Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Örnligan och7-klubbs

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Örnligan och7-klubbs
Arrangörsorganisation: Husums IF OK
Datum: tisdag 22 maj 2012

D16

4 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emma VestinSidensjö IK1:01:1014:44
2Elin WickbergOK Nolaskogsarna1:33:24+32:1422:30

H16

4 150 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hugo ErikssonOK Nolaskogsarna33:087:59
2Alexander HörnquistHägglunds IoFK35:05+1:578:27

D14

3 300 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Maja PeterssonOK Nolaskogsarna47:3414:24
Beatrice  SöderlindHägglunds IoFKej godkänd

H14

3 300 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Jesper WikmanOK Nolaskogsarna35:4110:48
2Simon DahlbergOK Nolaskogsarna37:43+2:0211:25
2Albin ErikssonHusums IF OK37:43+2:0211:25
4Hugo KjellssonSidensjö IK46:56+11:1514:13
5Markus SelinHägglunds IoFK59:14+23:3317:56
6Emil VestinSidensjö IK1:00:08+24:2718:13

D12

2 610 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ida WickbergOK Nolaskogsarna40:3415:32
2Hanna JonssonHusums IF OK52:58+12:2420:17

H12

2 610 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Benjamin NäslundSkogslöparna38:4614:51
2Edvin HägglundOK Nolaskogsarna47:30+8:4418:11
3Isak ErikssonOK Nolaskogsarna51:22+12:3619:40
Hugo ErikssonHusums IF OKej start

D10

2 450 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Vega KjellssonSidensjö IK21:248:44
2Adelina SöderlindSidensjö IK21:38+0:148:49
3Elsa ErikssonHusums IF OK25:44+4:2010:30
4Klara JonssonHusums IF OK25:47+4:2310:31
5Daga KjellssonSidensjö IK27:58+6:3411:24
6Evelina NilssonSidensjö IK37:55+16:3115:28

H10

2 450 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel MannelqvistOK Nolaskogsarna16:446:49
2Gustaf HägglundOK Nolaskogsarna18:24+1:407:30
3Sixten NorbergHägglunds IoFK22:04+5:209:00
4Samuel  JohanssonOK Nolaskogsarna22:33+5:499:12
5Sindre StiaurenSidensjö IK28:49+12:0511:45

Gul

2 610 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Emanuel NäslundSkogslöparna38:5114:53
2Magdalena NilssonSidensjö IK57:36+18:4522:04
3Melissa StiaurenSidensjö IK57:37+18:4622:04
Kurt JohanssonOK Nolaskogsarnaej godkänd

Orange

3 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Kristina VestinSidensjö IK1:00:3518:21
Vivianne EdblomHägglunds IoFKej godkänd
Jan IsakssonSkogslöparnaej godkänd

Violett

4 150 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Mats KjellssonSidensjö IK46:5911:19
2Tom MagnussenSidensjö IK47:02+0:0311:19
3Jan LindströmHägglunds IoFK49:53+2:5412:01
4Tomas NäslundOK Nolaskogsarna56:37+9:3813:38
5Mikael BrodénOK P41:00:20+13:2114:32
6Inger EdinSidensjö IK1:00:59+14:0014:41
7Jan-Erik SundholmOK Nolaskogsarna1:02:17+15:1815:00
8Anna KersOK Nolaskogsarna1:10:52+23:5317:04
Ulrika AspnäsSidensjö IKej godkänd

Blå

4 590 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Åsa SvenssonSkogslöparna48:2610:33
2Johanna NäslundOK Nolaskogsarna52:03+3:3711:20
3Roland KarlssonRonneby OK58:43+10:1712:47
Anna QuayleOK Nolaskogsarnaej godkänd
Per BengtssonSidensjö IKej godkänd
Tina SelinHägglunds IoFKej godkänd
Håkan WickbergOK Nolaskogsarnaej godkänd
Lars SahlénÖstersunds OKej godkänd

Svart

6 080 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Stefan SjölundSkogslöparna48:067:54
2Oskar ForsbergSkogslöparna50:48+2:428:21
3Anders MannelqvistOK Nolaskogsarna1:16:04+27:5812:30

Trail-O

4 440 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Ulf Nordin海淀区少年宫40:499:11
Birgitta GidlundOK Nolaskogsarnaej godkänd
Eva WickbergOK Nolaskogsarnaej godkänd

Inskolning

2 450 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
Nova AnundborgSidensjö IKfullföljt
Theia AnundborgSidensjö IKfullföljt
Titan AnundborgSidensjö IKfullföljt
Felicia Aspnäs-FermSidensjö IKfullföljt
Erik ByströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Thea ForsgrenOK Nolaskogsarnafullföljt
Samuel JohanssonOK Nolaskogsarnafullföljt
Jakob NorenOK Nolaskogsarnafullföljt
Ebba NäsströmOK Nolaskogsarnafullföljt
Anton SundvallOK Nolaskogsarnafullföljt
Klara TorshageOK Nolaskogsarnafullföljt
Nora WesterlundOK Nolaskogsarnafullföljt

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser