Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Ungdomserie/NOK-träning

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Ungdomserie/NOK-träning
Arrangörsorganisation: Finspångs SOK
Datum: tisdag 28 augusti 2012

D16

9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma BrännebyOK Kolmården39:05
2Julia ErikssonOK Kolmården42:27+3:22
3Elin JohanssonFinspångs SOK49:27+10:22
4Märta BerggrenOK Kolmården49:33+10:28
5Moa HedegårdOK Kolmården50:18+11:13
6Mai Ly SorriGOIF Tjalve50:39+11:34
7Emilia ÖstlundOK Kolmården53:42+14:37
8Jenny KarlssonGOIF Tjalve57:19+18:14
9Hedda RundgrenFinspångs SOK1:06:31+27:26

H16

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Oskar LeinonenOK Kolmården35:59
2Emil LjungemyrOK Kolmården43:58+7:59
3Per LindmanFinspångs SOK45:11+9:12
4Alexander WiklundFinspångs SOK48:34+12:35
5August MollénOK Denseln49:37+13:38
6Gustav EngmanOK Denseln52:39+16:40
7Gustav MalmströmGOIF Tjalve1:07:06+31:07
Sebastian SvenssonFinspångs SOKej godkänd
Felix LuksGOIF Tjalveej godkänd
Eric JehrlanderGOIF Tjalveej godkänd
David AxelssonFinspångs SOKej start
Martin OhlssonGOIF Tjalveej start
Johan WehlinSkogspojkarnas OKej start
Albin SelerudOK Kolmårdenej start
Ville JohanssonOK Kolmårdenej start

D14

4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Tora WesterbergOK Kolmården36:15
2Lisa BerggrenOK Kolmården40:18+4:03
3Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb55:37+19:22
4Alexandra GoltsisOK Kolmården1:16:41+40:26
Maja HultbergOK Kolmårdenej start

H14

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Johan LindmanFinspångs SOK32:48
2Oscar PrytzGOIF Tjalve34:24+1:36
3Josef JohanssonOK Kolmården35:52+3:04
4Gustaf HedegårdOK Kolmården38:30+5:42
5Joel SjödinOK Kolmården42:35+9:47
6Jesper KarlssonGOIF Tjalve44:34+11:46

D12

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Emma ErikssonOK Kolmården21:39
2Alva SelerudOK Kolmården26:03+4:24
3Towa PetterssonOK Denseln28:49+7:10
4Linnéa SamuelssonNAIS Orienteringsklubb31:44+10:05
5Lovisa EngströmOK Denseln32:02+10:23
6Therese EkmanFinspångs SOK32:14+10:35
7Vilma KarlssonOK Denseln32:58+11:19
8Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb34:01+12:22

H12

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon JohanssonOK Kolmården21:13
2Arvid WesterbergOK Kolmården21:26+0:13
3Thorsten SvenssonFinspångs SOK21:48+0:35
4Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb23:57+2:44
5Leo JohanssonOK Kolmården25:04+3:51
6Joel ErnstssonFinspångs SOK25:30+4:17
7Martin Hillbom AsplinFinspångs SOK29:21+8:08
8Marcus KohtamäkiFinspångs SOK34:00+12:47
9Elliot CrispinOK Denseln35:31+14:18
10Martin RamstenGOIF Tjalve40:56+19:43
11Anton LundinFinspångs SOK42:49+21:36
12Albin HarryssonFinspångs SOK47:36+26:23
13Gustav TräffNAIS Orienteringsklubb51:54+30:41
Calle ForslundOK Kolmårdenej start
Simon VindFinspångs SOKej start
Elias AxelssonFinspångs SOKej start

D10

6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Jensine SvenssonFinspångs SOK22:37
2Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb26:38+4:01
3Miranda KarlssonGOIF Tjalve28:36+5:59
4Kerstin LjungemyrOK Kolmården30:41+8:04
5Elin NetzOK Kolmården30:55+8:18
6Emelie BirathOK Kolmården35:58+13:21
Fanny ÖstlundOK Kolmårdenej start

H10

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb15:25
2Erik JohnssonOK Kolmården24:53+9:28
3Olof EkmanFinspångs SOK25:17+9:52
4Axel KindåkerFinspångs SOK25:34+10:09
5Carl HedegårdOK Kolmården26:47+11:22
6Valter FredrikssonGOIF Tjalve28:37+13:12
7Sverre RöjgårdOK Kolmården29:00+13:35
8Moltas LindellGOIF Tjalve29:33+14:08
9Svante OlssonGOIF Tjalve31:06+15:41
10Alfons PetersonOK Denseln31:36+16:11
11Noah LandströmOK Kolmården54:04+38:39
12Martin KvillengFinspångs SOK57:04+41:39
Erik BobergGOIF Tjalveej start
Jonathan HåkanssonGOIF Tjalveej start

Inskolning

16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
Emma EngströmFinspångs SOKfullföljt
Ida ErnstssonFinspångs SOKfullföljt
Evelin GummessonFinspångs SOKfullföljt
Rikard HellgrenFinspångs SOKfullföljt
Johanna Sofia HäggFinspångs SOKfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Veronika KvillengFinspångs SOKfullföljt
Samuel SelerudOK Kolmårdenfullföljt
Linda SvenssonFinspångs SOKfullföljt
Alva SvärdNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Joel SvärdNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Elmer WaldfeltFinspångs SOKfullföljt
Melker WaldfeltFinspångs SOKfullföljt
Edwin WedinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Rasmus WärnNAIS Orienteringsklubbfullföljt
Moa GöhlFinspångs SOKej start
My WesterbergFinspångs SOKej start

U1

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubb23:58
2Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb25:23+1:25
3Fanny LindgrenGOIF Tjalve27:34+3:36
4Annie LundhOK Kolmården29:21+5:23
5Maja HarryssonFinspångs SOK29:52+5:54
6Yrsa RöjgårdOK Kolmården30:23+6:25
7Nova Ankarberg LundellOK Kolmården30:25+6:27
8Kajsa TräffNAIS Orienteringsklubb30:47+6:49
9Moa LindellGOIF Tjalve36:10+12:12
10Emma RamstenGOIF Tjalve41:57+17:59
Valle SehlerOK Kolmårdenej godkänd
Vilgot KempeOK Denselnej godkänd
Tyr PerssonFinspångs SOKej start

U2

13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Linnea LundhOK Kolmården22:28
2Matilda KohtamäkiFinspångs SOK28:16+5:48
3Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb28:38+6:10
4Hugo Ankarberg LundellOK Kolmården29:32+7:04
5Ida PehrssonOK Kolmården30:19+7:51
6Alicia GummessonFinspångs SOK31:18+8:50
7Malin LundbergOK Kolmården37:01+14:33
8Linnéa SjödinOK Kolmården38:25+15:57
9Alice JohanssonFinspångs SOK38:50+16:22
10Sofie VindFinspångs SOK43:26+20:58
11Albin SehlerOK Kolmården46:22+23:54
12Amanda WärnNAIS Orienteringsklubb48:46+26:18
13Tilda TräffNAIS Orienteringsklubb50:22+27:54
Gustav CalderonFinspångs SOKej start
Aron EnströmOK Kolmårdenej start
Isabella GoltsisOK Kolmårdenej start
Wilmer StenbergNAIS Orienteringsklubbej start
Mikkel WilhelmssonOK Kolmårdenej start

A 7,6km Svart

8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Josef NordlundOK Linné55:09
2Björn KarlssonOK Denseln56:25+1:16
3Olle LindmanFinspångs SOK59:14+4:05
4Max BerggrenOK Denseln59:31+4:22
5Simon LundinFinspångs SOK1:03:21+8:12
6Marcus BerggrenNyköpings OK1:03:44+8:35
7Henrik HåkanssonOK Kolmården1:08:35+13:26
8Klas JohanssonVäxjö OK1:17:51+22:42

B 6,0km Svart

12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Annica CrispinOK Denseln52:59
2Stefan ThellsénOK Roxen56:35+3:36
3Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve1:01:13+8:14
4Dag JehrlanderGOIF Tjalve1:05:07+12:08
5Jenni SimolaFinspångs SOK1:07:34+14:35
6Anders JoelssonMatteus SI1:08:09+15:10
7Tommy PatrikssonMatteus SI1:08:41+15:42
8Linus PerssonOK Kolmården1:13:26+20:27
Mats AnderssonFinspångs SOKej godkänd
Jacob WesterbergFinspångs SOKej godkänd
Helen PerssonFinspångs SOKej godkänd
Mikael WesterbergOK Kolmårdenej godkänd

C 5,0km Blå/Svart

22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Joel BirathOK Kolmården41:44
2Fredrik EngmanOK Denseln47:28+5:44
3Mats RosanderFinspångs SOK51:32+9:48
4Magnus JohanssonOK Kolmården55:13+13:29
5Bengt SchwartzOK Kolmården55:30+13:46
6Karl MollénOK Denseln55:43+13:59
7Björn OhlssonFinspångs SOK56:25+14:41
8Andreas HellgrenHammarkinds OK58:07+16:23
9Christer ErikssonOK Kolmården58:08+16:24
10Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK58:59+17:15
11Johan MalmOK Kolmården1:00:31+18:47
12Lukas MattssonOK Kolmården1:05:54+24:10
13Gith ThellsénOK Roxen1:06:06+24:22
14Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb1:08:29+26:45
15Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb1:08:38+26:54
16Claes MartinssonFinspångs SOK1:09:01+27:17
17Carina KaleredOK Denseln1:09:28+27:44
18Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb1:10:48+29:04
19Greger MattssonOK Kolmården1:16:19+34:35
20Love MattssonOK Kolmården1:16:21+34:37
21Peter FagerströmMatteus SI1:24:16+42:32
22Airi NikkoOK Kolmården1:35:03+53:19

D 3,8km Blå

31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Henrik LjungemyrOK Kolmården35:32
2Agneta ErikssonOK Kolmården40:08+4:36
3Janne CarlssonOK Kolmården40:37+5:05
4Lena MalmströmGOIF Tjalve44:20+8:48
5Sofia AldénFinspångs SOK44:38+9:06
6Josefine DahlstedtGOIF Tjalve45:57+10:25
7Jenny ÖstlundOK Kolmården47:48+12:16
8Per-Inge JohanssonKlubblös47:49+12:17
9Conny BerggrenGOIF Tjalve50:19+14:47
10Annika SelerudOK Kolmården51:41+16:09
11Tomas JohanssonOK Kolmården53:37+18:05
12Eva EngmanOK Denseln54:09+18:37
13Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK57:34+22:02
14Hillevi LuksGOIF Tjalve58:06+22:34
15Anders AxelssonFinspångs SOK58:54+23:22
16Kennet LindqvistOK Kolmården1:01:20+25:48
17Per FröbergGOIF Tjalve1:03:28+27:56
18Lena FröbergGOIF Tjalve1:03:48+28:16
19Frida StrömbergFinspångs SOK1:05:56+30:24
20Gerd HagströmGOIF Tjalve1:07:09+31:37
21Ebba HedegårdOK Kolmården1:07:34+32:02
22Johnny WallingeOK Kolmården1:09:06+33:34
23Marie HåkanssonOK Kolmården1:11:30+35:58
24Nils SjödinGOIF Tjalve1:13:35+38:03
25Catharina ForsénOK Denseln1:19:12+43:40
26Olle SkoogOK Kolmården1:19:23+43:51
27Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb1:21:21+45:49
Kurt AnderssonOK Denselnej godkänd
Göran SjögrenIFK Norrköpings OKej godkänd
Alf MattssonOK Kolmårdenej godkänd
Carl DahlstedtGOIF Tjalveej godkänd

E 3,9km Orange

10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Anna WehlinSkogspojkarnas OK31:51
2Pontus SchwarzOK Kolmården39:30+7:39
3Annica BerggrenOK Kolmården41:19+9:28
4Oskar PetersonFinspångs SOK57:25+25:34
5Maria BroströmOK Denseln58:41+26:50
6Mattias StoltKlubblös58:52+27:01
7Berit MartinssonFinspångs SOK1:10:41+38:50
8Bo BorgGOIF Tjalve1:19:17+47:26
9Karin WallHammarkinds OK1:28:39+56:48
Ulf BobergGOIF Tjalveej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser