Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för OK Tors Ungdomstävling

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: OK Tors Ungdomstävling
Arrangörsorganisation: OK Tor
Datum: lördag 5 april 2014

D20

5 570 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna WedinAlmby IK50:499:07

H20

7 400 m, 0 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Håkan PalmOK Klemmingenej start

D18

4 980 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta BerggrenOK Kolmården41:498:23
2Jenny LindbergVandrarringen44:57+3:089:01
3Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK47:31+5:429:32
4Lovisa JonssonNorbergs OK47:45+5:569:35
5Moa HedegårdOK Kolmården51:21+9:3210:18
6Magdalena MosslindVandrarringen56:20+14:3111:18
Caroline LängheimTullinge SKej start
Josefin ErlandssonOK Milanej start

H18

6 430 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Martin NorrbomSala OK46:277:13
2Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF48:49+2:227:35
3Erik NallgårdVästerås SOK53:40+7:138:20
4Simon ÖsterlundVästerås SOK59:39+13:129:16
5Oskar KarlssonSträngnäs-Malmby OL1:01:57+15:309:38
Erik HållströmGävle OKej godkänd

D16

4 690 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna HallménOK Tisaren38:168:09
2Ronja JungåkerKorsnäs IF OK40:07+1:518:33
3Jonna ForsOK Grip40:27+2:118:37
4Victoria AsketunOK Roxen41:09+2:538:46
5Ellinor ÖstervallTumba-Mälarhöjden OK45:34+7:189:42
6Elvira DanielssonKöping-Kolsva OK46:28+8:129:54
7Emma HållströmGävle OK47:53+9:3710:12
8Maja MosslindVandrarringen52:06+13:5011:06
9Jessica GrahnSödertälje-Nykvarn OF52:28+14:1211:11
10Emma-Karin RehnmanVandrarringen56:56+18:4012:08
11Kristin WillamoSödertälje-Nykvarn OF58:12+19:5612:24
12Ebba MellquistEskilstuna OL58:31+20:1512:28
13Emma PerssonTumba-Mälarhöjden OK1:00:53+22:3712:58
14Linnéa BergOK Grip1:06:00+27:4414:04
15Magdalena PölderSala OK1:07:44+29:2814:26
16Ellinor KarlssonSträngnäs-Malmby OL1:11:08+32:5215:10
17Alice NordströmVandrarringen1:19:45+41:2917:00
18Alva BergquistSödertälje-Nykvarn OF1:21:45+43:2917:25
19Elin NallgårdVästerås SOK1:33:55+55:3920:01
Nora StålbergOK Hällenej godkänd
Hanna JohanssonSträngnäs-Malmby OLej godkänd
Linnéa CarlssonOK Hällenutgått
Lisa BerggrenOK Kolmårdenej start
Mirjam DalénSala OKej start

H16

5 560 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon LarssonOK Hällen33:075:57
2Olle GrywenzOK Linné34:42+1:356:14
3Ludvig EkNyköpings OK35:08+2:016:19
4Martin MörsellOK Kåre36:17+3:106:31
5Anton KällströmSala OK36:37+3:306:35
6Viktor WohlgemuthOK Ravinen37:30+4:236:44
7Alfred LönnVästerås SOK38:17+5:106:53
8Felix Lindell ÖhmanOK Måsen40:21+7:147:15
9Johan GibergTumba-Mälarhöjden OK40:48+7:417:20
10Gustaf HedegårdOK Kolmården42:06+8:597:34
11Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK43:52+10:457:53
12Tobias KronhelmOK Måsen44:25+11:187:59
13Rasmus MöllerArboga OK45:22+12:158:09
14Henrik HamreforsVästerås SOK46:01+12:548:16
15Håkan RambergHallstahammars OK48:30+15:238:43
16Johannes ÄngHagaby GOIF51:55+18:489:20
17Eric JehrlanderGOIF Tjalve53:26+20:199:36
18Jonatan MöllerAlmby IK57:28+24:2110:20
19Axel StridKFUM Örebro OK57:53+24:4610:24
20Hannes WegeliusHagaby GOIF58:47+25:4010:34
21Adam KuttiHagaby GOIF59:00+25:5310:36
22Isak WadmanVästerås SOK1:02:11+29:0411:11
23Emil AlpbergAlmby IK1:10:53+37:4612:44
24Marcus OldinKFUM Örebro OK1:15:55+42:4813:39
Dan ÖsterlundVästerås SOKej godkänd
Max KlassonOK Ravinenej start
Marcus ErikssonOK Gripej start

D16 Kort

3 740 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rebecca WinsnesSödertälje-Nykvarn OF49:5813:21
2Shanti SöderströmSala OK55:54+5:5614:56
3Filippa LövingVandrarringen56:53+6:5515:12
Amelia LundinKatrineholms OKej start

H16 Kort

3 790 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pontus ÅhmanSödertälje-Nykvarn OF47:4012:34
2Markus SörqvistTumba-Mälarhöjden OK57:39+9:5915:12

D14

4 160 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma GumaeliusWaxholms OK33:208:00
2Sofie OhlssonÄrla IF36:22+3:028:44
3Trine KarlbergTullinge SK37:04+3:448:54
4Lovisa LängheimTullinge SK41:49+8:2910:03
5Elin SchagerströmGarphyttans IF42:22+9:0210:11
6Agnes KällströmSala OK43:31+10:1110:27
7Ebba AdebrantTumba-Mälarhöjden OK47:57+14:3711:31
8Iris van LoenhoutOK Hedströmmen52:57+19:3712:43
9Heidi ForsOK Grip53:35+20:1512:52
10Karin JohanssonGagnefs OK57:08+23:4813:44
11Ellen BergquistSödertälje-Nykvarn OF1:04:06+30:4615:24
12Linnéa BodinAlmby IK1:04:21+31:0115:28
13Julia WannerAvesta OK1:09:05+35:4516:36
14Matilda LarssonOK Hällen1:15:34+42:1418:09
15Lisa HallménOK Tisaren1:18:57+45:3718:58
16Sofia ZillingOK Södertörn1:25:58+52:3820:39
17Anna StrandArboga OK1:29:05+55:4521:24
Emma HansenAvesta OKej godkänd
Wilma LarssonOK Torej godkänd
Katja DalénSala OKej start
Stina JohnssonOK Torej start
Bianca WiljebrandVästerås SOKej start
ANGELINA RYDENSJÖOK Torej start

H14

4 220 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik WigleSödertälje-Nykvarn OF28:576:51
2Fredrik HamreforsVästerås SOK31:02+2:057:21
3Ruben BryngelssonTullinge SK33:14+4:177:52
4Ludvig HolmqvistOK Tor33:46+4:498:00
5Alexander KällTumba-Mälarhöjden OK35:55+6:588:30
6Casper HedarOK Tor36:51+7:548:43
7Arvid ErikssonHagaby GOIF38:04+9:079:01
8Albin FalkNyköpings OK39:02+10:059:14
9Isak EricssonNyköpings OK39:53+10:569:27
10Andreas NäslundVästerås SOK40:53+11:569:41
11Markus ÖsterlundVästerås SOK43:01+14:0410:11
12Melker ForsbergKFUM Örebro OK45:09+16:1210:41
13Johannes GreenAlmby IK49:21+20:2411:41
14Marcus KlaseniusKFUM Örebro OK50:01+21:0411:51
15Casper VånsjöArboga OK52:50+23:5312:31
16Noa SjöstrandVästerås SOK55:04+26:0713:02
17William SeguraKFUM Örebro OK55:42+26:4513:11
18Otto BalckVallentuna-Össeby OL56:48+27:5113:27
19Joel WiklundOK Grip57:30+28:3313:37
20Niklas KronhelmOK Måsen1:01:24+32:2714:32
21Ola EklundKatrineholms OK1:04:24+35:2715:15
22Gustav HeldtSödertälje-Nykvarn OF1:06:37+37:4015:47
23Henrik WillamoSödertälje-Nykvarn OF1:08:44+39:4716:17
24Erik ÅbergTumba-Mälarhöjden OK1:13:30+44:3317:25
25Oscar IngvarssonLindebygdens OK1:15:48+46:5117:57
Oskar KällmanOK Hällenej godkänd
Noel WiljebrandVästerås SOKutgått
Viggo KlassonOK Ravinenej start
Sixten TörnqvistVästerås SOKej start

D14 Kort

3 300 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carolina ErikssonOK Milan35:0710:38
2Ebba Helin AxelssonOK Grip44:01+8:5413:20
3Siri RosengrenTumba-Mälarhöjden OK48:01+12:5414:33
4Anne AndresenAlmby IK50:30+15:2315:18
5Sofia TroedssonOK Milan52:00+16:5315:45
6Maja MäkirantaFellingsbro GOIF1:02:02+26:5518:47
Nora RolénOK Hedströmmenej godkänd
Klara PerssonKFUM Örebro OKej start

H14 Kort

3 300 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer AhlsénSödertälje-Nykvarn OF23:487:12
2Max Igor KajanusTumba-Mälarhöjden OK26:34+2:468:03
3Pontus NordströmVandrarringen32:51+9:039:57
4Adrian ClevesonTumba-Mälarhöjden OK36:04+12:1610:55
5Lukas BrodinTumba-Mälarhöjden OK41:11+17:2312:28
6Ville LövingVandrarringen46:42+22:5414:09
7Daniel JensenArboga OK49:02+25:1414:51
8Rasmus BergmanSala OK1:10:19+46:3121:18
Nikolaj WikelingArboga OKej start
David ErikssonArboga OKej start

D12

3 040 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie FranzénAlmby IK21:096:57
2Klara Åkerman SjöströmVästerås SOK21:18+0:097:00
3Therese NilssonOK Österåker23:13+2:047:38
4Olivia AsketunOK Roxen24:08+2:597:56
5Maja BergqvistKorsnäs IF OK24:10+3:017:56
6Josefine JohnssonOK Tor24:41+3:328:07
7Ida LarssonVästerås SOK24:42+3:338:07
8Alice ThornellVästerås SOK25:10+4:018:16
9Lina ErikssonOK Grip25:44+4:358:27
10Ingrid OlssonOK Tor26:04+4:558:34
11Sofie BjörnOK Grip26:53+5:448:50
12Sanna SanderOK Milan27:58+6:499:11
13Karin LindgrenKFUM Örebro OK28:45+7:369:27
14Caroline GuttkeNyköpings OK29:00+7:519:32
15Malin Olofsson-BierfeldtÄrla IF29:42+8:339:46
16Kristina LindgrenVästerås SOK30:16+9:079:57
17Sofie BodinAlmby IK31:32+10:2310:22
18Vendela SöderqvistOK Kåre31:56+10:4710:30
19Agnes OlssonOK Tor32:51+11:4210:48
20Alice EkNyköpings OK33:28+12:1911:00
21Julia BergKFUM Örebro OK34:31+13:2211:21
22Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK35:21+14:1211:37
23Sofia GreenAlmby IK38:02+16:5312:30
24Jonna SandbergKöping-Kolsva OK42:24+21:1513:56
25Fanny BlomkvistSträngnäs-Malmby OL45:37+24:2815:00
26Maja SelinVästerås SOK49:24+28:1516:15
27Tilde WickströmOK Tor55:34+34:2518:16
28Malin ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK1:06:50+45:4121:59

H12

3 190 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1David BorgSödertälje-Nykvarn OF18:305:47
2Kalle Åkerman SjöströmVästerås SOK20:12+1:426:19
3Emil BoströmOK Linné21:40+3:106:47
4Alfred LängheimTullinge SK21:53+3:236:51
5Karl LundinKatrineholms OK22:53+4:237:10
6Nils SchagerströmGarphyttans IF23:14+4:447:16
7Tobias SjöstedtOK Måsen23:47+5:177:27
8Melker LundinKatrineholms OK23:50+5:207:28
9Martin RinnbäckOK Ravinen24:51+6:217:47
10Elias AdebrantTumba-Mälarhöjden OK25:04+6:347:51
11Emil AhlströmVästerås SOK25:09+6:397:53
12Edvin HellstenNyköpings OK25:31+7:017:59
13Hugo KindbornOK Hällen26:34+8:048:19
14Henrik FranzénAlmby IK28:01+9:318:46
15Martin BygdénSödertälje-Nykvarn OF28:02+9:328:47
16Axel FlordalKatrineholms OK28:20+9:508:52
17Simon JacobssonArboga OK28:26+9:568:54
18Linus MalmKFUM Örebro OK30:45+12:159:38
19Ruben EdlundKatrineholms OK31:07+12:379:45
20Andreas HolmqvistNyköpings OK31:34+13:049:53
21Mathias OhlssonÄrla IF31:40+13:109:55
22Samuel MalmforsSkogspojkarnas OK32:30+14:0010:11
23Anton ErikssonOK Milan33:15+14:4510:25
24Karl GrywenzOK Linné33:34+15:0410:31
25Anton JedarOK Tor33:45+15:1510:34
26Theodor MeijerVästerås SOK34:05+15:3510:41
27Joel Aristondo MagnussonOK Tor36:03+17:3311:18
28Vilgot WennblomHagaby GOIF36:19+17:4911:23
29Gustav AskrothKFUM Örebro OK36:38+18:0811:29
30Hampus NyholmSträngnäs-Malmby OL39:32+21:0212:23
31Anton BörjessonOK Måsen41:59+23:2913:09
32Gustav NorbergOK Hällen47:27+28:5714:52
33William LindströmAlmby IK59:45+41:1518:43
34Isak AnängenNyköpings OK1:04:00+45:3020:03
35Filip NorrbomSala OK1:14:04+55:3423:13
36Ludvig BylundFagersta OK1:23:03+1:04:3326:02
Jonatan KraftAlmby IKej godkänd
Sven SjöqvistOK Måsenej godkänd
Gustav GöranssonArboga OKej godkänd
Axel LindgrenNyköpings OKej start
David KuttiHagaby GOIFej start
Vilmer GöthlinKFUM Örebro OKej start
Arvid Sjöberg HaapaniemiOK Torej start

D12 Kort

2 490 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa DöscherGOIF Tjalve22:439:07
2Sara HedeSödertälje-Nykvarn OF27:57+5:1411:13
3Mildred PetterssonSödertälje-Nykvarn OF27:59+5:1611:14
4Felicia SahlénVästerås SOK28:17+5:3411:21
5Lisa HeldtSödertälje-Nykvarn OF29:48+7:0511:58
6Felicia Von LindernÅkers IF33:35+10:5213:29
Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OFej godkänd
Märta ÖhrnArboga OKej start

H12 Kort

2 550 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik RoslundÅkers IF21:538:34
2Isak ÅkerlindFellingsbro GOIF23:38+1:459:16
3Filip BäckArboga OK25:23+3:309:57
4Lucas WinsnesSödertälje-Nykvarn OF28:09+6:1611:02
5Axel BårströmOK Klemmingen29:35+7:4211:36
6Marcus GibergTumba-Mälarhöjden OK37:10+15:1714:34

D10

2 540 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara BorgSödertälje-Nykvarn OF17:136:46
2Moa BergqvistKorsnäs IF OK19:32+2:197:41
3Elin GustafssonOK Tor25:35+8:2210:04
4Elin JonhedKFUM Örebro OK25:39+8:2610:05
5Vilma ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK26:56+9:4310:36
6Maja AhlströmVästerås SOK27:02+9:4910:38
7Elsa KällTumba-Mälarhöjden OK27:20+10:0710:45
8Elvira BjörnbergVästerås SOK27:37+10:2410:52
9Annika KällmanOK Hällen30:54+13:4112:09
10Miranda FredrikssonNyköpings OK30:55+13:4212:10
11Vilma LarssonOK Milan33:21+16:0813:07
12Lina HolmqvistOK Tor33:57+16:4413:21
13Kornelia RådbergKöping-Kolsva OK34:22+17:0913:31
Sofie ThornellVästerås SOKutgått
FILIPPA RYDENSJÖOK Torej start

H10

2 520 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wille SöderqvistOK Kåre17:437:01
2Johan FochsenWaxholms OK18:01+0:187:08
3Odin EkNyköpings OK19:47+2:047:51
4Lucas WannerAvesta OK19:59+2:167:55
5Viktor BoströmOK Linné20:15+2:328:02
6Niklas ErlandssonOK Södertörn20:33+2:508:09
7Einar EdlundKatrineholms OK20:48+3:058:15
8Bruno GöranssonAlmby IK20:56+3:138:18
9Oscar EkenborgNyköpings OK21:02+3:198:20
10Leo KajanusTumba-Mälarhöjden OK22:33+4:508:56
11Emil LarssonOK Tisaren23:47+6:049:26
12Pablo Aristondo MagnussonOK Tor25:38+7:5510:10
13Linus AndresenAlmby IK25:47+8:0410:13
14Albin KlaseniusKFUM Örebro OK26:04+8:2110:20
15Noel HelmerssonOK Tisaren26:48+9:0510:38
16Jonatan WickströmOK Tor28:39+10:5611:22
17Olle MalmKFUM Örebro OK29:46+12:0311:48
18Robin HelmerssonOK Tisaren29:52+12:0911:51
19Daniel KraftAlmby IK30:18+12:3512:01
20Noa BerglundSödertälje-Nykvarn OF31:35+13:5212:31
21Jens FochsenWaxholms OK32:48+15:0513:00
22Alexander AhlsénSödertälje-Nykvarn OF33:08+15:2513:08
23Axel Björnberg FärdigNyköpings OK39:09+21:2615:32
24Sebastian SjöqvistOK Måsen47:08+29:2518:42
25Rasmus HedarOK Tor48:05+30:2219:04
26Viktor ZillingOK Södertörn1:08:47+51:0427:17
Simon TroedssonOK Milanej start

Inskolning

2 140 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Embla ArvénKlubblösfullföljt
Alicia Chaves LövgrenÅkers IFfullföljt
Noomi GreenAlmby IKfullföljt
Olle HaglundKFUM Örebro OKfullföljt
Vilgot HellstenNyköpings OKfullföljt
Nils HolmnäsOK Klemmingenfullföljt
Arvid LarssonOK Milanfullföljt
Nora Lizarraga HolmströmOK Milanfullföljt
Elma MagnellKatrineholms OKfullföljt
Lisa MalmKFUM Örebro OKfullföljt
Hanna MoldinSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Sebastian RadakovitsSödertälje-Nykvarn OFfullföljt
Lina Von LindernÅkers IFfullföljt
Emil ÖbergOK Hällenfullföljt
Erik BalckVallentuna-Össeby OLej start
Cecilia ErikssonOK Milanej start

U1

2 140 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lovisa BorgSödertälje-Nykvarn OF15:417:19
2Oliver EiderbäckOK Hällen17:36+1:558:13
3Rasmus ÖbergOK Hällen17:39+1:588:14
4Erik SvedlindOK Hällen17:44+2:038:17
5Lukas EiderbäckOK Hällen18:29+2:488:38
6Judit WennblomHagaby GOIF18:48+3:078:47
7Jonatan GreenAlmby IK20:07+4:269:24
8Kajsa WallinSträngnäs-Malmby OL21:12+5:319:54
9Lovis HellstenNyköpings OK23:09+7:2810:49
10Jakob SandbergKöping-Kolsva OK23:32+7:5110:59
11Lovisa BjörnbergVästerås SOK24:22+8:4111:23
12Wilma ForsbergFellingsbro GOIF24:36+8:5511:29
13Molly TärnfjordOK Tor24:43+9:0211:32
14Matilda MarjakajSödertälje-Nykvarn OF25:04+9:2311:42
15Isak EiderbäckOK Hällen25:27+9:4611:53
16Frode SmittSödertälje-Nykvarn OF25:43+10:0212:01
17Amanda BäckArboga OK25:55+10:1412:06
18Vidar MoldinSödertälje-Nykvarn OF28:28+12:4713:18
19Hanna NilssonOK Tor28:37+12:5613:22
20Castor RådbergKöping-Kolsva OK29:14+13:3313:39
21Wilma WikströmFellingsbro GOIF29:27+13:4613:45
22Ellen BroddvallSödertälje-Nykvarn OF29:45+14:0413:54
23Julia GustafssonKFUM Örebro OK29:57+14:1613:59
24Karin AnderssonVästerås SOK30:08+14:2714:04
25Erik AnderssonVästerås SOK30:51+15:1014:24
26Fabian LarssonOK Milan36:16+20:3516:56
Simon AdebrantTumba-Mälarhöjden OKej godkänd
Petter FochsenWaxholms OKej start
Walter SöderqvistOK Kåreej start

U2

2 650 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik MånssonSödertälje-Nykvarn OF20:317:44
2Hillevi SvärdSträngnäs-Malmby OL22:23+1:528:26
3Vincent LindvallSträngnäs-Malmby OL22:33+2:028:30
4Olof HalfvarsonAlmby IK23:20+2:498:48
5Axel RystedtSödertälje-Nykvarn OF24:50+4:199:22
6Oliver PetterssonOK Milan24:59+4:289:25
7Albin BjörkanderAlmby IK25:38+5:079:40
8Stina BygdénSödertälje-Nykvarn OF26:27+5:569:58
9Viktor JonhedKFUM Örebro OK26:42+6:1110:04
10Eric GrahnSödertälje-Nykvarn OF26:43+6:1210:04
11Alma GauffinSödertälje-Nykvarn OF27:19+6:4810:18
12Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF27:38+7:0710:25
13Hugo BergquistSödertälje-Nykvarn OF27:51+7:2010:30
14David BrennanSödertälje-Nykvarn OF29:23+8:5211:05
15Filippa GuttkeNyköpings OK29:27+8:5611:06
16Oscar AskrothKFUM Örebro OK30:09+9:3811:22
17Marie CronaOK Södertörn30:58+10:2711:41
18Emma SvedestamEskilstuna OL31:08+10:3711:44
19Tess FranssonKFUM Örebro OK31:19+10:4811:49
20Erik AdellOK Milan31:22+10:5111:50
21Karolina HedeSödertälje-Nykvarn OF31:46+11:1511:59
22Sophie BrennanSödertälje-Nykvarn OF33:26+12:5512:36
23Johanna BergKFUM Örebro OK33:35+13:0412:40
24Nora WenglandSträngnäs-Malmby OL33:53+13:2212:47
25Sanna RinnbäckOK Ravinen34:59+14:2813:12
26Lovisa BylundFagersta OK36:25+15:5413:44
27Johanna CronaOK Södertörn37:40+17:0914:12
28Josefine KoskinenSödertälje-Nykvarn OF39:17+18:4614:49
29Lina MäkirantaFellingsbro GOIF39:38+19:0714:57
30Nova SahlénVästerås SOK42:00+21:2915:50
31Eric BäckArboga OK43:21+22:5016:21
32Victor ValjusHagaby GOIF45:19+24:4817:06
33Ebbe LedinHagaby GOIF45:26+24:5517:08
34Hanna ThulinVästerås SOK46:48+26:1717:39
35Vilma ThulinVästerås SOK46:56+26:2517:42
Hanna AnängenNyköpings OKej start
Axel BalckVallentuna-Össeby OLej start

Öppen motion 1

2 560 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro AhlsénSödertälje-Nykvarn OF33:0912:56
2Josef MalmforsSkogspojkarnas OK39:30+6:2115:25
3Sven-Erik JanssonOK Tor42:38+9:2916:39
4Andreas ElofssonOK Tor54:12+21:0321:10
Pernilla MalmforsSkogspojkarnas OKej godkänd
Anette KoskinenSödertälje-Nykvarn OFej start

Öppen motion 2

3 350 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Lis Carnestad MårtenssonKöping-Kolsva OK32:209:39
2Kerstin SundbergOK Kåre33:11+0:519:54
3Anna GuttkeNyköpings OK35:37+3:1710:37
4Helma LindowGOIF Tjalve39:01+6:4111:38
5Elvira ForsbergKFUM Örebro OK52:12+19:5215:34
6Anette ForsbergKFUM Örebro OK54:49+22:2916:21
7Carola CederthKöping-Kolsva OK1:10:20+38:0020:59

Öppen motion 3

3 220 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HolmströmOK Milan24:187:32
2Emma LarssonOK Milan30:15+5:579:23
3Magnus FredrikssonNyköpings OK31:40+7:229:50
4Jonathan AhlsenSödertälje-Nykvarn OF31:45+7:279:51
5Emma OlofssonKlubblös35:47+11:2911:06
6Elin LindbergVandrarringen39:19+15:0112:12
7Johanna NäslundAlmby IK40:04+15:4612:26
8Paula BlockhammarOK Hedströmmen40:24+16:0612:32
9Åsa MånssonSödertälje-Nykvarn OF40:57+16:3912:43
10Åke LarssonOK Hedströmmen41:16+16:5812:48
11Anders HedarOK Tor45:19+21:0114:04
12Vera CarlssonOK Hällen48:40+24:2215:06
12Åsa CarlssonOK Hällen48:40+24:2215:06
14Maria FredrikssonNyköpings OK49:02+24:4415:13
15Anna BergOK Grip49:06+24:4815:14
16Bengt KarlssonKlubblös51:08+26:5015:52
17Ingela PetterssonOK Milan51:49+27:3116:05
18Ingmar KarlssonKjula IF52:25+28:0716:16
19Ester RehnmanVandrarringen56:45+32:2717:37

Öppen motion 5

3 130 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kenneth JacobssonArboga OK28:068:58
2Yvonne FranzénAlmby IK28:08+0:028:59
3David SöderströmSala OK31:51+3:4510:10
4Mathias KlaseniusKFUM Örebro OK32:08+4:0210:15
5Mikael GuttkeNyköpings OK32:47+4:4110:28
6Peter BäckArboga OK33:46+5:4010:47
7Juhani LehtolaKlubblös36:12+8:0611:33
8Robert HagströmEskilstuna OL36:22+8:1611:37
9Christopher BrennanSödertälje-Nykvarn OF36:48+8:4211:45
10Jesper MelinGarphyttans IF38:12+10:0612:12
11Anders StrandArboga OK38:59+10:5312:27
12Marcus LövingVandrarringen39:21+11:1512:34
13Erik SjöqvistOK Måsen43:29+15:2313:53
14Sara HellstenNyköpings OK43:40+15:3413:57
15Gustav BromanVästerås SOK46:49+18:4314:57
16Peter NiemiVästerås SOK47:17+19:1115:06
17Malin KlaseniusKFUM Örebro OK47:28+19:2215:09
18Daniel WohlgemuthOK Ravinen48:47+20:4115:35
19Birgit LönnVandrarringen48:55+20:4915:37
20Gittan JonssonKjula IF50:45+22:3916:12
21Stina BjörnbergVästerås SOK51:12+23:0616:21
22Lill NallgårdVästerås SOK51:30+23:2416:27
23Pia WestlinOK Måsen52:06+24:0016:38
24Gunilla SandströmAlmby IK55:21+27:1517:41
25Magona ÅhmanSödertälje-Nykvarn OF56:51+28:4518:09
26Cecilia JanzonOK Måsen56:53+28:4718:10
27Ulrika NilssonOK Tor57:41+29:3518:25
28Karin LönnVandrarringen58:12+30:0618:35
29Margrita SjöqvistOK Måsen1:03:57+35:5120:25
30Kajsa BorgSödertälje-Nykvarn OF1:12:20+44:1423:06
31Jan-Erik KraftHallstahammars OK1:12:25+44:1923:08
32Magnus HedegårdOK Kolmården1:21:06+53:0025:54
33Lilian KällströmSala OK1:42:40+1:14:3432:48
Sofia KarlssonKlubblösej godkänd
Helena DalénSala OKej start

Öppen motion 6

5 620 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart SjöEskilstuna OL45:538:09
2Weine FredrikssonKFUM Örebro OK49:21+3:288:46
3Johan JohanderSödertälje-Nykvarn OF49:34+3:418:49
4Anders ErikssonOK Milan53:05+7:129:26
5Hans LibergOK Milan53:39+7:469:32
6Per Erik FogelOK Kåre1:01:43+15:5010:58
7Peter KraftSala OK1:07:45+21:5212:03
8Magnus LindbergVandrarringen1:19:37+33:4414:10
9Andreas BjörnOK Grip1:26:39+40:4615:25

Öppen motion 7

3 220 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter KarlbergSnättringe SK26:118:07
2Göran LarssonSala OK27:09+0:588:25
3Per LjungStockholms OK27:54+1:438:39
4Anne BodinAlmby IK29:32+3:219:10
5Anders MelinGarphyttans IF30:24+4:139:26
6Daniel BergquistSödertälje-Nykvarn OF30:43+4:329:32
7Johan MellquistEskilstuna OL30:47+4:369:33
8Boel RystedtSödertälje-Nykvarn OF32:21+6:1010:02
9Stefan TörnqvistVästerås SOK32:26+6:1510:04
10Tore NallgårdVästerås SOK32:49+6:3810:11
11Lena LarssonSala OK32:58+6:4710:14
12Benneth SundquistKöping-Kolsva OK33:25+7:1410:22
13Jacob MalmforsSkogspojkarnas OK33:29+7:1810:23
14Nils-olof BodinAlmby IK33:53+7:4210:31
15Karin ProforsKöping-Kolsva OK34:07+7:5610:35
16Dag SundinSträngnäs-Malmby OL34:15+8:0410:38
17Lars Peter KullinKlubblös34:19+8:0810:39
18Peter BerggrenOK Kolmården34:21+8:1010:40
19Yngve WegeliusHagaby GOIF34:59+8:4810:51
20Sofia SmittSödertälje-Nykvarn OF35:16+9:0510:57
21Marie MäkirantaFellingsbro GOIF35:26+9:1511:00
22Tomas GauffinSödertälje-Nykvarn OF35:45+9:3411:06
23Vesa KuttiHagaby GOIF36:06+9:5511:12
24Ingemar WidénKFUM Örebro OK38:29+12:1811:57
25Henrik AskrothKFUM Örebro OK39:02+12:5112:07
26Åke StridAlmby IK39:10+12:5912:09 Ladda ner rutt i gpx-format
27Moni WinsnesSödertälje-Nykvarn OF41:32+15:2112:53
28Anna GustafssonKFUM Örebro OK41:36+15:2512:55
29Pontus LindgrenVästerås SOK42:03+15:5213:03
30Åsa PetterssonSäterbygdens OK43:46+17:3513:35
31Bengt HanssonSäterbygdens OK43:53+17:4213:37
32Klaus Tröster-CederthKöping-Kolsva OK44:43+18:3213:53
33Fredrik MalmKFUM Örebro OK45:25+19:1414:06
34Annelie MoldinSödertälje-Nykvarn OF46:07+19:5614:19
35Hanna MyrehedVandrarringen46:29+20:1814:26
36Linus CederthKöping-Kolsva OK46:39+20:2814:29
37Bert KorhonenSödertälje-Nykvarn OF47:31+21:2014:45
38Nils OlssonVandrarringen48:03+21:5214:55
39Catarina LarssonVästerås SOK48:55+22:4415:11
40Mats KälvegrenVästerås SOK49:25+23:1415:20
41Ronny AnderssonIF Rune49:29+23:1815:22
42Marit ÄngHagaby GOIF50:03+23:5215:32
43Emma KlemetsKöping-Kolsva OK52:07+25:5616:11
44Maria LissGagnefs OK52:13+26:0216:12
45Karin KronhelmOK Måsen52:53+26:4216:25
46Jenny KällmanOK Hällen53:40+27:2916:40
47Ida Otken-ErikssonOK Grip53:50+27:3916:43
48Maria AskrothKFUM Örebro OK57:30+31:1917:51
49Tanja-Birgit SöderströmSala OK1:01:31+35:2019:06
50Marita StadigSK Trim/Virsbo1:04:39+38:2820:04
51Marianne TyskOK Kåre1:27:27+1:01:1627:09
Erik MalmforsSkogspojkarnas OKej godkänd
Gabriella WennblomHagaby GOIFej godkänd
Eleonor GrönvallKFUM Örebro OKej godkänd
Johan HerbstKlubblösutgått
Pelle HöökKöping-Kolsva OKej start

Öppen motion 8

4 520 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KindbornOK Hällen31:186:55
2Hans SundqvistTullinge SK31:23+0:056:56
3Johan SwärdhVästerås SOK33:27+2:097:24
4Mats GustafssonKFUM Örebro OK34:49+3:317:42
5Therese BergqvistKorsnäs IF OK35:16+3:587:48
5Sandra Karlsson BierfeldtÄrla IF35:16+3:587:48
7Björn LindgrenKFUM Örebro OK36:17+4:598:01
8Anette LarssonEskilstuna OL36:26+5:088:03
9Magnus FärdigNyköpings OK37:00+5:428:11
10Inger GunnarssonVästerås SOK37:08+5:508:12
11Kristina JohanderSödertälje-Nykvarn OF37:52+6:348:22
11Magnus LedinHagaby GOIF37:52+6:348:22
13Stefan WestlinOK Måsen38:09+6:518:26
14Annica BerggrenOK Kolmården38:19+7:018:28
15Jakob BergKFUM Örebro OK38:42+7:248:33
16Bo NeidenströmFrölunda OL38:44+7:268:34
17Michael WennblomHagaby GOIF38:48+7:308:35
18Anna LindgrenVästerås SOK38:56+7:388:36
19Per ÖbergOK Hällen39:20+8:028:42
20Kristoffer JanssonOK Måsen39:31+8:138:44
21Joakim AhlströmVästerås SOK39:41+8:238:46
22Niclas NilssonOK Österåker40:06+8:488:52
23Anna-Lena LängheimTullinge SK41:03+9:459:04
24Jörgen DalénSala OK41:04+9:469:05
25Pernilla KlemetsKöping-Kolsva OK41:10+9:529:06
26Daniel BjörnbergVästerås SOK41:37+10:199:12
27Helena AdebrantTumba-Mälarhöjden OK42:03+10:459:18
28Marianne PetterssonSödertälje-Nykvarn OF42:25+11:079:23
29Erik HellstenNyköpings OK42:33+11:159:24
30Ulf KjellinOK Hedströmmen43:07+11:499:32
31Ulf HamreforsVästerås SOK43:10+11:529:33
32Lennart MyrehedVandrarringen43:42+12:249:40
32Greger WedinSödertälje-Nykvarn OF43:42+12:249:40
34Ove RinnbäckOK Ravinen44:42+13:249:53
35Eva WadmanVästerås SOK46:19+15:0110:14
36Thomas KronhelmOK Måsen46:22+15:0410:15
37Linda SternerSträngnäs-Malmby OL47:06+15:4810:25
38Jenny SigurdssonKlubblös47:16+15:5810:27
39Anna Eklund TimnerKatrineholms OK47:17+15:5910:27
40Karri LindellOK Måsen47:32+16:1410:30
41Lena GumaeliusWaxholms OK48:28+17:1010:43
42Anna NorrbomSala OK48:46+17:2810:47
43Per WadmanVästerås SOK49:27+18:0910:56
43David LindgrenVästerås SOK49:27+18:0910:56
45Camilla LarssonOK Hällen49:35+18:1710:58
46Karin Swärd LindbergVandrarringen53:08+21:5011:45
47Peter NordströmVandrarringen53:58+22:4011:56
48Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK55:00+23:4212:10
49Linda KärrebyVästerås SOK56:48+25:3012:33
50Lisen EdlundKatrineholms OK56:49+25:3112:34
51Ebba HedegårdOK Kolmården57:46+26:2812:46
52Esko StadigSK Trim/Virsbo1:00:00+28:4213:16
53Lina JonhedKFUM Örebro OK1:00:28+29:1013:22

Öppen motion 9

7 100 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders BoströmOK Linné39:255:33
2Per EkNyköpings OK45:25+6:006:23
3Lars SchagerströmGarphyttans IF47:35+8:106:42
4Dan GibergTumba-Mälarhöjden OK48:18+8:536:48
5Göran LängheimTullinge SK49:07+9:426:55
6Hans NäslundVästerås SOK50:37+11:127:07
7Katarina BorgSödertälje-Nykvarn OF51:52+12:277:18
8Lars JonhedKFUM Örebro OK51:55+12:307:18
9Henrik NordKFUM Örebro OK53:08+13:437:29
10Stefan BjurstedtSurahammars SOK53:33+14:087:32
11Kent BörjessonOK Måsen54:40+15:157:41
12Mårten KällströmSala OK55:40+16:157:50
13Mats JönssonKorsnäs IF OK55:47+16:227:51
14Kjell ÅgrenTumba-Mälarhöjden OK56:31+17:067:57
15Patrik AdebrantTumba-Mälarhöjden OK57:15+17:508:03
16Moa KjellstrandCentrum OK58:27+19:028:13
17Jan HolgerssonAlmby IK1:03:34+24:098:57
18Mattias BårströmOK Klemmingen1:03:40+24:158:58
19Tomas JonssonVandrarringen1:06:35+27:109:22
20Staffan ZillingOK Södertörn1:10:57+31:329:59
21Fredrik EkenborgNyköpings OK1:11:26+32:0110:03
22Klas ErikssonOK Grip1:15:15+35:5010:35
23Cecilia FochsenWaxholms OK1:21:04+41:3911:25
Henrik AnängenNyköpings OKutgått

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser