Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Pan-Våren Lång

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Pan-Våren Lång
Arrangörsorganisation: OK Pan-Kristianstad
Datum: söndag 2 mars 2014

D21

7 000 m, 47 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK43:336:13
2Lina PerssonOK Skogsfalken44:19+0:466:19
3Tove LagerbergOK Södertörn44:26+0:536:20
4Ellinor TjernlundOK Vilse 8744:56+1:236:25
5Benita HanssonHagaby GOIF45:05+1:326:26
6Sofia AdolfssonIFK Lidingö SOK45:10+1:376:27
7Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna45:29+1:566:29
8Frida BakkmanIFK Lidingö SOK45:43+2:106:31
9Sofia SalomonssonLinköpings OK46:01+2:286:34
10Frida AnderssonFalkenbergs OK46:12+2:396:36
11Lisa PetterssonOK Kolmården46:20+2:476:37
12Marie PetterssonOK Djerf46:25+2:526:37
13Anna EnvallIK Hakarpspojkarna46:50+3:176:41
14Hanna PalmIK Hakarpspojkarna47:02+3:296:43
15Sanna KauppilaAngelniemen Ankkuri47:33+4:006:47
16Josefine KlintbergEksjö SOK47:37+4:046:48
17Maja PetterssonOK Kolmården47:54+4:216:50
18Lina BlomqvistOK Skogsfalken48:08+4:356:52
19Josefine CarlssonIFK Göteborg48:30+4:576:55
20Alicia Cobo CaballeroIstrums SK48:36+5:036:56
21Jenni SimolaFinspångs SOK48:38+5:056:56
22Frida NeroGöteborg-Majorna OK50:19+6:467:11
23Jenny BjörkÖrkelljunga FK51:15+7:427:19
24Linnéa HolmqvistHagaby GOIF51:21+7:487:20
25Lisa AnderssonÄrla IF51:22+7:497:20
26Matilda MartinssonFalkenbergs OK52:13+8:407:27
27Susanna ForsellMotala AIF OL52:54+9:217:33
28Channa LönneTullinge SK53:17+9:447:36
29Anna HellnerLunds OK53:29+9:567:38
30Emma Pihl SkoogOK Linné54:05+10:327:43
31Elin GunnarssonLinköpings OK54:29+10:567:47
32Julia DahlHelsingborgs SOK54:36+11:037:48
33Rikke KofoedCopenhagenO56:09+12:368:01
34Anna-Maria RoubertVäxjö OK56:31+12:588:04
35Annika WigrenLunds OK57:04+13:318:09
36Sofie SöderblomFalkenbergs OK57:32+13:598:13
37Sara AnderssonVäxjö OK57:47+14:148:15
38Annica EngIFK Göteborg57:52+14:198:16
39Lisa BorssénOK Kroppefjäll58:39+15:068:22
40Lovisa MannfolkUlricehamns OK59:42+16:098:31
41Jill JohanssonSundsvalls OK59:48+16:158:32
42Angelica EngströmSkåneslättens OL1:09:45+26:129:57
43Eva PerssonVäxjö OK1:12:04+28:3110:17
44Sofie JohanssonSundsvalls OK1:23:01+39:2811:51
Åsa AxénMotala AIF OLdiskvalificerad
Sara JonassonCentrum OKdiskvalificerad
Ida Pihl SkoogOK Linnédiskvalificerad
Jolanta KolosinskaOK Skogsfalkenej start
Ida KallurOK Ravinenej start
Hanna Modig TjärnströmLinköpings OKej start
Hanna WåhlinOK Skogsfalkenej start
Julia Modig TjärnströmLinköpings OKej start
Maria JohanssonTorsås OKej start

H21

10 300 m, 74 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulrik NielsenCopenhagenO50:554:56
2Jakob EngIFK Göteborg51:41+0:465:01
3Kalle BergmanOK Ravinen51:56+1:015:02
4Michael SörensenCopenhagenO52:23+1:285:05
5Mathias HallménAttunda OK52:33+1:385:06
6Marcus JanssonKFUM Örebro OK52:35+1:405:06
7Sebastian MånssonHagaby GOIF52:36+1:415:06
8Carsten JørgensenCopenhagenO53:08+2:135:09
9Emil Folino NielsenOK Denseln53:31+2:365:11
9Hugo MattssonSkåneslättens OL53:31+2:365:11
11Erik AnderssonOK Orion53:34+2:395:12
12Fredrik NilssonHelsingborgs SOK54:37+3:425:18
13Joel Käll-KarlssonLinköpings OK54:50+3:555:19
14Fredrik WigertzLånghundra IF55:00+4:055:20
15Erik AlnervikHelsingborgs SOK55:14+4:195:21
16Björn KarlssonOK Denseln55:37+4:425:23
17Björn HellrupHelsingborgs SOK55:42+4:475:24
18Torgny LindströmRonneby OK56:01+5:065:26
19Per LenanderVäxjö OK56:29+5:345:29
20Marcus BerggrenNyköpings OK56:31+5:365:29
21Albin ThunbergOK Alehof56:38+5:435:29
22Henrik JonssonOK Rodhen56:43+5:485:30
23Isak BergmanOK Skogsfalken56:44+5:495:30
24Joakim AxelssonTrollhättans SOK57:06+6:115:32
25Björn KarlssonHalmstad OK57:28+6:335:34
26Aaron PrinceSävedalens AIK57:49+6:545:36
27Henrik TostebergLinköpings OK57:58+7:035:37
28Henrik BengtssonFalkenbergs OK58:36+7:415:41
29Jonathan GunnarssonMalmö OK58:39+7:445:41
30Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK58:40+7:455:41
31Martin JanssonOK Rodhen58:48+7:535:42
32Anton SundgrenLånghundra IF58:52+7:575:42
33Ingemar EricssonRonneby OK58:59+8:045:43
34Simon AnderssonOK Rodhen59:09+8:145:44
35Niclas TjernlundOK Vilse 8759:17+8:225:45
36Göran SundblomLunds OK59:25+8:305:46
37Andreas FermFK Göingarna59:41+8:465:47
38Oskar HöglundMotala AIF OL1:00:05+9:105:49
39Håkan AnderssonHalmstad OK1:00:25+9:305:51
40Jonatan AnderssonFalkenbergs OK1:01:24+10:295:57
41Rasmus BlockgrenFalkenbergs OK1:01:27+10:325:57
42Troels ChristiansenCopenhagenO1:01:30+10:355:58
43David ArboreliusHelsingborgs SOK1:01:36+10:415:58
44Martin WendtLunds OK1:02:03+11:086:01
45Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:02:10+11:156:02
46Joakim SjöbergHelsingborgs SOK1:02:11+11:166:02
47Andreas MikkelsenCopenhagenO1:02:16+11:216:02
48Thomas PetterssonIF Thor1:02:17+11:226:02
49Mikael LundqvistFalkenbergs OK1:02:36+11:416:04
50Christian PetterssonCentrum OK1:03:07+12:126:07
51Daniel EvaldssonVäxjö OK1:03:24+12:296:09
52Björn AnderssonOK Dacke1:03:35+12:406:10
53Jonas HjertFalköpings AIK OK1:04:03+13:086:13
54Gabriel BengtssonStigmännen Karlshamns OK1:04:53+13:586:17
55Mikael PihlLunds OK1:04:55+14:006:18
56Nils Wallentin TärkHalmstad OK1:05:40+14:456:22
57Adam GranstedtIK Hakarpspojkarna1:05:50+14:556:23
58Niklas KarlssonVäxjö OK1:05:57+15:026:24
59Joel BergkvistCentrum OK1:06:56+16:016:29
60Johan HagströmFalkenbergs OK1:07:49+16:546:35
61Jonas AxénMotala AIF OL1:09:29+18:346:44
62Viktor HenmyrOK Vilse 871:09:51+18:566:46
63Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:10:21+19:266:49 Ladda ner rutt i gpx-format
64Andreas LiljegrenGotlands Bro OK1:10:32+19:376:50
65Tomas ReibringNyköpings OK1:11:08+20:136:54
66Mikael NilssonOK Kontinent1:11:21+20:266:55
67Marcus UllmanOK Alehof1:12:25+21:307:01
68Claes AnderssonFalkenbergs OK1:13:28+22:337:07
69Oskar CervinHelsingborgs SOK1:14:26+23:317:13
70Måns FaxénVäxjö OK1:22:54+31:598:02
Tomas HolmbergOK Södertörndiskvalificerad
Jakob EmanderStigmännen Karlshamns OKdiskvalificerad
Charlie StoltRehns BKdiskvalificerad
Oskar DanielsAttunda OKdiskvalificerad
Albin AnderssonFalkenbergs OKej start
Thomas JensenCopenhagenOej start
Joni HirvikallioKooveeej start
Benoit DumasIK Vikings OKej start
Johan GustafsonLunds OKej start
Jens WängdahlNyköpings OKej start

D21 Kort

4 800 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna AlgotsonOK Tylöskog37:557:53
2Matilda StenssonHelsingborgs SOK42:12+4:178:47
3Lotta NilssonOK Alehof42:15+4:208:48
4Emma MiléusLinköpings OK43:47+5:529:07
5Camilla NilssonOK Torfinn45:06+7:119:23
6Matilda JonssonLinköpings OK47:11+9:169:49
7Amanda MartinssonFalkenbergs OK48:29+10:3410:06

H21 Kort

7 400 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton WibergOK Skogsfalken43:535:55
2Gustav ÅhrenMotala AIF OL44:02+0:095:57
3Joakim WigertzLånghundra IF53:56+10:037:17
4Per HolmbergRonneby OK58:53+15:007:57
5Tobias PerssonOK Kompassen1:01:09+17:168:15
6Tobias BeckiusLinköpings OK1:08:22+24:299:14
7Fredrik SvenssonOK Torfinn1:09:46+25:539:25

D20

5 600 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Aina EdgrenTrollhättans SOK37:596:46
2Moa SvenssonIK Hakarpspojkarna38:55+0:566:56
3Ulrika TofteredIF Rigor43:43+5:447:48
4Julia AdolfssonOK Kåre45:06+7:078:03
5Caroline LindelöwHärlövs IF46:00+8:018:12
6Felicia FeursteinTormestorps IF50:15+12:168:58
7Elinor LindelöwHärlövs IF54:28+16:299:43
8Sofia AldénFinspångs SOK55:09+17:109:50
9Ellen KastenssonLunds OK1:00:36+22:3710:49
10Annie LennartssonSkåneslättens OL1:05:13+27:1411:38

H20

7 900 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas Falck WeberEksjö SOK42:295:22
2Joel KristianssonSkåneslättens OL43:14+0:455:28
3Martin NilssonStigmännen Karlshamns OK43:29+1:005:30
4Henning OttmerTormestorps IF44:50+2:215:40
5Johan SandlundOK Njudung46:17+3:485:51
6Erik BengtssonOK Skogsfalken47:16+4:475:58
7Erik LenningSkåneslättens OL47:27+4:586:00
8Erik KarlssonOK Ravinen47:45+5:166:02
9Ludvig DanforsMullsjö SOK49:04+6:356:12
10Marcus SvenssonSkåneslättens OL49:42+7:136:17
11Gustav SandstedtEksjö SOK49:49+7:206:18
12Daniel PoschSkåneslättens OL50:36+8:076:24
13Harald OttmerTormestorps IF51:19+8:506:29
14Erik Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK53:16+10:476:44
15Quentin PageCS Pertuis54:00+11:316:50
16Richard LundstedtMullsjö SOK58:21+15:527:23
17Christoffer JohanssonTrollhättans SOK1:01:49+19:207:49
18Carl TorstenssonEmmaboda Verda OK1:05:21+22:528:16
19Robin LarssonFK Göingarna1:06:12+23:438:22
20Niclas DelinFK Göingarna1:11:39+29:109:04
21Henrik PetterssonVästerviks OK1:11:44+29:159:04
Fredrik WennermarkOK Skogsfalkenej start

D18

4 700 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pim HedbergOK Skogsfalken28:105:59
2Emma NilssonOK Tranan31:28+3:186:41
3Andrea SvenssonOK Tisaren31:38+3:286:43
4Agnes WesterbergTrollhättans SOK31:41+3:316:44
5Line CederbergVänersborgs SK32:29+4:196:54
6Clara MannfolkUlricehamns OK32:45+4:356:58
7Emma EricssonFalkenbergs OK33:07+4:577:02
8Elin LindbergOK Djerf33:10+5:007:03 Ladda ner rutt i gpx-format
9Nelly CarlssonTormestorps IF33:17+5:077:04
10Patricia EdgarssonOK Skogsfalken33:29+5:197:07
11Jenny EdgrenTrollhättans SOK34:14+6:047:17
12Elin LundqvistNybro OK37:12+9:027:54
13Anna KristianssonTrollhättans SOK37:34+9:247:59
14Linnea GustafssonOK Gynge37:39+9:298:00
15Lisa WassénVänersborgs SK37:49+9:398:02
16Clara BerlinTrollhättans SOK38:09+9:598:07
17Cecilia SpångbergLunds OK38:18+10:088:08
18Elsa WilhelmssonFalköpings AIK OK40:46+12:368:40
19Olivia NilssonOK Älme40:52+12:428:41
20Helena HagströmFalkenbergs OK42:01+13:518:56
21Madelene AxelssonHärlövs IF43:21+15:119:13
22Linnea KjellssonFalkenbergs OK43:58+15:489:21
23Linnea LarssonUlricehamns OK44:07+15:579:23
Alice TörnlundOK Södertörndiskvalificerad
Elin JohanssonFinspångs SOKdiskvalificerad
Amanda JohanssonOK Dackeej start
Elisabet AronssonFK Friskus-Varbergej start
Moa PetterssonOK Dackeej start

H18

6 300 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ville JohanssonOK Kolmården32:175:07
2Oskar LeinonenOK Kolmården33:28+1:115:18
3Anton HanssonIK Hakarpspojkarna35:09+2:525:34
4Loke AgmarkenHalmstad OK35:54+3:375:41
5Albin LillieströmOK Roxen37:18+5:015:55
6Ola AnderssonStigmännen Karlshamns OK37:21+5:045:55
7Alexander WiklundFinspångs SOK37:45+5:285:59
8Emil ThellsénOK Roxen37:47+5:305:59
9Oskar LindEksjö SOK37:55+5:386:01
10Amadeus HanssonGotlands Bro OK38:27+6:106:06
11Johan LenningSkåneslättens OL39:01+6:446:11
12Lucas SundbladEksjö SOK39:30+7:136:16
13Martin OlssonTibro OK42:11+9:546:41
14Theodor WahlbomOK Orion42:21+10:046:43
15Sven EngströmLinköpings OK42:52+10:356:48
16Lukas EvebornOK Roxen42:56+10:396:48
17David SvenssonSkåneslättens OL43:26+11:096:53
18Per LindmanFinspångs SOK43:39+11:226:55
19Daniel AnderssonOK Löftan44:54+12:377:07
20Rasmus ArfwedsonFrölunda OL44:56+12:397:07
21Hampus LarssonFK Göingarna45:11+12:547:10
22Jesper ÅgrenLunds OK45:20+13:037:11
23Jonas HammarskiöldLunds OK47:45+15:287:34
24Adam JohanssonTrollhättans SOK47:49+15:327:35
25Anton BobergIF Rigor48:00+15:437:37
26Philip EdvardssonEksjö SOK48:24+16:077:40
27Felix GarmerGöteborg-Majorna OK49:58+17:417:55
28Jan DalheimerIK Vikings OK50:29+18:128:00
29David GunnarssonIK Hakarpspojkarna54:25+22:088:38
30Tim LundbergMullsjö SOK1:01:15+28:589:43
31Simon WikströmHalmstad OK1:10:02+37:4511:06
Markus PetterssonVänersborgs SKdiskvalificerad
Simon RuneforsVäxjö OKdiskvalificerad
Moltas ViebkeMalmö OKdiskvalificerad

D17-20 Kort

4 000 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin KjellssonFalkenbergs OK53:4613:26

D16

4 200 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sanna FasthEksjö SOK25:276:03
2Ebba EnvallIK Hakarpspojkarna27:09+1:426:27
3Jonna ForsOK Grip27:44+2:176:36
4Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna28:08+2:416:41
5Myrra CarlssonOK Orion28:19+2:526:44
6Hanna MårtenssonOK Skogsstjärnan28:40+3:136:49
7Jenny WegebroUmeå OK29:07+3:406:55
8Lisa JohanssonOK Tranan29:32+4:057:01
9Fanny SundbladEksjö SOK29:51+4:247:06
10Klara AnderssonFK Göingarna30:24+4:577:14
11Ida KristianssonTrollhättans SOK30:30+5:037:15
12Tova HermodssonLunds OK30:36+5:097:17
13Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL30:58+5:317:22
14Klara AxelssonMarkbygdens OK31:05+5:387:24
15Gabriella BerganderEksjö SOK31:39+6:127:32
16Ellen AnderssonStigmännen Karlshamns OK32:13+6:467:40
17Maria JanssonOK Linné32:19+6:527:41
18Jenny BredfeltLunds OK32:32+7:057:44
19Sofia KlassonHestra IF32:35+7:087:45
20Emmy HelmerssonHässleholms OK33:02+7:357:51
21Lovisa TorstenssonEmmaboda Verda OK33:06+7:397:52
22Maja WelanderOK Djerf33:22+7:557:56
23Louise DrenthHelsingborgs SOK34:47+9:208:16
24Sofia ÖstermanVänersborgs SK35:31+10:048:27
25Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK35:34+10:078:28
26Alice HultinOK Löftan37:40+12:138:58
27Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK40:21+14:549:36
28Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb40:49+15:229:43
29Stina LindbergOK Djerf42:04+16:3710:00
30Maja AnderssonTrollhättans SOK42:30+17:0310:07
31Emelie FeursteinTormestorps IF45:16+19:4910:46
32Malin ThornemanHelsingborgs SOK46:10+20:4310:59
33Elinor DelinFK Åsen46:12+20:4511:00
34Wilma JanssonVänersborgs SK48:28+23:0111:32
Emelie SvenssonIF Rigorej start

H16

5 600 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hugo LillieströmOK Roxen29:005:10
2Oliwer LundbergOK Bävern30:00+1:005:21
3Andreas JonssonOK Dacke30:25+1:255:25
4Elias Bäcklund-EkvallTrollhättans SOK30:56+1:565:31
5Isak PrellnerSkåneslättens OL30:58+1:585:31
6Johan WehlinSkogspojkarnas OK31:49+2:495:40
7Felix AxelssonMarkbygdens OK31:55+2:555:41
8Adam SegerslättSkåneslättens OL32:05+3:055:43
9Jakob HöstHjärnarps GH OL32:30+3:305:48
10Filip TrofastBredaryds SOK33:13+4:135:55
11Fritjof AxelssonFK Göingarna33:30+4:305:58
12Henrik JohannessonRonneby OK33:44+4:446:01
13Rickard OlssonTibro OK34:39+5:396:11
14Olle JosarpFK Friskus-Varberg34:44+5:446:12
15Emil PetterssonOK Dacke36:55+7:556:35
16Eskil TryggöTrollhättans SOK37:01+8:016:36
17Martin MörsellOK Kåre37:56+8:566:46
18Johan LindmanFinspångs SOK38:47+9:476:55
19Alexander GraadRonneby OK39:45+10:457:05
20Albin LagerNässjö OK39:51+10:517:06
21Viktor WassénVänersborgs SK40:01+11:017:08
22Hugo ThunbergOK Alehof43:05+14:057:41
23Gustav NilssonHelsingborgs SOK43:08+14:087:42
24Wiktor RydlundHässleholms OK45:30+16:308:07
25Anton HåkanssonLunds OK48:28+19:288:39
26Filip SvenssonOK Löftan48:39+19:398:41
Olof LissmatsOK Södertörndiskvalificerad
Fredrik JohanssonOK Nackhediskvalificerad
Oscar JohanssonOK Dackeej start
Rasmus LundbergOK Bävernej start
Isak HertinVästerviks OKej start
Axel KudinoffOK Södertörnej start
Oscar LangVästerviks OKej start
Adam HedbergOK Södertörnej start
Hannes SvahnOK Ravinenej start
Axel LindebergVästerviks OKej start

D16 Kort

3 200 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja WalleniusOK Skogsstjärnan40:4712:44

D14

4 200 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna22:485:25
2Hanna LagerbergOK Södertörn23:07+0:195:30
3Isa EnvallIK Hakarpspojkarna25:49+3:016:08
4Kajsa AnderssonOK Orion26:37+3:496:20
5Ella PalmIK Hakarpspojkarna27:04+4:166:26
6Erika Källvik-LeufvénÅmåls OK27:13+4:256:28
7Hilda AxelssonFK Göingarna29:00+6:126:54
8Linnea DagsbergOK Orion29:08+6:206:56
9Johanna Källvik-LeufvénÅmåls OK29:45+6:577:05
10Irmalinn NilssonHärlövs IF29:49+7:017:05
11Ellen WahlbomOK Orion30:29+7:417:15
12Vilma SvantessonHjärnarps GH OL31:35+8:477:31
13Elin SvenssonOK Älme31:37+8:497:31
14Tina LjungqvistLunds OK32:20+9:327:41
15Emma NilssonAlvesta SOK32:44+9:567:47
16Lina SvärdIF Thor33:10+10:227:53
17Ellen KallerbäckEmmaboda Verda OK34:22+11:348:10
18Julia RangertIK Hakarpspojkarna35:41+12:538:29
19Astrid EricssonLunds OK36:33+13:458:42
20Therese EkmanFinspångs SOK36:52+14:048:46
21Tova EricssonRonneby OK36:59+14:118:48
22Tilda GunnarssonEmmaboda Verda OK39:17+16:299:21
23Malin NilssonOK Tranan40:36+17:489:40
24Frida JohanssonOK Djerf42:38+19:5010:09
25Lina ErdeliusIF Rigor44:53+22:0510:41
26Clara DahlHärlövs IF44:55+22:0710:41
27Erica OlssonOK Djerf45:26+22:3810:49
28Carolin GradinAndrarums IF48:15+25:2711:29
29Frida BjörkÖrkelljunga FK49:55+27:0711:53
30Johanna WilhelmssonOK Dacke53:46+30:5812:48
Malin KristianssonTrollhättans SOKdiskvalificerad
Lovisa JohanssonOK Dackeej start
Matilda SjunnessonHelsingborgs SOKej start
Heidi ForsOK Gripej start

H14

4 200 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik HannrupIF Thor19:594:45
2Lukas GranstedtIK Hakarpspojkarna23:17+3:185:32
3Simon HardenFK Boken23:52+3:535:40
4Axel OlssonOK Skogsstjärnan25:01+5:025:57
5Lasse Falck WeberCopenhagenO25:43+5:446:07
6Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb25:56+5:576:10
7Elias AxelssonFinspångs SOK25:58+5:596:10
8Algot NajvikFK Göingarna26:09+6:106:13
9Marcus CarlssonIF Hagen26:33+6:346:19 Ladda ner rutt i gpx-format
10Eric BerlinTrollhättans SOK27:20+7:216:30
11Gunnar EngströmLinköpings OK27:51+7:526:37
12Thorsten SvenssonFinspångs SOK27:52+7:536:38
13Ludvig HallabroHässleholms OK28:27+8:286:46
14Filip JohanssonTrollhättans SOK28:55+8:566:53
15Gustav RuneforsVäxjö OK29:12+9:136:57
16Anders BjörklundTrollhättans SOK29:33+9:347:02
17Anton HanssonOK Djerf31:48+11:497:34
18William LundstedtMullsjö SOK32:16+12:177:40
19Albin KronkvistÖrkelljunga FK33:14+13:157:54
20Adrian VartiaOK Löftan33:43+13:448:01
21Melvin JakobssonOK Södertörn34:01+14:028:05
22Elias TorstenssonEmmaboda Verda OK34:23+14:248:11
23Oscar NilssonAlvesta SOK34:37+14:388:14
24Allan HedbergLunds OK34:55+14:568:18
25Axel JohanssonFinspångs SOK35:56+15:578:33
26Joar TryggöTrollhättans SOK37:03+17:048:49
27Aron ThorénRonneby OK38:24+18:259:08
28Axel OrrhedeHelsingborgs SOK39:02+19:039:17
29Oscar KjellssonFalkenbergs OK39:26+19:279:23
30Axel NilssonOK Pan-Kristianstad40:15+20:169:35
31Fabian AnderssonAndrarums IF42:21+22:2210:05
32Tim DalheimerIK Vikings OK48:50+28:5111:37
33Julius PukeYstads OK55:46+35:4713:16
34Simon FlenmanHelsingborgs SOK1:10:28+50:2916:46
Joar HertinVästerviks OKej start
Linus LundbergOK Bävernej start
Linus KristianssonTrollhättans SOKej start
Anton Johansson GlivessonRonneby OKej start
Povel HedbergLunds OKej start
Oscar ModigFK Göingarnaej start

D14 Kort

2 800 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa EkdahlEmmaboda Verda OK24:518:52
2Katarina NorrbyOK Södertörn25:24+0:339:04
3Amanda NymanVänersborgs SK30:03+5:1210:43
4Sofia ZillingOK Södertörn32:46+7:5511:42
5Petra ErikssonOK Gynge35:04+10:1312:31

H14 Kort

2 800 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus KarlssonOK Pan-Kristianstad23:488:30
2Jonatan LindmarkFalkenbergs OK32:56+9:0811:45

D12

2 800 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara AnderssonOK Orion17:416:18
2Emma LingJönköpings OK18:17+0:366:31
3Linda JonssonOK Orion19:34+1:536:59
4Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna21:32+3:517:41
5Nellie RydlundHässleholms OK22:39+4:588:05
6Thea BökmanHelsingborgs SOK23:19+5:388:19
7Sofia PalmFK Boken25:17+7:369:01
8Moa ErikssonTrollhättans SOK25:43+8:029:11
9Sanna HedbergOK Södertörn26:22+8:419:25
10Linn KarlssonOK Vilse 8726:27+8:469:26
11Elin HugossonLunds OK27:14+9:339:43
12Ylva JohanssonOK Djerf32:01+14:2011:26
13Sara WänströmFinspångs SOK39:27+21:4614:05
14Elsa EricssonLunds OK46:42+29:0116:40
Tilda PalmIK Hakarpspojkarnaej start

H12

2 800 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker AnderssonFK Göingarna15:475:38
2Johan MårtenssonOK Skogsstjärnan17:18+1:316:10
3Jesper JohanssonOK Löftan17:57+2:106:24
4Hugo MandingerTrollhättans SOK18:37+2:506:38
5Oskar KarlssonMålilla OK19:10+3:236:50
6Alexander JanssonOK Djerf20:53+5:067:27
6Loke HedbergLunds OK20:53+5:067:27
8Klas LjungqvistLunds OK22:07+6:207:53
9Jacob ÖstermanVänersborgs SK22:10+6:237:55
10Erik LingJönköpings OK22:38+6:518:05
11Viktor GunnarssonIK Hakarpspojkarna23:11+7:248:16
12Carl ÅsLunds OK23:23+7:368:21
13Olle KallurOK Ravinen23:34+7:478:25
14Olle KallerbäckEmmaboda Verda OK23:41+7:548:27
15Ivar HelmerssonHässleholms OK24:38+8:518:47
16Agust KronkvistÖrkelljunga FK25:09+9:228:58
17Jakob MobergOK Löftan25:20+9:339:02
18Linus BoströmOK Alehof26:16+10:299:22
19Arvid LundqvistFalkenbergs OK26:33+10:469:28
20Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb26:54+11:079:36
21Olof EkmanFinspångs SOK27:31+11:449:49
22Hugo LarssonOK Dacke27:48+12:019:55
23Victor ModigFK Göingarna32:20+16:3311:32
24Stellan GradinAndrarums IF36:30+20:4313:02
25Mattias HanssonOK Djerf37:36+21:4913:25
26Erik ThoressonAndrarums IF37:44+21:5713:28
27Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK1:14:44+58:5726:41
Melvin NilssonHärlövs IFdiskvalificerad

H12 Kort

2 400 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olavi AhoOK Löftan31:5913:19

D10

2 400 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maja GraadIF Rigor17:197:12
2Kaia JørgensenTisvilde Hegn OK17:25+0:067:15
3Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna19:37+2:188:10
4Anna SvenssonIF Rigor20:42+3:238:37
5Linnea RydlundHässleholms OK21:20+4:018:53
6Alice JohanssonFinspångs SOK23:58+6:399:59
7Lova ErikssonTrollhättans SOK24:10+6:5110:04
8Sandra LingJönköpings OK26:25+9:0611:00
9Emmy PalmFK Boken26:49+9:3011:10

H10

2 400 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linus WernströmRonneby OK13:555:47
2Gustav AnderssonFK Göingarna16:16+2:216:46
3Tobias JohanssonOK Löftan17:51+3:567:26
4Victor HanssonOK Löftan18:38+4:437:45
5Ludwig AnderssonAndrarums IF20:38+6:438:35
6Erik NilssonOK Pan-Kristianstad22:01+8:069:10
7Gustav FribergHelsingborgs SOK23:43+9:489:52
8Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna28:44+14:4911:58
9Arvid JohanssonOK Djerf30:19+16:2412:37
10Gustav LundqvistFalkenbergs OK44:11+30:1618:24
Oskar EricssonRonneby OKej start

D35

6 100 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara PrinceMölndal Outdoor IF43:047:03
2Jenni AdamsCopenhagenO44:30+1:267:17
3Anna LövgärdOK Alehof46:59+3:557:42
4Maria MickelåkerAndrarums IF48:35+5:317:57
5Karin AlmgrenSöders-Tyresö49:51+6:478:10
6Kajsa NiemiEmmaboda Verda OK50:00+6:568:11
7Anne Marie ThommesenBallerup OK50:31+7:278:16
8Linda LarssonOK Dacke54:49+11:458:59
9Ann HyvönenSkattkärrs IF55:20+12:169:04
10Veronika PalmertzHelsingborgs SOK1:00:19+17:159:53

H35

8 000 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Fredrik StåhlHjärnarps GH OL55:556:59
2Markus AlmgrenOK Dacke1:03:01+7:067:52
3Ronnie AnderssonFalkenbergs OK1:04:47+8:528:05
4Jacob AxenborgMölndal Outdoor IF1:15:50+19:559:28
5André BjärbyFrosta OK1:18:16+22:219:47
6Göran von RosenMalmö OK1:39:58+44:0312:29

D40

5 400 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AnderssonFK Göingarna38:317:07
2Ulrika HermanssonOK Orion40:37+2:067:31
3Susanne KarlssonOK Denseln44:04+5:338:09
4Anna-Karin JonssonOK Orion44:16+5:458:11
5Annika JohanssonOK Tranan44:31+6:008:14
6Anna LjungqvistLunds OK45:20+6:498:23
7Carina RydlundHässleholms OK46:40+8:098:38
8Marina AxelssonMarkbygdens OK48:34+10:038:59
9Linda WesterlundFrosta OK54:22+15:5110:04
10Anna PrellnerSkåneslättens OL1:01:25+22:5411:22
11Anna BorensvedEmmaboda Verda OK1:02:32+24:0111:34
12Jessica ElmerssonOK Bävern1:02:53+24:2211:38
13Anna BjärbyFrosta OK1:03:26+24:5511:44
14Viktoria LindbergOK Djerf1:13:09+34:3813:32
Anna HagströmFalkenbergs OKdiskvalificerad
Sara LarssonOK Bävernej start

H40

7 600 m, 25 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tony LarssonIstrums SK42:305:35
2Henrik ModigFK Göingarna42:50+0:205:38
3Magnus LarssonOK Dacke44:38+2:085:52
4Thomas JosarpFK Friskus-Varberg47:39+5:096:16
5Stefan GraadIF Rigor50:22+7:526:37
6Anders ArfwedsonFrölunda OL50:51+8:216:41
7Jonas BergenfurSkattkärrs IF50:52+8:226:41
8Magnus HanssonOK Löftan51:33+9:036:46
9Malte LennerstedtLunds OK52:12+9:426:52
10Fabian LjungquistLunds OK52:40+10:106:55
11Fredrik HugossonLunds OK54:07+11:377:07
12Filip SjöforsOK Älme55:58+13:287:21
13Anders LövgärdOK Alehof56:22+13:527:25
14Calle AnderssonOK Skogsstjärnan56:33+14:037:26
15David OlssonOK Skogsstjärnan57:52+15:227:36
16Anders LingJönköpings OK59:27+16:577:49
17Fredrik HjortHelsingborgs SOK1:01:07+18:378:02
18Magnus GraadRonneby OK1:01:55+19:258:08
19Nils HelmerssonHässleholms OK1:03:11+20:418:18
20Daniel AxelssonMålilla OK1:03:44+21:148:23
21Jonas HöstHjärnarps GH OL1:03:53+21:238:24
22Martin SvenssonIF Rigor1:03:59+21:298:25
23Magnus RydlundHässleholms OK1:17:30+35:0010:11
24Nicklas KallerbäckEmmaboda Verda OK1:30:01+47:3111:50
Björn NilssonTumba-Mälarhöjden OKdiskvalificerad
Christian EnbergLinköpings OKej start
Bengt JannsenVästerviks OKej start
Johan HanssonOK Löftanej start

D45

4 700 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefine AlbinssonOK Skogsfalken31:416:44
2Helena GunnarssonIK Hakarpspojkarna34:27+2:467:19
3Ingela ThoressonAndrarums IF35:38+3:577:34
4Carina GustafssonOK Gynge35:46+4:057:36
5Lotta J-SundbladEksjö SOK36:25+4:447:44
5Åsa JosarpFK Friskus-Varberg36:25+4:447:44
7Ingela EkelövSkåneslättens OL37:20+5:397:56
8Gitte EngströmLinköpings OK39:09+7:288:19
9Anneli CarlssonFK Finn39:34+7:538:25
10Helena KarlssonNässjö OK39:35+7:548:25
11Annika JosefssonOK Dacke39:36+7:558:25
12Helena KristianssonHässleholms OK40:43+9:028:39
13Eva PetterssonOK Dacke40:47+9:068:40
14Kristina NilssonOK Tranan40:51+9:108:41
15Kajsa HolmqvistHagaby GOIF40:53+9:128:41
16Maria LillieströmOK Roxen41:41+10:008:52
17Åsa EricssonLunds OK42:13+10:328:58
18Kristina ForsOK Grip42:47+11:069:06
19Carina Thynell LindelöwHärlövs IF43:02+11:219:09
20Lena LindmanFinspångs SOK43:45+12:049:18
21Agneta Hallberg-HanssonJönköpings OK48:13+16:3210:15
22Helena SvenssonFK Boken50:28+18:4710:44
23Anne SvantessonHjärnarps GH OL52:58+21:1711:16
24Helen LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb1:07:47+36:0614:25
Gitte KristianssonTrollhättans SOKej start
Anne JohanssonOK Dackeej start

H45

6 800 m, 62 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per JanssonOK Djerf38:435:41
2Patrik RosénVäxjö OK39:10+0:275:45
3Björn MårtenssonOK Skogsstjärnan40:07+1:245:53
4Anders LillieströmOK Roxen40:40+1:575:58
5Per JohanssonMotala AIF OL40:57+2:146:01
6Magnus LarssonFK Göingarna41:02+2:196:02
7Tim Falck WeberCopenhagenO41:24+2:416:05
8Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna41:39+2:566:07
9Magnus LarsenFK Boken42:06+3:236:11
10Carsten Gemmer HanghøjBallerup OK43:32+4:496:24
11Matti EnvallIK Hakarpspojkarna43:35+4:526:24
12Mats GranstedtIK Hakarpspojkarna44:08+5:256:29
13Magnus TrofastBredaryds SOK44:46+6:036:35
14Håkan AxelssonFK Göingarna44:47+6:046:35
15Rolf ValeryCopenhagenO45:22+6:396:40
16Stefan AgmarkenHalmstad OK45:26+6:436:40
17Jesper Hansson LagerbergOK Södertörn45:46+7:036:43
18Jan-Ove WikingIstrums SK46:19+7:366:48
19Thomas NajvikFK Göingarna47:02+8:196:55
20Bo HallbergFalköpings AIK OK47:10+8:276:56
21Per KällvikÅmåls OK47:13+8:306:56
22Niklas EdvardssonHästveda OK47:47+9:047:01
23Kennet HorvathHalmstad OK48:01+9:187:03
24Ole LindBallerup OK48:42+9:597:09
25Fredrik JönssonMotala AIF OL48:49+10:067:10
26Raul HindovLunds OK49:15+10:327:14
27Bo SvenssonIstrums SK49:21+10:387:15
28Mattias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb49:22+10:397:15
29Alex OttesenBallerup OK49:30+10:477:16
30Pär EricsonNyköpings OK49:31+10:487:16
31Mårten WikströmHalmstad OK49:45+11:027:18
32Ole HansenTisvilde Hegn OK49:50+11:077:19
33Mattias JohanssonAndrarums IF50:15+11:327:23
34Sten Skytte KirkegaardCopenhagenO50:29+11:467:25
35Magnus JohanssonOK Löftan50:32+11:497:25
36Anders EricssonLunds OK51:10+12:277:31
37Peter AronssonFK Friskus-Varberg51:56+13:137:38
38Anders HeydenLunds OK52:36+13:537:44
39Vidar AlbinssonTormestorps IF52:49+14:067:46
40Jörgen LarssonUlricehamns OK53:09+14:267:48
41Peter ForsOK Grip53:17+14:347:50
42Anders HedbergOK Södertörn53:28+14:457:51
43Håkan ErikssonHästveda OK54:08+15:257:57
44Nicklas DoyleSkarpnäcks OL55:33+16:508:10
45Lasse KarlssonIstrums SK56:00+17:178:14
46Henrik SvenssonOK Löftan56:22+17:398:17
47Per-Anders AxelssonMarkbygdens OK56:52+18:098:21
48Joachim FribergIstrums SK57:29+18:468:27
49Håkan FranssonRonneby OK59:25+20:428:44
50Tony GustavsenIstrums SK59:37+20:548:46
51Björn SvenssonOK Djerf1:00:35+21:528:54
52Lars ThorénRonneby OK1:03:20+24:379:18
53Bo WesterbergTrollhättans SOK1:05:22+26:399:36
54Håkan LindbergOK Djerf1:09:33+30:5010:13
55Peter BadenfeltFalkenbergs OK1:12:01+33:1810:35
56Niklas WelanderÖrkelljunga FK1:13:34+34:5110:49
57Jan GradinAndrarums IF1:19:10+40:2711:38
58Jonas HultinOK Löftan1:28:44+50:0113:02
59Peter HagströmFalkenbergs OK1:38:26+59:4314:28
60Tommy VartiaOK Löftan2:05:12+1:26:2918:24
Johan BökmanHelsingborgs SOKdiskvalificerad
Olle LindmanFinspångs SOKdiskvalificerad
Martin MandingerTrollhättans SOKej start
Jonas PerssonTorsås OKej start
Björn KristianssonTrollhättans SOKej start

D50

4 200 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara Snogerup LinseLunds OK26:516:23
2Anita Seger-WehlinSkogspojkarnas OK29:55+3:047:07
3Carina JönssonFinspångs SOK35:16+8:258:23
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK36:22+9:318:39
5Britt-Marie BengtssonFK Åsen36:36+9:458:42
6Christina SternerOK Njudung36:47+9:568:45
7Britta SahlinVänersborgs SK37:08+10:178:50
8Ingrid KensbyOK Tyr37:18+10:278:52
9Christel OlssonFK Åsen38:22+11:319:08
10Eva PedersenOK Skogshjortarna40:30+13:399:38
11Kristina JohanssonKalmar OK40:31+13:409:38
12Annika SvenssonSolna OK41:51+15:009:57
13Kerstin TjernlundOK Vilse 8742:05+15:1410:01
14Maria LenningSkåneslättens OL42:08+15:1710:01
15Marita PhilipssonMarkaryds FK44:21+17:3010:33
16Maria TryggöTrollhättans SOK45:25+18:3410:48
17Anette ThoressonAndrarums IF45:30+18:3910:50
18Siri KlausenBallerup OK46:46+19:5511:08
19Lotta HanssonOK Kontinent48:48+21:5711:37
20Helle Mejer FrederiksenBallerup OK49:40+22:4911:49
21Margareta Almqvist MandingerTrollhättans SOK49:56+23:0511:53
22Gunilla Djuffelt-MartinssonFalkenbergs OK56:41+29:5013:29
23Ann-Brith StrömbergOK Skogshjortarna57:05+30:1413:35
24Eva TollsternVäxjö AIS58:09+31:1813:50
25Kirsten TofteredIF Rigor59:07+32:1614:04
Christina BjörkÖrkelljunga FKdiskvalificerad
Ingela AnderssonLunds OKej start
Kristina SpångbergLunds OKej start

H50

6 200 m, 37 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan-Olof SvenssonHalmstad OK38:456:15
2Ulf JungstrandOK Skogsfalken38:49+0:046:15
3Bengt NorrmanTrollhättans SOK39:33+0:486:22
4Tony MånssonHagaby GOIF39:34+0:496:22
5Kent KlassonHestra IF39:51+1:066:25
6Lars-Gunnar NilssonEksjö SOK40:11+1:266:28
7Bengt OlssonEslövs FK40:20+1:356:30
8Glen HåkanssonVäxjö OK40:25+1:406:31
9Joakim ErikssonSödertälje-Nykvarn OF40:58+2:136:36
10Jens Jørgen HansenTisvilde Hegn OK42:26+3:416:50
11Lars SvantessonHjärnarps GH OL42:29+3:446:51
12Göran MånssonOK Dacke43:11+4:266:57
13Magnus JoelssonSOK 6843:19+4:346:59
14Mats BredfeltLunds OK43:31+4:467:01
15Pedro LundquistLinköpings OK44:30+5:457:10
16Gunnar KarlssonMålilla OK45:16+6:317:18
17Lars HallabroHässleholms OK45:34+6:497:20
18Peter HedbergLunds OK45:40+6:557:21
19Ulf LinderfalkSkåneslättens OL45:54+7:097:24
20Christer MannfolkUlricehamns OK46:24+7:397:29
21Johnny NimvikLunds OK48:42+9:577:51 Ladda ner rutt i gpx-format
22Gert PetterssonLunds OK49:53+11:088:02
23Anders JohanssonLunds OK52:32+13:478:28
24Jan LenningSkåneslättens OL52:41+13:568:29
25Hans KööhlerTrollhättans SOK53:47+15:028:40
26Benjamin ViebkeMalmö OK54:07+15:228:43
27Håkan NordahlSimrishamns OK57:24+18:399:15
28Kjell SvenssonOK Älme57:43+18:589:18
29Sverker ErikssonOK Gynge57:55+19:109:20
30Mats KensbyOK Tyr1:03:19+24:3410:12
31Christer NilssonLunds OK1:05:28+26:4310:33
32Anders PetterssonVästerviks OK1:06:27+27:4210:43
33Dag TryggöTrollhättans SOK1:09:07+30:2211:08
34Torben SchorlemmerBallerup OK1:15:46+37:0112:13
35Gustaf TorenstamEmmaboda Verda OK1:22:46+44:0113:20
36Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:25:23+46:3813:46
Göran SvenssonFalkenbergs OKdiskvalificerad
Håkan SvahnOK Ravinenej start

D55

4 200 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jane JohanssonIstrums SK33:578:05
2Lotta ValentinGustavsbergs OK35:04+1:078:20
3Birgitta OlssonOK Skogsfalken35:32+1:358:27
4Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK36:01+2:048:34
5Christina OlssonSkåneslättens OL36:52+2:558:46
6Bente KällVäxjö OK42:21+8:2410:05
7Lena FröbergGOIF Tjalve45:29+11:3210:49
8Gun EricssonSkåneslättens OL45:49+11:5210:54
9Marianne ThorssonIK Trenne Ullared46:06+12:0910:58
10Inger Norling-FrickFK Göingarna46:10+12:1310:59
11Eva EmanuelssonHelsingborgs SOK47:51+13:5411:23
12Monika NilssonOK Alehof50:36+16:3912:02
13Ann ÖhlinStigmännen Karlshamns OK53:36+19:3912:45
14Susanne GöranssonFrosta OK1:27:53+53:5620:55
Ina LindebergSkåneslättens OLej start
Brith MohlinIK Sternej start
Christina SegerslättSkåneslättens OLej start

H55

5 400 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jan NilssonAndrarums IF34:516:27
2Sten GustafssonEds SK36:35+1:446:46
3Gunnar LangsSkarpnäcks OL36:56+2:056:50
4Arne KlintbergEksjö SOK38:04+3:137:02
5Per-Erik BengtssonLunds OK38:15+3:247:04
6Mats BrorssonTockarps IK38:28+3:377:07
7Anders JakobssonOK Södertörn40:12+5:217:26
8Jørgen SkaarupBallerup OK40:59+6:087:35
9Håkan LindbergOK Vilse 8741:25+6:347:40
10Håkan ForsmanRonneby OK42:01+7:107:46
11Roger ThörnOK Vilse 8743:01+8:107:57
12Ola NyqvistOK Södertörn45:17+10:268:23
13Pierre KarlssonOK Alehof46:40+11:498:38
14Stefan JohanssonTrollhättans SOK48:57+14:069:03
15Sten SegerslättSkåneslättens OL49:05+14:149:05
16Kyrre ThalbergLunds OK50:01+15:109:15
17Tommy RoosFalköpings AIK OK50:25+15:349:20
18Leif LindauOK Torfinn56:44+21:5310:30
19Sven-Erik BrodinKristinehamns OK59:23+24:3210:59
20Lars ErikssonMarkbygdens OK1:03:02+28:1111:40
21Bernt AnderssonIF Rigor1:03:19+28:2811:43
22Bo SvillingFK Vittus1:08:31+33:4012:41
23Torbjörn MovertOK Kompassen1:17:27+42:3614:20
24Richard BengtssonLunds OK1:23:58+49:0715:32
25Leif CarlssonOK Kontinent1:28:29+53:3816:23
Stefan MyrefeltSkarpnäcks OLdiskvalificerad
Mats WelanderOK Djerfdiskvalificerad
Tore TjernlundOK Vilse 87ej start
Anders YngveOK Kontinentej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Anders N JönssonFinspångs SOKej start
Bengt SchwartzOK Kolmårdenej start

D60

3 600 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva TykessonSkåneslättens OL27:157:34
2Lena GranefeltOK Tyr33:39+6:249:20
3Lena SöderbergOK Skogsfalken33:50+6:359:23
4Lena PerssonGamleby OK35:07+7:529:45
5Margareta SvenssonOK Vilse 8735:46+8:319:56
6Britt GunnarssonKristinehamns OK36:13+8:5810:03
7Eva BlomströmIK Stern37:02+9:4710:17
8Åsa StåhlHjärnarps GH OL37:13+9:5810:20
9Gunilla HogedalVänersborgs SK37:47+10:3210:29
10Britt-Marie AldénOK Kolmården40:06+12:5111:08
11Miriam AsvarischRønne IK Orientering41:32+14:1711:32
12Mona EnforsTockarps IK41:38+14:2311:33
13Kristin JohanssonOK Dacke42:47+15:3211:53
14Stina GunnarssonHärlövs IF47:35+20:2013:13
15Siv LarssonVäxjö AIS49:14+21:5913:40
16Gunnel GillenäsKristinehamns OK49:49+22:3413:50
17Ann-Mari NilssonYstads OK50:03+22:4813:54
18Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared50:28+23:1314:01
19Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL52:40+25:2514:37
Gunnel MånssonOK Vilse 87ej start

H60

4 800 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf SvenssonOK Njudung32:096:41
2Göran SvensonSOK Viljan32:42+0:336:48
3Stig GustafssonLunds OK32:57+0:486:51
4Per Ove WallénTäby OK33:25+1:166:57
5Ken RagnarssonOK Kompassen33:31+1:226:58
6Roland WareniusDalaportens OL33:38+1:297:00
7Peter RasmussenNyköpings OK33:52+1:437:03
8Göran HanssonTäby OK34:01+1:527:05
9Carl BachmanTäby OK34:42+2:337:13
10Ingemar PerssonGamleby OK36:00+3:517:30
11Kent GranqvistVästerviks OK36:11+4:027:32
12Lars HogedalVänersborgs SK36:37+4:287:37
13Kent ErikssonLerums SOK36:46+4:377:39
14Yngve ErnstssonFK Göingarna36:54+4:457:41
15Christer LjungdahlHjärnarps GH OL37:21+5:127:46
16Roy FranssonÄrla IF38:06+5:577:56
17Håkan AnderssonMarkbygdens OK38:15+6:067:58
18Stefan GunnarssonKristinehamns OK40:33+8:248:26
19Erik HallgrenFinspångs SOK41:03+8:548:33
20Stefan NilssonYstads OK41:10+9:018:34
21Arne AnderssonOK Torfinn41:23+9:148:37
22Sten BlomströmIK Stern42:21+10:128:49
23Bo JohanssonOK Vilse 8742:42+10:338:53
24Hans-Åge MortensenRønne IK Orientering42:59+10:508:57
25Jan ÅsbergHäverödals SK43:02+10:538:57
26Roland DahlmanMalmö OK44:22+12:139:14
27Olle EnforsTockarps IK47:24+15:159:52
28Christer NordströmOK Älvsjö-Örby47:57+15:489:59
29Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK48:02+15:5310:00
30Magnus HaraldssonGustavsbergs OK54:16+22:0711:18
31Matz LarssonGustavsbergs OK54:29+22:2011:21
32Gert OlssonTockarps IK55:30+23:2111:33
33Anders MohlinIK Stern59:21+27:1212:21
34Bernhard GrenaboHjobygdens OK1:02:28+30:1913:00
Jan Olof FermFK Göingarnaej start

D65

3 500 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GlansOK Torfinn31:208:57
2Inge JørgensenOK Roskilde32:39+1:199:19
3Eva AlsinIK Ymer33:24+2:049:32
4Margareta HaraldssonGustavsbergs OK33:26+2:069:33
5Lisbeth CarlssonVaggeryds SOK33:37+2:179:36
6Ulla LindellOK Hällen34:02+2:429:43
7Gullevi SvenssonRonneby OK34:05+2:459:44
8Gun-Britt FranssonEmmaboda Verda OK34:49+3:299:56
9Bigge BengtssonStigmännen Karlshamns OK35:58+4:3810:16
10Maj-Britt ByströmSkåneslättens OL36:26+5:0610:24
11Britt-Marie GrönroosOK Alehof36:46+5:2610:30
12Margareta LarssonOK Njudung36:57+5:3710:33
13Agneta Pihl-SkoogEnköpings AIF37:07+5:4710:36
14Britt Forsell PirozziLunds OK37:48+6:2810:48
15Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK38:33+7:1311:00
16Margareta SjöbergLunds OK38:48+7:2811:05
17Ros-Mari KarlssonNybro OK41:51+10:3111:57
18Eva HöijeOK Ravinen42:22+11:0212:06
19Ulla LingJönköpings OK42:43+11:2312:12
20Bodil RutherOK Älme42:44+11:2412:12
21Lisbeth OlssonKungälvs OK43:13+11:5312:20
22Karin BengtssonOK Kompassen43:49+12:2912:31
23Kristina JohanssonVänersborgs SK44:01+12:4112:34
24Ingegerd OlssonOK Alehof46:59+15:3913:25
25Solbritt GustafssonOK Virdarna47:56+16:3613:41
26Kristin LindbergLunds OK49:19+17:5914:05
27Monica LarssonOK Tranan50:12+18:5214:20

H65

4 700 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK31:136:38
2Anders GärderudIFK Lidingö SOK32:29+1:166:54
3Christer SandhOK Roxen32:31+1:186:55
4Agne BengtssonOK Kompassen33:22+2:097:05
5Stefan G LarssonOK Njudung33:56+2:437:13
6Håkan WinnbergIK Trenne Ullared34:28+3:157:20
7Tommy OlssonOK Dacke34:58+3:457:26
8Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK35:03+3:507:27
9Christer JohanssonOK Motala35:48+4:357:37
10Hans M CarlssonIFK Göteborg36:15+5:027:42
11Lars-Gunnar BengtssonStigmännen Karlshamns OK36:17+5:047:43
12Ronald McGrailHjärnarps GH OL36:52+5:397:50
13Bertil KarlssonHjobygdens OK37:35+6:227:59
14Kent SvenssonOK Skogsfalken37:38+6:258:00
15Ingemar JohanssonVäxjö OK37:51+6:388:03
16Lars GranefeltOK Tyr38:09+6:568:07
17Gunnar MagnussonLunds OK38:23+7:108:10
18Lennart BohmanFK Vittus38:31+7:188:11
19Ingvar PerssonFK Åsen38:53+7:408:16
20Kenth SundgrenSkåneslättens OL39:01+7:488:18
21Johnny GustafssonGamleby OK39:26+8:138:23
22Christer NälemarkOK Djerf39:42+8:298:26
23Leif KarlssonFrosta OK40:07+8:548:32
24Henry DjurbäckMarkbygdens OK40:33+9:208:37
25Ulf KjellinOK Hedströmmen40:38+9:258:38
26Stellan AhnströmForserums SOK40:48+9:358:40
27Håkan NilssonMalmö OK41:09+9:568:45
28Roland NilssonSOK Viljan41:13+10:008:46
29Gunnar EnbergMålilla OK41:18+10:058:47
30Jack GrönroosOK Alehof41:24+10:118:48
31Göran BengtssonTockarps IK41:33+10:208:50
32Jörgen FranssonEmmaboda Verda OK41:47+10:348:53
33Sven PihlEnköpings AIF41:49+10:368:53
34Bengt StåhlHjärnarps GH OL42:14+11:018:59
35Jan BojlingSolna OK42:49+11:369:06
36Jan PerssonYstads OK43:07+11:549:10
37Runar AldénOK Kolmården43:22+12:099:13
38Tord FranssonMotala AIF OL44:45+13:329:31
39Jan-Evert OhlssonAndrarums IF45:36+14:239:42
40Leif MalmMarkaryds FK45:51+14:389:45
41Christer JönssonLunds OK46:03+14:509:47
42Åke PerssonHjärnarps GH OL46:27+15:149:52
43Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OK46:56+15:439:59
44Jan-Erik NilssonYstads OK48:17+17:0410:16
45Gert OlssonSkåneslättens OL48:38+17:2510:20
46Christer GillenäsKristinehamns OK48:49+17:3610:23
47Sven-Olof LarssonVäxjö AIS49:20+18:0710:29
48Nils-Erik BondessonFrosta OK51:53+20:4011:02
49Sven Erik FrickFK Göingarna52:07+20:5411:05
50Nils KarlssonVäxjö AIS52:28+21:1511:09
51Roland NilssonOK Kompassen52:58+21:4511:16
52Anders HedinMotala AIF OL53:06+21:5311:17
53Sven-Erik PerssonFrosta OK1:01:23+30:1013:03
54Sten OlssonOK Alehof1:01:51+30:3813:09
Per-Erik WåhlbergOK Linnédiskvalificerad
Erland SvenssonKvillebyns SKej start
Lennart AnderssonOK Orionej start
Kjell LinghedeStigmännen Karlshamns OKej start

D70

3 100 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helen AndertoftMarkaryds FK30:249:48
2Birgitta OlssonRonneby OK32:18+1:5410:25
3Birgitta StenströmVänersborgs SK34:11+3:4711:01
4Inga-Lill WikingssonStigmännen Karlshamns OK36:21+5:5711:43
5Britten PerssonFinspångs SOK36:37+6:1311:48
6Ann-Charlotte JensenHässleholms OK36:44+6:2011:50
7Carina LindmanFinspångs SOK37:36+7:1212:07
8Britt RangertIK Ymer39:04+8:4012:36
9Kerstin ErnvidUlricehamns OK39:25+9:0112:42
10Lena PerssonMalmö OK40:06+9:4212:56
11Berit ByströmOK Virdarna41:28+11:0413:22
12Ann-Marie BirgerssonForserums SOK41:34+11:1013:24
13Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK41:46+11:2213:28
14Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK42:04+11:4013:34
15Gunilla GrönbladHärlövs IF42:17+11:5313:38
16Lisbeth LindebergMalmö OK45:17+14:5314:36
17Torill SvendsenLunds OK45:32+15:0814:41
18Kerstin BengtssonMotala AIF OL48:12+17:4815:32
19Ulla NilssonSOK Viljan54:48+24:2417:40
20Kerstin NilssonOK Gynge56:08+25:4418:06
21Brita DahlbergHässleholms OK56:14+25:5018:08

H70

4 200 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland AlsénOK Roxen32:507:49
2Dag LorénOK Frisene33:21+0:317:56
3Per-Arne JohanssonVänersborgs SK34:11+1:218:08
4Göran AnderssonStigmännen Karlshamns OK34:38+1:488:14
5Bo OlofssonHästveda OK34:41+1:518:15
6Henrik HvoslefIK Stern35:27+2:378:26
7Anders BuhréNybro OK35:39+2:498:29
8Björn LinnersjöOK Orion35:44+2:548:30
9Lennart HöijeOK Ravinen36:41+3:518:44
10Leif LindströmNybro OK36:48+3:588:45
11Roland OffrellFrosta OK37:40+4:508:58
12Lars JohanssonOK Skogshjortarna38:06+5:169:04
13Erland LingJönköpings OK39:38+6:489:26
14Ingemar AnderssonOK Orion41:38+8:489:54
15Krister SandbladVäxjö OK41:41+8:519:55
16Bo SvenssonTockarps IK42:23+9:3310:05
17Rune BergLunds OK42:27+9:3710:06
18Roland SandahlAnnebergs GIF42:52+10:0210:12
19Pär-Erik JohanssonMarkbygdens OK42:58+10:0810:13
20Erling LarssonHässleholms OK43:09+10:1910:16
21Lars PerssonFinspångs SOK43:12+10:2210:17
22Ole SvendsenOK Roskilde43:31+10:4110:21
23Kjell MånssonRonneby OK44:12+11:2210:31
24Jan-Ulf KarlssonMålilla OK44:36+11:4610:37
25Tom LindbergLunds OK45:08+12:1810:44
26Kjell LindauOK Kompassen46:05+13:1510:58
27Sven RutherOK Älme46:09+13:1910:59
28Nils-Åke NilssonHärlövs IF46:38+13:4811:06
29Staffan GanteliusVallentuna-Össeby OL46:48+13:5811:08
30Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL52:07+19:1712:24
31Bertil QvickKungälvs OK52:45+19:5512:33
32Sven ThelanderssonLunds OK53:26+20:3612:43
33Håkan BrostMalmö OK54:06+21:1612:52
34Stig KarlssonTorsås OK55:12+22:2213:08
35Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK57:15+24:2513:37
36Krister LindebergMalmö OK58:13+25:2313:51
37Christer WestbergIFK Göteborg58:34+25:4413:56
38Christer LjungquistLunds OK1:15:28+42:3817:58
39Bengt HanssonOK Löftan1:23:22+50:3219:50
Gerth SällströmLessebo OKdiskvalificerad
Allan HammarOK Kompassendiskvalificerad
Ivan ErnvidUlricehamns OKdiskvalificerad
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKej start
Sven-Erik ForsellSkåneslättens OLej start

D75

3 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solveig DillmanHammarby IF OF36:2011:43
2Britt EricsonHammarby IF OF37:25+1:0512:04
3Barbro VallinKungälvs OK40:06+3:4612:56
4Gun HanssonYstads OK43:42+7:2214:05
5Gull-Britt GrönbergKungälvs OK47:04+10:4415:10
6Susan TambergBallerup OK48:37+12:1715:40
Lisbeth JohanssonOK Skogshjortarnaej start

H75

3 500 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunnar NilssonHärlövs IF31:309:00
2Leif SjögrenOK Orion34:50+3:209:57
3St John VallinOK Hedströmmen37:23+5:5310:40
4Bengt I NilssonFrosta OK38:47+7:1711:04
5Werner TörnblomVäxjö OK39:09+7:3911:11
6Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL40:55+9:2511:41
7Gunnar TambergBallerup OK46:45+15:1513:21
8Stig BengtssonMotala AIF OL48:18+16:4813:48
9Mats BirgerssonForserums SOK48:23+16:5313:49
10Kurt BergstrandLessebo OK49:13+17:4314:03
11Burne NilssonOK Torfinn58:12+26:4216:37
Bengt OlofssonHjärnarps GH OLdiskvalificerad
Sven GybergOK Skogsfalkenej start
Sven LevinAndrarums IFej start
Roland KarlssonRonneby OKej start
Arne GustafssonMalmö OKej start
Sven-Åke AndertoftMarkaryds FKej start

H80

3 100 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sven-Erik LundAnderstorps OK31:2710:08
2Ingvar PeterssonHässleholms OK34:43+3:1611:11
3Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF35:30+4:0311:27
4Klas TykessonSkåneslättens OL35:50+4:2311:33
5Torsten HannrupOK Kompassen38:11+6:4412:19
6Lennart StenbergOK Älvsjö-Örby38:49+7:2212:31
7Allan HåkanssonSOK Viljan41:03+9:3613:14
8Gillis AlmVäxjö OK43:18+11:5113:58
9Owe ÅkessonHärlövs IF45:06+13:3914:32
10Bengt-Åke BorgemoSOK Viljan46:35+15:0815:01
11Leo ÅkessonHärlövs IF48:55+17:2815:46
Curth SvenssonSkåneslättens OLdiskvalificerad
Bertil JohanssonSkåneslättens OLdiskvalificerad

H85

3 100 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK42:1613:38

Inskolning

1 600 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Ebba LövgärdOK Alehoffullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKej start

U1

2 200 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Clara LövgärdOK Alehof17:408:01
2Emma LarssonOK Dacke17:43+0:038:03
3Meja EnvallIK Hakarpspojkarna18:04+0:248:12
4Maja FranssonRonneby OK24:32+6:5211:09
5Hugo ThoressonAndrarums IF26:42+9:0212:08
6Cornelia GrähsHelsingborgs SOK26:50+9:1012:11
7Klara FribergHelsingborgs SOK26:51+9:1112:12
8Emil LingJönköpings OK32:33+14:5314:47
9Gustav NilssonAlvesta SOK33:23+15:4315:10
10Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna34:03+16:2315:28
11Embla ThorénRonneby OK40:52+23:1218:34

U2

2 700 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Måna Bertilsson SkogOK Linné26:389:51
2Hjalmar AxelssonFK Göingarna27:16+0:3810:05
3Victor EricssonHelsingborgs SOK27:24+0:4610:08
4Wille WernströmRonneby OK30:25+3:4711:15
5Felix GustafssonLunds OK31:33+4:5511:41
6Albin HugossonLunds OK37:30+10:5213:53
7Axel TenghagenHärlövs IF41:26+14:4815:20
8Carl Johansson GlivessonRonneby OK44:31+17:5316:29
9Ellen AnderssonFK Göingarna58:05+31:2721:30

Öppen motion 1

2 400 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marcus FranssonRonneby OK24:3010:12
2Melker Hesselbom-NilssonOK Tyringe25:51+1:2110:46
3Matthias Kalle DalheimerIK Vikings OK27:50+3:2011:35
4Ann-Sofie JohanssonFK Åsen29:19+4:4912:12

Öppen motion 2

4 000 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Camilla CarlssonHärlövs IF36:349:08
2Therese HarryssonTockarps IK42:19+5:4510:34
3Pär DelinFK Åsen1:05:33+28:5916:23
Thomas DagsbergKlubblösdiskvalificerad

Öppen motion 3

2 900 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jakob WilhelmssonOK Dacke26:309:08
2Linda WänströmFinspångs SOK28:19+1:499:45
3Karin JohanssonMalmö OK30:16+3:4610:26
4Maria HåkanssonVäxjö OK30:23+3:5310:28
5Marie FranssonRonneby OK33:35+7:0511:34
6Elin WulffOK Kompassen35:49+9:1912:21
7Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna37:17+10:4712:51
8Rebecka HardenFK Boken37:24+10:5412:53
9Lena PeterssonOK Alehof37:31+11:0112:56
10Kajsa HeydenLunds OK38:15+11:4513:11
11Isak LagnanderSkåneslättens OL39:48+13:1813:43
12Maja LagnanderSkåneslättens OL40:12+13:4213:51
13Li-Min SvenssonOK Älme40:15+13:4513:52
14Linda NilssonAlvesta SOK40:17+13:4713:53
15Susanne Hagelin/BengtssonOK Tyringe40:46+14:1614:03
16Robert LindblomMalmö OK40:47+14:1714:03
17Åsa GrenaboHjobygdens OK41:51+15:2114:25
18Marita JohanssonMarkbygdens OK42:49+16:1914:45
19Sonja HammarOK Kompassen43:45+17:1515:05
20Rungtawan WongdeeBallerup OK43:53+17:2315:07
21Marlene WahlstedtKlubblös44:40+18:1015:24
22Karin MalmgrenHjärnarps GH OL46:05+19:3515:53
23Karin LundeqvistKlubblös46:19+19:4915:58
24Kerstin HjalmarssonEmmaboda Verda OK46:38+20:0816:04
25Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna47:00+20:3016:12
26Ayan LingJönköpings OK48:25+21:5516:41
27Birgitta AugustssonTibro OK50:36+24:0617:26
28Elin WelanderÖrkelljunga FK51:46+25:1617:51
29Jan DahlbergHässleholms OK53:06+26:3618:18
30Hanna NorrestamHelsingborgs SOK54:29+27:5918:47
31Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL54:34+28:0418:48
32Gunnel NilssonMalmö OK58:29+31:5920:10
33Aina NordströmFK Göingarna1:06:58+40:2823:05
34Helle RagnarssonOK Kompassen1:24:54+58:2429:16
35Karin MovertOK Kompassen1:24:56+58:2629:17
Margareta WikströmVäxjö AISdiskvalificerad

Öppen motion 4

5 100 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mia ÅbergEslövs FK52:2010:15
2Roger NilssonFK Åsen52:29+0:0910:17
3Evelina FolkessonOK Torfinn57:42+5:2211:18
4Cecilia HugossonLunds OK1:01:19+8:5912:01
5Adrian HardenFK Boken1:02:43+10:2312:17
6Marie NordströmHjärnarps GH OL1:24:24+32:0416:32

Öppen motion 5

3 400 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin NorlanderOK Nackhe27:318:05
2Lena SöderlundTormestorps IF28:05+0:348:15
3Pär EricssonHelsingborgs SOK28:49+1:188:28
4Mattias ErikssonTrollhättans SOK30:02+2:318:50
5Mats JonssonSkåneslättens OL30:37+3:069:00
6Annika LeufvénÅmåls OK31:18+3:479:12
7Martina KarlssonOK Vilse 8731:54+4:239:22
8Jesper HaglundOK Djerf33:26+5:559:50
9Sofia PehrssonOK Alehof34:54+7:2310:15
10Sara ThörnOK Södertörn35:27+7:5610:25
11Erica HenrikssonSimrishamns OK36:18+8:4710:40
12Jenny GustafssonLunds OK37:50+10:1911:07
13Karin WikforssLunds OK38:38+11:0711:21
14Evelina BengtssonOK Tyringe39:25+11:5411:35
15Tilda JohanssonOK Pan-Kristianstad39:32+12:0111:37
15Pamela HultströmKlubblös39:32+12:0111:37
17Emilia Björk-SvenssonRävetofta OK39:33+12:0211:37
18Kristina PerssonHärlövs IF39:54+12:2311:44
19Kristina JohanssonOK Djerf40:28+12:5711:54
20Jelena PerssonIK Vikings OK40:56+13:2512:02
21Henrik RothHjärnarps GH OL41:11+13:4012:06
22Ingela AnderssonOK Orion41:39+14:0812:15
23Andreas MånssonSimrishamns OK42:16+14:4512:25
24Marie KarlssonVäxjö OK42:20+14:4912:27
25Pia LarssonFK Göingarna42:30+14:5912:30
26Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad42:40+15:0912:32
27Tina OttesenBallerup OK43:04+15:3312:40
28Tommy OlssonTorsås OK43:30+15:5912:47
29Inga HolmströmOK Milan43:53+16:2212:54
30Mikael FribergHelsingborgs SOK44:17+16:4613:01
31Karin CederlöfKlubblös45:26+17:5513:21
32Börje ÖbergOK Skogshjortarna45:31+18:0013:23
33Torgny JonssonVäxjö AIS48:13+20:4214:10
34Bo CederlöfKlubblös48:38+21:0714:18
35Marcus BengtssonOK Tyringe49:20+21:4914:30
36Dan NilssonRävetofta OK53:11+25:4015:38
37John OlanderssonÖrkelljunga FK54:24+26:5316:00
38Jörgen BritseHärlövs IF56:59+29:2816:45
39Niklas LagnanderSkåneslättens OL57:50+30:1917:00
40Barbro NorrestamHelsingborgs SOK58:48+31:1717:17
41Monika EstenbergerFinspångs SOK59:16+31:4517:25
Max KärvhagOK Skogsfalkendiskvalificerad

Öppen motion 6

5 900 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ÅbergEslövs FK42:057:07
2Johan WänströmFinspångs SOK43:05+1:007:18
3Martin EricssonFalkenbergs OK1:02:01+19:5610:30
4Stefan NorrestamHelsingborgs SOK1:03:33+21:2810:46
5Filip EnforsTockarps IK1:10:41+28:3611:58
6Magnus JohanssonFörsvarsmakten1:18:09+36:0413:14
7Robert BertilssonLunds OK1:21:05+39:0013:44
8Katrin NilssonLunds OK2:02:14+1:20:0920:43

Öppen motion 7

3 200 m, 56 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Benoit DumasIK Vikings OK21:086:36
2Rasmus LundbergOK Bävern21:41+0:336:46
3Karin DernegårdÅlems OK23:19+2:117:17
4Henric DernegårdÅlems OK25:28+4:207:57
5Moa GranstedtIK Hakarpspojkarna25:36+4:288:00
6Jørgen Münster-SwendsenSøllerød OK27:15+6:078:30
7Carl Axel NilssonOK Tyringe27:56+6:488:43
8Johanna HärwellEslövs FK28:20+7:128:51
9Johanna MobergOK Löftan28:25+7:178:52
10Arja IngvarssonOK Vilse 8728:42+7:348:58
11Per PetterssonOK Djerf28:54+7:469:01
12Kerstin KarlssonMålilla OK29:44+8:369:17
13Per SvenssonRonneby OK29:46+8:389:18
14Conny SahlinVänersborgs SK30:01+8:539:22
15Britt ThörnOK Vilse 8730:10+9:029:25
16Lotte HenrikssonSimrishamns OK30:15+9:079:27
17Per EngkvistRonneby OK30:26+9:189:30
18Mats IngvarssonOK Vilse 8730:33+9:259:32
19Liselotte JohanssonOK Löftan30:56+9:489:40
20Karolina KarlssonNybro OK31:00+9:529:41
21Lennart SvenssonRävetofta OK32:00+10:5210:00
22Barbro KärvhagOK Skogsfalken32:27+11:1910:08
23Hans Åke DjurbäckKinnaströms SK34:28+13:2010:46
24Daniel NilssonNyköpings OK34:44+13:3610:51
25Nina RingRonneby OK35:01+13:5310:56
26Jörgen HolmströmOK Milan35:55+14:4711:13
27Sara JosarpFK Friskus-Varberg36:00+14:5211:15
28Anders JohanssonFinspångs SOK36:09+15:0111:17
29Lars-Åke LarssonOK Tranan36:12+15:0411:18
30Mats RosénHästveda OK36:24+15:1611:22
31Linda JinnemoHjärnarps GH OL36:46+15:3811:29
32Karin JakobssonEslövs FK37:04+15:5611:35
33Frida MannfolkUlricehamns OK37:07+15:5911:35
34Morgan BjelkHästveda OK37:13+16:0511:37
35Susanne IngemanssonYstads OK38:21+17:1311:59
36Bengt LinussonFK Åsen38:30+17:2212:01
37Anna Lilja-RasmussonRonneby OK38:53+17:4512:09
38Jan JohanssonAndrarums IF39:26+18:1812:19
39Lisa NilssonOK Torfinn39:48+18:4012:26
40Rolf HallbergFK Finn40:23+19:1512:37
41Anette BjelkHästveda OK40:30+19:2212:39
42Lennart NilssonMalmö OK40:43+19:3512:43
43Torgny ÅstedtHärlövs IF40:45+19:3712:44
44Annika HedbergOK Södertörn42:33+21:2513:17
45Ann ErikssonSimrishamns OK42:40+21:3213:20
46Siv NilssonOK Kompassen42:52+21:4413:23
47Waste ByströmOK Virdarna43:00+21:5213:26
48Helen NilssonHärlövs IF43:44+22:3613:40
49Linda ThorénRonneby OK45:20+24:1214:10
50Christina NilssonAndrarums IF46:01+24:5314:22
51Harriet KarlssonTorsås OK46:26+25:1814:30
52Roland EkelöfStigmännen Karlshamns OK52:58+31:5016:33
53Rolf NilssonAndrarums IF55:35+34:2717:22
54Lena Weiming NybergKinnaströms SK58:25+37:1718:15
Kristina LandgrenMalmö OKdiskvalificerad
Mikael NilssonFrosta OKdiskvalificerad

Öppen motion 8

4 700 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon EngelHässleholms OK28:306:03
2Henrik LarssonFK Göingarna29:13+0:436:12
3Melker LarssonFK Göingarna29:23+0:536:15
4Ulrik EnglundTumba-Mälarhöjden OK30:14+1:446:25
5Peter AnderssonOK Orion30:56+2:266:34
6Erik ÅsLunds OK31:31+3:016:42
7Magnus HärwellEslövs FK31:34+3:046:42
8Lars NordgrenEksjö SOK32:42+4:126:57
9Bo GranstedtIK Hakarpspojkarna33:34+5:047:08
10Peter AnderssonSöders-Tyresö34:07+5:377:15
11Mats EkmanFinspångs SOK35:06+6:367:28
12Ingmar EkelövSkåneslättens OL35:19+6:497:30
13Louise AxelssonFK Göingarna35:53+7:237:38
14Jan KarlssonVäxjö OK36:07+7:377:41
15Fredrik PerssonFK Åsen36:09+7:397:41
16Lars DahlHärlövs IF36:52+8:227:50
17Fredrik OlssonEslövs FK37:25+8:557:57
18Hans-Inge HanssonFrosta OK37:39+9:098:00
19Mikael MartinssonFalkenbergs OK37:57+9:278:04
20Jan HanssonOK Djerf38:15+9:458:08
21Gert NilssonLunds OK38:24+9:548:10
22Dennis RudqvistHelsingborgs SOK38:28+9:588:11
23Patrick PerssonHärlövs IF38:44+10:148:14
24Helena SandbergIK Hakarpspojkarna38:52+10:228:16
25Mikael WahlbomOK Orion38:57+10:278:17
26Frida PalmFK Boken39:05+10:358:18
27Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad39:20+10:508:22
28Tomas BlomqvistOK Skogsfalken39:58+11:288:30
29Jonas GustavssonAndrarums IF40:39+12:098:38
30Lars StrömbergOK Skogshjortarna41:41+13:118:52
31Håkan LindströmRonneby OK42:06+13:368:57
32Therese AxenborgMölndal Outdoor IF43:01+14:319:09
33Anders AxelssonFinspångs SOK44:34+16:049:28
34Annika FrantzStigmännen Karlshamns OK45:35+17:059:41
35Martin AxelssonOK Skogshjortarna46:24+17:549:52
36Ola NilssonAlvesta SOK47:26+18:5610:05
37Lars JohanssonMalmö OK47:33+19:0310:07
38Isak HolmquistHelsingborgs SOK47:47+19:1710:10
39Magnus PedersenOK Skogshjortarna50:16+21:4610:41
40Kim PetterssonHästveda OK50:32+22:0210:45
41Greger IngemanssonYstads OK52:11+23:4111:06
42Elin CarlssonTormestorps IF52:33+24:0311:10
43Sven-Åke EmanuellsonHelsingborgs SOK53:52+25:2211:27
44Kjell WilhelmssonAndrarums IF56:22+27:5211:59
45Per FröbergGOIF Tjalve1:02:24+33:5413:16
46Axel ToressonLunds OK1:07:32+39:0214:22
47Jonas EnarssonLunds OK1:07:39+39:0914:23
48Katarina FränkelLunds OK1:07:42+39:1214:24
49Hanne FrostFarum OK1:11:28+42:5815:12
50Gustaf SchejaFrosta OK1:11:37+43:0715:14 Ladda ner rutt i gpx-format

Öppen motion 9

7 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas NilssonHärlövs IF49:536:33
2Hans PerssonAndrarums IF1:03:25+13:328:20
3Willie OhlssonRävetofta OK1:05:32+15:398:37
4Per RudqvistHelsingborgs SOK1:11:07+21:149:21
5Stefan DahlHelsingborgs SOK1:11:54+22:019:27
6Cecilia TofteredIF Rigor1:31:42+41:4912:03

Öppen motion 12

1 600 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa BjärbyFrosta OK18:4811:45
2Alexander BjärbyFrosta OK18:55+0:0711:49
3Felicia AxelssonHärlövs IF21:47+2:5913:36
4Olle HåkanssonRonneby OK35:05+16:1721:55
5August HärwellEslövs FK35:36+16:4822:15
6Anton FaxenVäxjö OK57:59+39:1136:14

Challenge 5km

5 300 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tanja DalheimerIK Vikings OK49:279:19
2Mia HallabroHässleholms OK49:54+0:279:24
3Sten OddmoHärlövs IF57:26+7:5910:50

Challenge 10km

9 400 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter AnderssonStigmännen Karlshamns OK1:05:507:00
2Johan WihlborgOK Vilse 871:08:29+2:397:17
3Annika EmanderStigmännen Karlshamns OK1:22:41+16:518:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser