Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för AOK: 3-dagars, etapp 1

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: AOK: 3-dagars
Arrangörsorganisation: Avesta OK
Datum: torsdag 30 augusti 2012 - torsdag 6 september 2012

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

D16

3 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Amanda DanielsAvesta OK32:078:47
2Elina ArvidssonSäterbygdens OK32:10+0:038:48
3Emma DjärvAvesta OK39:11+7:0410:44

H16

4 340 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anton KällströmSala OK27:306:20
2Martin NorrbomSala OK28:08+0:386:28
Isak SöderströmSala OKej start

D14

3 050 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mirjam DalénSala OK22:387:25
2Minna ZachrissonLångshyttans AIK OK26:08+3:308:34
3Frida ÖstmanAvesta OK26:24+3:468:39
4Cornelia LundénAvesta OK26:52+4:148:48

H14

3 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1John NorrbomSala OK28:297:48
2Emil ArvidssonSäterbygdens OK30:05+1:368:14
3Robin BergstrandNorbergs OK40:30+12:0111:05

D12

2 810 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tindra JernströmAvesta OK20:167:12
2Julia WannerAvesta OK23:22+3:068:18
3Shanti SöderströmSala OK25:43+5:279:09
4Emma HansenAvesta OK26:27+6:119:24
5Emelie ErikssonSäterbygdens OK26:30+6:149:25
6Katja DalénSala OK31:32+11:1611:13
7Hanna DanielsAvesta OK32:37+12:2111:36
8Nickolina HedenlundTäby OK37:20+17:0413:17
9Elsa RosénSala OK44:07+23:5115:41
10Klara  ZachrissonLångshyttans AIK OK49:04+28:4817:27
Agnes KällströmSala OKej start

H12

2 810 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Christoffer LindqvistLångshyttans AIK OK23:028:11
2Florian RademacherLångshyttans AIK OK26:57+3:559:35
3Vilhelm AxolsStora Skedvi IK SOFF27:18+4:169:42
4Axel AnderssonNorbergs OK33:55+10:5312:04
5Niklas EvaldssonIFK Hedemora OK35:56+12:5412:47
6Fredrik SternelandDalaportens OL36:23+13:2112:56

D10

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sabina RademacherLångshyttans AIK OK35:4514:01
2Tindra BedoireSala OK38:10+2:2514:58
3Elsa KärnsundSala OK40:14+4:2915:46
4Sofie EhnbergSala OK42:59+7:1416:51
5Alida PerersIFK Hedemora OK43:27+7:4217:02
6Petronella HedenlundTäby OK45:42+9:5717:55
7Frida AnderssonNorbergs OK49:50+14:0519:32
Carolina LindqvistLångshyttans AIK OKej start

H10

2 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Örjan KlintIFK Hedemora OK25:3110:00
2Linus JernströmAvesta OK28:09+2:3811:02
3Henrik SternelandDalaportens OL28:12+2:4111:03
4Niklas SternelandDalaportens OL36:14+10:4314:12
5Tyrone BedoireSala OK38:43+13:1215:10
6Lucas WannerAvesta OK40:02+14:3115:41
7Timo GradinIFK Hedemora OK47:21+21:5018:34
Filip NorrbomSala OKej start
Linus AnderssonIFK Hedemora OKej start

Inskolning

1 570 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Pauline Carlsson HaglundIFK Hedemora OKfullföljt
Linnea EhnbergSala OKfullföljt
Agnes EngstedtDalaportens OLfullföljt
Linus FolkjernDalaportens OLfullföljt
Olle KarlssonLångshyttans AIK OKfullföljt
Ossian KihlströmDalaportens OLfullföljt
Alma TörnqvistNorbergs OKfullföljt

U1

1 570 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Alice BlomIFK Hedemora OK12:217:51
2Tilde Blixt IsakssonAvesta OK15:06+2:459:37
3Hedda BorgströmAvesta OK15:10+2:499:39
4Elliot LundbergNorbergs OK15:31+3:109:52
5Nora JohanssonAvesta OK15:38+3:179:57
6Minelle MuntherIFK Hedemora OK16:49+4:2810:42
7Emma EhrinIFK Hedemora OK16:57+4:3610:47
8Anja MickelsonAvesta OK17:36+5:1511:12
9Axel ÅhmanAvesta OK17:52+5:3111:22
10Alice NyqvistAvesta OK20:57+8:3613:20
11Isabelle BergmanSala OK21:06+8:4513:26
12Victor ErikssonSäterbygdens OK21:09+8:4813:28
13Tuva WestbomSäterbygdens OK21:14+8:5313:31
14Irma ÅhmanAvesta OK21:20+8:5913:35
15Ella PerersIFK Hedemora OK21:46+9:2513:51
16Arvid HedenlundTäby OK22:04+9:4314:03
17Elvira HedvallSala OK31:31+19:1020:04
Linnea AsplundSäterbygdens OKej start
Klara MågLångshyttans AIK OKej start
William WestbomSäterbygdens OKej start

U2

2 550 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lo SkörsemoIFK Hedemora OK25:109:52
2Klara MoreliusStora Skedvi IK SOFF27:06+1:5610:37
3Liv NorbergAvesta OK31:26+6:1612:19
4Hilma HammarströmStora Skedvi IK SOFF32:58+7:4812:55
5Alde JohanssonAvesta OK35:11+10:0113:47
6Emmy NordströmDalaportens OL35:55+10:4514:05
7Karolina AnderssonDalaportens OL36:18+11:0814:14
8Amanda VestmanLångshyttans AIK OK37:27+12:1714:41
9Thea KaronenIFK Hedemora OK37:37+12:2714:45
10My Blixt IsakssonAvesta OK38:48+13:3815:12
11Tilda BorgströmAvesta OK38:51+13:4115:14
12Anna GeibrinkDalaportens OL39:01+13:5115:18
13Klara JanssonAvesta OK41:07+15:5716:07
14Leo StrandSala OK42:03+16:5316:29
15Saga MattssonDalaportens OL44:16+19:0617:21
16Rasmus BergmanSala OK58:44+33:3423:01
Emilia EngströmAvesta OKej start
Sandra DahlstrandLångshyttans AIK OKej start
Linnea SjödinAvesta OKej start
Petra DahlstrandLångshyttans AIK OKej start
Samuel HedlundIFK Hedemora OKej start

U3

2 810 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo HammarströmStora Skedvi IK SOFF30:0310:41
Emma SkyeIFK Hedemora OKej start

U4

3 050 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Franek RademacherLångshyttans AIK OK25:258:20
2Magdalena PölderSala OK31:25+6:0010:18
3Kim NorbergAvesta OK34:27+9:0211:17
Oskar StrömbergAvesta OKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser