Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Gå-Lunka-Löp Råbäck

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Gå-Lunka-Löp Råbäck
Arrangörsorganisation: Degerfors OK
Datum: torsdag 12 april 2012

Bana 1

1 770 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per LjungströmOK Djerf12:337:05
2Alexander JanssonOK Djerf14:14+1:418:02
3Ylva JohanssonOK Djerf15:01+2:288:29
4Bengt DavidsonOK Djerf17:16+4:439:45
5Arne WelanderOK Djerf19:03+6:3010:45
6Victor DahlsbergDegerfors OK21:12+8:3911:58
7Samuel BrattlöfDegerfors OK21:17+8:4412:01
8Olle HävertDegerfors OK22:26+9:5312:40
9Mats JohanssonDegerfors OK24:56+12:2314:05
10Hugo DahlsbergDegerfors OK25:27+12:5414:22
10Fredrik JohanssonDegerfors OK25:27+12:5414:22
12Klara KarlgrenOK Djerf25:37+13:0414:28

Bana 2

2 660 m, 21 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Frida JohanssonOK Djerf22:448:32
2Johan NilssonDegerfors OK24:09+1:259:04
3Anders ElofssonOK Djerf24:19+1:359:08
4Åke JanssonDegerfors OK25:23+2:399:32
5Per-Erik LiljaOK Djerf31:22+8:3811:47
6Amanda JanssonOK Djerf33:28+10:4412:34
7Tarmo VehkamäkiDegerfors OK34:26+11:4212:56
8Filippa JohnsonDegerfors OK34:38+11:5413:01
9Bengt FareboDegerfors OK37:52+15:0814:14
10Stina LindbergOK Djerf44:09+21:2516:35
11Elin LindbergOK Djerf44:10+21:2616:36
12Albin ErikssonDegerfors OK48:35+25:5118:15
13Adrian AnderssonDegerfors OK49:04+26:2018:26
14Jonas AnderssonDegerfors OK49:06+26:2218:27
15Ragnar PetersonOK Djerf50:01+27:1718:48
16Elias AnderssonDegerfors OK57:38+34:5421:40
17Annika Lewitzki AnderssonDegerfors OK57:51+35:0721:44
18Sven PerssonDegerfors OK1:05:58+43:1424:47
19Hugo AnderssonOK Djerf1:06:46+44:0225:06
20Simon WesterOK Djerf1:07:16+44:3225:17
Kalle KarlgrenOK Djerfdiskvalificerad

Bana 3

4 170 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Filip JacobssonDegerfors OK35:058:24
2Arvid JohnsonDegerfors OK35:21+0:168:28
3Mats WelanderOK Djerf36:07+1:028:39
4Johan LövgrenDegerfors OK36:08+1:038:39
5Tore MartinssonDegerfors OK37:14+2:098:55
6Jan HanssonDegerfors OK41:58+6:5310:03
7Bernt ErikssonOK Djerf44:29+9:2410:40
8Linnea BryngelssonOK Djerf45:47+10:4210:58
9Maja WelanderOK Djerf46:08+11:0311:03
10Bo HävertDegerfors OK46:55+11:5011:15
11Per PetterssonOK Djerf53:20+18:1512:47
12Håkan LindbergOK Djerf57:08+22:0313:42
13Åke IvanssonDegerfors OK58:17+23:1213:58
14Mats HaglundOK Djerf1:01:17+26:1214:41
15Hans BlomqvistDegerfors OK1:03:06+28:0115:07
Cecilia WinqvistOK Djerfdiskvalificerad
Louise WinqvistOK Djerfdiskvalificerad

Bana 4

5 710 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid
1Per JanssonOK Djerf37:226:32
2Håkan PetterssonOK Djerf47:00+9:388:13
3Lars JacobssonDegerfors OK53:46+16:249:24
4Bengt GruvbergerOK Djerf54:33+17:119:33
5Göran LarssonDegerfors OK59:52+22:3010:29
6Tord KarlssonOK Djerf1:00:20+22:5810:33

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser