Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för DM Stafett Värmland o Örebro - Öppna klasser

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: DM Stafett Värmland o Örebro - Öppna klasser
Arrangörsorganisation: OK Djerf
Datum: söndag 9 september 2012

Öppen Motion 1

2 200 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja JohanssonSkattkärrs IF24:4411:14
2Viktor PetterssonOK Tisaren31:37+6:5314:22
3Fredrik HahneOK Tyr38:41+13:5717:35
4Lina UllerKils OK42:35+17:5119:21
4Albin KlaseniusKFUM Örebro OK42:35+17:5119:21
6Benjamin CampbellAlmby IK46:11+21:2720:59
6Noah CampbellAlmby IK46:11+21:2720:59
8Solveig CampbellAlmby IK46:22+21:3821:04
Emma WahlströmOK Djerfej godkänd

Öppen Motion 3

2 800 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Lotta PermanKils OK45:0716:06
2Ulf WidemarkVästvärmlands OK45:37+0:3016:17
3Samuel ErikssonOK Letstigen50:56+5:4918:11
4Ingabritt MalmGarphyttans IF57:10+12:0320:25

Öppen Motion 5

3 500 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per EmionKFUM Örebro OK31:569:07
2Anna BrodinOK Tyr34:48+2:529:56
3Tomas SvennbergDegerfors OK35:24+3:2810:06
4Larseric LarssonDegerfors OK39:22+7:2611:14
5Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK44:13+12:1712:38
6Villy MagnussonKils OK44:53+12:5712:49
7Elin JohanssonSkattkärrs IF46:29+14:3313:16
8Ola FalkHagaby GOIF49:29+17:3314:08
9Leif SahlinOK Tyr49:45+17:4914:12
10Gunilla SandströmKFUM Örebro OK56:09+24:1316:02
11Eleonor GrönvallKFUM Örebro OK1:02:36+30:4017:53
12Britt-Marie ÅbergOK Tisaren1:19:42+47:4622:46
Lars BroströmDegerfors OKej godkänd
Gabriella WennblomHagaby GOIFej godkänd
Catrine StoltHagaby GOIFej godkänd
John CarlsénHagaby GOIFutgått
Lennart GustafssonKlubblösutgått

Öppen Motion 8

4 600 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mathias AxelssonVästvärmlands OK40:218:46
2Adam NymanKristinehamns OK41:25+1:049:00
3Per MobergVänersborgs SK43:34+3:139:28
4Runo JohanssonKristinehamns OK45:27+5:069:52
5Lars JacobssonDegerfors OK50:01+9:4010:52
6Martin OlssonLustens OK52:23+12:0211:23
7Leif MobergVänersborgs SK52:25+12:0411:23
8Karin WedinAlmby IK55:29+15:0812:03
9Mary Falkevik OlssonVästvärmlands OK56:49+16:2812:21
10Mats KensbyOK Tyr58:55+18:3412:48
11Anna UllerKils OK59:49+19:2813:00
12Tommy HallménVingåkers OK1:01:27+21:0613:21
13Eva GustafssonHagaby GOIF1:01:39+21:1813:24
14Stefan ÖbergOK Milan1:01:52+21:3113:26
15Bill ForsbergKlubblös2:09:03+1:28:4228:03
Jan GustafssonOK Tyrej godkänd
Benoit DumasIK Vikings OKej godkänd
Åke StridAlmby IKej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser