Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Dag-KM 2012

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Dag-KM 2012
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: söndag 2 september 2012

D21

5 600 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Susanne LiukkonenSundsvalls OK59:4610:40
2Charlotte VikströmSundsvalls OK1:02:28+2:4211:09
3Kristina NordlanderSundsvalls OK1:05:46+6:0011:44
4Anna LundgrenSundsvalls OK1:06:42+6:5611:54
5Anna HammarbergSundsvalls OK1:07:22+7:3612:01

H21

9 130 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Thomas RexSundsvalls OK1:18:168:34
2Jan NordinSundsvalls OK1:21:51+3:358:57
3Stefan IvarssonSundsvalls OK1:42:44+24:2811:15
Lars HolmquistSundsvalls OKej start
Pessi LiukkonenSundsvalls OKej start
Ulrik OlssonSundsvalls OKej start
Olov VikströmSundsvalls OKej start

D18

4 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jorunn LindströmSundsvalls OK54:2511:42
2Johanna SjölundSundsvalls OK1:02:27+8:0213:25
Linda MellanderSundsvalls OKej godkänd
Caroline JohanssonSundsvalls OKej start

H16

4 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Oscar SundlöfSundsvalls OK55:3711:57
2Johan NordinSundsvalls OK1:04:29+8:5213:52
3Andreas SandbergSundsvalls OK1:08:10+12:3314:39

D14

3 910 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Stina NordinSundsvalls OKej start

H14

3 910 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustav FrænellSundsvalls OK54:4313:59
2Ludvig Björk FörareSundsvalls OK56:08+1:2514:21
3Martin StorkampSundsvalls OK1:00:28+5:4515:27

D12

3 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida VikströmSundsvalls OK26:268:48
2Frida SvedbergSundsvalls OK30:09+3:4310:03
3Sofie FröjdSundsvalls OK39:44+13:1813:14
Alva BarchéusSundsvalls OKej godkänd

H12

3 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils LundgrenSundsvalls OK28:369:32
2Björn JohanssonSundsvalls OK38:24+9:4812:48
3Albin StenmarkSundsvalls OK40:55+12:1913:38
4Robin EdlundSundsvalls OK51:46+23:1017:15
5Albin KårénSundsvalls OK53:48+25:1217:56
6Adrian CarlssonSundsvalls OK1:49:14+1:20:3836:24

D10

2 420 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Astrid RexSundsvalls OK25:5510:42
2Ellen KårénSundsvalls OK27:03+1:0811:10
3Julia NordlanderSundsvalls OK27:53+1:5811:31
4Alice LarssonSundsvalls OK29:58+4:0312:22
5Elsa GranholmSundsvalls OK38:20+12:2515:50
6Sofia LindbergSundsvalls OK40:26+14:3116:42
7Irmelie EnströmSundsvalls OK1:02:42+36:4725:54
8Alva LarssonSundsvalls OK1:03:57+38:0226:25
Hanna StenmarkSundsvalls OKej start

H10

2 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hannes LindahlSundsvalls OK28:4111:51
2Jonne LiukkonenSundsvalls OK29:13+0:3212:04
3Oskar MårtenssonSundsvalls OK34:20+5:3914:11
4Anton SöderbergSundsvalls OK37:59+9:1815:41
5Lukas JohanssonSundsvalls OK40:13+11:3216:37
6Axel LundgrenSundsvalls OK1:05:01+36:2026:51
Theo BarkemoSundsvalls OKej start
Oskar VikströmSundsvalls OKej start

D40

4 650 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena LindströmSundsvalls OK58:4512:38
2Anna NordinSundsvalls OK1:03:15+4:3013:36
3Clary RexSundsvalls OK1:06:08+7:2314:13
4Catrin JohanssonSundsvalls OK1:13:27+14:4215:47

H40

7 000 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lars HenrikssonSundsvalls OK1:15:3710:48
2Stefan MellanderSundsvalls OK1:25:36+9:5912:13
3Henrik LundgrenSundsvalls OK1:29:59+14:2212:51

H45

5 600 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per NordlingSundsvalls OK54:409:45
2Rune LindströmSundsvalls OK59:02+4:2210:32
3Rolf JohanssonSundsvalls OK1:00:55+6:1510:52
4Tommy FröjdSundsvalls OK1:05:22+10:4211:40
5Christer LundstedtSundsvalls OK1:12:41+18:0112:58
6Anders SjögrenSundsvalls OK1:28:45+34:0515:50
7Daniel AntonssonSundsvalls OK1:29:48+35:0816:02
Joakim MarmelidSundsvalls OKej start

H55

4 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingmar SöderströmSundsvalls OK1:01:2313:12
2Björn AbelssonSundsvalls OK1:20:06+18:4317:13
3Ove JanssonSundsvalls OK1:20:38+19:1517:20

D60

3 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ingrid PeterssonSundsvalls OK1:31:2125:01
2Elvy PetersonSundsvalls OK1:31:31+0:1025:04
3Ingrid Wiklander-NylanderSundsvalls OK1:36:24+5:0326:24
Elisabet LundgrenSundsvalls OKej start

H65

4 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Winn BjörklundSundsvalls OK1:00:5813:06
2Tore LundgrenSundsvalls OK1:16:31+15:3316:27
3Ove PetersonSundsvalls OK1:19:28+18:3017:05

D70

2 740 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Britt JohanssonSundsvalls OK1:10:0025:32

H70

3 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunnar BengtssonSundsvalls OK55:2115:09
2Gunnar HellmanSundsvalls OK1:28:12+32:5124:09
Sören JanssonSundsvalls OKej start

Inskolning

1 420 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Tova BibergSundsvalls OKfullföljt
Lovisa DufvaSundsvalls OKfullföljt
Agnes FeilSundsvalls OKfullföljt
Signe FeilSundsvalls OKfullföljt
Rasmus IsakssonSundsvalls OKfullföljt
Emma JohanssonSundsvalls OKfullföljt
Moa KarlssonSundsvalls OKfullföljt
Tyra KarlssonSundsvalls OKfullföljt
Elis LiukkonenSundsvalls OKfullföljt
Emil LundgrenSundsvalls OKfullföljt
Sofia MårtenssonSundsvalls OKfullföljt
Hugo NordlanderSundsvalls OKfullföljt
Simon NordlanderSundsvalls OKfullföljt
Wilmer RexSundsvalls OKfullföljt
Albin SöderbergSundsvalls OKfullföljt

Bana5-4,6km

4 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kent JohanssonÖrkelljunga FK1:01:0913:09
2Louise RohdénSundsvalls OK1:19:33+18:2417:06

Bana8-9,1km

9 130 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Joakim KarlssonHestra IFej godkänd

Bana1-2,4km

2 420 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Petronella EnströmSundsvalls OK1:02:0025:37

Bana3-3,9km

3 910 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olof FrænellSundsvalls OK49:4912:44
2Jan HammarbergSundsvalls OK1:07:29+17:4017:15

Bana4-3,6km

3 650 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Per SöderbergSundsvalls OKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser