Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Odenracet på Söderåsen

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Odenracet på Söderåsen
Arrangörsorganisationer: OK Silva / Rävetofta OK
Datum: söndag 16 mars 2014

D21

7 050 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carina SvenssonBredaryds SOK52:287:26
2Anette GranstedtIK Hakarpspojkarna53:29+1:017:35
3Pim HedbergOK Skogsfalken54:21+1:537:42
4Pia OlssonKalmar OK54:31+2:037:43
5Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK55:27+2:597:51
6Emelie EklöfLunds OK55:56+3:287:56
7Amanda HanssonBredaryds SOK56:33+4:058:01
8Sara Snogerup LinseLunds OK57:17+4:498:07
9Anna HellnerLunds OK58:27+5:598:17
10Julia DahlHelsingborgs SOK1:03:53+11:259:03
11Jenni AdamsCopenhagenO1:04:21+11:539:07
12Marie OlssonÖrkelljunga FK1:05:17+12:499:15
13Josefine NilssonHelsingborgs SOK1:06:48+14:209:28
14Annika WigrenLunds OK1:08:51+16:239:45
15Ebba ThuressonOK Pan-Kristianstad1:11:59+19:3110:12
16Eva-Lotta BengtslinLunds OK1:20:16+27:4811:23
17Amanda LeoBredaryds SOK1:24:24+31:5611:58
Anna (Humlaröd) PerssonFK Göingarnaej start

H21

10 150 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mikael KristenssonLeksands OK53:585:19
2Johan ModigOK Pan-Kristianstad54:50+0:525:24
3Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad56:55+2:575:36
4Jakob AnderssonBredaryds SOK59:26+5:285:51
5Niklas OlofssonOK Pan-Kristianstad59:51+5:535:53
6Jonathan GunnarssonMalmö OK1:00:46+6:485:59
7Gustaf WennerbergOK Pan-Kristianstad1:01:10+7:126:01
8Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad1:01:45+7:476:05
9Oscar BjörckJärla Orientering1:03:02+9:046:12
10Anders SvenssonLunds OK1:03:09+9:116:13
11Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK1:05:33+11:356:27
12Henrik OlofssonHelsingborgs SOK1:05:58+12:006:29
13Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg1:07:34+13:366:39
14Patrik LindebergSkåneslättens OL1:08:44+14:466:46
15Stefan PålssonSkåneslättens OL1:09:56+15:586:53
16Göran SundblomLunds OK1:10:40+16:426:57
17Jonas HjertFalköpings AIK OK1:12:42+18:447:09
18Johannes HenrikssonHelsingborgs SOK1:13:28+19:307:14
19Erik SöderhjelmLitsbygdens SK1:13:57+19:597:17
19Felix AlnervikHelsingborgs SOK1:13:57+19:597:17
21Niclas TjernlundOK Vilse 871:15:12+21:147:24
22Fredrik HugossonLunds OK1:15:51+21:537:28
23Martin WendtLunds OK1:16:04+22:067:29
24Patrik JohanssonHelsingborgs SOK1:17:19+23:217:37
25Jonathan SvenssonSkåneslättens OL1:18:42+24:447:45
26Måns FaxénVäxjö OK1:26:57+32:598:33
27Per RudqvistHelsingborgs SOK1:29:27+35:298:48
28Roine SchölinLaholms IF OK1:39:39+45:419:49
Carsten JørgensenCopenhagenOej godkänd
Fredrik JohanssonBredaryds SOKej godkänd
Fredrik NilssonHelsingborgs SOKej start

D21 Kort

5 010 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NilssonFK Snapphanarna51:1710:14
2Marie JinnemoHjärnarps GH OL52:33+1:1610:29
3Camilla NilssonOK Torfinn58:03+6:4611:35
4Linda JinnemoHjärnarps GH OL1:03:02+11:4512:34
Susanne De BourgRonneby OKej godkänd
Anna IsgrenMalmö OKej start
Evelina EkelundMalmö OKej start

H21 Kort

8 060 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Olof BergvallFK Åsen1:00:037:27
2Robin WestessonOK Kontinent1:01:04+1:017:34
3Fredrik ErikssonBredaryds SOK1:04:24+4:217:59

D20

5 550 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Agnes LeoBredaryds SOK43:007:44
2Caroline LindelöwHärlövs IF52:05+9:059:23
3Annika JönssonSkåneslättens OL57:10+14:1010:18
4Elinor LindelöwHärlövs IF1:08:00+25:0012:15
Lisa ElmbladBredaryds SOKej godkänd

H20

7 530 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik BengtssonOK Skogsfalken51:156:48
2Joel KristianssonSkåneslättens OL52:30+1:156:58
3Anton PerssonOK Pan-Kristianstad53:57+2:427:09
4Oskar CervinHelsingborgs SOK1:01:09+9:548:07
5Niclas DelinFK Göingarna1:15:18+24:0310:00
6Jonas GustavssonAndrarums IF1:17:05+25:5010:14

D17-20 kort

4 610 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Nikoline AndersenSøllerød OK1:01:0213:14

D18

5 070 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linnéa AnderssonBredaryds SOK48:129:30
2Amanda NilssonSkåneslättens OL51:03+2:5110:04
3Cecilia SpångbergLunds OK52:45+4:3310:24
4Elin BrinkMarkaryds FK56:45+8:3311:11
Olivia NilssonOK Älmeej godkänd

H18

6 460 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas HammarskiöldLunds OK50:297:48
2David SvenssonSkåneslättens OL50:49+0:207:51
3Daniel JohanssonBredaryds SOK1:00:53+10:249:25
4Jesper ÅgrenLunds OK1:05:55+15:2610:12
Moltas ViebkeMalmö OKej start

D16

4 650 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Saga BacktemanLerums SOK35:067:32
2Amelia SkalbergBredaryds SOK36:26+1:207:50
3Emma DjerfLerums SOK37:24+2:188:02
4Jenny BredfeltLunds OK37:32+2:268:04
5Klara AnderssonFK Göingarna38:16+3:108:13
6Tova HermodssonLunds OK38:23+3:178:15
7Klara DjerfLerums SOK40:22+5:168:40
8Elsa AnderssonBredaryds SOK41:31+6:258:55
9Klara ElmbladBredaryds SOK42:02+6:569:02
10Ellen RosenkvistHelsingborgs SOK42:44+7:389:11
11Astrid HenrikssonHelsingborgs SOK43:57+8:519:27
12Clara CoxLerums SOK44:35+9:299:35
13Sofie JosefssonAnderstorps OK46:24+11:189:58
14Moa HanssonBredaryds SOK46:29+11:239:59
15Olivia NilssonOK Pan-Kristianstad46:34+11:2810:00
16Mimmi DahlbergBredaryds SOK49:19+14:1310:36
17Malin ThornemanHelsingborgs SOK49:21+14:1510:36
18Louise DrenthHelsingborgs SOK51:17+16:1111:01
19Elise JosefssonAnderstorps OK52:40+17:3411:19
20Elinor DelinFK Åsen56:40+21:3412:11
21Märta BlideLerums SOK57:20+22:1412:19
22Maja GunnarssonLerums SOK58:29+23:2312:34
23Agnes AspMölndal Outdoor IF59:24+24:1812:46
24Klara IngelströmOK Gynge1:05:10+30:0414:00
Rebecka BrorssonTockarps IKej start

H16

5 550 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Filip TrofastBredaryds SOK40:537:21
2Jakob HöstHjärnarps GH OL43:00+2:077:44
3Wiktor RydlundHässleholms OK50:36+9:439:07
4Olof BlideLerums SOK1:04:48+23:5511:40
5Vilhelm MelkstamLerums SOK1:09:37+28:4412:32
6Thor Find AndersenSøllerød OK1:23:41+42:4815:04
David JohanssonBredaryds SOKej godkänd

H16 Kort

3 990 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Samuel GiselssonRonneby OK1:18:0219:33

D14

3 990 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sara GranstedtIK Hakarpspojkarna27:536:59
2Vilma SvantessonHjärnarps GH OL34:52+6:598:44
3Matilda HagstrandLerums SOK35:11+7:188:49
4Selma MoqvistLerums SOK37:16+9:239:20
5Tina LjungqvistLunds OK37:26+9:339:22
6Linnea SkalbergBredaryds SOK37:27+9:349:23
7Emma NilssonAlvesta SOK39:29+11:369:53
8Clara DahlHärlövs IF40:11+12:1810:04
9Maja TenghagenHärlövs IF42:49+14:5610:43
10Kajsa JönssonOK Pan-Kristianstad45:04+17:1111:17
11Julia ThuressonBurseryds IF46:03+18:1011:32
12Hedvig SeverinssonBredaryds SOK49:36+21:4312:25
13Carolin GradinAndrarums IF52:36+24:4313:10
Tilda MelkstamLerums SOKej start

H14

3 990 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Albin KronkvistÖrkelljunga FK28:237:06
2Allan HedbergLunds OK28:47+0:247:12
3Emil AuseliusBredaryds SOK29:59+1:367:30
4Axel NilssonOK Pan-Kristianstad35:16+6:538:50
5Gabriel SturessonLerums SOK36:48+8:259:13
6Gustav ÅmanOK Vilse 8737:18+8:559:20
7Simon GiselssonRonneby OK39:17+10:549:50
8Anton SvenssonHässleholms OK41:00+12:3710:16
9Samuel LåstbomHärlövs IF44:48+16:2511:13
10Hugo HåkanssonIK Ymer45:42+17:1911:27
11Simon SvenssonLaholms IF OK49:46+21:2312:28
12Oscar NilssonAlvesta SOK50:56+22:3312:45
13Axel OrrhedeHelsingborgs SOK54:49+26:2613:44
14Julius PukeYstads OK1:02:41+34:1815:42
15Oscar EhrnbornAndrarums IF1:08:07+39:4417:04
Eskil EllmanHässleholms OKej start
Albin PerssonOK Pan-Kristianstadej start

D14 Kort

3 170 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Linn NordhEslövs FK29:269:17

H14 Kort

3 170 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rasmus KarlssonOK Pan-Kristianstad27:098:33
2Erland ÖstbergSkåneslättens OL30:30+3:219:37
3Oliver SchmidtOK Kontinent34:33+7:2410:53
4Jakob NilssonYstads OK47:23+20:1414:56
5Andreas GrönvallHelsingborgs SOK54:37+27:2817:13
6Simon FlenmanHelsingborgs SOK1:15:25+48:1623:47

D12

3 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma LingJönköpings OK24:257:42
2Nellie RydlundHässleholms OK25:18+0:537:58
3Rebecca HardenFK Boken27:01+2:368:31
4Lovisa MoqvistLerums SOK29:25+5:009:16
5Sofia PalmFK Boken30:16+5:519:32
6Elin HugossonLunds OK31:15+6:509:51
7Thea BökmanHelsingborgs SOK32:27+8:0210:14
8Ellen SigvardsonBredaryds SOK35:46+11:2111:16
9Tova LevinssonMalmö OK43:00+18:3513:33
10Astrid RuskOK Kontinent43:51+19:2613:49
11Linnea PerssonFK Boken47:29+23:0414:58
12Saga SchmidtOK Kontinent50:57+26:3216:04
13Clara EhrnbornAndrarums IF54:15+29:5017:06
14Elsa AspMölndal Outdoor IF59:26+35:0118:44
15Saga StålhandskeSkåneslättens OL1:01:39+37:1419:26
16Emma ÖstbyMalmö OK1:05:54+41:2920:47
17Elsa EricssonLunds OK1:23:23+58:5826:18

H12

3 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker AnderssonFK Göingarna22:247:03
2Axel ElmbladBredaryds SOK22:34+0:107:07
3Agust KronkvistÖrkelljunga FK22:42+0:187:09
4Anton GunnarssonBredaryds SOK24:20+1:567:40
5Albin WeidenSkåneslättens OL24:52+2:287:50
6Ivar HelmerssonHässleholms OK25:12+2:487:56
7Jakob GunnarssonLerums SOK26:50+4:268:27
8Johan WinbladhLunds OK28:37+6:139:01
9Viggo JohanssonSkåneslättens OL29:11+6:479:12
10Alfred AhltinMalmö OK29:26+7:029:17
11Edvin SelinFK Göingarna31:16+8:529:51
12Erik JohanssonFK Boken31:44+9:2010:00
13Andreas OttossonÖrkelljunga FK33:09+10:4510:27
14Erik LingJönköpings OK36:57+14:3311:39
15Klas LjungqvistLunds OK37:34+15:1011:51
16Oscar JensenSkåneslättens OL40:43+18:1912:50
17Arvid BacktemanLerums SOK42:04+19:4013:16

D12 Kort

2 620 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Cornelia MöllerOK Kontinent29:4511:21
2Julia SörensenOK Kontinent37:19+7:3414:14

H12 Kort

2 620 m, 1 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonathan OrrhedeHelsingborgs SOK39:5415:13

D10

2 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tuva NylundBredaryds SOK25:389:47
2Sandra LingJönköpings OK30:44+5:0611:43
3Emmy PalmFK Boken31:31+5:5312:01
4Ina ÅmanOK Vilse 8732:41+7:0312:28
5Kaia JørgensenTisvilde Hegn OK36:08+10:3013:47
6Emmy GranstedtIK Hakarpspojkarna46:05+20:2717:35
7Ellen AnderssonFK Göingarna50:22+24:4419:13
8Enni LindskogOK Älme52:05+26:2719:52
9Linnea RydlundHässleholms OK53:55+28:1720:34
10Tuva SelinFK Göingarna54:21+28:4320:44

H10

2 620 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BjörckOK Älme20:487:56
2Wilmer SelinFK Göingarna24:34+3:469:22
3Jakob IngelströmOK Gynge24:42+3:549:25
4Hugo CedervallÖrkelljunga FK26:32+5:4410:07
5Adam JohanssonSkåneslättens OL26:44+5:5610:12
6Svante SelinFK Göingarna27:05+6:1710:20
7Erik NilssonOK Pan-Kristianstad27:44+6:5610:35
8Gustav AnderssonFK Göingarna33:42+12:5412:51
9Albin HugossonLunds OK38:17+17:2914:36
Victor EricssonHelsingborgs SOKej godkänd

D35

5 990 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida PalmFK Boken50:218:24
2Ingela EkelövSkåneslättens OL50:30+0:098:25
3Camilla SelinFK Göingarna1:04:43+14:2210:48
Johanna KarlssonOK Pan-Kristianstadej godkänd
Maria MickelåkerAndrarums IFej start

H35

8 060 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper HåkanssonFK Göingarna53:186:36
2Håkan GunnarssonFK Göingarna55:18+2:006:51
3Martin StegmarkHalmstad Garnisons IF1:07:24+14:068:21 Ladda ner rutt i gpx-format
4Fredrik StåhlHjärnarps GH OL1:08:06+14:488:26 Ladda ner rutt i gpx-format
5Linus MalmstenMalmö OK1:08:29+15:118:29
6Jonas BengtssonFK Göingarna1:08:46+15:288:31
7Mikael PerssonFK Göingarna1:11:14+17:568:50
8Niklas NilssonHärlövs IF1:12:31+19:138:59
9Magnus JonassonMalmö OK1:13:31+20:139:07
10Johan GustafsonLunds OK1:13:57+20:399:10
11Björn SvenssonHelsingborgs SOK1:23:33+30:1510:21
12Henrik AnderssonHässleholms OK1:23:45+30:2710:23 Ladda ner rutt i gpx-format
13Göran von RosenMalmö OK1:50:35+57:1713:43
Erik BengtssonFK Åsenej godkänd
Anders JönssonOK Torfinnej start
Per Erik JönssonOK Torfinnej start

D40

5 010 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Susanne AnderssonFK Göingarna37:027:23
2Anna LjungqvistLunds OK41:27+4:258:16
3Kristina Josefsson AreskougAnderstorps OK44:02+7:008:47
4Carina RydlundHässleholms OK45:18+8:169:02
5Jessica BjörckOK Älme45:33+8:319:05
6Susanne CoxLerums SOK48:27+11:259:40
7Lotta EkbergÖrkelljunga FK49:12+12:109:49
8Linda GunnarssonLerums SOK53:45+16:4310:43
9Anna ReimerTormestorps IF1:01:03+24:0112:11
10Anna BjärbyFrosta OK1:02:49+25:4712:32
11Maria TuressonHärlövs IF1:05:17+28:1513:01
12Malin ÅmanOK Vilse 871:09:32+32:3013:52
13Cecilia HugossonLunds OK1:15:26+38:2415:03
Maria HarrieLunds OKej start
Linda WesterlundFrosta OKej start

H40

7 530 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas NilssonOK Pan-Kristianstad50:446:44
2Anders SelinFK Göingarna53:19+2:357:04
3Mattias GunnarssonBredaryds SOK54:49+4:057:16
4Pär FridsellOK Pan-Kristianstad56:36+5:527:30
5Tomas VensrydEslövs FK57:23+6:397:37
6Fabian LjungquistLunds OK1:00:16+9:328:00
7Ronny LiljenbergEslövs FK1:00:41+9:578:03
8Mats RanbroHelsingborgs SOK1:05:11+14:278:39
9Anders LingJönköpings OK1:05:42+14:588:43
10Magnus RydlundHässleholms OK1:06:15+15:318:47
11Patrik IngelströmOK Gynge1:07:11+16:278:55
12Jonas HöstHjärnarps GH OL1:07:24+16:408:57
13Nils HelmerssonHässleholms OK1:09:21+18:379:12
14Magnus BackanHelsingborgs SOK1:09:26+18:429:13
15Johan HjalmarssonEmmaboda Verda OK1:09:56+19:129:17
16Magnus NilssonAndrarums IF1:10:28+19:449:21
17Peter RasmussenOK Kontinent1:15:40+24:5610:02
18Fredrik StålhandskeSkåneslättens OL1:19:14+28:3010:31
19Anders MalmqvistMotala AIF OL1:24:18+33:3411:11
20Ulf ÅmanOK Vilse 871:30:43+39:5912:02
21Jon LindskogOK Älme1:32:55+42:1112:20
Fredrik HjortHelsingborgs SOKej start
Mikael PihlLunds OKej start

D45

4 610 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK36:417:57
2Hanne FoghOK Sorø36:57+0:168:00
3Josefine AlbinssonOK Skogsfalken37:22+0:418:06
4Carina AnderssonFK Friskus-Varberg41:18+4:378:57
5Ina SkalbergBredaryds SOK41:38+4:579:01
6Ingela ThoressonAndrarums IF41:59+5:189:06
7Helena KristianssonHässleholms OK44:10+7:299:34
8Magdalena JohanssonHalmstad OK44:42+8:019:41
9Ann-Sofie BrinkMarkaryds FK44:54+8:139:44
10Carina Thynell LindelöwHärlövs IF48:07+11:2610:26
11Nina DjerfLerums SOK48:55+12:1410:36
12Malin WeidenSkåneslättens OL49:55+13:1410:49
13Ingela LevinssonMalmö OK50:10+13:2910:52
14Annika EngelHässleholms OK52:04+15:2311:17
15Helena SvenssonFK Boken55:05+18:2411:56
16Lena ThuressonBurseryds IF55:24+18:4312:01
17Erika AspMölndal Outdoor IF55:31+18:5012:02
18Kirsten MøllerSøllerød OK1:09:48+33:0715:08
19Ann-Marie HanssonIS Kullen1:13:47+37:0616:00
Katarina HedbergLerums SOKej godkänd
Anne SvantessonHjärnarps GH OLej start
Gunilla PerssonMalmö OKej start

H45

6 460 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tomas WestlundOK Pan-Kristianstad45:407:04
2Magnus LarsenFK Boken45:41+0:017:04
3Claes HagstrandLerums SOK48:19+2:397:28
4Staffan AhltinMalmö OK48:20+2:407:28
5Magnus TenghagenHärlövs IF49:35+3:557:40
6Johan RisbergTormestorps IF50:09+4:297:45
7Björn OlofssonOK Storsjön50:40+5:007:50
8Niklas EdvardssonHästveda OK52:11+6:318:04
9Mattias JohanssonAndrarums IF52:27+6:478:07
10Raul HindovLunds OK53:01+7:218:12
11Jan ThuressonBurseryds IF54:06+8:268:22
12Niklas WelanderÖrkelljunga FK56:59+11:198:49
13Thomas LåstbomHärlövs IF57:17+11:378:52
14Anders EricssonLunds OK57:27+11:478:53
14Per GerdleHalmstad OK57:27+11:478:53
16Håkan ErikssonHästveda OK57:52+12:128:57
17Pär MoqvistLerums SOK1:00:21+14:419:20
18Kenneth NilssonYstads OK1:01:18+15:389:29
19Anders GustavssonFK Friskus-Varberg1:02:36+16:569:41
20Torbjörn OttossonÖrkelljunga FK1:04:44+19:0410:01
21Edo DrenthHelsingborgs SOK1:05:09+19:2910:05
22Magnus NilssonOK Älme1:08:51+23:1110:39
23Kennet HorvathHalmstad OK1:15:03+29:2311:37
Anders AspMölndal Outdoor IFej godkänd
Vidar AlbinssonTormestorps IFej godkänd
Mats NylundBredaryds SOKej godkänd
Jan-Ove WikingIstrums SKej start
Håkan FranssonRonneby OKej start
Henrik MelkstamLerums SOKej start
Lars HarrieLunds OKej start

D50

4 200 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Britt-Marie BengtssonFK Åsen41:189:50
2Christel OlssonFK Åsen41:19+0:019:50
3Anne UddMarkbygdens OK42:17+0:5910:04
4Britt-Marie StenssonHelsingborgs SOK43:52+2:3410:26
5Maria OlssonLerums SOK44:03+2:4510:29
6Ann-Kristin SjöströmLunds OK45:51+4:3310:55
7Ingrid JohanssonLaholms IF OK46:48+5:3011:08
8Christina NilssonLerums SOK56:48+15:3013:31
9Wiveka ErnstssonFK Göingarna56:51+15:3313:32
10Katarina Westin-KarlssonBredaryds SOK1:02:16+20:5814:49
11Carina GöranssonYstads OK1:06:51+25:3315:55
12Kristina SpångbergLunds OK1:10:04+28:4616:40
13Lotta HanssonOK Kontinent1:10:16+28:5816:43
14Ann RasmussenSøllerød OK1:10:59+29:4116:54
15Bettina Katy AndersenSøllerød OK1:15:58+34:4018:05
Siri KlausenBallerup OKej start

H50

5 990 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK37:486:18
2Stefan OlofssonOK Gisle40:22+2:346:44
3Ulf JungstrandOK Skogsfalken41:13+3:256:52
4Torsten BacktemanLerums SOK41:34+3:466:56
5Bengt OlssonEslövs FK42:03+4:157:01
6Elis BengtssonMalungs OK Skogsmårdarna42:04+4:167:01
7Lars SvantessonHjärnarps GH OL43:14+5:267:13
8Peter HedbergLunds OK43:31+5:437:15
9Göran MånssonOK Dacke45:43+7:557:37
10Stefan SvenssonBredaryds SOK45:58+8:107:40
11Mats BredfeltLunds OK46:54+9:067:49
12Kim Find AndersenSøllerød OK47:46+9:587:58
13Johnny NimvikLunds OK49:27+11:398:15
14Lars HallabroHässleholms OK50:21+12:338:24 Ladda ner rutt i gpx-format
15Per PerssonFK Boken52:33+14:458:46
16Gert PetterssonLunds OK53:03+15:158:51
17Christer NilssonLunds OK53:08+15:208:52
18Peter ValterssonAnderstorps OK54:48+17:009:08
19Benjamin ViebkeMalmö OK56:26+18:389:25
20Stefan DahlHelsingborgs SOK57:14+19:269:33
21Mikael HanssonBredaryds SOK58:44+20:569:48
22Tomas NilssonHässleholms OK59:50+22:029:59
23Tony DellrosHjärnarps GH OL1:00:12+22:2410:03
24Håkan NordahlSimrishamns OK1:01:08+23:2010:12
25Patrick DjerfLerums SOK1:06:25+28:3711:05
26Lars ErikssonHjärnarps GH OL1:08:33+30:4511:26
27Håkan JönssonOK Kontinent1:09:31+31:4311:36
28Lennart StenssonHelsingborgs SOK1:17:08+39:2012:52
29Stein ÖstbyMalmö OK1:20:31+42:4313:26
Sverker ErikssonOK Gyngeej start

D55

4 200 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta LinseforsLunds OK34:038:06
2Ingrid SvantesdotterFK Göingarna38:07+4:049:04
3Birgitta OlssonOK Skogsfalken39:59+5:569:31
4Ina LindebergSkåneslättens OL40:06+6:039:32
5Lene JensenHSOK.dk40:13+6:109:34
6Anna Thorell-JönssonOK Kontinent41:57+7:549:59
7Ann-Christin Nero ForsmanRonneby OK43:09+9:0610:16
8Agneta ErforsOK Torfinn46:00+11:5710:57
9Lena KarlssonHalmstad OK46:49+12:4611:08
10Lisbeth DahlHelsingborgs SOK48:58+14:5511:39
11Marianne ThorssonIK Trenne Ullared50:58+16:5512:08
12Susanne GöranssonFrosta OK1:05:43+31:4015:38
13Lisa LarssonSjövalla FK1:12:17+38:1417:12
Ann SvärmOK Gisleej start
Bente KällVäxjö OKej start

H55

5 580 m, 28 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ulf PalmérUlricehamns OK38:146:51
2Rolf  LundHSOK.dk38:21+0:076:52
3Mats BrorssonTockarps IK40:32+2:187:15
4Bengt LarssonFK Göingarna43:18+5:047:45
5Jørgen SkaarupBallerup OK44:13+5:597:55
6Inge JosefssonStångenäs AIS46:04+7:508:15
7Ingemar MånssonRonneby OK46:56+8:428:24
8Björn KarlssonHalmstad OK47:50+9:368:34
9Karl-Gunnar OlssonLunds OK48:38+10:248:42
10Håkan ForsmanRonneby OK48:49+10:358:44
11Lars EklundVäxjö OK50:03+11:498:58
12Lars ForsstedtSöders-Tyresö50:34+12:209:03
13Torbjörn HalvarssonFjärås AIK50:40+12:269:04
14Ingmar EkelövSkåneslättens OL50:48+12:349:06
15Jan KarlssonVäxjö OK51:47+13:339:16
16Kyrre ThalbergLunds OK52:06+13:529:20
17Urban JanssonLunds OK52:31+14:179:24
18Stellan MartinssonOK Tyringe52:32+14:189:24
19Jan WahlströmSnättringe SK52:55+14:419:28
20Lars Hanghöj PetersenBallerup OK53:50+15:369:38
21Alf WestessonOK Kontinent54:48+16:349:49
22Leif CarlssonOK Kontinent56:39+18:2510:09
23Rolf NilssonFrosta OK59:10+20:5610:36
24Bo KonringSøllerød OK1:00:23+22:0910:49
25Leif LindauOK Torfinn1:00:52+22:3810:54
26Tor UddMarkbygdens OK1:05:32+27:1811:44
27Anders YngveOK Kontinent1:08:12+29:5812:13
28Stefan NilssonOK Kontinent1:20:30+42:1614:25
Roger ThörnOK Vilse 87ej start
Richard BengtssonLunds OKej start
Jan NilssonAndrarums IFej start
Stig NilssonOskarströms OKej start

D60

3 660 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingela NelsénFalkenbergs OK33:309:09
2Margareta SvenssonOK Vilse 8736:10+2:409:52
3Eva PetterssonVäxjö OK39:04+5:3410:40
4Lena SöderbergOK Skogsfalken39:44+6:1410:51
5Ulla EngelbyOK Pan-Kristianstad40:11+6:4110:58
6Inger GustafssonOK Gisle40:24+6:5411:02
7Gudrun NilssonLunds OK40:40+7:1011:06
8Gunnel MånssonOK Vilse 8742:42+9:1211:40
9Mona EnforsTockarps IK45:25+11:5512:24
10Åsa StåhlHjärnarps GH OL46:19+12:4912:39
11Christina NilssonAndrarums IF49:35+16:0513:32
12Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb50:13+16:4313:43
13Ann-Britt WinnbergIK Trenne Ullared52:37+19:0714:22
14Karin LarssonOK Kompassen55:08+21:3815:03
15Margareta SchölinTockarps IK55:12+21:4215:04
16Lisbeth DamsgaardHjärnarps GH OL56:21+22:5115:23
17Siv LarssonVäxjö AIS1:00:14+26:4416:27
18Johanne LindBallerup OK1:00:38+27:0816:33
19Kristin JohanssonOK Dacke1:04:01+30:3117:29

H60

5 070 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ken RagnarssonOK Kompassen36:477:15
2Stig GustafssonLunds OK37:07+0:207:19
3Kent KardellLjungskile FK43:39+6:528:36
4Yngve ErnstssonFK Göingarna45:19+8:328:56
5Göran JohnssonSkåneslättens OL45:47+9:009:01
6Arne AnderssonBredaryds SOK46:31+9:449:10
7Christer LjungdahlHjärnarps GH OL47:48+11:019:25
8Sven-Eric EricsonHelsingborgs SOK48:07+11:209:29
9Arne AnderssonOK Torfinn48:17+11:309:31
10Torgny OttossonOK Torfinn49:59+13:129:51
11Bengt AspvallRonneby OK50:39+13:529:59
12Henrik KleffelSøllerød OK50:56+14:0910:02
13Stefan NilssonYstads OK51:13+14:2610:06
14Roland DahlmanMalmö OK52:24+15:3710:20
15Jan JönssonMalmö OK54:02+17:1510:39
16Bo JohanssonOK Vilse 8754:34+17:4710:45
17Lars JohanssonMalmö OK54:51+18:0410:49
18Gert OlssonTockarps IK55:56+19:0911:01
19Kim FolanderOK Sorø56:37+19:5011:10
20Christer HåkanssonFalkenbergs OK1:00:21+23:3411:54
21Olle EnforsTockarps IK1:00:22+23:3511:54
22Anders PerssonOK Vilse 871:02:55+26:0812:24
Bengt HanssonAndrarums IFej start
Arne SvärmOK Gisleej start
Lars LindborgTormestorps IFej start

D65

3 660 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gullevi SvenssonRonneby OK40:3011:03
2Berit SchannongMalmö OK44:15+3:4512:05
3Karin PerssonOK Tyringe46:28+5:5812:41
4Britt-Marie MagnussonLaholms IF OK47:03+6:3312:51
5Ingrid OlofssonFK Snapphanarna47:39+7:0913:01
6Ingrid Rex WallströmOK Landehof53:37+13:0714:38
7Lena JönssonLaholms IF OK54:04+13:3414:46
8Kerstin LarssonOK Pan-Kristianstad55:12+14:4215:04
9Britt ÅkessonHässleholms OK58:54+18:2416:05
10Ellbritt SvenssonFK Finn1:02:26+21:5617:03
11Karin BengtssonOK Kompassen1:07:05+26:3518:19
12Göta SeverinssonHylte OK1:11:01+30:3119:24
13Britt BülowMalmö OK1:16:14+35:4420:49
14Kristin LindbergLunds OK1:16:42+36:1220:57
Astrid JohannessonHelsingborgs SOKej godkänd

H65

4 690 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Leif SandgrenFrosta OK38:018:06
2Håkan WinnbergIK Trenne Ullared39:26+1:258:24
3Agne BengtssonOK Kompassen39:49+1:488:29
4Torgny PetterssonMarkbygdens OK40:56+2:558:43
5Olle AdolfssonLerums SOK41:36+3:358:52
6Ronny HjalmarssonEmmaboda Verda OK42:11+4:108:59
7Ove ThorssonIK Trenne Ullared43:19+5:189:14
8Bill SchölinTockarps IK43:49+5:489:20
9Ronald McGrailHjärnarps GH OL44:46+6:459:32
10Stig JohanssonBredaryds SOK44:50+6:499:33
11Göran SvenssonFK Finn45:01+7:009:35
12Kent JogelandIK Ymer46:09+8:089:50
13Kent NilssonAndrarums IF47:09+9:0810:03
14Nils KarlssonVäxjö AIS47:16+9:1510:04
15Per-Olof FernbergIS Skanne47:27+9:2610:07
16Lennart BohmanFK Vittus48:33+10:3210:21
17Leif KarlssonFrosta OK48:58+10:5710:26
18Åke PerssonHjärnarps GH OL49:25+11:2410:32
19Åke OlssonHässleholms OK49:49+11:4810:37
20Tor-Eve BengtssonHelsingborgs SOK50:04+12:0310:40
21Tommy OlssonOK Dacke50:21+12:2010:44
22Lars PerssonOK Kompassen50:43+12:4210:48
23Roy OwessonHelsingborgs SOK51:36+13:3511:00
24Sven-Olof LarssonVäxjö AIS53:59+15:5811:30
25Ingvar OlofssonFK Snapphanarna54:15+16:1411:34
26Ingvar PerssonFK Åsen54:25+16:2411:36
27Christer JönssonLunds OK54:43+16:4211:39
28Håkan NilssonMalmö OK55:44+17:4311:53
29Jan PerssonYstads OK56:34+18:3312:03
30Leif MalmMarkaryds FK56:40+18:3912:04
31Bengt StåhlHjärnarps GH OL56:47+18:4612:06
32Kaare HanssonMalmö OK58:45+20:4412:31
33Claes-Göran GreenMalmö OK58:56+20:5512:33
34Per EngkvistRonneby OK59:23+21:2212:39
35Ebbe MalmMarkaryds FK1:00:21+22:2012:52
36Dag Lewis-JonssonHelsingborgs SOK1:04:58+26:5713:51
37Nils-Erik BondessonFrosta OK1:07:21+29:2014:21
38Bo BülowMalmö OK1:07:53+29:5214:28
39Börje ÅkessonFrosta OK1:08:23+30:2214:34
40Sven-Erik PerssonFrosta OK1:14:43+36:4215:55
41Macke SelanderHelsingborgs SOK1:14:56+36:5515:58
Jan-Evert  OhlssonAndrarums IFej godkänd
Göran BengtssonTockarps IKej start
Leif AlfredssonVäxjö AISej start

D70

3 320 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta OlssonRonneby OK32:599:56
2Helen AndertoftMarkaryds FK36:15+3:1610:55
3Gull SvenssonTockarps IK39:00+6:0111:44
4Ann-Charlotte JensenHässleholms OK39:18+6:1911:50
5Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb42:01+9:0212:39
6Birgit PalmFK Boken42:57+9:5812:56
7Karin JakobssonEslövs FK43:19+10:2013:02
8Kerstin NilssonOK Gynge48:06+15:0714:29
9Kaarina VoudinmäkiMullsjö SOK48:23+15:2414:34
10Maja-Stina MalmqvistFK Vittus58:59+26:0017:45
11Brita DahlbergHässleholms OK59:53+26:5418:02
12Gunnel WesterÖrkelljunga FK1:02:38+29:3918:51
13Kerstin NilssonTormestorps IF1:13:04+40:0522:00
14Gunnel NilssonMalmö OK1:27:21+54:2226:18
Torill SvendsenLunds OKej godkänd
Barbro NilssonAlvesta SOKej start

H70

4 340 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran36:218:22
2Björn LinnersjöOK Orion37:23+1:028:36
3Kent JohanssonÖrkelljunga FK40:03+3:429:13
4Flemming MarcussenHSOK.dk44:33+8:1210:15
5Kjell DahlmanTormestorps IF44:35+8:1410:16
6Roland OffrellFrosta OK44:37+8:1610:16
7Björn NordströmHässleholms OK47:11+10:5010:52
8Ingemar AnderssonOK Orion48:41+12:2011:13
9Erling LarssonHässleholms OK48:44+12:2311:13
10Benkt AndersonLunds OK53:17+16:5612:16
11Håkan BrostMalmö OK53:36+17:1512:21
12Jan JohanssonAndrarums IF54:30+18:0912:33
13Tom LindbergLunds OK54:44+18:2312:36
14Bo SvenssonTockarps IK54:50+18:2912:38
15Kjell MånssonRonneby OK55:41+19:2012:49
16Peter DahlstedtOK Pan-Kristianstad55:50+19:2912:51
17Lars HenrikssonOK Älme56:17+19:5612:58
18Allan SunnergrenHjärnarps GH OL57:18+20:5713:12
19Peeter-Jaan KaskLunds OK58:22+22:0113:26
20Raimo SalminenOK Pan-Kristianstad58:49+22:2813:33
21Bertil OlofssonAndrarums IF58:55+22:3413:34
22Sven ThelanderssonLunds OK1:00:26+24:0513:55
23Ewert NilssonOK Kompassen1:00:33+24:1213:57
24Flemming LarsenHSOK.dk1:01:21+25:0014:08
25Kenneth LindborgOK Pan-Kristianstad1:01:30+25:0914:10
26Verner LönnqvistHärlövs IF1:03:35+27:1414:39
27Nils-Åke NilssonFK Göingarna1:04:58+28:3714:58
28Hubert HugossonOK Gynge1:05:37+29:1615:07
29Toivo VoudinmäkiMullsjö SOK1:05:40+29:1915:07
30Gunnar SandströmOK Pan-Kristianstad1:14:20+37:5917:07
31Per-Åke AnderssonIS Kullen1:22:10+45:4918:55
Lennart NilssonMalmö OKej godkänd
Rolf JakobssonAlfta-Ösa OKej start
Kjell LindauOK Kompassenej start
Bengt NilssonAlvesta SOKej start
Johnny MalmgrenHjärnarps GH OLej start

D75

3 320 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Barbro HugossonLunds OK52:2115:46
2Gun HanssonYstads OK1:09:10+16:4920:50
3Karin LexellOK Torfinn1:13:22+21:0122:05

H75

3 780 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingemar SvenssonLunds OK39:2410:25
2Jørgen JensenHSOK.dk39:35+0:1110:28
3Ernie BroströmHalmstad OK39:58+0:3410:34
4Roland KarlssonRonneby OK40:21+0:5710:40
5Gunnar NilssonHärlövs IF41:26+2:0210:57
6Arne GustafssonMalmö OK41:32+2:0810:59
7Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb42:58+3:3411:22
8Peo BengtssonOK Pan-Kristianstad44:20+4:5611:43
9Bengt I NilssonFrosta OK45:12+5:4811:57
10Börje NilssonHässleholms OK55:24+16:0014:39
11Torbjörn WingqvistSkåneslättens OL55:42+16:1814:44
12Sven-Åke AndertoftMarkaryds FK1:04:44+25:2017:07
13Bengt OlofssonHjärnarps GH OL1:28:36+49:1223:26
14Sedney HugossonLunds OK1:32:20+52:5624:25
Gunnar FribergOK Kompassenej godkänd

D80

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunvor GöranssonLaholms IF OK52:2819:39
Solvey BergdahlHelsingborgs SOKej godkänd
Bernice AntonssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Clarie EkOK Pan-Kristianstadej start

H80

3 320 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ingvar PeterssonHässleholms OK40:0112:03
2Leif ClaessonTormestorps IF44:45+4:4413:28
3Kjell-Arne PetterssonHärlövs IF46:37+6:3614:02
4Sven PerssonAndrarums IF46:46+6:4514:05
5Gillis AlmVäxjö OK50:59+10:5815:21
6Peter LarsenHSOK.dk52:21+12:2015:46
7Bengt EdvardssonOK Torfinn53:24+13:2316:05
8Torsten HannrupOK Kompassen55:01+15:0016:34
9Kjell BjörupLunds OK1:04:18+24:1719:22
10Ingvar LLunds OK1:14:13+34:1222:21

H85

2 670 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Rune IsakssonHelsingborgs SOK43:4016:21
2Curth SvenssonSkåneslättens OL51:14+7:3419:11
3Kurt PålssonHelsingborgs SOK1:07:39+23:5925:20

Inskolning

1 600 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Julius AgeringKlubblösfullföljt
Alexander BjärbyFrosta OKfullföljt
Linnéa BjärbyFrosta OKfullföljt
Anton FaxénVäxjö OKfullföljt
Emil HjalmarssonEmmaboda Verda OKfullföljt
August HärwellEslövs FKfullföljt
Måns LevinssonMalmö OKfullföljt
Sara LjungqvistLunds OKfullföljt
Klara MöllerOK Kontinentfullföljt
Klara PalmFK Bokenfullföljt
Felicia PerssonHelsingborgs SOKfullföljt
Agnes SandbergFK Vittusfullföljt
Valdemar AgeringKlubblösej godkänd

U1

1 990 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil LingJönköpings OK14:577:30
2Kalle BåthOK Landehof16:43+1:468:24
3Ville LindskogOK Älme21:51+6:5410:58
4Albin TagessonFK Finn23:52+8:5511:59
5Tuva MalmströmRöstånga IS29:34+14:3714:51
6Ida OlofssonRöstånga IS29:35+14:3814:51
7Jon WikströmHästveda OK30:25+15:2815:17
8Maja SörensenOK Kontinent31:24+16:2715:46
9Isabelle FlenmanHelsingborgs SOK35:01+20:0417:35
10Saga ChristensenKalmar OK45:29+30:3222:51
11Viktor AhltinMalmö OK53:07+38:1026:41
Gustav NilssonAlvesta SOKej godkänd

U2

2 510 m, 10 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Embla CinthioSkåneslättens OL23:349:23
2Milton BelltoftHelsingborgs SOK25:36+2:0210:11
3Tyra PeterssonHelsingborgs SOK33:21+9:4713:17
4Axel TenghagenHärlövs IF33:50+10:1613:28
5Edvin VensrydEslövs FK34:01+10:2713:33
6Alice JohanssonFK Boken36:51+13:1714:40
7Elvira PerssonOK Kontinent44:16+20:4217:38
8Agnes JohanssonHässleholms OK45:54+22:2018:17
9Norton EkenbergHelsingborgs SOK46:28+22:5418:30
10Malte SvenssonHelsingborgs SOK46:37+23:0318:34
Olle RuskOK Kontinentej start

Öppen Motion 1

2 510 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Isak LagnanderSkåneslättens OL27:4911:04
2Albin BrinkMarkaryds FK28:27+0:3811:20
3Maja LagnanderSkåneslättens OL36:05+8:1614:22
4Melker Hesselbom NilssonOK Tyringe36:59+9:1014:44
5Erik JohanssonLaholms IF OK37:27+9:3814:55
Simon JörgensenTisvilde Hegn OKej godkänd

Öppen Motion 3

3 130 m, 36 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ruth LarssonKlubblös31:4510:08
2Johanna MöllerYstads OK32:55+1:1010:30
3Camilla CarlssonHärlövs IF33:38+1:5310:44
4Ylva PrellnerSkåneslättens OL33:58+2:1310:51
5Eva RådströmÖrkelljunga FK34:18+2:3310:57
6Elin WulffOK Kompassen37:33+5:4811:59
7Göran MagnussonFrosta OK37:46+6:0112:03
8Annika MagnussonKlubblös37:57+6:1212:07
9Christer NelsénFalkenbergs OK39:31+7:4612:37
10Susanne HjalmarssonEmmaboda Verda OK41:30+9:4513:15
11Ann-Katrin AlmqvistFK Göingarna41:32+9:4713:16
12Nils JohannessonHelsingborgs SOK43:56+12:1114:02
13Mary OttossonLaholms IF OK45:42+13:5714:36
14Robert LindblomMalmö OK48:22+16:3715:27
15Allan HammarOK Kompassen48:54+17:0915:37
16Helle RagnarssonOK Kompassen49:36+17:5115:50
17Sonja HammarOK Kompassen50:08+18:2316:01
18Helena JönssonLunds OK50:30+18:4516:08
19Paul JaacoubKlubblös50:40+18:5516:11
20Ancki OrbanskyKlubblös50:46+19:0116:13
20Pamela SvenssonKlubblös50:46+19:0116:13
22Kerstin FränkelFK Snapphanarna51:08+19:2316:20
23Karin MovertOK Kompassen51:25+19:4016:25
24Jan DahlbergHässleholms OK51:59+20:1416:36
25Birgitta NilssonFK Snapphanarna52:40+20:5516:49
26Viktor SvenssonHelsingborgs SOK53:19+21:3417:02
27Maria DelinFK Åsen54:48+23:0317:30
28Diana SvenssonFK Åsen54:49+23:0417:30
29Frida LagnanderSkåneslättens OL58:07+26:2218:34
30Lotta IngelströmOK Gynge1:04:05+32:2020:28
31Gudrun OlofssonHjärnarps GH OL1:04:55+33:1020:44
32Rosita KarlssonVäxjö AIS1:07:08+35:2321:26
33Marianne SjölanderOK Gynge1:30:59+59:1429:04
34Pom PhilipsRävetofta OK1:31:03+59:1829:05
35Nils PhilipsRävetofta OK1:31:04+59:1929:05
36Rio PhilipsRävetofta OK1:31:06+59:2129:06

Öppen Motion 4

5 150 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas EnarssonLunds OK33:476:33
2Evelina FolkessonOK Torfinn47:28+13:419:13
3Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad48:21+14:349:23
4Johan WendsäterKlubblös48:38+14:519:26
5Felicia SpångbergLunds OK52:49+19:0210:15
6Lukas MunterKlubblös55:14+21:2710:43
7Roger FlorénKlubblös55:16+21:2910:43
8Johanna MatsdotterLunds OK58:17+24:3011:19
9Katarina FränkelLunds OK1:00:40+26:5311:46
10Felix GustafssonLunds OK1:08:01+34:1413:12
11Marie NordströmHjärnarps GH OL1:14:20+40:3314:26
Jenny GustafssonLunds OKej godkänd
Mette RichBallerup OKej start

Öppen Motion 5

3 620 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan ReimerTormestorps IF32:359:00
2William LundströmOK Torfinn32:36+0:019:00
3Petter ÖstbergSkåneslättens OL33:28+0:539:14
4Ingemar PeterssonMarkaryds FK33:35+1:009:16
5Pär EricssonHelsingborgs SOK35:05+2:309:41
6Enar MagnussonIS Skanne35:56+3:219:55
7Carl JohanssonBredaryds SOK39:07+6:3210:48
8Louise PihlLunds OK39:45+7:1010:58
9Peter AhlströmMalmö OK40:50+8:1511:16
10Adrian HardenFK Boken42:06+9:3111:37
11Sandra NilssonFK Åsen42:46+10:1111:48
12Karin AnderssonSkåneslättens OL43:28+10:5312:00
13Karin JohanssonMalmö OK44:10+11:3512:12
14Magnus JönssonSkåneslättens OL45:30+12:5512:34
15Gösta SvenssonMalmö OK46:26+13:5112:49
16Anders SandbergKlubblös49:50+17:1513:45
17Kerstin OlssonEslövs FK50:28+17:5313:56
18Kent JönssonLunds OK50:50+18:1514:02
19Lena NielsenHelsingborgs SOK51:32+18:5714:14
20Cecilia SvenssonHässleholms OK52:09+19:3414:24
21Mikael SeverinssonBredaryds SOK52:32+19:5714:30
22Kajsa AspegrenOK Kontinent55:21+22:4615:17
23Karl Erik NilssonTormestorps IF57:57+25:2216:00
24Linda NilssonAlvesta SOK58:41+26:0616:12
25Henrik NilssonOK Tyringe58:56+26:2116:16
26Stefan HåkanssonIK Ymer59:13+26:3816:21
27Henrik RothHjärnarps GH OL59:22+26:4716:23
28Barbro NilssonAndrarums IF1:00:04+27:2916:35
29Rolf SpångbergLunds OK1:00:21+27:4616:40
30Bo GlantzAndrarums IF1:01:02+28:2716:51
31Kerstin GlantzAndrarums IF1:01:40+29:0517:02
32Einar SjöströmRöstånga IS1:02:50+30:1517:21
33Niklas LagnanderSkåneslättens OL1:04:22+31:4717:46
34Jan NilssonFK Snapphanarna1:04:47+32:1217:53
35Vanja JinnemoHjärnarps GH OL1:09:27+36:5219:11
36Kajsa BenattiRävetofta OK1:14:58+42:2320:42
37Ylva Johansson KallioniemiSkåneslättens OL1:18:57+46:2221:48
38Jan FågelbergAndrarums IF1:22:56+50:2122:54
Karolina OrrhedeHelsingborgs SOKej start

Öppen Motion 6

5 920 m, 14 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ola AndertoftMarkaryds FK49:478:24
2Patrik BrorssonTockarps IK50:28+0:418:31
3Peter GunnarssonLunds OK53:34+3:479:02
4Robert BertilssonLunds OK54:37+4:509:13
5Lars DahlHärlövs IF57:08+7:219:39
6David SällbergOK Pan-Kristianstad1:01:03+11:1610:18
7Isak HolmquistHelsingborgs SOK1:01:23+11:3610:22
8Björn FränkelFK Snapphanarna1:05:08+15:2111:00
9Mia ÅbergEslövs FK1:12:11+22:2412:11
10Anders LevinssonMalmö OK1:14:08+24:2112:31
11Bernt KarlssonBredaryds SOK1:14:19+24:3212:33
12Charlotte MalmqvistOK Kontinent1:23:58+34:1114:11
13Jörgen AnderssonMalmö OK1:25:56+36:0914:30
14Johan MeurlingLunds OK1:27:37+37:5014:48

Öppen Motion 7

3 780 m, 51 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mats OrrhedeHelsingborgs SOK36:469:43
2Linda WennerlundOK Vilse 8737:10+0:249:49
3Johanna HarrvellEslövs FK37:21+0:359:52
4Jenny WinbladhLunds OK37:30+0:449:55
5Lars StrandSkåneslättens OL38:23+1:3710:09
6Erland MartinssonOK Tyringe39:08+2:2210:21
7Karin EmanuelssonBredaryds SOK40:19+3:3310:39
8Ronny PalmFK Boken41:59+5:1311:06
9Karin KallioniemiSkåneslättens OL42:20+5:3411:11
10Martin NilssonHässleholms OK42:29+5:4311:14
11Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb42:57+6:1111:21
12Marie GrönlundLunds OK43:33+6:4711:31
13John OlanderssonÖrkelljunga FK43:42+6:5611:33
14Lotta BerndtssonSkåneslättens OL43:43+6:5711:33
15Lena StrandMarkaryds FK44:13+7:2711:41
16Sven Olle SöderbergOK Skogsfalken44:43+7:5711:49
17Ingvar PerssonOK Tyringe45:15+8:2911:58
18Malin JensenOK Kontinent45:25+8:3912:00
19Ola NilssonAlvesta SOK45:33+8:4712:03
20Ingrid JensenOK Kontinent45:50+9:0412:07
21Sofie SvenssonBjörkfors GOIF46:34+9:4812:19
22Nils-Åke EmanuelssonBredaryds SOK47:24+10:3812:32
23Filip EnforsTockarps IK47:46+11:0012:38
24Marie SvenssonMalmö OK49:55+13:0913:12
25Bo BengtssonHässleholms OK50:08+13:2213:15
26Hans-Åke DjurbäckKinnaströms SK50:34+13:4813:22
27Bengt BörjessonEslövs FK50:38+13:5213:23
28Gunnar SvärdHässleholms OK50:49+14:0313:26
29Sara BainbridgeLaholms IF OK51:27+14:4113:36
30Jenny AdolfssonKlubblös51:28+14:4213:36
31Josefina BerglundFK Boken52:38+15:5213:55
32Bengt-Rune WallströmIK Uven53:15+16:2914:05
33Sten Åke KvistIS Kullen53:32+16:4614:09
34Peter RuskOK Kontinent54:19+17:3314:22
35Thomas WinbladhLunds OK55:57+19:1114:48
36Mats GustafssonGöteborg-Majorna OK56:40+19:5414:59
37Krister LindebergMalmö OK57:41+20:5515:15
38Ruben EdvardssonHästveda OK58:03+21:1715:21
39Christer SvenssonRonneby OK59:07+22:2115:38
40Roland ErikssonHästveda OK1:01:31+24:4516:16
41Göran SegerFK Boken1:01:39+24:5316:18
42Lisbeth LindebergMalmö OK1:02:09+25:2316:26
43Torgny ÅstedtHärlövs IF1:04:44+27:5817:07
44Tommy BengtssonHässleholms OK1:05:12+28:2617:14
45Rolf NilssonAndrarums IF1:08:10+31:2418:02
46Ingemar TuressonMalmö OK1:10:23+33:3718:37
47Lena Weiming-NybergKinnaströms SK1:13:42+36:5619:29
48Brita OlofssonFK Göingarna1:17:56+41:1020:37
49Bertil AhlbergOK Gynge1:34:02+57:1624:52
50Mats RosénHästveda OK1:39:21+1:02:3526:16
Rickard HenrikssonHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen Motion 8

4 560 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emil JönssonOK Denseln29:356:29
2Simon EngelHässleholms OK38:45+9:108:29
3Stellan BorgSkåneslättens OL39:27+9:528:39
4Martin JönssonSkåneslättens OL39:28+9:538:39
5Ulf MinörLunds OK39:45+10:108:43
6Stefan JohanssonBredaryds SOK40:44+11:098:55
7Patrick AdlercreutzLunds OK40:59+11:248:59
8Anders HerrströmKlubblös41:27+11:529:05
9Roger NilssonLaholms IF OK41:30+11:559:06
10Urban SchmidtOK Kontinent41:35+12:009:07
11Carolina NilssonOK Kompassen42:32+12:579:19
12Björn Fredriksson MöllerOK Kontinent42:45+13:109:22
13Per WikströmHästveda OK43:08+13:339:27
14Dan JohanssonFK Boken43:41+14:069:34
15Jan-Ingvar NygrenFK Boken44:32+14:579:45
16Jan OttmerTormestorps IF45:29+15:549:58
17Anna PrellnerSkåneslättens OL48:03+18:2810:32
18Henrik WeidenRingsjö OK49:48+20:1310:55
19Sören AnderssonFK Boken51:30+21:5511:17
20Håkan JönssonOK Pan-Kristianstad51:36+22:0111:18
21Jan JohanssonSkåneslättens OL52:34+22:5911:31
22Sven GiselssonRonneby OK52:42+23:0711:33
23Oscar GrönvallHelsingborgs SOK54:58+25:2312:03
24Dennis RudqvistHelsingborgs SOK55:15+25:4012:06
25Mats JohanssonBredaryds SOK56:26+26:5112:22
26Rolf OhrlanderOK Pan-Kristianstad56:31+26:5612:23
27Anna WikströmHästveda OK56:48+27:1312:27
28Anna MöllerOK Kontinent57:42+28:0712:39
29Claes LinseforsLunds OK1:01:36+32:0113:30
30Sven TörnqvistTormestorps IF1:06:10+36:3514:30
31Mikael NilssonFrosta OK1:07:06+37:3114:42

Öppen Motion 9

7 450 m, 29 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Peter ErikssonLinköpings OK48:326:30
2Henning OttmerTormestorps IF50:25+1:536:46
3Michael LönnHjärnarps GH OL52:45+4:137:04 Ladda ner rutt i gpx-format
4Rasmus GrönlundLunds OK53:58+5:267:14
5Johan AspegrenOK Kontinent54:33+6:017:19
6Per-Åke BligårdOK Vilse 8754:58+6:267:22
7Preben JörgensenTisvilde Hegn OK55:52+7:207:29
8Jonas PrellnerSkåneslättens OL56:37+8:057:35
9Magnus HärwellEslövs FK57:27+8:557:42
10Håkan PalmFK Boken57:34+9:027:43
11Jonas AnderssonSkåneslättens OL58:49+10:177:53
12Stefan NilssonLunds OK1:00:56+12:248:10
13Bengt-Åke BerndtssonSkåneslättens OL1:02:34+14:028:23
14Per AspegrenOK Kontinent1:04:28+15:568:39
15Anders LundborgKlubblös1:04:52+16:208:42
16Tobias PerssonOK Kompassen1:09:03+20:319:16
17Bo RasmussenSøllerød OK1:09:10+20:389:17
18Martin LarssonFrosta OK1:16:27+27:5510:15
19Hans PerssonAndrarums IF1:17:13+28:4110:21
20Bo-Arne OlssonEslövs FK1:19:19+30:4710:38
21Willy OlssonOK Skogsfalken1:21:06+32:3410:53
22André BjärbyFrosta OK1:21:28+32:5610:56
23Melker CamnerinKlubblös1:23:09+34:3711:09
24Christian JohanssonHelsingborgs SOK1:23:11+34:3911:09
25Rune Rasmussen Søllerød OK1:24:40+36:0811:21
26Pia-Maria BondessonFrosta OK1:24:46+36:1411:22
27Mats HildingssonLunds OK1:31:16+42:4412:15
28Lucie KomarkovaMalmö OK1:55:57+1:07:2515:33
Mattias PerssonHelsingborgs SOKej godkänd

Öppen Motion 12

1 600 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma WikströmHästveda OK22:3614:07
2Gustaf EhrnbornAndrarums IF36:36+14:0022:52

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser