Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för 4-klubbsmatch deltävling 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: 4-klubbsmatch deltävling 3
Arrangörsorganisation: Trosabygdens OK
Datum: tisdag 11 september 2012

Violett N5F

4 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Agnes WestlundTrosabygdens OK42:0110:30
2Amanda DelvénNyköpings OK48:59+6:5812:14
3Ebba LindmarkOK Hällen49:46+7:4512:26
4Sara MagnussonOK Måsen52:34+10:3313:08
5Moa LindmarkOK Hällen53:52+11:5113:28

Violett N5P

4 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gustaf SundbüeOK Hällen38:128:07
2Oskar EngmanNyköpings OK40:46+2:348:40
3Carl CarlssonNyköpings OK45:12+7:009:37

Orange N4F

3 000 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Linnéa CarlssonOK Hällen41:5613:58
2Ella Dixon-KassmanNyköpings OK49:21+7:2516:27
3Linnea NilssonNyköpings OK56:43+14:4718:54
4Alva RasmussenNyköpings OK1:00:51+18:5520:17
Nora StålbergOK Hällenej godkänd
Caroline SchröderOK Måsenej start

Orange N4P

3 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Simon LarssonOK Hällen31:118:25
2Arvid LinderOK Hällen42:34+11:2311:30
3Philip CarlssonNyköpings OK43:56+12:4511:52
4Lucas HolmbergOK Hällen45:59+14:4812:25
5Tobias KronhelmOK Måsen48:30+17:1913:06
6Felix Lindell ÖhmanOK Måsen53:09+21:5814:21
Oscar RosmanOK Hällenej start
Ludvig EkNyköpings OKej start

Gul N3F

2 800 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida ZeijlonOK Hällen33:4412:02
2Signe NilssonNyköpings OK40:52+7:0814:35
3Beatrice ErikssonOK Hällen46:46+13:0216:42
4Linnea GustafssonOK Hällen54:34+20:5019:29
5Frida SöderströmOK Måsen56:47+23:0320:16
6Matilda LarssonOK Hällen58:42+24:5820:57
7Ellen StålbergOK Hällen1:06:56+33:1223:54
8Nadja Dixon-KassmanNyköpings OK1:42:23+1:08:3936:33
9Ebba DormannNyköpings OK1:50:32+1:16:4839:28
Hanna SundinOK Måsenej start

Gul N3P

2 800 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Isak EricssonNyköpings OK31:4111:18
2Rasmus WallströmNyköpings OK39:54+8:1314:15
3Ivar PeterssonTrosabygdens OK40:05+8:2414:18
4Albin FalkNyköpings OK43:37+11:5615:34
5William NilssonNyköpings OK43:39+11:5815:35
6Morris AhlstrandOK Måsen1:32:01+1:00:2032:51
7Love RasmussenNyköpings OK1:34:05+1:02:2433:36
Niklas KronhelmOK Måsenej godkänd
Isak BodinTrosabygdens OKej start
Victor RosmanOK Hällenej start
Bobo RengfeltTrosabygdens OKej start
Karl-Wilhelm OlssonOK Hällenej start
Nils WestlundTrosabygdens OKej start
Jonatan Bergman TrollströmTrosabygdens OKej start
Oskar KällmanOK Hällenej start

Vit N2F

2 200 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sofia JanssonTrosabygdens OK21:329:47
2Selma HeimdahlTrosabygdens OK23:35+2:0310:43
3Alice EkNyköpings OK32:39+11:0714:50
4Sara WänströmTrosabygdens OK33:39+12:0715:17
5Nora TengsvedTrosabygdens OK34:26+12:5415:39
6Sofia GimholtTrosabygdens OK36:21+14:4916:31
7Caroline GuttkeNyköpings OK37:25+15:5317:00
8Ella StenilsOK Hällen39:02+17:3017:44
9Vera CarlssonOK Hällen41:18+19:4618:46
10Elsa LinderOK Hällen44:19+22:4720:08
Annika KällmanOK Hällenej start

Vit N2P

2 200 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Nils LindellTrosabygdens OK21:429:51
2Tobias SjöstedtOK Måsen23:40+1:5810:45
3Emil WallströmNyköpings OK24:33+2:5111:09
4Anton BörjessonOK Måsen25:30+3:4811:35
5Edvin HellstenNyköpings OK26:41+4:5912:07
6Alexius OlssonNyköpings OK31:21+9:3914:14
7Sven SjöqvistOK Måsen37:29+15:4717:02
8Kasper LagerströmNyköpings OK39:34+17:5217:59
9Konrad FlodinOK Måsen39:58+18:1618:10
10Edvin PalmgrenNyköpings OK59:54+38:1227:13
Isak AnängenNyköpings OKej godkänd
Axel LindgrenNyköpings OKej godkänd
Gustav NorbergOK Hällenej start
Malte LindellTrosabygdens OKej start
Gustav TrappOK Hällenej start
Andreas HolmqvistNyköpings OKej start

Grön N1F

1 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Lisen BäckTrosabygdens OKfullföljt
Mira BäckTrosabygdens OKfullföljt
Alva BörjessonOK Måsenfullföljt
Ebba CarneliusOK Hällenfullföljt
Selma FlodinOK Måsenfullföljt
Miranda FredrikssonNyköpings OKfullföljt
Filippa GuttkeNyköpings OKfullföljt
Lovis HellstenNyköpings OKfullföljt
Irma HörvalliusTrosabygdens OKfullföljt
Elin JärvallNyköpings OKfullföljt
Ida LindgrenNyköpings OKfullföljt
Emma PeterssonOK Hällenfullföljt
Fredrika WennmanTrosabygdens OKfullföljt
Saga ÖrnebroOK Måsenfullföljt
Hanna KrusellOK Måsenej godkänd
Julia AnderssonTrosabygdens OKej start
Hanna BergkvistNyköpings OKej start
Elsa BrunbergNyköpings OKej start
Katja GustavssonTrosabygdens OKej start
Miriam GustavssonTrosabygdens OKej start
Tova JohanssonTrosabygdens OKej start
Daniela KarlssonTrosabygdens OKej start
Julia LjungdahlOK Måsenej start
Valentina Selamis-HjortTrosabygdens OKej start
Kelly SteniusOK Hällenej start

Grön N1P

1 500 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Eric BjurvaldNyköpings OKfullföljt
Axel Björnberg FärdigNyköpings OKfullföljt
Maximilian BlomgrenTrosabygdens OKfullföljt
Emil BrunbergNyköpings OKfullföljt
Mike DahlströmOK Måsenfullföljt
Odin EkNyköpings OKfullföljt
Linus GustafssonOK Hällenfullföljt
Rasmus GustafssonOK Hällenfullföljt
Isak HeimdahlNyköpings OKfullföljt
Viggo HellströmNyköpings OKfullföljt
Abbe JanssonNyköpings OKfullföljt
Kai JanssonTrosabygdens OKfullföljt
Rasmus KarlssonOK Hällenfullföljt
Hugo KindbornOK Hällenfullföljt
Hugo LarssonOK Hällenfullföljt
Joel LindgrenTrosabygdens OKfullföljt
Arvid LindqvistOK Måsenfullföljt
Eskil LindqvistOK Måsenfullföljt
Ludvig LöfströmNyköpings OKfullföljt
Martin LöfströmNyköpings OKfullföljt
Gustav RabeTrosabygdens OKfullföljt
Gustav RasmussenNyköpings OKfullföljt
Sigge RasmussenNyköpings OKfullföljt
Sebastian SjöqvistOK Måsenfullföljt
David SvedlindOK Hällenfullföljt
Erik SvedlindOK Hällenfullföljt
Hugo SvenssonNyköpings OKfullföljt
Nils SvenssonNyköpings OKfullföljt
Eskil ÅhlanderNyköpings OKfullföljt
Karl HellströmNyköpings OKej start
Hampus JonassonOK Måsenej start
Kalle LjungdahlOK Måsenej start
Vilhelm TengrothOK Måsenej start
Ludvig TrappOK Hällenej start
Holger WänströmTrosabygdens OKej start
Leo ÖrnebroOK Måsenej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser