Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Eskilstuna weekend, etapp 3

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Eskilstuna weekend
Arrangörsorganisationer: IK Standard / Ärla IF
Datum: fredag 4 juli 2014 - söndag 6 juli 2014

Etapp 1Etapp 2Etapp 2 (totalt)Etapp 3Etapp 3 (totalt)

Klasser: Visa alla | D21E | H21E | D20E | H20E | D18E | H18E | D21 | H21 | D21K | H21K | D17-20K | H17-20K | D16 | H16 | D16K | H16K | D14 | H14 | D14K | H14K | D12 | H12 | D12K | H12K | D10 | H10 | D35 | H35 | D40 | H40 | D45 | H45 | D50 | H50 | D55 | H55 | D60 | H60 | D65 | H65 | D70 | H70 | D75 | H75 | D80 | H80 | H85 | H90 | Insk | U1 | U2 | ÖM1 | ÖM3 | ÖM5 | ÖM6 | ÖM7 | ÖM8 | ÖM9 | Challenge Herrar 10 km | Challenge Herrar 5 km | Challenge Damer 10 km | Challenge Damer 5 km

Ålder: Visa alla | Visa <16 år | Visa >17 år | Visa juniorer | Visa seniorer | Visa veteraner

H50

5 890 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiff
1Niklas LöwegrenStora Tuna OK41:40
2Mats SundbüeSträngnäs-Malmby OL42:06+0:26
3Lars PalmqvistJärfälla OK42:39+0:59
4Lennart BorgSödertälje-Nykvarn OF43:01+1:21
5Mikael KindbornOK Hällen43:54+2:14
6Marcus ErikssonVK Uvarna44:59+3:19
7Martin TichovskySK Praga45:48+4:08
8Anders JönssonOK Triangeln46:19+4:39
9Michael HertinVästerviks OK46:46+5:06
10Sune SödergrannTullinge SK47:41+6:01
11Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK50:07+8:27
12Lars JonssonVK Uvarna50:16+8:36
13Stefan BjurstedtSurahammars SOK50:54+9:14
14Christer ÖstlundSträngnäs-Malmby OL50:56+9:16
15Bo LauriSnättringe SK53:02+11:22
16Torbjörn KarlssonHagaby GOIF53:07+11:27
17Dirk HartmannSV Mietraching53:41+12:01
18Anders LundhJärfälla OK54:45+13:05
19Nils AronssonOK Tisaren58:27+16:47
20Johan HammarströmOK Måsen58:44+17:04
21Thomas MagnussonKvarnsvedens GOIF OK1:00:08+18:28
22Mikael SundqvistTullinge SK1:02:59+21:19
23Leif SandahlOK Tyr1:03:31+21:51
24Bosse WiggeSäterbygdens OK1:04:35+22:55
25Peter YlsöbäckEskilstuna OL1:04:42+23:02
26Anders S NybergSäterbygdens OK1:08:02+26:22
27Peter AskeljungOK Klemmingen1:11:07+29:27
28Gunnar JonssonHallstahammars OK1:12:51+31:11
29Hans LindgrenOK Skogshjortarna1:13:58+32:18
30Magnus FreijOK Måsen1:26:10+44:30
31Karri LindellOK Måsen1:30:41+49:01
Bo GustavssonOK Tylöskogej godkänd
Hans-Peter OlssonÄlvdalens IF OKej godkänd
Jan ViklundVästerås SOKej start
Mats FryxellTullinge SKej start
Jonas KarlssonOK Tylöskogej start
Ola TorstenssonVästerås SOKej start
Mikael EgnebladKjula IFej start
Jan-Olov BergmanVästerås SOKej start
Göran LarsendahlVästerås SOKej start
Per SundströmVästerås SOKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser