Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Motionsorientering Helsingborg

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Motionsorientering Helsingborg
Arrangörsorganisation: Helsingborgs SOK
Datum: tisdag 31 juli 2012

Främmestads IK

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Karl JanssonÖppen motion 5 (10)26:46+6:166:27
4Paulina AnjertÖppen motion 3 (6)37:41+19:4212:51

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Lena ErikssonÖppen motion 2 (9)34:55+10:488:43

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Fredrik LövgrenÖppen motion 2 (9)48:59+24:5212:14

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Helena RylanderÖppen motion 2 (9)49:05+24:5812:16

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
9Eva MannerÖppen motion 2 (9)1:13:17+49:1018:19

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
3Mats AhlgrenÖppen motion 3 (6)30:18+12:1910:20

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Sven-Olof OlssonÖppen motion 4 (5)36:50+15:2814:47

Helsingborg

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Peter HåkanssonÖppen motion 5 (10)32:20+11:507:48

Helsingborgs SOK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Lotta SjöbergÖppen motion 3 (6)17:596:08
1Peter SvenssonÖppen motion 4 (5)21:228:34
1Patrik JohanssonÖppen motion 5 (10)20:304:57
1Mats RanbroÖppen motion 2 (9)24:076:01
2Anton MarmelidÖppen motion 5 (10)21:55+1:255:17
2Eva EmanuelssonÖppen motion 4 (5)25:32+4:1010:15
3Nils JohannessonÖppen motion 4 (5)27:22+6:0010:59
5Sven-Åke EmanuelssonÖppen motion 5 (10)31:09+10:397:31
6Edo DrenthÖppen motion 5 (10)31:55+11:257:42
7Per RudqvistÖppen motion 5 (10)32:16+11:467:47

IK Ymer

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Lukas GustafssonÖppen motion 2 (9)50:14+26:0712:33
9Stig GustafssonÖppen motion 5 (10)40:01+19:319:39
10Jenny JohanssonÖppen motion 5 (10)43:13+22:4310:26

Klubb Sisu

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
4Charlotte TuvessonÖppen motion 4 (5)32:23+11:0113:00

Lunds OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Emilia CederholmÖppen motion 1 (2)26:02+0:0212:38

OK Silva

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Axel OrrhedeÖppen motion 3 (6)28:15+10:169:38
4Mats OrrhedeÖppen motion 5 (10)28:45+8:156:56

Okänd

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
8Filip CarlssonÖppen motion 2 (9)1:13:16+49:0918:19

Råå

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
7Helena MorathÖppen motion 2 (9)58:30+34:2314:37

Viken

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
2Per JohnssonÖppen motion 2 (9)26:38+2:316:39

Ängelholm

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
5Olof SamuelssonÖppen motion 3 (6)1:00:11+42:1220:32

Ängelholm

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
6Matilda SamuelssonÖppen motion 3 (6)1:01:20+43:2120:55

Örkelljunga FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tid
1Hanna SteinerÖppen motion 1 (2)26:0012:37

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser