Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt KM Sundsvalls OK / Närtävling Natt

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt KM Sundsvalls OK / Närtävling Natt
Arrangörsorganisation: Sundsvalls OK
Datum: tisdag 11 september 2012

D21

5 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jenny NääsSundsvalls OK1:11:4113:16

H21

5 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tobias EliassonSundsvalls OK39:307:18
2Ola LindströmSundsvalls OK50:38+11:089:22
3Per JangdalSundsvalls OK1:01:12+21:4211:20
4Martin HässlerSundsvalls OK1:04:06+24:3611:52
Markus FrödinSundsvalls OKej start
Thomas RexSundsvalls OKej start

D18

4 500 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jorunn LindströmSundsvalls OK57:4412:49

D16

3 330 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna HugossonSundsvalls OK27:418:18
2Stina NordinSundsvalls OK29:54+2:138:58
3Linda MellanderSundsvalls OK34:58+7:1710:30
4Stina ÅströmSundsvalls OK37:39+9:5811:18
5Johanna SjölundSundsvalls OK41:47+14:0612:32
6Caroline JohanssonSundsvalls OK49:39+21:5814:54

H16

3 330 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Johan NordinSundsvalls OK26:237:55
2Gustav FrænellSundsvalls OK43:33+17:1013:04

D12

2 280 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida SvedbergSundsvalls OK19:528:42
2Frida VikströmSundsvalls OK22:10+2:189:43
Elisabet EngbergSundsvalls OKej godkänd

H12

2 280 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin KårénSundsvalls OK23:1410:11
2Axel LindqvistSundsvalls OK29:32+6:1812:57
3Robin EdlundSundsvalls OK32:59+9:4514:27
4Albin StenmarkSundsvalls OK34:04+10:5014:56
Björn JohanssonSundsvalls OKej start

H35

5 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Roger PalmgrenSundsvalls OK58:5110:53
2Stefan MellanderSundsvalls OK1:05:47+6:5612:10
Tomas KristofferssonSundsvalls OKutgått

D45

3 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Anna-Lena LindströmSundsvalls OK43:3211:38
2Catrin JohanssonSundsvalls OK53:44+10:1214:22

H45

4 500 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Tomas EdströmSundsvalls OK44:389:55
2Jan NordinSundsvalls OK47:15+2:3710:30
3Roger HugossonSundsvalls OK49:36+4:5811:01
4Christer LundstedtSundsvalls OK55:38+11:0012:21
Peter HanssonSundsvalls OKej start
Rolf JohanssonSundsvalls OKej start

H55

3 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ove JanssonSundsvalls OK50:2913:29
2Joakim AlströmSundsvalls OK54:59+4:3014:42
3Ingmar SöderströmSundsvalls OK1:07:31+17:0218:03

D65

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Inger LorentzsonSundsvalls OK40:4617:38
2Elvy PetersonSundsvalls OK1:01:15+20:2926:30

H65

3 740 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Winn BjörklundSundsvalls OK51:2013:43
2Ove PetersonSundsvalls OK1:03:43+12:2317:02

H70

2 310 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Sören JanssonSundsvalls OK35:4815:29
2Gunnar HellmanSundsvalls OK39:39+3:5117:09

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser