OKej start

D40+

11 380 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Pia FrostIFK Moras OK1:31:108:00
2Liselott NordgrenOK Kåre1:37:06+5:568:31
3Maria EmanuelssonDomnarvets GOIF1:46:09+14:599:19
4Ing Marie AndrénKvarnsvedens GOIF OK2:13:34+42:2411:44
5Margareta MeitonIFK Lidingös Skid o OK2:14:26+43:1611:48
Inga-Britt PetterssonSala OKej godkänd
Florence BergDomnarvets GOIFej start
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OKej start

H50

11 380 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sven-Olov PetterssonSala OK1:16:066:41
2Håkan HolmbergKorsnäs IF OK1:16:47+0:416:44
3Per ErikssonKvarnsvedens GOIF OK1:19:03+2:576:56
4Maffe FrostIFK Moras OK1:31:05+14:598:00
5Esbjörn AndrénKvarnsvedens GOIF OK1:33:54+17:488:15
6Bengt AnderssonSöders SOL Tyresö1:37:18+21:128:33
7Eero NiemiSkogslöparna1:52:15+36:099:51
8Ronny HedlundOK Södertörn1:55:49+39:4310:10
Lars GustafssonOK Kåreej godkänd

H/D10-12

6 070 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rikard BergströmKvarnsvedens GOIF OK47:197:47
2Joar SöderbergJärla Orientering1:21:36+34:1713:26
Rasmus NordgrenOK Kåreej godkänd
Linus GyllenbergSkogsluffarnas OKej start
Samuel StålnäbbKvarnsvedens GOIF OKej start
Melker NordgrenOK Kåreej start

H16

11 380 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon EckerlidOK Kåre1:50:089:40
William MohrSöders SOL Tyresöej start

Öppen Lång

13 860 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Leif WigertLudvika1:30:576:33
2Magnus BergmanOK Kåre1:36:42+5:456:58
3Andreas ConradssonÖdeshögs SK1:39:57+9:007:12
4Patrik OlofssonKlubblös1:40:17+9:207:14
5Pär SvedinKlubblös1:42:58+12:017:25
Kajsa RichardssonIF Hallby SOKej godkänd

Öppen Medel

11 380 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Peter ArnessonIF Hallby SOK1:04:445:41
2Bengt StenerhagVästerbergslagens OL1:15:38+10:546:38
3Tomas JanssonLänna IF1:24:36+19:527:26
4Thomas AnderssonVästerås SOK1:25:35+20:517:31
5Annika EngströmOK Kåre1:35:34+30:508:23
6Fredrik MånssonLunds OK1:43:48+39:049:07
7Hans KarlssonLänna IF1:47:57+43:139:29
Anders AtterbrandOK Kåreej godkänd
Marita Karlsson MoodLänna IFej godkänd
Örjan JämteBorlängeej godkänd

Öppen Nybörjare

6 070 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats JönssonKorsnäs IF OK42:337:00

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser