Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Romeleträffen, medeldistans

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Romeleträffen, medeldistans
Arrangörsorganisation: Lunds OK
Datum: lördag 29 mars 2014

D21

3 990 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sofie PeterssonSkåneslättens OL30:107:33
2Julia DahlHelsingborgs SOK32:34+2:248:09
3Frida PalmFK Boken32:55+2:458:14
4Ebba EkmanOK Tyr33:14+3:048:19
5Lisa Jonsson NordinSkåneslättens OL33:30+3:208:23
6Jessica NilssonOK Torfinn34:31+4:218:39
7Caroline LindelöwHärlövs IF34:48+4:388:43
8Josefine NilssonHelsingborgs SOK35:52+5:428:59
9Ina LindebergSkåneslättens OL36:29+6:199:08
10Linda RanbroHelsingborgs SOK38:53+8:439:44
11Sofie PetterssonUlricehamns OK39:19+9:099:51
12Anja MinörGöteborg-Majorna OK39:40+9:309:56
13Carolina NilssonOK Kompassen40:04+9:5410:02
14Eva TykessonSkåneslättens OL40:27+10:1710:08
15Elin ThuressonBurseryds IF40:44+10:3410:12
16Pia-Maria BondessonFrosta OK41:50+11:4010:29
17Christina SegerslättSkåneslättens OL46:47+16:3711:43
18Sofie SvenssonBjörkfors GOIF46:56+16:4611:45
19Angelica EngströmSkåneslättens OL47:24+17:1411:52
20Wiviann OttossonMalmö OK48:21+18:1112:07 Ladda ner rutt i gpx-format
21Anna IsgrenMalmö OK49:04+18:5412:17
22Ingela SmedenmarkRonneby OK50:48+20:3812:43
23Camilla NilssonOK Torfinn51:10+21:0012:49
24Sofie HavängMalmö OK53:36+23:2613:26
25Evelina EkelundMalmö OK1:00:51+30:4115:15
26Nataliya KondratyukEslövs FK1:05:30+35:2016:24
Marlene KarlssonMalmö OKej start

H21

4 830 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan GunnarssonMalmö OK27:515:45
2Henrik OlofssonHelsingborgs SOK29:06+1:156:01
3Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad29:30+1:396:06
3Björn KarlssonHalmstad OK29:30+1:396:06
5Olof BergvallFK Åsen31:37+3:466:32
6Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK32:58+5:076:49
7Anders HultgrenSundsvalls OK33:05+5:146:50
8Andreas PerssonGöteborg-Majorna OK34:07+6:167:03
9Jonas HjertFalköpings AIK OK34:13+6:227:05
10Felix AlnervikHelsingborgs SOK36:21+8:307:31 Ladda ner rutt i gpx-format
11Jonathan SvenssonSkåneslättens OL36:38+8:477:35
12Viktor HenmyrOK Vilse 8739:33+11:428:11
13Kristian OxenstiernaSkåneslättens OL1:12:07+44:1614:55

D20

3 960 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Josefin CarlssonTormestorps IF36:579:19

D18

3 760 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nelly CarlssonTormestorps IF30:468:10
2Amanda NilssonSkåneslättens OL37:04+6:189:51

H18

3 960 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Christoffer MöllerSkåneslättens OL33:358:28
2Elias MöllerSkåneslättens OL35:48+2:139:02
3Hjalmar WihlborgMalmö OK37:46+4:119:32

D16

3 930 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Malin ThornemanHelsingborgs SOK42:5410:54
2Erica HenrikssonSimrishamns OK51:56+9:0213:12
3Elinor DelinFK Åsen52:27+9:3313:20
Astrid HenrikssonHelsingborgs SOKej start
Emmy HelmerssonHässleholms OKej start

H16

3 930 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon HardenFK Boken28:557:21
2Wiktor RydlundHässleholms OK35:24+6:299:00
3Gustav NilssonHelsingborgs SOK42:54+13:5910:54
4Jonatan ÖsterbladFK Boken1:00:49+31:5415:28

D14

3 310 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Wilma MarkholmSkåneslättens OL27:378:20
2Julia ThuressonBurseryds IF29:06+1:298:47
3Irmalinn NilssonHärlövs IF29:43+2:068:58
4Lovisa WeidenSkåneslättens OL31:24+3:479:29
5Maja TenghagenHärlövs IF32:50+5:139:55
6Ebba JensenSkåneslättens OL35:42+8:0510:47
7Stina MöllerSkåneslättens OL1:02:36+34:5918:54

H14

3 310 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Axel NilssonOK Pan-Kristianstad31:199:27
2Samuel LåstbomHärlövs IF38:44+7:2511:42
3Julius PukeYstads OK42:17+10:5812:46
4Oscar EhrnbornAndrarums IF44:57+13:3813:34
5Axel OrrhedeHelsingborgs SOK48:17+16:5814:35
6Andreas GrönvallHelsingborgs SOK1:16:23+45:0423:04
Måns PerssonAndrarums IFej start
Eskil EllmanHässleholms OKej start

D14 Kort

2 720 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia LydinOK Kontinent34:5112:48

D12

2 720 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tea MarkholmSkåneslättens OL20:477:38
2Rebecca HardenFK Boken21:31+0:447:54
3Nellie RydlundHässleholms OK21:41+0:547:58
4Thea BökmanHelsingborgs SOK24:04+3:178:50
5Sofia PalmFK Boken27:49+7:0210:13
6Hanna LarssonYstads OK30:57+10:1011:22
7Clara EhrnbornAndrarums IF35:20+14:3312:59
Astrid RuskOK Kontinentej godkänd

H12

2 720 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar JensenSkåneslättens OL23:558:47
2Albin WeidenSkåneslättens OL24:06+0:118:51
3Ivar HelmerssonHässleholms OK26:18+2:239:40
4Pontus ThuressonSkåneslättens OL40:22+16:2714:50
5Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK41:22+17:2715:12

D12 Kort

2 220 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia SörensenOK Kontinent28:1912:45

D10

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emmy PalmFK Boken22:089:58
2Linnea RydlundHässleholms OK24:54+2:4611:12
3Hanne HusbySkåneslättens OL25:51+3:4311:38

H10

2 220 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor HugossonHelsingborgs SOK20:349:15
2Gustav FribergHelsingborgs SOK24:52+4:1811:12
3Axel TenghagenHärlövs IF28:11+7:3712:41

H35

4 830 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HedmanSöders-Tyresö36:127:29
2Johan SanderSkåneslättens OL40:02+3:508:17
3Magnus JonassonMalmö OK44:28+8:169:12
4Robert TiensuuMatteus SI45:06+8:549:20 Ladda ner rutt i gpx-format
5Peter AhlströmMalmö OK1:00:23+24:1112:30

D40

3 760 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina RydlundHässleholms OK35:279:25
2Linda WesterlundFrosta OK39:40+4:1310:32
3Anna BjärbyFrosta OK44:38+9:1111:52
4Anneli LönnebackeMalmö OK58:32+23:0515:34
5Lotte HenrikssonSimrishamns OK58:41+23:1415:36

H40

4 370 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas NilssonEslövs FK30:316:58
2Håkan StoltSundsvalls OK30:39+0:087:00
3Ola MarkholmSkåneslättens OL34:55+4:247:59
4Mats RanbroHelsingborgs SOK36:37+6:068:22
5Magnus NilssonAndrarums IF36:38+6:078:22
6Magnus ThuressonSkåneslättens OL37:13+6:428:30
7Mikael NilssonOK Kontinent38:56+8:258:54
8Magnus RydlundHässleholms OK40:20+9:499:13
9Nils HelmerssonHässleholms OK40:24+9:539:14
Tomas VensrydEslövs FKej start

D45

3 410 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Marika HusbySkåneslättens OL34:3910:09
2Lena ThuressonBurseryds IF40:53+6:1411:59
3Malin WeidenSkåneslättens OL40:54+6:1511:59
4Helena ÅhlinHelsingborgs SOK43:04+8:2512:37
Ann-Marie HanssonIS Kullenej godkänd
Emeli ZeilonSkåneslättens OLej start

H45

4 370 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Niklas EdvardssonHästveda OK29:426:47
2Magnus TenghagenHärlövs IF31:22+1:407:10 Ladda ner rutt i gpx-format
3Magnus LarsenFK Boken32:15+2:337:22
4Mattias JohanssonAndrarums IF33:14+3:327:36
5Thomas LåstbomHärlövs IF33:18+3:367:37
6Harald PerssonAndrarums IF34:34+4:527:54
7Björn NilssonHärlövs IF36:24+6:428:19
8Jan ThuressonBurseryds IF39:35+9:539:03
9Johan BökmanHelsingborgs SOK41:07+11:259:24
10Arne ThellEslövs FK43:59+14:1710:03
11Edo DrenthHelsingborgs SOK44:40+14:5810:13
12Johan JensenSkåneslättens OL45:33+15:5110:25 Ladda ner rutt i gpx-format
13Henrik WeidenSkåneslättens OL49:28+19:4611:19
14Olof BarrSkåneslättens OL50:10+20:2811:28
15Jesper RundbäckVaggeryds SOK1:04:18+34:3614:42

D50

3 410 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingrid JohanssonLaholms IF OK33:149:44
2Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK33:30+0:169:49
3Maritha HenrikssonJönköpings OK37:39+4:2511:02
4Christel OlssonFK Åsen40:12+6:5811:47
5Karin AnderssonSkåneslättens OL42:36+9:2212:29
6Lotta HanssonOK Kontinent43:54+10:4012:52
7Carina GöranssonYstads OK51:28+18:1415:05
8Ann ErikssonSimrishamns OK1:06:22+33:0819:27

H50

3 990 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bengt OlssonEslövs FK29:407:26
2Staffan KällOK Älme36:52+7:129:14
3Jonas ÅhlinHelsingborgs SOK37:17+7:379:20
4Stefan DahlHelsingborgs SOK37:45+8:059:27
5Andreas OxenstiernaSkåneslättens OL38:07+8:279:33
6Benjamin ViebkeMalmö OK43:30+13:5010:54
7Håkan NordahlSimrishamns OK48:14+18:3412:05
8Anders HanssonOK Kontinent49:00+19:2012:16
9Lennart StenssonHelsingborgs SOK58:13+28:3314:35

D55

3 410 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agneta ErforsOK Torfinn39:0111:26
2Eva WildmarkFK Boken46:11+7:1013:32
3Ingegerd PerssonYstads OK46:55+7:5413:45
4Kerstin NilssonMalmö OK1:01:52+22:5118:08

H55

3 760 m, 11 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats BrorssonTockarps IK27:147:14
2Jan NilssonAndrarums IF28:40+1:267:37
3Jan WahlströmSnättringe SK35:59+8:459:34
4Stellan MartinssonOK Tyringe36:06+8:529:36
5Lars StrandSkåneslättens OL36:34+9:209:43
6Sten SegerslättSkåneslättens OL38:40+11:2610:17
7Leif CarlssonOK Kontinent39:39+12:2510:32
8Rolf NilssonFrosta OK40:32+13:1810:46
9Stefan NilssonOK Kontinent47:00+19:4612:30
10Anders YngveOK Kontinent48:56+21:4213:00
11Torbjörn MovertOK Kompassen49:16+22:0213:06

D60

2 580 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GustafssonOK Gisle28:3911:06
2Christina NilssonAndrarums IF33:47+5:0813:05
3Karin LarssonOK Kompassen34:46+6:0713:28
4Ann-Mari NilssonYstads OK36:07+7:2813:59
5Kristin JohanssonOK Dacke40:52+12:1315:50
6Gerd MelanderVaggeryds SOK1:05:42+37:0325:27

H60

3 670 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen29:398:04
2Göran JohnssonSkåneslättens OL32:45+3:068:55
3Stefan NilssonYstads OK33:10+3:319:02
4Hans EkbergTrollhättans SOK33:40+4:019:10
5Lars EkbergTrollhättans SOK35:43+6:049:43
6Torgny OttossonOK Torfinn35:45+6:069:44
7Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK36:09+6:309:51
8Hans LarssonHässleholms OK39:32+9:5310:46
9Roland DahlmanMalmö OK40:42+11:0311:05
10Sven-Olof SvenssonBjörkfors GOIF43:21+13:4211:48
11Bengt HanssonAndrarums IF45:25+15:4612:22
12Sven-Olof JohanssonVaggeryds SOK46:05+16:2612:33
13Lars JohanssonMalmö OK48:28+18:4913:12
14Sven-Erik PerssonYstads OK53:13+23:3414:30

D65

2 580 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inger GlansOK Torfinn26:3910:19
2Monica PåhlstorpEmmaboda Verda OK29:56+3:1711:36
3Karin BengtssonOK Kompassen37:52+11:1314:40
4Sonja HammarOK Kompassen38:54+12:1515:04
5Karin PerssonOK Tyringe40:21+13:4215:38
6Anna-Lisa HanssonOK Pan-Kristianstad45:17+18:3817:33
7Astrid JohannessonHelsingborgs SOK45:35+18:5617:40
8Britt BülowMalmö OK48:33+21:5418:49
9Karin MalmgrenHjärnarps GH OL51:19+24:4019:53

H65

3 410 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agne BengtssonOK Kompassen26:067:39
2Leif SandgrenFrosta OK27:15+1:097:59
3Lars PerssonOK Kompassen33:48+7:429:54
4Kent NilssonAndrarums IF34:50+8:4410:12
5Tommy OlssonOK Dacke35:08+9:0210:18
6Tommy PetersonHelsingborgs SOK35:18+9:1210:21
7Jan PerssonYstads OK39:15+13:0911:30
8Per-Olof FernbergIS Skanne40:13+14:0711:47
9Håkan NilssonMalmö OK40:19+14:1311:49
10Leif KarlssonFrosta OK41:49+15:4312:15
11Lars T LorénOK Frisene41:51+15:4512:16
12Börje ÅkessonFrosta OK44:13+18:0712:58
13Bo BülowMalmö OK44:27+18:2113:02
14Jan-Erik NilssonYstads OK45:08+19:0213:14
15Nils-Erik BondessonFrosta OK48:27+22:2114:12
16Tommy HeldFK Åsen50:03+23:5714:40
17Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK52:55+26:4915:31
18Gösta LundgrenHjärnarps GH OL53:24+27:1815:39
Åke PerssonHjärnarps GH OLej start
Anders WetterlingStigmännen Karlshamns OKej start
Ingvar PerssonFK Åsenej start

D70

2 650 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gull SvenssonTockarps IK31:5012:00
2Birgit PalmFK Boken33:47+1:5712:44
3Lena PerssonMalmö OK36:56+5:0613:56
4Ingrid JanssonSäterbygdens OK37:51+6:0114:16
5Brita DahlbergHässleholms OK37:53+6:0314:17
6Gunilla GrönbladHärlövs IF39:32+7:4214:55
7Lena PehrssonOK Silva45:44+13:5417:15
8Karin LindénOK Gynge46:18+14:2817:28
9Gunnel NilssonMalmö OK1:02:53+31:0323:43

H70

3 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gösta LindqvistOK Löftan32:4010:12
2Inge PerssonFK Boken32:54+0:1410:16
3Per-Göran JanssonSäterbygdens OK34:55+2:1510:54
4Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad38:07+5:2711:54
5Christer GrönbladHärlövs IF38:23+5:4311:59
6Lars LindénOK Gynge39:17+6:3712:16
7Bo SvenssonTockarps IK40:19+7:3912:35
8Bertil OlofssonAndrarums IF43:16+10:3613:31
9Johnny MalmgrenHjärnarps GH OL43:56+11:1613:43
10Håkan BrostMalmö OK44:05+11:2513:46
11Sven-Erik ForsellSkåneslättens OL51:40+19:0016:08
12Lennart NilssonMalmö OK1:00:22+27:4218:51
13Allan HammarOK Kompassen1:13:28+40:4822:57
Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstadej godkänd
Per-Åke AnderssonIS Kullenej godkänd
Roland OffrellFrosta OKej start
Kjell LindauOK Kompassenej start

D75

2 060 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karin LexellOK Torfinn30:3114:48
2Gun HanssonYstads OK33:11+2:4016:06

H75

3 200 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anders CarlssonSkåneslättens OL34:4610:51
2Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad36:43+1:5711:28
3Arne GustafssonMalmö OK37:11+2:2511:37
4Jan-Eric NelkingFK Åsen50:20+15:3415:43
5Burne NilssonOK Torfinn56:05+21:1917:31
6Ingemar TuressonMalmö OK1:14:18+39:3223:13
Sven LevinAndrarums IFej start

D80

2 060 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Solvey BergdahlHelsingborgs SOK57:2827:53

H80

2 650 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klas TykessonSkåneslättens OL30:0811:22
2Bengt EdvardssonOK Torfinn38:01+7:5314:20

H85

2 650 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK35:3613:26
2Curth SvenssonSkåneslättens OL38:30+2:5414:31
3Torsten HermodssonMalmö OK1:07:46+32:1025:34

Inskolning

1 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Juliette DebaeckerEslövs FKfullföljt
Alma GieseKlubblösfullföljt
Sonia KurashovaFK Åsenfullföljt
Klara PalmFK Bokenfullföljt
Valter SanderKlubblösfullföljt
Jonas TelgKlubblösfullföljt
Emil AlmKlubblösej godkänd
Asker FriisKlubblösej godkänd

U1

2 160 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anton ErikssonOK Kontinent23:0910:43
2Ida HusbySkåneslättens OL24:04+0:5511:08
3Hugo ThomassonKlubblös24:38+1:2911:24
4Philip EkbergTrollhättans SOK26:15+3:0612:09
5Ellen UllmanOK Pan-Kristianstad28:25+5:1613:09
6Olle BokmarHelsingborgs SOK28:27+5:1813:10
7Klara FribergHelsingborgs SOK29:06+5:5713:28
8Selma VensrydEslövs FK29:40+6:3113:44
9Allie NelkingSkåneslättens OL41:09+18:0019:03
10Alma RosénSkåneslättens OL44:17+21:0820:30
Simon LydinOK Kontinentej godkänd
Elice CasimirKlubblösej godkänd

U2

2 650 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lucas JacobssonSimrishamns OK31:3911:56
2Tess EkstrandHässleholms OK34:14+2:3512:55
3Tyra PeterssonHelsingborgs SOK36:15+4:3613:40
4Joel Jonsson NordinSkåneslättens OL39:15+7:3614:48
5Emil ThomassonKlubblös40:57+9:1815:27
6Hanna Jonsson NordinSkåneslättens OL43:44+12:0516:30
7Ville EkstrandHässleholms OK49:38+17:5918:43
8Maja SörensenOK Kontinent52:56+21:1719:58

Öppen motion 1

2 650 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ida AlnervikHelsingborgs SOK37:2314:06
2Hanna ElfKlubblös38:32+1:0914:32
3Erik JohanssonLaholms IF OK39:22+1:5914:51
4Melker Hesselblom NilssonOK Tyringe40:44+3:2115:22
5Maria MöllerSkåneslättens OL55:39+18:1621:00
6Margareta KillanderHästveda OK58:06+20:4321:55

Öppen motion 3

2 980 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lars PerssonOK Älme24:028:03
2Malin PerssonHelsingborgs SOK28:17+4:159:29
3Maria DelinFK Åsen33:51+9:4911:21
4Nils JohannessonHelsingborgs SOK35:27+11:2511:53
5Carolina GustafssonKlubblös35:48+11:4612:00
6Ulf WidemarkVästvärmlands OK36:00+11:5812:04
7Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna37:05+13:0312:26
8Elin WulffOK Kompassen37:12+13:1012:28
9Robert LindblomMalmö OK42:21+18:1914:12
10Maria Elmq.-NygrenFK Boken44:25+20:2314:54
11Karolina HellfalkSkåneslättens OL46:59+22:5715:45
12Gert BerggrenVäxjö AIS47:33+23:3115:57
13Karin MovertOK Kompassen52:24+28:2217:35
14Barbro NilssonAndrarums IF53:38+29:3617:59
15Birgit WahlströmSnättringe SK54:34+30:3218:18
16Jan DahlbergHässleholms OK56:33+32:3118:58
17Freja MöllerOK Silva58:46+34:4419:43
18Margareta RingRonneby OK58:55+34:5319:46
19Christoffer JohnsenKlubblös58:56+34:5419:46
20Linda PerssonKlubblös58:58+34:5619:47
21Margareta HeldFK Åsen1:02:35+38:3321:00
22Anna-Lena PetterssonOK Kompassen1:04:43+40:4121:43
23Elin MovertOK Kompassen1:04:45+40:4321:43
24Christina SvenssonBjörkfors GOIF1:06:24+42:2222:16
25Leila EkmanKlubblös1:08:14+44:1222:53
26Therese HavängMalmö OK1:09:53+45:5123:27
27Ida WijkKlubblös1:10:07+46:0523:31
28Linda WijkMalmö OK1:10:11+46:0923:33
29Camilla WijkKlubblös1:10:16+46:1423:34
30Linda MagnussonKlubblös1:18:23+54:2126:18
31Lotta AnderssonRävetofta OK1:26:31+1:02:2929:01
Helle RagnarssonOK Kompassenej godkänd
Ching-Pei ChenTrollhättans SOKej godkänd

Öppen motion 5

3 880 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1martin LindmarkKlubblös37:299:39
2Enar MagnussonIS Skanne37:43+0:149:43
3Peter SvenssonHelsingborgs SOK38:22+0:539:53
4Emmy TuressonBurseryds IF40:30+3:0110:26
5Björn IsraelssonBurseryds IF40:34+3:0510:27
6Conny BerggrenVäxjö AIS43:00+5:3111:04
7Sebastian GieseKlubblös43:29+6:0011:12
8Ulf ArvidssonVäxjö OK44:22+6:5311:26
9Per StenEslövs FK44:48+7:1911:32 Ladda ner rutt i gpx-format
10Jonas BjörklundKlubblös45:37+8:0811:45
11Henrik BernkullKlubblös45:50+8:2111:48
12Elin TiensuuMatteus SI47:42+10:1312:17
13Anders MöllerSkåneslättens OL49:14+11:4512:41
14Adrian HardenFK Boken50:01+12:3212:53
15Mikael FribergHelsingborgs SOK51:12+13:4313:11
16Kajsa BenattiRävetofta OK52:03+14:3413:24
17Christopher LantzMalmö OK52:07+14:3813:25
18Greger IngemanssonYstads OK52:28+14:5913:31
19Karin JohanssonMalmö OK53:00+15:3113:39
20Maja RosénSkåneslättens OL53:53+16:2413:53
21Göran LarssonOK Kompassen54:10+16:4113:57
22Daniel ErikssonBjörkfors GOIF54:28+16:5914:02
23Mathias FyhrSimrishamns OK54:42+17:1314:05
24Lena NielsenHelsingborgs SOK54:43+17:1414:06
25Erland ÖstbergSkåneslättens OL55:50+18:2114:23
26Lena DanielssonHärlövs IF1:00:31+23:0215:35
27Jessica SjögrenEslövs FK1:03:52+26:2316:27
28Bengt EngdahlKlubblös1:12:10+34:4118:35
29Ulla Tranesjö NilssonOK Kompassen1:15:24+37:5519:25
30Elena KurashovaFK Åsen1:32:31+55:0223:50
Katri RantonenOK Kontinentej godkänd
Evelina FolkessonOK Torfinnej godkänd
Rickard HugossonHelsingborgs SOKej godkänd
Eva MellbyEslövs FKej godkänd
Sylvain DebaeckerEslövs FKej godkänd
Linda JACOBSSONSimrishamns OKej start

Öppen motion 7

3 560 m, 54 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan ErikssonHästveda OK29:028:09
2Hanna PerssonGöteborg-Majorna OK29:05+0:038:10
3Kajsa HedinHjärnarps GH OL31:29+2:278:50
4Erica EkVäxjö OK31:40+2:388:53
5Mats BerggrenKlubblös32:04+3:029:00
6Johan RosénSkåneslättens OL34:10+5:089:35
7Morgan BjelkHästveda OK35:11+6:099:52
8Per JensenMalmö OK36:20+7:1810:12
9Sabina OlssonSkåneslättens OL36:23+7:2110:13
10Ronny PalmFK Boken36:53+7:5110:21
11Lisel ArvidssonVäxjö OK37:53+8:5110:38
12David SällbergOK Pan-Kristianstad38:33+9:3110:49
13Lars Göran KillanderHästveda OK39:36+10:3411:07
14Peter HeldFK Åsen39:45+10:4311:09
15Viveka LassingFrosta OK40:49+11:4711:27
16Eva NelkingSkåneslättens OL40:52+11:5011:28
17Sven Erik JönssonOK Tyringe41:24+12:2211:37
18Göran LassingFrosta OK42:12+13:1011:51
19Kerstin JensenSkåneslättens OL42:49+13:4712:01
20Jens IngemanssonYstads OK43:18+14:1612:09
21Anette BjelkHästveda OK43:35+14:3312:14
22Ingvar SchönAndrarums IF43:49+14:4712:18
23Maritha SchönAndrarums IF43:52+14:5012:19
24Ingvar PerssonOK Tyringe43:54+14:5212:19
25Camilla CarlssonHärlövs IF44:20+15:1812:27
26Sandra SörensenOK Kontinent44:52+15:5012:36
27Sten Åke KvistIS Kullen45:37+16:3512:48
28Katarina LindénUddevalla OK47:22+18:2013:18
29Anna MårtenssonEslövs FK47:43+18:4113:24
30Elin NordahlSimrishamns OK48:12+19:1013:32
31Andreas MånssonSimrishamns OK49:32+20:3013:54
32Helen NilssonHärlövs IF49:39+20:3713:56
33Kjell WestlundMalmö OK50:27+21:2514:10
34Torgny ÅstedtHärlövs IF52:21+23:1914:42
35Susanne IngemanssonYstads OK52:22+23:2014:42
36Nils PerssonIS Skanne52:24+23:2214:43
37Robert SimonsenTormestorps IF52:33+23:3114:45
38Stein ÖstbyMalmö OK53:09+24:0714:55
39Bengt LarssonYstads OK55:11+26:0915:30
40Olle RingRonneby OK55:53+26:5115:41
41Jonas LarssonYstads OK56:26+27:2415:51
42Åsa HedinHjärnarps GH OL58:29+29:2716:25
43Monika LydinOK Kontinent1:05:11+36:0918:18
44Rolf NilssonAndrarums IF1:05:45+36:4318:28
45Laila PerssonIS Skanne1:07:56+38:5419:04
46Gustaf SchejaFrosta OK1:09:40+40:3819:34
47Göran SegerFK Boken1:13:23+44:2120:36
48Inger MartinTormestorps IF1:13:40+44:3820:41
49Filip NordahlSimrishamns OK1:17:44+48:4221:50
50Lennart MånssonRingsjö OK1:18:29+49:2722:02
51Bengt-Åke BengtssonOK Pan-Kristianstad1:29:15+1:00:1325:04
52Ebbe PerssonOK Silva1:53:13+1:24:1131:48
André NilssonFK Åsenej godkänd
Peter RuskOK Kontinentej godkänd

Öppen motion 8

5 160 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mathias PerssonHelsingborgs SOK33:136:26
2Jonas HultgrenKlubblös36:11+2:587:00
3Mats NilssonHelsingborgs SOK38:57+5:447:32
4Patrik karlssonOK Kontinent41:56+8:438:07
5Håkan LindénUddevalla OK42:49+9:368:17
6Hans PerssonAndrarums IF43:43+10:308:28
7Frida HedinHjärnarps GH OL43:58+10:458:31
8Johan LenanderVäxjö OK44:31+11:188:37
9David EkstrandHässleholms OK45:03+11:508:43
10Karl SlättorpVäxjö OK45:57+12:448:54
11Mats JonssonSkåneslättens OL47:20+14:079:10
12Bo WetterströmTormestorps IF47:35+14:229:13
13Tobias PerssonOK Kompassen48:07+14:549:19
14Mårten NiklassonJönköpings OK49:29+16:169:35
15Marika ArvidssonVäxjö OK51:14+18:019:55
16Mats OrrhedeHelsingborgs SOK51:29+18:169:58
17Cecilia WidénFK Boken51:35+18:229:59
18Willie OhlssonRävetofta OK51:52+18:3910:03
19Sven Erik MellbyEslövs FK52:50+19:3710:14
20Sören AnderssonFK Boken52:58+19:4510:15
21Göran MattssonSkåneslättens OL53:11+19:5810:18
22Jan JönssonMalmö OK54:13+21:0010:30
23Kajsa WetterströmTormestorps IF54:21+21:0810:31
24Emma HolgerssonKlubblös54:55+21:4210:38
25Jan-I NygrenFK Boken55:21+22:0810:43
26Hanna MellbyJönköpings OK55:34+22:2110:46
27Oscar GrönvallHelsingborgs SOK58:02+24:4911:14
28Ulrika NygrenFK Boken58:21+25:0811:18
29Fredrik NygrenKlubblös1:01:44+28:3111:57
30Sven OlssonSkåneslättens OL1:10:56+37:4313:44
31Anita OlssonSkåneslättens OL1:11:12+37:5913:47
32Charlotte MalmqvistOK Kontinent1:13:57+40:4414:19
33Mats HlgerssonKlubblös1:14:25+41:1214:25
34Håkan JonssonHjärnarps GH OL1:19:39+46:2615:26
35Paul HolgerssonKlubblös1:34:06+1:00:5318:14
36Magnus MovertOK Kompassen1:42:05+1:08:5219:47
37Rickard NilssonOK Kompassen1:42:07+1:08:5419:47
38Kerstin HolgerssonKlubblös1:43:15+1:10:0220:00
Erik BengtssonOK Skogsfalkenej godkänd
Lucie KomarkovaMalmö OKej godkänd
Petter ÖstbergSkåneslättens OLej godkänd
André BjärbyFrosta OKej start

Öppen motion 12

1 820 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias PerssonHelsingborgs SOK17:489:46
2Felicia PerssonHelsingborgs SOK20:32+2:4411:16
3Edvin SanderSkåneslättens OL26:24+8:3614:30
4Linnea Grahm EskilssonBredaryds SOK30:16+12:2816:37
5Holly BrooksKlubblös31:05+13:1717:04
6Klara RungeKlubblös32:11+14:2317:40
7Arvid ErikssonOK Kontinent39:00+21:1221:25
8Gustaf EhrnbornAndrarums IF1:01:30+43:4233:47

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser