Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Natt 7-an

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Natt 7-an
Arrangörsorganisation: Skene Sim o IS
Datum: torsdag 20 december 2012

H 8 km

7 560 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Albin AnderssonMarkbygdens OK1:03:188:22
2Samuel PlumppuBredareds IF1:05:09+1:518:37
3Andreas HolmqvistHestra IF1:05:18+2:008:38
4Carl-Johan FredmanHestra IF1:06:59+3:418:51
5Martin LarssonHestra IF1:07:31+4:138:55
6Martin AhlbergerHestra IF1:08:08+4:509:00
7John BörjessonHestra IF1:08:34+5:169:04
8Niklas FriskMarkbygdens OK1:25:09+21:5111:15
9Fredrik PlumppuBredareds IF1:36:50+33:3212:48
Erik ClassonOK Orintoej start
Pontus KarlssonMarkbygdens OKej start
Conny RantzowHestra IFej start

H 5 km

4 850 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Rickard BörjessonHestra IF45:059:17
2Erik PerssonMarkbygdens OK46:23+1:189:33
3Bo HerderssonMarkbygdens OK47:07+2:029:42
4Lars HelgessonHestra IF49:41+4:3610:14
5Felix AxelssonMarkbygdens OK50:15+5:1010:21
6Emil KarlssonHestra IF50:46+5:4110:28
7Joel UddMarkbygdens OK53:38+8:3311:03
8Martin SvenssonMarkbygdens OK54:28+9:2311:13
9Per-Olof LarssonHestra IF59:55+14:5012:21
10Erik ForsHestra IF1:00:11+15:0612:24
11Tomas TranbergMarkbygdens OK1:00:46+15:4112:31
Per-Anders AxelssonMarkbygdens OKej godkänd
Dan BörjessonHestra IFej godkänd
Victor HelgessonHestra IFej start

H 3.5 km

3 250 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Olle SörqvistMarkbygdens OK43:5913:32
2Hans HanssonMarkbygdens OK56:27+12:2817:22
Joel PlumppuBredareds IFej godkänd

H 2.5 km

1 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Axel ÅkessonMarkbygdens OK16:078:13
2Jonatan WallMarkbygdens OK58:02+41:5529:36
3Edvin BromsMarkbygdens OK58:04+41:5729:37

D 5 km

4 850 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Hanna KarlssonMarkbygdens OK48:049:54
2Klara AxelssonMarkbygdens OK54:54+6:5011:19
Therese EnengeBredareds IFej start

D 3.5 km

3 250 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gunilla LarssonBredareds IF47:1414:32
Kristin HanssonMarkbygdens OKej godkänd

D 2.5 km

1 960 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Gina TellnorBredareds IF24:3312:31
2Marie LichtenbergBredareds IF24:34+0:0112:32

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser