Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OKK Veteran-OL

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OKK Veteran-OL
Arrangörsorganisation: OK Klemmingen
Datum: tisdag 28 augusti 2012

Bana A

4 210 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tommy HolmérVäsby OK41:039:45
2Hans-Ove ErikssonNyköpings OK42:35+1:3210:06
3Sten ErikssonSträngnäs-Malmby OL46:38+5:3511:04
4Bengt JönssonÅkers IF47:31+6:2811:17
5Karin GustavssonSträngnäs-Malmby OL49:54+8:5111:51
6Stig LandstorpOK Tor50:25+9:2211:58
7Hans HolgerssonOK Måsen51:20+10:1712:11
8Kurt Håkan AnderssonOK Tor53:44+12:4112:45
9Rolf SkoglundHellas Orientering54:12+13:0912:52
10Curt CarlssonNyköpings OK56:32+15:2913:25
11Ingemar GustafssonOK Tjärnen59:57+18:5414:14
12Gunnar CarlénOK Måsen1:00:11+19:0814:17
13Jan-Olof GustKatrineholms OK1:00:14+19:1114:18
14Leif ThorssonOK Grip1:01:28+20:2514:36
15Curt ThorénNyköpings OK1:03:23+22:2015:03
16Nils JohanssonOK Tjärnen1:04:12+23:0915:14
17Lennart KarlssonOK Grip1:07:02+25:5915:55
18Lars NordSödertälje IF1:09:18+28:1516:27
19Hans LindgrenTrosabygdens OK1:11:26+30:2316:58
20Åke GranstamOK Tor1:11:28+30:2516:58
21Ingemar GreisOK Måsen1:13:21+32:1817:25
22Ulf SvedestamEskilstuna OL1:18:49+37:4618:43
23Anna BlomgrenTullinge SK1:26:26+45:2320:31
24Sven AnderssonOK Hällen1:28:05+47:0220:55
25Örjan KampegårdOK Södertörn1:28:58+47:5521:07
Rolf MathisenEskilstuna OLej godkänd

Bana B

3 400 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inga JohanssonNyköpings OK48:1514:11
2Greger WdinSödertälje-Nykvarn OF51:46+3:3115:13
3Esko RaitaÄrla IF54:53+6:3816:08
4Sixten WesterlundOK Grip55:11+6:5616:13
5Lauri LumpusSödertälje IF55:42+7:2716:22
6Kjell JohanssonNyköpings OK56:44+8:2916:41
7Göran LarssonSödertälje IF58:55+10:4017:19
8Ulf JerningSödertälje IF59:04+10:4917:22
9Jan EnesvedSödertälje IF59:27+11:1217:29
10Kenneth LjungbergNyköpings OK59:49+11:3417:35
11Inger HellqvistNyköpings OK1:01:04+12:4917:57
12Richard WelanderOK Älvsjö-Örby1:02:15+14:0018:18
13Karl-Robert MoqvistOK Tor1:05:59+17:4419:24
14Leif HermundstadSnättringe SK1:06:12+17:5719:28
15Kjell FrodinKöping-Kolsva OK1:06:34+18:1919:34
16Evy NordSödertälje IF1:07:33+19:1819:52
17Christer LiwellÄrla IF1:08:26+20:1120:07
18Inge GustavssonSträngnäs-Malmby OL1:09:10+20:5520:20
19Lennart MattssonOK Tjärnen1:10:25+22:1020:42
20Anders JohanssonNyköpings OK1:13:00+24:4521:28
21Per-Arne WickmanSödertälje IF1:16:56+28:4122:37
22Ingegerd LusenskySigtuna OK1:17:30+29:1522:47
23Hans-Erik AdolfssonNyköpings OK1:19:03+30:4823:15
24Nils StenbergStjärnhovs OK 651:22:10+33:5524:10
25Stig PedersonSödertälje-Nykvarn OF1:28:13+39:5825:56
26Bengt SjögrenNyköpings OK1:29:05+40:5026:12
27Sten MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:33:41+45:2627:33
28Monica Lindkvist MöllerSödertälje-Nykvarn OF1:33:50+45:3527:35
29Lennart SchweitzOK Grip1:38:05+49:5028:50
Anders MobergKatrineholms OKej godkänd
Andera RymanArboga OKej godkänd
Ebba-Lisa FlygarTullinge SKutgått
Solveig DillmanHammarby IF OFutgått

Bana C

2 190 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger HolmbergNyköpings OK36:4516:46
2Bengt DagermarkÄrla IF40:25+3:4018:27
3Per KarlssonNyköpings OK41:19+4:3418:51
4Karin CarlssonNyköpings OK43:46+7:0119:59
5Sven Erik SteenbergStjärnhovs OK 6544:58+8:1320:31
6Solveig TjernbergSödertälje IF46:23+9:3821:10
7Harry AxelssonKatrineholms OK46:26+9:4121:12
8Stig OlbyÅkers IF46:33+9:4821:15
9Ove WigertzNyköpings OK46:39+9:5421:18
10Siv FrodinKöping-Kolsva OK46:46+10:0121:21
11Torolf OlssonOK Tor47:42+10:5721:46
12Rolf BladhNyköpings OK47:53+11:0821:51
13Lars OlanderSödertälje IF48:13+11:2822:01
14Siv LarssonKatrineholms OK48:33+11:4822:10
15Stig LundinEskilstuna OL49:13+12:2822:28
16Robert BohmanSödertälje-Nykvarn OF49:17+12:3222:30
17Margareta JönssonÅkers IF49:27+12:4222:34
18Olle PetterssonNyköpings OK49:45+13:0022:43
19Lars-Åke SeranderSträngnäs-Malmby OL50:30+13:4523:03
20Tomas AnderssonNyköpings OK51:16+14:3123:24
21Lennart StenbergStigfinnarna53:58+17:1324:38
22Åke JanssonSträngnäs-Malmby OL57:26+20:4126:13
23Erik PetterssonKatrineholms OK57:40+20:5526:19
24Bengt LindkvistÅkers IF58:23+21:3826:39
25Gunnar EricsonNyköpings OK59:27+22:4227:08
26Dagny AnderssonOK Tjärnen59:49+23:0427:18
27Karl Yngve LindströmOK Tjärnen1:01:42+24:5728:10
28Doris NilssonOK Klemmingen1:26:20+49:3539:25
29Per FalkOK Klemmingen1:57:05+1:20:2053:27
S-O JohnssonNyköpings OKej godkänd
Lars GustafssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Nils TjernbergSödertälje IFej godkänd
Torleif CarlssonStjärnhovs OK 65utgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser