Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Herrmatch Västra kretsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Herrmatch Västra kretsen
Arrangörsorganisationer: IF Hagen / Istrums SK
Datum: onsdag 24 april 2013

H21

4 700 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SkaarRyda SK34:017:14
2Björn ÖbergRyda SK34:57+0:567:26
3Andreas BranellRyda SK35:00+0:597:26
4Simon BörjesonRyda SK36:32+2:317:46
5Andreas Brag JonssonIK Gandvik47:22+13:2110:04
6Marcus BranellRyda SK47:33+13:3210:07
7Tommy StenkvistRyda SK47:34+13:3310:07
8Johan AnderssonFrämmestads IK1:14:08+40:0715:46
Isak KrantzIK Gandvikej start
Oskar KrantzIK Gandvikej start

H20

4 700 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan AnderssonRyda SK36:057:40
2Mattias PauliIstrums SK37:00+0:557:52
3Jesper LiderudLidköpings VSK50:26+14:2110:43

H18

4 710 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip SödervallIK Gandvik34:297:19

H16

3 350 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik SvenssonOK Klyftamo29:178:44
2Christoffer WallgrenIstrums SK30:33+1:169:07
3Erik AnderssonRyda SK38:19+9:0211:26
4Nils PatrikssonOK Klyftamo1:00:10+30:5317:57
Oskar DalströmOK Klyftamoej start
Axel JohanssonIK Gandvikej start

H14

3 370 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Teodor DanielssonIstrums SKej start

H35

4 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders PåhlmanIstrums SK33:197:05
2Magnus SundmarkIK Gandvik36:03+2:447:40
3Dan MobergIstrums SK38:04+4:458:05
4Daniel AnderssonFrämmestads IK38:24+5:058:10
5Stefan AnderssonIstrums SK42:07+8:488:57
6Carl Gunnar EmanuelssonIstrums SK53:46+20:2711:26
7Tobias KarlssonRyda SK59:54+26:3512:44
8Peter SvenssonIK Gandvik1:02:10+28:5113:13
Henrik SahlströmFrämmestads IKej godkänd

H40

4 700 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tony LarssonIstrums SK30:046:23
2Richard TengströmFrämmestads IK33:35+3:317:08
3Magnus DahlinIK Gandvik45:44+15:409:43
4Johan KällIK Gandvik53:25+23:2111:21 Ladda ner rutt i gpx-format
5Calle FogelstrandRyda SK1:03:02+32:5813:24
6Anders JohnsonLidköpings VSK1:14:15+44:1115:47

H45

4 700 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Magnus SödervallIK Gandvik35:197:30
2Lasse KarlssonIstrums SK37:34+2:157:59
3Bo SpångbergIstrums SK37:39+2:208:00
4Joachim FribergIstrums SK38:13+2:548:07
5Kristian LundLidköpings VSK39:27+4:088:23
6Ulf JohanssonFrämmestads IK43:15+7:569:12
7Jan-Otto AnderssonLidköpings VSK56:31+21:1212:01
8Peter AnderssonOK Klyftamo1:00:42+25:2312:54
9Peter HellqvistLidköpings VSK1:08:56+33:3714:40
10Johan LiderudLidköpings VSK1:09:03+33:4414:41
11Magnus PatrikssonOK Klyftamo1:28:26+53:0718:48
Björn NilssonRyda SKej start

H50

3 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Staffan PehrsonIstrums SK24:517:25
2Erik HellsvikIK Gandvik26:30+1:397:54
3Claes EkbergLidköpings VSK26:34+1:437:55
4Svante LindqvistOK Klyftamo30:29+5:389:05
5Bengt LundbergIstrums SK31:06+6:159:17
6Jan-Eric ThelinLidköpings VSK35:34+10:4310:37
7Anders SwedinLidköpings VSK48:04+23:1314:20
Mikael AlménFrämmestads IKej start
Uno SandIK Gandvikej start

H55

3 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt-Åke JanssonFrämmestads IK30:569:14
2Håkan SanderiLidköpings VSK31:07+0:119:17
3Thomas KarlssonFrämmestads IK32:08+1:129:35
4Lars MelanderLidköpings VSK33:53+2:5710:06
5Per SalgårdLidköpings VSK36:46+5:5010:58
6Bengt AnderssonFrämmestads IK38:54+7:5811:36
Per-Anders FurusköldIK Gandvikej start

H60

3 350 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sten OlssonOK Klyftamo33:069:52
2Göran JohanssonIK Gandvik36:49+3:4310:59
Robert JessenFrämmestads IKej start

H65

3 350 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Dan KrantzIK Gandvik36:0210:45
2Lars WahlströmIstrums SK39:17+3:1511:43
3Lars-Olof GustafssonOK Klyftamo42:16+6:1412:37
Sune AnderssonFrämmestads IKej start

H70

3 350 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth IvehagFrämmestads IK28:488:35
2Harry SundbergOK Klyftamo41:50+13:0212:29
3Åke NordbergOK Klyftamo42:22+13:3412:38
4Folke DahlénLidköpings VSK45:26+16:3813:33
5Stig HjerpIstrums SK45:29+16:4113:34
Karl-Inge KarlssonIstrums SKej godkänd
Bengt AnderssonRyda SKej start
Evert JohanssonRyda SKej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser