Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Vilselöpet

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Vilselöpet
Arrangörsorganisation: OK Vilse 87
Datum: söndag 19 oktober 2014

Allerød OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Hedda Kärner GroossD10 (13)22:00+0:268:52
5Kersti KärnerD40 (7)54:56+9:4811:25
6Jesper GroossH40 (6)1:28:10+37:1411:58
8Frida Kärner GroossU1 (19)28:00+7:5612:20

Alvesta SOK

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Oscar NilssonH14 (9)39:06+7:4210:35
9Eva ArvidssonD65 (15)53:30+17:0115:33
18Kenneth ArvidssonH70 (27)59:43+19:2014:55
21Ola NilssonH45 (21)1:19:56+32:1212:02
Bernt PeterssonH75 (14)ej godkänd
Bengt NilssonH70 (27)ej start
Barbro NilssonD70 (4)ej start

Andrarums IF

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nils-Åke NilssonH85 (1)1:28:3929:50
14Jan NilssonH55 (15)1:07:07+20:3012:12

Bredaryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Stig JohanssonH65 (23)46:36+11:2310:26

Emmaboda Verda OK

11 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Johan LorentzonH21 Kort (2)1:39:35+14:1112:28
2Ronny HjalmarssonH65 (23)37:09+1:568:19
4Elias TorstenssonH14 (9)40:41+9:1711:01
4Lovisa TorstenssonD16 (4)46:41+12:2510:45
5Gun-Britt FranssonD65 (15)43:47+7:1812:43
10Sture JanssonH80 (12)1:08:10+23:0122:57
12Peter EkdahlH45 (21)59:13+11:298:55
13Stina PerssonD21 (13)1:32:26+39:3413:01
15Jörgen FranssonH65 (23)56:51+21:3812:44
15Patrik FranssonH50 (15)1:20:53+38:5413:58
20Kerstin HjalmarssonÖppen motion 7 (30)54:06+21:3917:40

FIF Hillerød

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Eva Konring OlesenD55 (8)1:03:40+21:3715:55
8Birgit H. JensenD60 (8)1:35:07+47:5427:39
10Emil OlesenH60 (15)1:04:21+25:0913:22
10Søren LarsenH55 (15)59:29+12:5210:48
14Jette BachhausenD65 (15)1:11:49+35:2020:52
14Bjarne S. JensenH60 (15)1:28:31+49:1918:24

FK Boken

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Inge PerssonH70 (27)42:32+2:0910:38
4Eva WildmarkD55 (8)52:38+10:3513:09

FK Finn

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin LindqvistD35 (3)1:11:5412:25
4Bo WadensjöH75 (14)50:46+14:3014:45
8Håkan KarlssonH45 (21)54:53+7:098:15
9Britt-Inger HallbergÖppen motion 3 (15)59:42+26:5919:57
10Hugo MartinssonH10 (14)29:48+13:2312:00
10Joel RydströmH45 (21)57:03+9:198:35
12Rolf HallbergÖppen motion 7 (30)46:54+14:2715:19
Philip MartinssonH12 (15)ej godkänd
Anton KarlssonH10 (14)ej start

FK Göingarna

30 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Andreas FermÖppen motion 9 (9)56:327:49
1Hampus LarssonH18 (4)57:528:42
1Jesper HåkanssonH35 (2)57:527:15
1Bengt LarssonH55 (15)46:378:28
2Anders SelinH40 (6)55:01+4:057:28
2Elna OpperudÖppen motion 1 (6)39:12+0:5615:29
2Alice OlvegårdÖppen motion 3 (15)33:31+0:4811:12
2Yngve ErnstssonH60 (15)47:36+8:249:53
2Magnus LarssonH45 (21)49:33+1:497:27
3Svante SelinH10 (14)19:05+2:407:41
3Algot NajvikH16 (5)45:45+0:228:31
3Louise AxelssonD40 (7)47:09+2:019:48
3Kerstin OlvegårdÖppen motion 3 (15)33:41+0:5811:15
5Ingrid SvantesdotterD55 (8)56:04+14:0114:01
5Edvin OpperudÖppen motion 1 (6)47:20+9:0418:42
6Hjalmar AxelssonH10 (14)27:18+10:5311:00
7Henrik LarssonH50 (15)48:41+6:428:24
7Matilda NilssonÖppen motion 8 (23)47:19+16:0010:54
7Tuva SelinD10 (13)34:04+12:3013:44
10Aina NordströmÖppen motion 3 (15)1:03:37+30:5421:16
10Edvin SelinH12 (15)37:18+14:0612:23
11Thomas NajvikH45 (21)57:11+9:278:36
12Lovisa NilssonÖppen motion 8 (23)49:03+17:4411:18
13Håkan AxelssonH45 (21)59:18+11:348:55
14Håkan GunnarssonH21 (19)1:17:16+16:437:41
16Bertil OttossonH70 (27)58:02+17:3914:30
21Rickard MattissonÖppen motion 8 (23)1:06:55+35:3615:25
21Nils-Åke NilssonH70 (27)1:01:37+21:1415:24
Wilmer SelinH10 (14)ej godkänd
Robin LarssonH21 Kort (2)utgått

FK Vittus

14 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Stepan KhakimovU1 (19)20:048:50
1Sven SvenssonH80 (12)45:0915:12
1Arvid KronmarH12 (15)23:127:42
2Linda IngemarssonD40 (7)46:01+0:539:34
2Linar JonassonU1 (19)22:42+2:3810:00
2Olof IngemarssonH35 (2)1:11:09+13:178:54
4Elias KronmarU1 (19)24:25+4:2110:45
6Anton TörnqvistH12 (15)28:44+5:329:32
6Lova KronmarD10 (13)33:31+11:5713:30
11Kasper FagerH10 (14)42:31+26:0617:08
12Maxim OmelchenkoH12 (15)37:34+14:2212:28
13Jens BohlinÖppen motion 7 (30)47:06+14:3915:23
20Leif IngemarssonH65 (23)1:18:24+43:1117:34
Kenneth FagerH60 (15)ej godkänd

FK Åsen

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Margareta HeldÖppen motion 1 (6)47:07+8:5118:37
6Jan-Eric NelkingH75 (14)53:27+17:1115:32
14Marie JönssonÖppen motion 7 (30)47:23+14:5615:29
14Nils-Eric EricssonH70 (27)56:21+15:5814:05
14Ingvar PerssonH65 (23)56:21+21:0812:38
21Tommy HeldH65 (23)1:19:04+43:5117:43

Frosta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Leif SandgrenH65 (23)35:137:53

Halmstad OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
10Nils Wallentin TärkH21 (19)1:12:22+11:497:12

Herlufsholm Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Lidy GrangeÖppen motion 5 (11)1:13:45+36:0820:53

Herlufsholm Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
20Torsten GrangeÖppen motion 8 (23)1:05:39+34:2015:07

Härlövs IF

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Owe ÅkessonH80 (12)47:10+2:0115:52
4Gunilla GrönbladD70 (4)53:09+16:2617:53
7Kjell-Arne PetterssonH80 (12)53:06+7:5717:52
8Lena DanielssonÖppen motion 5 (11)1:14:25+36:4821:04
15Thomas LåstbomH45 (21)1:01:13+13:299:13
15Christer GrönbladH70 (27)58:00+17:3714:30
20Verner LönnqvistH70 (27)1:00:46+20:2315:11
Leo ÅkessonH80 (12)ej start

Hässleholms OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ingvar PeterssonH80 (12)46:31+1:2215:39
2Ann-Charlotte JensenD70 (4)42:23+5:4014:16
9Börje NilssonH75 (14)55:44+19:2816:12
12Curt HjalmarssonH80 (12)1:22:03+36:5427:37

Hästveda OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Niklas EdvardssonH45 (21)52:27+4:437:53
10Anna WikströmÖppen motion 8 (23)48:37+17:1811:12
14Håkan ErikssonH45 (21)1:00:22+12:389:05
22Roland ErikssonÖppen motion 7 (30)55:56+23:2918:16
Sven-Åke GranquistH70 (27)ej start

IS Skanne

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Per-Olof FernbergH65 (23)46:16+11:0310:22

Järla Orientering

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Carina LidforssÖppen motion 5 (11)1:25:59+48:2224:21

Kalmar OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Kristina JohanssonD50 (8)56:39+11:3913:51
8Bo SalomonssonH55 (15)58:32+11:5510:38
9Anders ThorH50 (15)52:12+10:139:00
9Jan AnderssonH55 (15)58:42+12:0510:40
Lars-Åke ÅbergH65 (23)ej start

Kexholms SK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Jimmy NicklassonH45 (21)1:07:22+19:3810:08

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
My HallerödInskolning (9)fullföljt

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Viktor WerkströmÖppen motion 1 (6)38:1615:07

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Adam ÖstbergÖppen motion 1 (6)39:42+1:2615:41

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Anki ÖstbergÖppen motion 1 (6)1:03:31+25:1525:06

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Elina SandströmÖppen motion 3 (15)ej godkänd

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Åke ÖstbergÖppen motion 5 (11)1:00:43+23:0617:12

Klubblös

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Kjell SalomonssonÖppen motion 6 (4)1:50:39+54:1220:55

Laholms IF OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Britt-Marie MagnussonD65 (15)36:2910:36
2Ingrid JohanssonD50 (8)48:07+3:0711:45
18Roine SchölinH21 (19)1:30:17+29:448:59
24Lennart MagnussonÖppen motion 7 (30)1:00:23+27:5619:43

Lessebo OK

12 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Kurt BergstrandH75 (14)36:1610:32
2Fredrik EvertssonÖppen motion 6 (4)1:10:40+14:1313:21
3Mona PalmD55 (8)50:25+8:2212:36
3Henrik SvenssonÖppen motion 6 (4)1:34:40+38:1317:53
7Ann Karolina KarlssonÖppen motion 3 (15)40:20+7:3713:29
8Stig KarlssonH70 (27)49:27+9:0412:21
9Gerth SällströmH70 (27)49:57+9:3412:29
11Evald JohanssonH80 (12)1:16:41+31:3225:49
14Emmie NordströmU1 (19)38:28+18:2416:56
15Bo PeterssonH55 (15)1:11:01+24:2412:54
19Gunnar LindahlH65 (23)1:06:48+31:3514:58
Olivia KarlssonD10 (13)ej godkänd
Fabian EvertssonH12 (15)ej start
Alma EvertssonD14 (6)ej start

Lunds OK

9 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Loke HedbergH12 (15)24:11+0:598:02
3Benkt AndersonH70 (27)44:55+4:3211:13
3Cecilia SpångbergÖppen motion 7 (30)33:48+1:2111:02
3Kristina SpångbergD50 (8)51:37+6:3712:37
7Povel HedbergH14 (9)49:29+18:0513:24
7Ingela AnderssonD50 (8)1:06:17+21:1716:12
10Peter HedbergH50 (15)54:11+12:129:21
13Felicia SpångbergÖppen motion 8 (23)54:22+23:0312:31
23Rolf SpångbergÖppen motion 8 (23)1:40:02+1:08:4323:02

Malmö OK

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
9Lucie KomarkovaÖppen motion 9 (9)2:10:38+1:14:0618:04
14Benjamin ViebkeH50 (15)1:06:53+24:5411:33
17Håkan NilssonH65 (23)58:15+23:0213:03

Malungs OK Skogsmårdarna

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Elis BengtssonH50 (15)41:597:15

Markaryds FK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Ann NilssonD50 (8)51:42+6:4212:38

Målilla OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Daniel AxelssonÖppen motion 9 (9)1:28:18+31:4612:12

Norbergs OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Malin BjörkqvistÖppen motion 5 (11)37:3710:39

Nybro OK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Leif LindströmH70 (27)47:24+7:0111:51
6Karolina KarlssonÖppen motion 7 (30)36:34+4:0711:56
9Elin LundqvistD21 (13)1:12:05+19:1310:09
10Ros-Mari KarlssonD65 (15)55:05+18:3616:00

OK Bävern

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Mona LindénÖppen motion 3 (15)32:4310:56
5Frida LindénD10 (13)32:01+10:2712:54
7Jonny LindénÖppen motion 7 (30)37:27+5:0012:14
8Emma LindénD10 (13)1:08:13+46:3927:30

OK Dacke

8 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Emma ZettervallD10 (13)22:17+0:438:59
4Björn ZettervallÖppen motion 8 (23)44:58+13:3910:21
4Göran MånssonH50 (15)47:34+5:358:12
5Kristin JohanssonD60 (8)1:00:07+12:5417:28
6Annika JosefssonÖppen motion 8 (23)45:28+14:0910:28
6Johanna WilhelmssonD14 (6)55:21+25:4615:48
9Tommy OlssonH65 (23)48:09+12:5610:47
9Jakob WilhelmssonH12 (15)34:15+11:0311:22

OK Gisle

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Stefan OlofssonH50 (15)47:52+5:538:16

OK Gynge

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Carina GustafssonD45 (4)41:519:23
12Bertil AhlbergÖppen motion 3 (15)1:06:37+33:5422:16
12Ulla HåkanssonD65 (15)1:03:56+27:2718:35
22Hubert HugossonH70 (27)1:01:42+21:1915:25
24Lars LindénH70 (27)1:02:26+22:0315:36
Linnea GustafssonD21 (13)utgått

OK Kompassen

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Karin LarssonD60 (8)52:40+5:2715:18
3Agne BengtssonH65 (23)41:22+6:099:16
6Torsten HannrupH80 (12)52:00+6:5117:30
13Karin BengtssonD65 (15)1:06:36+30:0719:21
22Göran LarssonH65 (23)1:19:15+44:0217:46

OK Landehof

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Björn PeterssonÖppen motion 6 (4)56:2710:40

OK Nackhe

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
16Adam GeorgssonH21 (19)1:24:22+23:498:23

OK Njudung

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Per SandlundÖppen motion 8 (23)47:35+16:1610:57
8Johan SandlundH21 (19)1:11:08+10:357:04

OK Norrvirdarna

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Nora AnderssonD12 Kort (2)30:4912:34
3Elias AnderssonH18 (4)1:11:32+13:4010:46
8Jonas AnderssonÖppen motion 7 (30)37:29+5:0212:14
15Edvin AnderssonH21 (19)1:17:21+16:487:41
Edvin AnderssonH18 (4)ej start

OK Orion

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Anders HåkanssonÖppen motion 8 (23)31:197:12
1Anna-Karin JonssonD40 (7)45:089:22
1Yuri OmelchenkoH40 (6)50:566:55
1Myrra CarlssonD16 (4)34:167:53
1Kajsa AnderssonD14 (6)29:358:27
1Henrik BerlinH45 (21)47:447:11
1Johan SwartzÖppen motion 7 (30)32:2710:36
1Linda JonssonD12 (11)23:267:47
2Linnea DagsbergD14 (6)30:47+1:128:47
3Leif SjögrenH75 (14)48:02+11:4613:57
3Gunilla GustavssonD45 (4)51:27+9:3611:32
3Pontus PeterssonH21 (19)1:05:00+4:276:28
3Ellen WahlbomD14 (6)31:13+1:388:55
3Ola SvenssonH55 (15)50:55+4:189:15
3Emil BergerÖppen motion 8 (23)43:29+12:1010:01
4Ingemar AnderssonH70 (27)46:21+5:5811:35
4Nils SwartzH10 (14)21:35+5:108:42
4Lisa SwartzD10 (13)23:49+2:159:36
5Philip PerssonH21 (19)1:06:27+5:546:36
6Kristina BerlinD40 (7)1:00:55+15:4712:39
7Filip HåkanssonH12 (15)33:01+9:4910:58
9Pi PerssonÖppen motion 7 (30)42:02+9:3513:44
10Lena Sandgren SwartzÖppen motion 7 (30)45:24+12:5714:50
11Per-Ivan EngströmH55 (15)59:54+13:1710:53
13Lennart AnderssonH65 (23)53:37+18:2412:01
16Anders SundelinÖppen motion 7 (30)48:55+16:2815:59Ladda ner rutt i gpx-format
17Theodor WahlbomH21 (19)1:27:34+27:018:42
17Johan JacobssonH45 (21)1:08:42+20:5810:20
17Katarina SundelinÖppen motion 7 (30)50:22+17:5516:27
18Mikael WahlbomH45 (21)1:13:05+25:2111:00
22Tomas DagsbergÖppen motion 8 (23)1:09:52+38:3316:05
25Rolf AnglertH70 (27)1:06:23+26:0016:35
Nanna SundelinInskolning (9)fullföljt
Mats AnderssonH50 (15)utgått
Erik SundelinÖppen motion 3 (15)ej start
Martina SundelinD14 Kortej start
Ann-Helen LinnersjöD60 (8)ej start
Klara AnderssonD12 (11)ej start
Agnes BerlinD10 (13)ej start
Agneta BernboD65 (15)ej start

OK Pan-Kristianstad

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Marcus BillÖppen motion 9 (9)58:47+2:158:07
3Göran FastÖppen motion 5 (11)55:04+17:2715:35
5Katarina FastÖppen motion 5 (11)1:00:45+23:0817:12
10Christina GöranssonÖppen motion 5 (11)1:32:50+55:1326:17
23Gunnar SandströmH70 (27)1:02:19+21:5615:34
26Peter DahlstedtH70 (27)1:08:13+27:5017:03
27Kenneth LindborgH70 (27)1:10:42+30:1917:40

OK Skogsfalken

54 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena SöderbergD60 (8)47:1313:43
1Lina PerssonD21 (13)52:527:26
2Magnus KärvhagÖppen motion 5 (11)48:46+11:0913:48
2Pim HedbergD21 (13)56:25+3:337:56
2Vilma PerssonD16 (4)37:58+3:428:44
2Ulf JungstrandH50 (15)44:00+2:017:35
2Isak BergmanH21 (19)1:02:39+2:066:14
3Ola SöderbergH40 (6)1:03:34+12:388:38
3Johan GybergH45 (21)51:19+3:357:43
4Cecilia LingerudD45 (4)1:04:44+22:5314:30
4Max PerssonH12 (15)25:08+1:568:20
4Jonas K JohanssonH40 (6)1:18:54+27:5810:43
4Elin EmilssonD12 (11)29:59+6:339:57
5Erik ErikssonÖppen motion 3 (15)38:40+5:5712:55
5Svante BohlinU1 (19)26:04+6:0011:28
5Emil AlbinssonH10 (14)22:50+6:259:12
5Jolanta KolosinskaD21 (13)1:03:33+10:418:57
5Fredrik SmedbergH45 (21)51:59+4:157:49
6Kjell ErikssonÖppen motion 3 (15)38:55+6:1213:00
6Barbro KärvhagD50 (8)57:15+12:1513:59
6Lars PerssonH50 (15)48:01+6:028:17
6Johan WennermarkH21 (19)1:06:54+6:216:39
6Ella SöderbergD12 (11)35:46+12:2011:52
7Vilmer LindströmH10 (14)27:40+11:1511:09
7Agneta EmilssonD40 (7)1:03:29+18:2113:11
7Hädda GillbergU1 (19)26:58+6:5411:52
7Christina SmedbergD21 (13)1:07:37+14:459:31
7Edvin SmedbergH21 (19)1:07:25+6:526:42
7Elvira LjungbergD12 (11)42:50+19:2414:13
8Emil ViktorssonH12 (15)33:59+10:4711:17
8Sven GybergH75 (14)54:30+18:1415:50
8Max KärvhagH14 (9)1:05:30+34:0617:45
9Jonathan LjungbergH14 (9)1:10:56+39:3219:13
9Anders BlomqvistH45 (21)56:09+8:258:27Ladda ner rutt i gpx-format
11Patricia EdgarssonD21 (13)1:17:31+24:3910:55
11Brodde NilssonH75 (14)57:27+21:1116:42
11Herman AlbinssonH12 (15)37:28+14:1612:26
11Julia KarlssonD12 (11)1:53:37+1:30:1137:44
12Max JohanssonH10 (14)1:14:01+57:3629:50
12Petra OlejnikD21 (13)1:22:27+29:3511:36
12Sven Olle SöderbergH60 (15)1:11:15+32:0314:48
14Nils GybergH12 (15)55:04+31:5218:17
19Jens NilssonH45 (21)1:13:10+25:2611:01
19Sven JonassonÖppen motion 7 (30)53:35+21:0817:30
20Pierre DanielssonH45 (21)1:19:22+31:3811:57
23Kent SvenssonH65 (23)1:26:43+51:3019:26
28Bengt HallerödÖppen motion 7 (30)1:11:20+38:5323:18
Vilgot GillbergInskolning (9)fullföljt
Erik KarlssonInskolning (9)fullföljt
Karin WiderbergÖppen motion 3 (15)ej godkänd
Anna ViktorssonD10 (13)ej godkänd
Margret CarlssonD65 (15)ej godkänd
Anders GillbergÖppen motion 3 (15)ej godkänd
Eva BlomqvistD75 (2)utgått
Samuel KullbergH14 Kortej start
Josefine AlbinssonD45 (4)ej start
Sebastian KullbergH12 (15)ej start
Emma EmilssonD10 (13)ej start
Alvar KullbergInskolning (9)ej start
Anton KullbergInskolning (9)ej start

OK Torfinn

6 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Karin LexellD75 (2)46:3915:42
2Agneta ErforsD55 (8)48:01+5:5812:00
5Arne AnderssonH60 (15)49:13+10:0110:13
7Leif LindauH55 (15)57:19+10:4210:25
8Bengt EdvardssonH80 (12)55:48+10:3918:47
8Torgny OttossonH60 (15)51:36+12:2410:43

OK Tyringe

5 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Alice PerssonU2 (1)37:1314:42
4Per-Olof AnderssonH45 (21)51:43+3:597:47
12Stellan MartinssonH55 (15)59:56+13:1910:53
15Nils PerssonU1 (19)38:39+18:3517:01
19Sven Erik JönssonÖppen motion 8 (23)1:01:08+29:4914:05

OK Vilse 87

20 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gustav ÅmanH14 (9)31:248:30
1Ina ÅmanD10 (13)21:348:41
3Vilmalee Suwan KuuselaD12 (11)29:50+6:249:54
6Matilda KokkonenU1 (19)26:52+6:4811:50
9Isabell RosenbergU1 (19)28:02+7:5812:20
9Linn KarlssonD12 (11)44:10+20:4414:40
10Noa MullariU1 (19)28:16+8:1212:27
11Alexander OlssonU1 (19)28:24+8:2012:30
12Bea MagnstedtU1 (19)30:28+10:2413:25
16Millie ArvidssonU1 (19)45:02+24:5819:50
17Max ArvidssonU1 (19)45:47+25:4320:10
18Viktor ErikssonU1 (19)59:01+38:5725:59
19Melora Persson-HorvatU1 (19)1:10:10+50:0630:54
Tioma Persson-HorvatInskolning (9)fullföljt
Eddie KarlssonH10 (14)ej godkänd
Lisa EricsonD12 Kort (2)ej godkänd
Moa ArvidssonD10 (13)ej godkänd
Alice ÅmanD10 (13)ej godkänd
Josefina AndraeD10 (13)ej godkänd
Corelie Persson HorvatInskolning (9)ej godkänd

OK Virdarna

3 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
3Berit ByströmD70 (4)43:26+6:4314:37
4Jan KarlssonH60 (15)49:07+9:5510:12
6Waste ByströmH70 (27)48:07+7:4412:01

OK Älme

18 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Torsten ClaessonH75 (14)42:48+6:3212:26
3Barbro LiljequistD60 (8)57:02+9:4916:34
3Ville LindskogU1 (19)23:54+3:5010:31
4Jessica BjörckD40 (7)51:50+6:4210:46
4Knut LangeÖppen motion 3 (15)35:55+3:1212:00
5Jon LindskogH40 (6)1:20:22+29:2610:55
5Johan BjörckH12 (15)26:53+3:418:55
5Lars MagnussonH55 (15)55:21+8:4410:03
6Christel NilssonD60 (8)1:00:33+13:2017:36
8Enni LindskogD12 (11)43:08+19:4214:19
10Inge NilssonH75 (14)56:57+20:4116:33
11Lars HenrikssonH70 (27)52:25+12:0213:06
12Bengt PeterssonH75 (14)1:04:13+27:5718:40
13Kjell SvenssonH50 (15)1:02:35+20:3610:48
13Bo JohanssonH55 (15)1:03:26+16:4911:32
13Göran LiljequistH60 (15)1:17:45+38:3316:09
16Arne JohanssonH65 (23)57:53+22:4012:58
Lars BjörckH45 (21)utgått

Ronneby OK

34 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Lena Henriksson-ÅgrenD50 (8)45:0011:00
1Ann-Christin Nero ForsmanD55 (8)42:0310:30
1Alexander GraadH16 (5)45:238:27
1Linus WernströmH10 (14)16:256:37
2Ture LiljaH10 (14)18:19+1:547:23
2Therese LiljaÖppen motion 7 (30)33:16+0:4910:52
2Simon GiselssonH14 (9)36:01+4:379:45
2Hanna Sunnegårdh RingD12 (11)29:38+6:129:50
3Albin LiljaH12 (15)24:20+1:088:05
4Anton Johansson GlivessonH16 (5)46:26+1:038:38
4Birgitta OlssonD65 (15)40:12+3:4311:41
5Rune BengtssonH75 (14)51:31+15:1514:58
5Aron ThorénH14 (9)41:32+10:0811:15
5Louise LagerkvistD14 (6)40:04+10:2911:26
6Gullevi SvenssonD65 (15)44:31+8:0212:56
6Ingemar MånssonH55 (15)55:35+8:5810:06
7Kjell MånssonH70 (27)48:11+7:4812:02
7Emil Sunnegårdh RingH10 (14)27:40+11:1511:09
7Jörgen NilssonH60 (15)50:30+11:1810:29
9Magnus GraadÖppen motion 8 (23)48:19+17:0011:07
9Carl Johansson GlivessonH10 (14)28:49+12:2411:37
11Nina RingÖppen motion 7 (30)45:52+13:2514:59
11Lars ThorénÖppen motion 8 (23)48:59+17:4011:17
11Lars MartinssonH60 (15)1:09:20+30:0814:24
12Thomas JohannessonH21 (19)1:15:04+14:317:28
12Per EngkvistH65 (23)49:58+14:4511:12
13Simon ElmH12 (15)38:35+15:2312:49
14Sven GiselssonÖppen motion 8 (23)54:33+23:1412:34
23Olle RingÖppen motion 7 (30)56:44+24:1718:32
25Christer SvenssonÖppen motion 7 (30)1:03:26+30:5920:43
26Ragnar OlssonÖppen motion 7 (30)1:04:33+32:0621:05
30Margareta RingÖppen motion 7 (30)1:18:19+45:5225:35
Olle HåkanssonInskolning (9)fullföljt
Jon NilssonH21 (19)utgått
Henrik JohannessonH21 (19)ej start
Fabian AnderssonH12 (15)ej start

Rävetofta OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
7Willie OhlssonÖppen motion 9 (9)1:20:53+24:2111:11

Skåneslättens OL

7 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
2Ingela EkelövD45 (4)48:08+6:1710:47
3Ingmar EkelövH55 (15)50:55+4:189:15
3Göran JohnssonH60 (15)48:19+9:0710:02
4Johan EkelövÖppen motion 9 (9)1:01:13+4:418:28
8Kenth SundgrenH65 (23)47:36+12:2310:40
11David SvenssonH21 (19)1:13:47+13:147:20
Adam SegerslättH21 (19)utgått

SOK Viljan

2 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Göran SvensonH60 (15)39:128:08
10Hans SvensonH65 (23)48:25+13:1210:51
Manfred OlejnikH55 (15)ej start

Stigmännen Karlshamns OK

28 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Niclas LindblomH21 Kort (2)1:25:2410:42
1Göran AnderssonH70 (27)40:2310:05
3Ellen AnderssonD16 (4)40:22+6:069:18
4Ingalill NilssonD60 (8)58:43+11:3017:04
4Ola AnderssonH21 (19)1:06:04+5:316:34
5Åke LarssonÖppen motion 9 (9)1:02:00+5:288:34
5Bert Inge GreenÖppen motion 7 (30)35:36+3:0911:38
5Nisse RosénÖppen motion 8 (23)45:11+13:5210:24
6Jacob RosenfeldtÖppen motion 5 (11)1:06:48+29:1118:55
7Ann ÖhlinD55 (8)1:04:50+22:4716:12
8Kati NémethD50 (8)1:10:13+25:1317:10
9Inge ÅkessonH80 (12)56:52+11:4319:08
9Nils-Arne HåkanssonH60 (15)53:23+14:1111:05
11Eivor NydahlÖppen motion 3 (15)1:06:01+33:1822:04
11Owe NilssonH65 (23)49:39+14:2611:07
12Thommy BergmanH50 (15)57:37+15:389:57
13Leo HaraldssonU1 (19)37:44+17:4016:37
15Eric TenlandÖppen motion 7 (30)47:31+15:0415:31
15Annika FrantzÖppen motion 8 (23)55:06+23:4712:41
18Roland EkelöfÖppen motion 7 (30)52:46+20:1917:14
18Anders WetterlingH65 (23)1:01:16+26:0313:44
19Bertil ErikssonH70 (27)1:00:12+19:4915:03
21Stig NydahlÖppen motion 7 (30)55:29+23:0218:07
29Kjell LinghedeÖppen motion 7 (30)1:16:03+43:3624:51
Vidar HaraldssonInskolning (9)fullföljt
Inga-Lill WikingssonD70 (4)utgått
Bigge BengtssonD65 (15)utgått
Gabriel BengtssonH21 (19)utgått
Linda HammarqvistD40 (7)ej start
Lars-Gunnar BengtssonH65 (23)ej start

Svaide Roma SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
6Olof PerssonÖppen motion 9 (9)1:09:35+13:039:37

Tockarps IK

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Gull SvenssonD70 (4)36:4312:21
5Bill SchölinH65 (23)44:55+9:4210:04
10Bo SvenssonH70 (27)51:04+10:4112:46
Margareta SchölinD60 (8)utgått

Torsås OK

10 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Lisa OlssonD12 (11)33:46+10:2011:13
6Gustav OlssonH14 (9)42:32+11:0811:31
6Hans GottfridssonH60 (15)49:49+10:3710:21
7Sven PerssonH75 (14)53:30+17:1415:33
7Jonas PerssonH45 (21)53:26+5:428:02
8Maria JohanssonD21 (13)1:10:11+17:199:53
10Natalie WestlundD12 (11)48:42+25:1616:10
16Magnus OlssonÖppen motion 8 (23)55:52+24:3312:52
18Catrine OlssonÖppen motion 8 (23)1:00:42+29:2313:59
Jens WestlundÖppen motion 5 (11)ej godkänd
Stig KarlssonH70 (27)ej start

Ulricehamns OK

0 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
Clara MannfolkD21 (13)ej start

Vaggeryds SOK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
8Lisbeth CarlssonD65 (15)48:52+12:2314:12

Waxholms OK

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
19Erik EdénH21 (19)1:46:18+45:4510:34

Värend GN OL

4 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
5Rasmus SvenssonH16 (5)58:57+13:3410:58
11Göran PerssonH50 (15)55:46+13:479:37
12Erling EkelöfH70 (27)53:06+12:4313:16
17Göran ThourH70 (27)58:38+18:1514:39

Växjö AIS

1 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
4Nils KarlssonH65 (23)44:05+8:529:53
Leif AlfredssonH65 (23)ej start

Växjö OK

37 startande
PlacNamnKlassTidDiffKm-tidR
1Patrik KarlssonH21 (19)1:00:336:01
2Albin EvertssonH18 (4)1:01:47+3:559:18
2Gustav RuneforsH16 (5)45:31+0:088:28
2Eva PerssonD35 (3)1:12:42+0:4812:33
2Måns FaxénÖppen motion 8 (23)33:46+2:277:46
2Laila MalmqvistD75 (2)58:44+12:0519:46
2Britt-Mari KarlssonD65 (15)37:56+1:2711:01
2Jan KarlssonH55 (15)50:08+3:319:06
3Niklas KarlssonÖppen motion 9 (9)59:47+3:158:16
3Lars-Erik MalmqvistH80 (12)47:06+1:5715:51
3Louise LundgrenD21 (13)1:01:36+8:448:40
3John E ErikssonH50 (15)44:34+2:357:41
3Lisa KumlinD65 (15)39:59+3:3011:37
4Lena RegnellD21 (13)1:03:07+10:158:53
4Alicia LundgrenD14 (6)34:42+5:079:54
4Maria HåkanssonÖppen motion 7 (30)34:59+2:3211:25
5Gillis AlmH80 (12)51:06+5:5717:12
6Anna Maria RoubertD21 (13)1:07:26+14:349:29
7Eva PetterssonD60 (8)1:04:56+17:4318:52
7Ann-Mari PerssonD65 (15)44:36+8:0712:57
8Mats RuneforsÖppen motion 3 (15)52:33+19:5017:34
8Berit RuneforsD55 (8)1:14:48+32:4518:42
8Magnus PorleH50 (15)49:24+7:258:31
9Per LenanderH21 (19)1:11:55+11:227:09
10Helena LindénD21 (13)1:14:32+21:4010:29
11Ulla-Britt KarlssonD65 (15)57:19+20:5016:39
13Hagbert PerssonH70 (27)54:04+13:4113:31
13Lennart ÖstergrenH75 (14)1:10:36+34:2020:31
13Simon RuneforsH21 (19)1:17:02+16:297:39
17Roger BergvikÖppen motion 8 (23)58:26+27:0713:27
27Lars-Olof KarlssonÖppen motion 7 (30)1:06:01+33:3421:34
Anton FaxenInskolning (9)fullföljt
Viktor ÖstergrenH18 (4)ej godkänd
Katarina LenanderD35 (3)ej godkänd
Bente KällD55 (8)utgått
Krister NilssonH65 (23)utgått
Glen HåkanssonH50 (15)utgått
Magnus EricssonH40 (6)ej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser