Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Herkules Skogsdåd

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Herkules Skogsdåd
Arrangörsorganisation: FK Herkules
Datum: söndag 6 april 2014

D21

3 520 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna ForsbergGöteborg-Majorna OK26:547:38
2Lisa RisbyOK Kåre27:11+0:177:43
3Emma BergmanGöteborg-Majorna OK28:49+1:558:11
4Agnes LeoBredaryds SOK29:07+2:138:16
5Ellinor TjernlundOK Vilse 8729:19+2:258:19
6Karin Aneland-ThernOK Skogshjortarna29:47+2:538:27
7Julia OhlssonUddevalla OK31:12+4:188:51
8Josefin TjernlundOK Vilse 8731:13+4:198:52
9Linda HallbergBredareds IF31:32+4:388:57
10Josefine CarlssonIFK Göteborg31:35+4:418:58
11Karin ElghSävedalens AIK31:37+4:438:58
12Elin HamreforsSävedalens AIK31:39+4:458:59
13Helena StrandOK Landehof32:09+5:159:08
14Frida NeroGöteborg-Majorna OK32:11+5:179:08
15Linnéa BäckströmHestra IF32:14+5:209:09
16Ida-Maria SvenssonSävedalens AIK32:39+5:459:16
17Sara PrinceMölndal Outdoor IF32:48+5:549:19
18Tiina LaasOK Skogshjortarna32:51+5:579:19
19Sofie SvenssonIK Hakarpspojkarna32:53+5:599:20
20Karolina WildheimMölndal Outdoor IF33:17+6:239:27
21Moa GustafssonUddevalla OK33:36+6:429:32
22Erika LindqvistSävedalens AIK33:57+7:039:38
23Annie LarssonOK Skogshjortarna34:30+7:369:48
24Matilda MartinssonFalkenbergs OK34:34+7:409:49
25Lina SamorSävedalens AIK35:23+8:2910:03
26Charlotte GustafssonSävedalens AIK36:29+9:3510:21
27Frida StoltVänersborgs SK36:41+9:4710:25
28Kristin AnderOK Landehof36:50+9:5610:27
29Annica EngIFK Göteborg37:08+10:1410:32
30Anna NordelöfMölndal Outdoor IF37:35+10:4110:40
31Sofia EbermarkSävedalens AIK37:40+10:4610:42
32Emelie UnossonBredareds IF37:42+10:4810:42
33Åsa OttossonMölndal Outdoor IF37:43+10:4910:42
34Sara EngOK Pan-Kristianstad37:58+11:0410:47
35Lovisa PerssonOK Tisaren38:07+11:1310:49
36Lovisa CarlssonIFK Göteborg38:13+11:1910:51
37Maria GustafssonSävedalens AIK38:43+11:4910:59
38Anne HanssonMarkbygdens OK39:24+12:3011:11
39Hanna JohanssonOK Skogshjortarna39:43+12:4911:16
40Sara SvenssonGöteborg-Majorna OK39:45+12:5111:17
41Elin CarlssonIFK Lidingö SOK40:18+13:2411:26
42Linnea GustafssonUddevalla OK41:39+14:4511:49
43Madeleine AttforsSävedalens AIK41:50+14:5611:53
44Mia GustafssonTolered-Utby Ol-klubb42:20+15:2612:01
45Eleonora Swenson BäckelinTolered-Utby Ol-klubb43:09+16:1512:15
46Nadia El-CharifTolered-Utby Ol-klubb43:36+16:4212:23
47Jessica LevinSävedalens AIK43:47+16:5312:26
47Julia TorstenssonOK Landehof43:47+16:5312:26
49Anna NilssonFK Snapphanarna46:02+19:0813:04
50Elin MånssonIFK Göteborg46:40+19:4613:15
51Anna-Maria SandbergGöteborg-Majorna OK54:24+27:3015:27
52Sara HolmdellGöteborg-Majorna OK1:03:41+36:4718:05
Zeinab El-CharifTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Carolina RåbergOK Landehofej start
Malin HultqvistIK Ymerej start
Mikaela JönssonGöteborgs SKej start

H21

4 560 m, 65 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan HögstrandMarkbygdens OK26:375:50
2Ola MartnerGöteborg-Majorna OK26:44+0:075:51
3Jens WängdahlNyköpings OK27:02+0:255:55
4Kalvis MihailovsIK Hakarpspojkarna27:13+0:365:58
5Doug TullieTurun Metsänkävijät27:29+0:526:01
6Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK27:31+0:546:02
7Niclas JonassonIFK Göteborg27:38+1:016:03
8Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad28:45+2:086:18
9Jonas PilbladIFK Göteborg28:50+2:136:19
10Johan StrandGöteborg-Majorna OK29:11+2:346:23
11Fredrik EdénOK Kåre29:33+2:566:28
12Henrik LundgrenSävedalens AIK29:58+3:216:34
13Erik EngstrandIFK Göteborg30:19+3:426:38
14Markus JohanssonIFK Göteborg30:32+3:556:41
15Jonas MartnerFrölunda OL31:02+4:256:48
15Fredrik WeihardSävedalens AIK31:02+4:256:48
17Simon AnderssonOK Kullingshof31:06+4:296:49
18Jakob EngIFK Göteborg31:23+4:466:52
19Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK31:43+5:066:57
20Martin LarssonHestra IF32:33+5:567:08
21Martin HogedalVänersborgs SK32:50+6:137:12
22Tobias LindellVänersborgs SK32:57+6:207:13
23Mattias NilssonVänersborgs SK33:11+6:347:16
24Thomas AspIFK Göteborg33:22+6:457:19
25Andréas ThernOK Skogshjortarna33:28+6:517:20
26Rickard HolmqvistHestra IF33:44+7:077:23
27Christian Faruga KarldénKvillebyns SK33:47+7:107:24
28Jon PeterssonIK Hakarpspojkarna33:50+7:137:25
29Hirokazu OsakiGöteborg-Majorna OK34:14+7:377:30
30Jonas LundgrenStora Tuna OK34:26+7:497:33
31Andreas HolmqvistHestra IF34:28+7:517:33
32Joakim AntonssonOK Löftan34:29+7:527:33 Ladda ner rutt i gpx-format
33Anders HöijeGöteborg-Majorna OK35:26+8:497:46
34Leon KeelySävedalens AIK35:49+9:127:51
35Per-Anders EggertsenIFK Göteborg35:50+9:137:51
36Björn ArnessonUlricehamns OK36:01+9:247:53
37Rikard PentonenIFK Göteborg36:17+9:407:57
38Patrik NordgrenSävedalens AIK36:26+9:497:59
39Johan HindérTolered-Utby Ol-klubb36:49+10:128:04
40Ken PeetersGöteborg-Majorna OK37:31+10:548:13
41Benjamin EdlundHestra IF38:14+11:378:23
42Andreas BjärkmarHalmstad OK38:18+11:418:23
43Jacob VikströmFalkenbergs OK38:25+11:488:25
44Johnny HålsjöVänersborgs SK38:58+12:218:32
45Magnus HomannOK Orinto39:18+12:418:37
46Björn KarlssonOK Orinto40:29+13:528:52
47Daniel OlssonUddevalla OK41:12+14:359:02
48Sven GranforsOK Landehof41:26+14:499:05
49Johan BlickOK Alehof42:31+15:549:19
50Kristian Narbro PorathTolered-Utby Ol-klubb42:58+16:219:25
51Oscar SvalinOK Alehof43:27+16:509:31
52Jonas HemlinIK Uven45:21+18:449:56
53Tobias CapleIK Uven47:28+20:5110:24
54Karl GellermanGöteborgs SK47:51+21:1410:29
55Niklas HelmertzFrölunda OL49:29+22:5210:51
56Klas PeterssonIF Marin Väst49:39+23:0210:53 Ladda ner rutt i gpx-format
57Andreas KarlssonSävedalens AIK54:12+27:3511:53
58Henrik BrusSävedalens AIK54:38+28:0111:58
59Anders JonssonIF Marin Väst54:40+28:0311:59 Ladda ner rutt i gpx-format
60Mark UbbinkSävedalens AIK55:54+29:1712:15
61Vidar ErikssonIF Marin Väst58:48+32:1112:53
62Robert SundströmFK Friskus-Varberg1:00:58+34:2113:22
Fredrik AnderssonIF Rigorej godkänd
Viktor TovessonOK Orionej godkänd
Richard SjöholmOK Pan-Kristianstadej godkänd
Erik RåbergOK Landehofej start
Sven LarssonLeksands OKej start
Johan G HördegårdhIFK Göteborgej start
Anton HemlinIK Uvenej start
Albin ThunbergOK Alehofej start
David RunemalmNybro OKej start

D20

3 590 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin ClassonOK Orinto30:378:31
2Erica PetterssonIFK Göteborg32:19+1:429:00
3Anna WallinGöteborg-Majorna OK33:01+2:249:11
4Ulrika TofteredIF Rigor34:22+3:459:34
5Amanda ClaessonSävedalens AIK35:32+4:559:53
6Josefin AnderssonMarkbygdens OK35:39+5:029:55
7Filippa SpånérSävedalens AIK37:43+7:0610:30
8Cherie SjöblomFrölunda OL48:41+18:0413:33
9Sofia HelmertzFrölunda OL53:46+23:0914:58
Elin HögstrandMarkbygdens OKej start

H20

3 520 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustaf SparrevikIK Hakarpspojkarna22:256:22
2Pontus KarlssonMarkbygdens OK23:32+1:076:41
3Gustav HindérOK Tisaren23:42+1:176:43
4Oskar LindqvistSävedalens AIK25:00+2:357:06
5Victor FlingmarkUddevalla OK25:43+3:187:18
6Pontus JanssonOK Orinto27:47+5:227:53
7Johannes KuhlinGöteborg-Majorna OK27:48+5:237:53
8Rasmus LarssonOK Alehof28:19+5:548:02
9Daniel GustavssonFK Friskus-Varberg28:41+6:168:08
10Marcus SvenssonSkåneslättens OL29:14+6:498:18
11Oskar VigrenSävedalens AIK39:35+17:1011:14
12Christoffer JohanssonTrollhättans SOK41:17+18:5211:43
13Karl RydénSjövalla FK42:04+19:3911:57
14Andreas WannbergIK Omega42:32+20:0712:05
15Aron Laurell HåkanssonKungälvs OK1:06:53+44:2819:00
Albin PetrénGöteborg-Majorna OKej godkänd
Arvid VågLerums SOKej start

D18

3 580 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elin PetterssonIFK Göteborg31:058:40
2Hanna ÅbergOK Landehof34:15+3:109:34
3Hanna KarlssonMarkbygdens OK36:06+5:0110:05
4Ella WallinderGöteborg-Majorna OK38:22+7:1710:43
5Emma EricssonFalkenbergs OK48:42+17:3713:36

H18

3 580 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Heino OllinSävedalens AIK23:216:31
2Markus LarssonHestra IF25:06+1:457:00
3Rasmus ArfwedsonFrölunda OL26:58+3:377:31
4Erik ForsHestra IF28:27+5:067:56
5John GabrielssonSävedalens AIK28:34+5:137:58
6Felix GarmerGöteborg-Majorna OK30:35+7:148:32
7Oscar RenbergSävedalens AIK31:19+7:588:44
8Tobias PentonenHestra IF32:07+8:468:58
9Adam JohanssonTrollhättans SOK33:31+10:109:21
10Nils IngelhagFrölunda OL35:13+11:529:50
11Fredrik CahlinIF Marin Väst37:20+13:5910:25
12Alfred SteindahlStenungsunds OK44:14+20:5312:21
13Joakim HandinOK Löftan46:37+23:1613:01
14Filip LemanGöteborgs SK52:15+28:5414:35
15Erik KarlssonOK Orinto52:20+28:5914:37
16Oskar VamlingFrölunda OL56:55+33:3415:53
Max KällmanTolered-Utby Ol-klubbej start

D16

3 520 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK28:528:12
2Klara DjerfLerums SOK29:43+0:518:26
3Emma DjerfLerums SOK31:37+2:458:58
4Kajsa JungbjerGöteborg-Majorna OK33:45+4:539:35
5Saga BacktemanLerums SOK35:04+6:129:57
6Agnes SpånérGöteborg-Majorna OK35:51+6:5910:11
7Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK36:27+7:3510:21
8Emelie KarlssonOK Landehof37:49+8:5710:44
9Elin HermanssonKungälvs OK37:53+9:0110:45
10Tuva Carlsson WallumSävedalens AIK38:10+9:1810:50
11Moa KuhlinGöteborg-Majorna OK38:58+10:0611:04
12Emelie RoosOK Landehof40:36+11:4411:32
13Alice HultinOK Löftan40:48+11:5611:35
14Alice BarreforsIK Uven40:58+12:0611:38
15Emelie LorénOK Landehof41:23+12:3111:45
16Sara ForsbergIK Uven41:51+12:5911:53
17Isabella LagoGöteborg-Majorna OK43:31+14:3912:21
18Clara CoxLerums SOK44:24+15:3212:36
19Klara WasseniusUddevalla OK45:03+16:1112:47
20Frida AnderssonTolered-Utby Ol-klubb45:42+16:5012:58
21Janneke SnijderIK Uven48:22+19:3013:44
22Signe SteindahlStenungsunds OK48:37+19:4513:48
23Josefin BernhedSävedalens AIK49:27+20:3514:02
24Emma RenbergSävedalens AIK50:00+21:0814:12
25Annie OlssonMölndal Outdoor IF51:21+22:2914:35
26Maja GunnarssonLerums SOK51:47+22:5514:42
27Rebecka PerssonMölndal Outdoor IF53:07+24:1515:05
28Hanna HolmgrenSävedalens AIK53:11+24:1915:06
29Hanna BoquistIK Uven53:14+24:2215:07
30Sara HeslykOK Landehof54:12+25:2015:23
31Agnes AspMölndal Outdoor IF54:32+25:4015:29
Fanny AnderssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma KarlssonOK Landehofej start
Sofie GruvesäterTolered-Utby Ol-klubbej start

H16

3 520 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Otto StuhlhoferOK Landehof24:036:49
2Johan LammFrölunda OL26:38+2:357:33
3Johan OlsonIK Uven26:43+2:407:35
4Hjalmar LjungbergSjövalla FK28:16+4:138:01
5Olle JosarpFK Friskus-Varberg28:37+4:348:07
6Martin Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK29:18+5:158:19
7Albin ClaessonSävedalens AIK29:52+5:498:29
8Jonatan Wedberg-KilnäsSjövalla FK31:04+7:018:49
9Douglas Fransson LeeOK Alehof32:07+8:049:07
10Adam BrobergIF Rigor32:50+8:479:19
11Axel ForsmanFK Herkules33:13+9:109:26
12Anders MagnussonOK Landehof33:22+9:199:28
13Jonatan LarssonSävedalens AIK33:55+9:529:38
14Joel LeanderOK Landehof34:24+10:219:46
15Magnus JohanssonOK Löftan34:32+10:299:48
16Emil DahlströmFK Herkules35:01+10:589:56
17Karl PalmLerums SOK37:08+13:0510:32
18Edvin LjungbergSjövalla FK37:56+13:5310:46
19Lucas FosseTolered-Utby Ol-klubb38:18+14:1510:52
20Albin SöderbergTolered-Utby Ol-klubb53:09+29:0615:05
21Oskar BresinGöteborg-Majorna OK53:14+29:1115:07
22Anton Blaho MildtonIK Uven1:01:35+37:3217:29
Vilhelm MelkstamLerums SOKej godkänd
Carl BörnstedtTolered-Utby Ol-klubbej start
Jonas LauriFK Herkulesej start
Immanuel StensötaFrölunda OLej start

D16 Kort

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anna NordholmSävedalens AIK39:5613:16
2Linnéa Bengtsson CreaserSävedalens AIK40:33+0:3713:28
3Hilma MarkinhuhtaOK Landehof41:48+1:5213:53

H16 Kort

3 010 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper MalmbergTolered-Utby Ol-klubb36:3312:08
2Daniel SvenssonMölndal Outdoor IF48:42+12:0916:10
3Carl AgrellSävedalens AIK1:01:34+25:0120:27

D14

3 010 m, 19 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Selma MoqvistLerums SOK29:289:47
2Kajsa RaskKungälvs OK30:06+0:3810:00
3Ebba HjertbergHestra IF31:15+1:4710:22
4Johanna NilssonKungälvs OK31:37+2:0910:30
5Tove PerssonMölndal Outdoor IF31:57+2:2910:36
6Frida AnderssonGöteborg-Majorna OK32:12+2:4410:41
7Ellika GrothKungälvs OK34:31+5:0311:28
8Elvira WildheimFK Friskus-Varberg34:49+5:2111:34
9Tilda MelkstamLerums SOK36:46+7:1812:12
10Kajsa Carlsson WallumSävedalens AIK38:10+8:4212:40
11Elina HansonTolered-Utby Ol-klubb39:22+9:5413:04
12Lina ErdleiusIF Rigor41:16+11:4813:42
13Klara WallinderGöteborg-Majorna OK41:45+12:1713:52
14Ida ErikssonOK Landehof42:46+13:1814:12
15Lisa BörnstedtTolered-Utby Ol-klubb42:59+13:3114:16
16Elsa Aderstedt AlthoffKungälvs OK44:51+15:2314:54
17Anna FlakbergIFK Göteborg47:01+17:3315:37
18Johanna WallbergOK Alehof47:36+18:0815:48
19Klara GrahnIFK Göteborg48:41+19:1316:10
Alva SellgrenGöteborg-Majorna OKej start
Ester FreidlitzOK Landehofej start

H14

3 010 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Elias LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb24:248:06
2Axel BlomFrölunda OL24:56+0:328:17
3Martin LammFrölunda OL25:20+0:568:24
4Samuel PihlströmOK Landehof25:22+0:588:25
5Johannes HolmgrenSävedalens AIK27:03+2:398:59
6Johan GrahnIK Uven27:38+3:149:10
7Carl JosefssonSävedalens AIK28:16+3:529:23
8Gabriel SturessonLerums SOK29:40+5:169:51
9Felix FalkGöteborg-Majorna OK30:13+5:4910:02
10Tim JohanssonFK Friskus-Varberg31:02+6:3810:18
11Daniel HolmgrenSävedalens AIK31:52+7:2810:35
12Tim KonradssonIK Omega32:13+7:4910:42
13Nils HammarFK Herkules32:31+8:0710:48
14Johan CahlinIF Marin Väst32:41+8:1710:51
15Noah BechtelFK Friskus-Varberg34:04+9:4011:19
16Adam OlssonSjövalla FK34:13+9:4911:22
17Petter HinderTolered-Utby Ol-klubb36:00+11:3611:57
18Johan HjelmérSjövalla FK36:11+11:4712:01
19Hugo SöderbergTolered-Utby Ol-klubb37:40+13:1612:30
20Kalle LundgrenTolered-Utby Ol-klubb38:22+13:5812:44
21Alexander RoosOK Landehof39:18+14:5413:03
22Elvis HammarkloSjövalla FK40:13+15:4913:21
23Oliver Fransson LeeOK Alehof40:15+15:5113:22
24Joel HellmanSjövalla FK42:39+18:1514:10
25Linus LöfgrenFrölunda OL43:29+19:0514:26
26Viktor LeClaireFK Herkules47:39+23:1515:49
27Anton MagnussonTolered-Utby Ol-klubb49:11+24:4716:20
28Daniel GlimténOK Löftan51:32+27:0817:07
29Martin GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb1:03:52+39:2821:13
30Ruben Pino AldenbrattFK Herkules1:13:46+49:2224:30
Gabriel SchachingerFrölunda OLej godkänd
Witko TammFK Herkulesej godkänd
Adrian VartiaOK Löftanej godkänd
Sam KällmanTolered-Utby Ol-klubbej start
Erik HogedalGöteborg-Majorna OKej start

D14 Kort

2 540 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alma JohanssonOK Skogshjortarna27:1310:42
2Emma DahlströmFK Herkules31:20+4:0712:20
3Clara Berglund HiltunenGöteborg-Majorna OK33:15+6:0213:05
4Matilda JohannessonFrölunda OL33:28+6:1513:10
5Emelie RönnborgIK Uven35:03+7:5013:47
Annie SjööOK Landehofej start
Moa BäckströmIF Rigorej start

H14 Kort

2 580 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per NordholmSävedalens AIK20:578:07
2Alvin JohannessonFrölunda OL24:48+3:519:36
3Gustav MerlanderTolered-Utby Ol-klubb26:51+5:5410:24
4Petter JonssonSävedalens AIK28:04+7:0710:52
5Isac AxnerOK Landehof37:09+16:1214:23
6Martin LindenOK Landehof37:12+16:1514:25
7Emil WinboTolered-Utby Ol-klubb43:30+22:3316:51
Jesper LagerbergSävedalens AIKej godkänd
Samuel BjörkeströmTolered-Utby Ol-klubbej start
Edvin NilssonTolered-Utby Ol-klubbej start

D12

2 580 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Märta LjungbergSjövalla FK21:098:11
2Olivia LundstedtSjövalla FK24:56+3:479:39
3Lovisa MoqvistLerums SOK25:07+3:589:44
4Lisa FalkGöteborg-Majorna OK26:28+5:1910:15
5Alma HjertbergHestra IF26:38+5:2910:19
6Maria LogrenSjövalla FK28:49+7:4011:10
7Eleonora AlinderSjövalla FK28:54+7:4511:12
8Elsa KarlssonOK Landehof28:55+7:4611:12
9Unni GranforsIF Rigor29:14+8:0511:19
10Olivia AspIFK Göteborg29:44+8:3511:31
11Linn MauritzsonTolered-Utby Ol-klubb31:12+10:0312:05
12Maja OttossonMölndal Outdoor IF32:24+11:1512:33
13Moa FrimanTolered-Utby Ol-klubb33:08+11:5912:50
14Emma EliassonFK Friskus-Varberg34:06+12:5713:13
15Thilda SeldénIF Rigor34:17+13:0813:17
16Marie AsplundKungälvs OK35:11+14:0213:38
17Linnea Wedberg-KilnäsSjövalla FK35:17+14:0813:40
18Elvira SöderbergTolered-Utby Ol-klubb35:25+14:1613:43
19Elsa AspMölndal Outdoor IF35:34+14:2513:47
20Thea CarlundTolered-Utby Ol-klubb36:43+15:3414:13
21Emilia KraftIK Uven37:00+15:5114:20
22Ebba KonradssonIK Omega37:28+16:1914:31
23Katrin AsplundKungälvs OK37:30+16:2114:32
24Siri LarsenTolered-Utby Ol-klubb39:05+17:5615:08
25Elin FlakbergIFK Göteborg40:45+19:3615:47
26Johanna FredrixonOK Skogshjortarna40:49+19:4015:49
27Rakel HansonTolered-Utby Ol-klubb41:30+20:2116:05
28Sofia RaskKungälvs OK43:29+22:2016:51
29Thea FagerströmIFK Göteborg44:34+23:2517:16
30Disa RangertKungälvs OK47:28+26:1918:23
31Louise OlssonMölndal Outdoor IF50:52+29:4319:42
Josefin LöfstedtFK Herkulesej godkänd

H12

2 540 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper JohanssonOK Löftan18:477:23
2Lukas LarssonOK Skogshjortarna19:02+0:157:29
3Albin NyqvistOK Landehof21:23+2:368:25
4Casper SkeppSävedalens AIK21:56+3:098:38
5Oscar Wall JungbjerGöteborgs SK22:35+3:488:53
6Emil AxelssonLerums SOK22:51+4:048:59
7Fritjof Aderstedt AlthoffKungälvs OK22:56+4:099:01
8Rasmus FjordsideSävedalens AIK23:10+4:239:07
9Jakob GunnarssonLerums SOK23:37+4:509:17
10Viktor Jellvert BörjesonGöteborg-Majorna OK24:04+5:179:28
11Gabriel ÖhgrenSävedalens AIK24:45+5:589:44
12Erik IngemarssonHestra IF24:58+6:119:49
13Lukas GustafssonIK Ymer25:07+6:209:53
14Simon GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb25:52+7:0510:11
15Nils KörleOK Landehof26:07+7:2010:16
16Samuel LjungqvistTolered-Utby Ol-klubb27:13+8:2610:42
17Lucas LjungdahlOK Skogshjortarna27:24+8:3710:47
18Hannes RosendahlIF Marin Väst27:26+8:3910:48
19Edvin NilssonKungälvs OK27:29+8:4210:49
20Alex JohanssonFK Friskus-Varberg27:45+8:5810:55
21Elias BrattbergOK Landehof29:01+10:1411:25
22Alfred ErdeliusIF Rigor29:49+11:0211:44
23Arvid BacktemanLerums SOK30:41+11:5412:04
24Simon VeltmanOK Skogshjortarna30:51+12:0412:08
25Nils GrimbeckSävedalens AIK31:26+12:3912:22
26William WasseniusUddevalla OK35:28+16:4113:57
27Zebastian ArfwedsonFrölunda OL36:10+17:2314:14
28Arvid EkströmStenungsunds OK36:22+17:3514:19
29Arvid ÖhrvallOK Skogshjortarna39:30+20:4315:33
30Arvid PerssonMölndal Outdoor IF40:18+21:3115:51
31Jacob PihelSjövalla FK41:37+22:5016:23
32Jacob GrahnIK Uven42:05+23:1816:34
33Anton LundOK Skogshjortarna47:29+28:4218:41
34Axel CullbrandMölndal Outdoor IF1:09:11+50:2427:14
Edvin BorneFrölunda OLej start
Filip KlingbergOK Alehofej start
Simon NordbergGöteborg-Majorna OKej start

D12 Kort

2 070 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alina JohnssonLerums SOK24:0111:36
2Rebecka GunnarssonMölndal Outdoor IF35:00+10:5916:54
3Laura Mc ConellMölndal Outdoor IF35:03+11:0216:55
4Ida KilnäsSjövalla FK35:59+11:5817:22
Rebecka PihlströmOK Landehofej start

H12 Kort

2 070 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl ErixonIFK Göteborg16:287:57
2Emil RavakkoSävedalens AIK17:15+0:478:20
3Wilmer HolmqvistSjövalla FK17:32+1:048:28
4Jonas OlandersLerums SOK18:52+2:249:06
5Erik ÖstlingKungälvs OK20:43+4:1510:00
6Simon AlfredssonLerums SOK25:31+9:0312:19
7Elis NorinFrölunda OL29:30+13:0214:15
8Rasmus ErikssonTolered-Utby Ol-klubb37:46+21:1818:14

D10

2 070 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Julia WallbergOK Alehof15:097:19
2Ida BengtssonOK Alehof15:13+0:047:21
3Maja GraadIF Rigor18:26+3:178:54
4Elina ReinholdssonOK Alehof18:29+3:208:55
5Elsa BobergIF Rigor18:34+3:258:58
6Matilda WallströmSävedalens AIK18:56+3:479:08
7Evelina GårdsbyTolered-Utby Ol-klubb19:14+4:059:17
8Emilia LundstedtSjövalla FK21:32+6:2310:24
9Molly GranängKungälvs OK23:05+7:5611:09
10Ida BruhnIF Rigor23:49+8:4011:30
11Ebba ThernOK Skogshjortarna27:23+12:1413:13
12Eliva PerssonOK Orinto41:42+26:3320:08
13Emelie BrattbergOK Landehof51:19+36:1024:47
Matilda FreidlitzOK Landehofej start

H10

2 070 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Arvid SkeppSävedalens AIK13:476:39
2Gustav BertsOK Alehof14:07+0:206:49
3Tobias JohanssonOK Löftan14:43+0:567:06
4Elias NordbergGöteborg-Majorna OK16:09+2:227:48
5Karl Aderstedt AlthoffKungälvs OK16:19+2:327:52
6Victor HanssonOK Löftan16:21+2:347:53
7Lukas GrothKungälvs OK16:58+3:118:11
8Albin LiljenvallTolered-Utby Ol-klubb17:49+4:028:36
9Hannes EssungerSjövalla FK18:40+4:539:01
10Simon BååthSävedalens AIK18:50+5:039:05
11Tim MartnerFrölunda OL20:10+6:239:44
12Filip IngemarssonHestra IF21:46+7:5910:30
13Andreas HandinOK Löftan22:51+9:0411:02
14Alexander ForsbergGöteborg-Majorna OK22:54+9:0711:03
15Lowe HammarFK Herkules25:59+12:1212:33
16Johan Wall JungbjerGöteborgs SK26:36+12:4912:51
17Alfred JohanssonOK Alehof27:03+13:1613:04
18Emil SeldénIF Rigor27:59+14:1213:31
19William RönnborgIK Uven38:08+24:2118:25
20Jakob AspIFK Göteborg41:07+27:2019:51
Hannes PerssonFK Herkulesej godkänd
Dante RangertKungälvs OKej godkänd

D35

3 580 m, 4 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hanna HagbergFrölunda OL44:0812:19
2Katarina WallbergOK Alehof46:25+2:1712:57
3Karin PerssonOK Orinto47:23+3:1513:14
4Anna LarssonOK Gipen53:56+9:4815:03

H35

4 560 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Andreas MelinGöteborg-Majorna OK46:5510:17
2Håkan B SamorSävedalens AIK55:49+8:5412:14
3Peter AugustssonGöteborgs SK55:54+8:5912:15

D40

3 590 m, 23 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lotta SaetreOK Landehof30:468:34
2Åsa NordbergGöteborg-Majorna OK31:25+0:398:45
3Pia JohanssonOK Landehof31:49+1:038:51
4Martina LindbergIK Ymer34:13+3:279:31
5Susanne CoxLerums SOK36:46+6:0010:14
6Sara LorénOK Landehof38:06+7:2010:36
7Cecilia GrothKungälvs OK38:50+8:0410:49
8Andrea Wallenius-ErikssonGöteborg-Majorna OK41:43+10:5711:37
9Mari KraftIK Uven42:58+12:1211:58
10Annika BechtelFK Friskus-Varberg43:02+12:1611:59
11Maria AspIFK Göteborg43:26+12:4012:05
12Jenny JohanssonIK Ymer45:23+14:3712:38
13Malin JohanssonFK Friskus-Varberg45:26+14:4012:39
14Cecilia FlakbergIFK Göteborg47:26+16:4013:12
15Anna-Carin SteindahlStenungsunds OK49:23+18:3713:45 Ladda ner rutt i gpx-format
16Anna RönnborgIK Uven49:54+19:0813:53
17Agneta LarssonIK Uven51:11+20:2514:15
18Anna HandinOK Löftan51:17+20:3114:17
19Tineke SnijderIK Uven59:05+28:1916:27
20Johanna AspIFK Göteborg1:00:02+29:1616:43
21Ellinor JohanssonOK Alehof1:01:19+30:3317:04
22Kaisa SundholmOK Löftan1:06:01+35:1518:23
23Gunilla GlimténOK Löftan1:34:22+1:03:3626:17
Hanna RangertKungälvs OKej start
Linda GunnarssonLerums SOKej start

H40

4 070 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Daniel OlssonDalsjöfors IF30:307:29
2Ola JodalGöteborg-Majorna OK31:21+0:517:42
3Stefan GraadIF Rigor32:50+2:208:04
4Anders AspMölndal Outdoor IF33:02+2:328:06
5Magnus HanssonOK Löftan33:40+3:108:16
6Johan LingstenMölndal Outdoor IF34:02+3:328:21
7Anders HellgrenFrölunda OL34:16+3:468:25
8Jonas AxelssonLerums SOK35:07+4:378:37
9Thomas KarlssonOK Landehof35:27+4:578:42
10Erik AderstedtKungälvs OK35:38+5:088:45
11Martin WildheimMölndal Outdoor IF35:40+5:108:45
12Anders ArfwedsonFrölunda OL35:55+5:258:49
13Gary LarssonOK Skogshjortarna36:19+5:498:55
14Björn GrothKungälvs OK37:45+7:159:16
15Martin JohanssonOK Orinto38:16+7:469:24
16Peter AspIFK Göteborg38:57+8:279:34
17Klas ÅströmMölndal Outdoor IF39:00+8:309:34
18Pål MagnussonUddevalla IS41:49+11:1910:16
19Daniel ForsbergGöteborg-Majorna OK43:38+13:0810:43
20Fredrik OlinderssonOK Löftan47:42+17:1211:43
21Mathias FredrixonOK Skogshjortarna53:51+23:2113:13
22Thomas SteindahlStenungsunds OK54:10+23:4013:18
23Magnus FogelIK Uven54:59+24:2913:30
24Lars EdbergOK Nackhe59:20+28:5014:34
Henrik EssungerSjövalla FKej godkänd
Emil ErdeliusIF Rigorej godkänd
Jens ArvidssonIF Rigorej start
Johan LundbladMarkbygdens OKej start

D45

2 960 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anette BernhedSävedalens AIK29:4110:01
2Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK30:33+0:5210:19
3Liselotte FalkGöteborg-Majorna OK30:58+1:1710:27
4Åsa JosarpFK Friskus-Varberg31:19+1:3810:34
5Lena CarlssonSävedalens AIK32:26+2:4510:57
6Carina AnderssonFK Friskus-Varberg34:53+5:1211:47
7Jeanette LarssonFK Friskus-Varberg36:11+6:3012:13
8Susanne BerghMölndal Outdoor IF37:41+8:0012:43
9Cecilia PalmLerums SOK39:00+9:1913:10
10Lena BlomGöteborg-Majorna OK40:15+10:3413:35
11Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK45:29+15:4815:21
12Katarina BorneFrölunda OL54:07+24:2618:16
13Ingalill GrundHerrestads AIF54:23+24:4218:22
14Anna HagmanFjärås AIK59:36+29:5520:08
15Helena StensötaFrölunda OL1:10:10+40:2923:42

H45

4 070 m, 38 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Odd WallumSävedalens AIK27:326:45
2Hans LundgrenIK Hakarpspojkarna30:04+2:327:23
3Anders GustafssonUddevalla OK30:45+3:137:33
4Bjarne BäcklundIFK Göteborg31:59+4:277:51
5Anders YngströmGöteborg-Majorna OK32:46+5:148:03
6Lars BjörkingOK Skogshjortarna33:03+5:318:07
7Henrik NordholmSävedalens AIK33:51+6:198:19
8Ola WallinderGöteborg-Majorna OK34:07+6:358:22
9Jan HindérTolered-Utby Ol-klubb34:33+7:018:29
10Daniel FredrikssonFrölunda OL35:31+7:598:43 Ladda ner rutt i gpx-format
11Martin SvenssonMarkbygdens OK35:40+8:088:45
12Gert WildheimFK Friskus-Varberg36:10+8:388:53
13Mattias BååthSävedalens AIK37:18+9:469:09
14Pär MoqvistLerums SOK38:23+10:519:25
15Magnus Ö BernhedSävedalens AIK38:33+11:019:28
16Patrik FalkGöteborg-Majorna OK38:50+11:189:32
17Johan WettergrenIK Uven39:00+11:289:34
18Carl NorinFrölunda OL39:41+12:099:45
19Johan WannbergIK Omega40:07+12:359:51
20Martin EkdalaKungälvs OK40:45+13:1310:00
21Johan ÅbergOK Landehof42:54+15:2210:32
22David GabrielssonSävedalens AIK45:31+17:5911:11
23Per JohnssonLerums SOK46:23+18:5111:23
24Torbjörn GrahnIK Uven47:29+19:5711:39
25Mats RönnborgIK Uven48:24+20:5211:53
26Lars LjungbergSjövalla FK48:26+20:5411:54
27Henrik MelkstamLerums SOK48:43+21:1111:58
28Thomas BorneFrölunda OL49:00+21:2812:02
29Otto PileKFUK-KFUM IA Göteborg50:09+22:3712:19
30Thomas BlomqvistKFUK-KFUM IA Göteborg50:16+22:4412:21
31Torbjörn KjörkFrölunda OL51:03+23:3112:32
32Jonas HultinOK Löftan56:42+29:1013:55
33Graham KempGöteborg-Majorna OK56:53+29:2113:58
34Hans NilssonKungälvs OK58:49+31:1714:27
35Pär JohannessonFrölunda OL1:04:23+36:5115:49
36Magnus HagmanFjärås AIK1:13:49+46:1718:08
Lars ÖstlingKungälvs OKej godkänd
Anders GustavssonFK Friskus-Varbergej godkänd
Stefan PihlSOK 68ej start
Tommy VartiaOK Löftanej start
Magnus JohanssonOK Löftanej start
Jonas HöijerSävedalens AIKej start
Bernt BerndtssonFrölunda OLej start

D50

2 960 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK30:1910:14
2Pia HermanssonTolered-Utby Ol-klubb31:43+1:2410:42
3Ann-Charlotte BäcklundIFK Göteborg33:12+2:5311:12
4Elisabeth StrandhagenGöteborg-Majorna OK33:18+2:5911:15
5Åsa NybergGöteborg-Majorna OK33:33+3:1411:20
6Annika AasaIK Uven35:22+5:0311:56
7Lena ErikssonElfsborg SOK35:32+5:1312:00
8Lena HermanssonGöteborg-Majorna OK36:55+6:3612:28
9Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK38:16+7:5712:55
10Eva PedersenOK Skogshjortarna38:41+8:2213:04
11Kerstin TjernlundOK Vilse 8739:06+8:4713:12
12Susanne JohanssonFjärås AIK40:44+10:2513:45
13Jenny HomannOK Orinto42:03+11:4414:12
14Annie EdvardsenGöteborg-Majorna OK44:02+13:4314:52
15Birgit HanssonHerrestads AIF45:31+15:1215:22
16Ulrika JohanssonOK Löftan45:35+15:1615:23
17Helene Wengholt JohnssonOK Skogshjortarna45:58+15:3915:31
18Karin HelmertzFrölunda OL1:00:50+30:3120:33
Karin BergdahlSävedalens AIKej start

H50

3 590 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per FlakbergIFK Göteborg27:477:44
2Per-Arne WahlgrenSjövalla FK28:10+0:237:50
3Torsten BacktemanLerums SOK28:51+1:048:02
4Magnus JosefssonSävedalens AIK29:04+1:178:05
5Ulf WallinGöteborg-Majorna OK30:48+3:018:34
6Lars MagnussonOK Landehof32:02+4:158:55
7Andrew LagoGöteborg-Majorna OK32:04+4:178:55
8Johan ByströmKFUK-KFUM IA Göteborg32:30+4:439:03
9Andres LaasOK Skogshjortarna32:58+5:119:10
10Christer BorgGöteborg-Majorna OK33:28+5:419:19
11Mikael JungbjerGöteborgs SK33:29+5:429:19
12Magnus OhlssonSjövalla FK33:31+5:449:20
13Stig LarssonGöteborg-Majorna OK33:33+5:469:20
14Magnus WideFrölunda OL34:08+6:219:30
15Göran StuhlhoferOK Landehof34:11+6:249:31
16Stefan HornebrantTrollhättans SOK35:47+8:009:58
17Ulf AlmehedFrölunda OL36:02+8:1510:02
18Lars G JohanssonIFK Göteborg36:04+8:1710:02
19Leif HagmanIK Uven36:33+8:4610:10
20Stefan OlofssonOK Gisle37:10+9:2310:21
21Christer CarlssonSävedalens AIK38:01+10:1410:35
22Patrick DjerfLerums SOK41:52+14:0511:39
23Hans LindgrenOK Skogshjortarna44:19+16:3212:20
24Hans VokseppOK Skogshjortarna48:51+21:0413:36
25Stig GustafssonIK Ymer50:19+22:3214:00
26Magnus PedersenOK Skogshjortarna51:02+23:1514:12
27Krister WessmarkOK Flundrehof1:00:18+32:3116:47
28Johan LidbeckIK Uven1:00:47+33:0016:55
29Phil MullinsSjövalla FK1:00:59+33:1216:59
30Bo LissLerums SOK1:03:15+35:2817:37
31Martin CarlssonTolered-Utby Ol-klubb1:04:05+36:1817:51
Thomas BäckströmIF Rigorej start
Börje PerssonOK Alehofej start

D55

2 960 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1EvaLena EricsonSödertälje-Nykvarn OF36:5212:27
2Monica KnutssonSävedalens AIK38:16+1:2412:55
3Anna-Karin GranathTolered-Utby Ol-klubb42:03+5:1114:12
4Eva KarlssonUddevalla OK44:04+7:1214:53
5Anneli Brander NilssonStenungsunds OK44:20+7:2814:58
6Kristina Roos LarssonOK Skogshjortarna44:39+7:4715:05
7Ann Warma-LaasOK Skogshjortarna44:54+8:0215:10
8Marianne ThorssonIK Trenne Ullared48:16+11:2416:18
9Birgitta LööfGöteborg-Majorna OK50:37+13:4517:06
10Monica WassFalkenbergs OK51:23+14:3117:21
11My EngströmLerums SOK52:05+15:1317:35
12Maria VamlingFrölunda OL1:02:42+25:5021:10
13Gunilla HolmbergHerrestads AIF1:02:47+25:5521:12
14Ingela Skarin HåkanssonIK Uven1:03:45+26:5321:32
15Birgitta Johansson-CahlinIF Marin Väst1:04:14+27:2221:42
16Lisa LarssonSjövalla FK1:04:28+27:3621:46
17Susanne EickhoffSävedalens AIK1:05:31+28:3922:08

H55

3 580 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK30:438:34
2Asgeir EdvardsenGöteborg-Majorna OK31:41+0:588:51
3Mats LindqvistSävedalens AIK33:57+3:149:28
4Tore TjernlundOK Vilse 8734:36+3:539:39
5Stefan SjöblomFrölunda OL35:06+4:239:48
6Rolf EckermarkGöteborg-Majorna OK35:23+4:409:53
7Lasse JohanssonEds SK35:31+4:489:55
8Anders SpånérGöteborg-Majorna OK35:37+4:549:56
9Stefan JohanssonTrollhättans SOK36:02+5:1910:03
10Mats StrandhagenGöteborg-Majorna OK36:32+5:4910:12
11Örjan WängdahlOK Gipen36:35+5:5210:13
12Pierre KarlssonOK Alehof37:15+6:3210:24
13Hans GarmerGöteborg-Majorna OK38:15+7:3210:41
14Per-Olof LarssonHestra IF38:19+7:3610:42
15Per AnderssonOK Orinto38:41+7:5810:48
16Bengt NilssonGöteborg-Majorna OK39:01+8:1810:53
17Urban LarssonOK Gipen39:51+9:0811:07
18Jens KaminskyGöteborg-Majorna OK40:11+9:2811:13
19Sven-Åke AnderssonIF Rigor41:34+10:5111:36
20Torbjörn AlmgrenGöteborgs SK41:42+10:5911:38
21Jan RydénSjövalla FK44:35+13:5212:27
22Gunnar HåkanssonIK Uven44:49+14:0612:31
23Björn BorgGöteborg-Majorna OK45:57+15:1412:50
24Roger AnderssonSävedalens AIK46:08+15:2512:53
25Ulf BjörkdahlHerrestads AIF46:42+15:5913:02
26Lars-Erik AnderssonLerums SOK46:47+16:0413:04
27Dick NymanUddevalla IS47:39+16:5613:18
28Tuomo SaaranenOK Skogshjortarna50:04+19:2113:59
29Christer Brander NilssonStenungsunds OK54:10+23:2715:07
30Michael AnderssonGöteborg-Majorna OK55:38+24:5515:32
31Bengt KlassonUlricehamns OK1:06:45+36:0218:38
Erling GustafssonIFK Lidingö SOKej godkänd
Bernt AnderssonIF Rigorej godkänd
Jörgen IvarssonHestra IFej start
Ulf PalmérUlricehamns OKej start
Ingemar BjörkmanGöteborg-Majorna OKej start

D60

2 460 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ing-Marie Brander-StrandGöteborg-Majorna OK27:5211:19
2Ingela NelsénFalkenbergs OK31:57+4:0512:59
3Lena Rabe JosefssonFjärås AIK33:50+5:5813:45
4Karin AxelssonIK Uven35:05+7:1314:15
5Solveig HedenblomSjövalla FK35:40+7:4814:29
6Eva BlomströmIK Stern37:23+9:3115:11
7Gunlis LarssonOK Enen37:26+9:3415:13
8Ann-Kristin LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb40:39+12:4716:31
9Randveig BergGöteborg-Majorna OK40:50+12:5816:35
10Maria NorellFrölunda OL42:10+14:1817:08
11Eva ThörnblomSjövalla FK45:01+17:0918:17
12Ingrid JessenFrämmestads IK48:37+20:4519:45
13Eva JohanssonKungälvs OK52:35+24:4321:22

H60

3 550 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bo HerderssonMarkbygdens OK31:038:44
2Krister StrandOK Landehof32:59+1:569:17
3Jan-Åke SörliklevTrollhättans SOK33:33+2:309:27
4Lennart HålsjöOK Skogshjortarna33:40+2:379:29
5Per IvarssonTrollhättans SOK34:03+3:009:35
6Kent ErikssonLerums SOK35:31+4:2810:00
7Björn PetterssonUlricehamns OK37:51+6:4810:39
8Björn JägerströmIK Uven37:59+6:5610:41
9Bill AnderssonI 15 IF38:28+7:2510:50
10Sten BlomströmIK Stern38:43+7:4010:54
11Christer HåkanssonFalkenbergs OK38:44+7:4110:54
12Lars EkbergTrollhättans SOK38:49+7:4610:56
13Robert JessenFrämmestads IK41:08+10:0511:35
14Stefan JanslättTolered-Utby Ol-klubb41:51+10:4811:47
15Kalle LindqvistVäxjö OK46:08+15:0512:59
16Björn EngströmLerums SOK46:31+15:2813:06
17Lennart VamlingFrölunda OL50:32+19:2914:14
18Kenneth LarssonOK Enen52:08+21:0514:41
19Torbjörn OlssonGöteborg-Majorna OK52:58+21:5514:55
20Ingemar CarlssonSävedalens AIK1:02:26+31:2317:35
Hans EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Jan KüchlerTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Anders ErikssonOK Gipenej start
Björn-Olof WaldemarssonOK Nackheej start

D65

2 460 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva AlsinIK Ymer32:4313:17
2Ulla-Britt OrdasiKungälvs OK38:04+5:2115:28
3Ingrid Rex WallströmOK Landehof38:31+5:4815:39
4Lisbeth OlssonKungälvs OK44:20+11:3718:01
5Ann-Britt JohanssonIK Stern44:47+12:0418:12
6Rosa JohanssonIK Uven44:59+12:1618:17
7Ingegerd OlssonOK Alehof48:01+15:1819:31
8Barbro AnderssonOK Skogshjortarna48:39+15:5619:46
9Lotta BörjessonSävedalens AIK52:33+19:5021:21
10Elisabeth RosénGöteborg-Majorna OK56:53+24:1023:07
11Britt-Marie GrönroosOK Alehof57:51+25:0823:30
12Enid IngemarssonHestra IF59:28+26:4524:10
13Barbro BörjesonSigtuna OK1:03:24+30:4125:46
Ingrid CullbrandIK Sternej godkänd
Birgit LjungOK Gipenej godkänd
Ulla BjörkmanIK Ymerej godkänd

H65

3 040 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Carl-Henry AnderssonOK Orinto28:049:13
2Jan VulcanTolered-Utby Ol-klubb30:09+2:059:55
3Lennart HermanssonStångenäs AIS31:45+3:4110:26
4Rune SandbergUddevalla OK32:09+4:0510:34
5Ove ThorssonIK Trenne Ullared32:47+4:4310:47
6Jack GrönroosOK Alehof33:49+5:4511:07
7Torbjörn KarldénKvillebyns SK34:06+6:0211:13
8Olof KarlssonUddevalla OK35:26+7:2211:39
9Lennart AlmströmIK Stern35:49+7:4511:46
10Bo KarlssonLjungskile FK36:10+8:0611:53
10Hans M CarlssonIFK Göteborg36:10+8:0611:53
12Lars-Göran MolinMarkbygdens OK36:18+8:1411:56
13Rune EliassonFalkenbergs OK37:00+8:5612:10
14Sture GrytheimElfsborg SOK37:17+9:1312:15
15Christer SamuelssonOK Löftan37:39+9:3512:23
16Lars-Göran AxmalmSävedalens AIK38:08+10:0412:32
17Benny IvarssonFjärås AIK38:10+10:0612:33
18Bertil HermanssonStenungsunds OK38:34+10:3012:41
19Hans CarlstedtSävedalens AIK39:43+11:3913:03
20Stig OvelandValbo AIF40:48+12:4413:25
21Sten HelmertzFrölunda OL41:12+13:0813:33
22Johnny KarlssonUddevalla OK41:28+13:2413:38
22Thomas ÅbergTolered-Utby Ol-klubb41:28+13:2413:38
24Kenneth JohanssonTolered-Utby Ol-klubb43:09+15:0514:11
25Claes LindegårdhTolered-Utby Ol-klubb44:00+15:5614:28
26Lennart AnderssonGöteborgs SK44:37+16:3314:40
27Bengt MattssonOK Orinto45:15+17:1114:53
28Kjell JeppsonIF Rigor45:55+17:5115:06
29Sten OlssonOK Alehof46:52+18:4815:25
30Lars-Olof RönnqvistOK Löftan50:43+22:3916:40
31Jörgen HallbergIK Ymer51:21+23:1716:53
32Allan WikströmStångenäs AIS52:02+23:5817:06
Anders BjörnbergFrölunda OLej godkänd

D70

2 520 m, 13 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ann-Britt BjörkmanKungälvs OK34:0113:29
2Lisbeth BernhedTolered-Utby Ol-klubb34:42+0:4113:46
3Marie-Louise LundströmOK Löftan34:54+0:5313:50
4Ingrid HermanssonIK Ymer35:03+1:0213:54
5Birgitta CarlssonOK Orinto36:47+2:4614:35
6Berit BobergIF Rigor38:13+4:1215:09
7Inger SundinOK Landehof40:10+6:0915:56
8Inger GreenSjövalla FK43:24+9:2317:13
9Ingrid ÅhlundSvenljunga OK54:37+20:3621:40
10Barbro JohanssonSjövalla FK56:00+21:5922:13
11Inger BylanderSvenljunga OK56:50+22:4922:33
12Elvy BörjessonOK Alehof58:30+24:2923:12
13Inga PerssonOK Landehof58:41+24:4023:17

H70

3 100 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sören AnderssonIK Dran29:419:34
2Dag LorénOK Frisene32:28+2:4710:28
3Lars-Olof LannfeltOK Skogshjortarna32:45+3:0410:33
4Åke GatelidSigtuna OK33:10+3:2910:41
5Lars TuvessonUlricehamns OK33:58+4:1710:57
6Ronny AnderssonOK Skogshjortarna34:08+4:2711:00
7Bo LeuchoviusGöteborg-Majorna OK36:30+6:4911:46
8Rolf JakobssonAlfta-Ösa OK37:41+8:0012:09
9Stig-Ove TollIK Stern37:55+8:1412:13
10Hans CarlssonOK Orinto38:48+9:0712:30
11Kenneth RosénGöteborg-Majorna OK38:55+9:1412:33
12Rune ArvidssonMarkbygdens OK39:46+10:0512:49
13Mårten SvenssonOK Gipen40:16+10:3512:59
14Bertil IngemarssonHestra IF40:42+11:0113:07
15Leif SamorTjällmo-Godegårds OK41:35+11:5413:24
16Kent CarlgrenOK Skogshjortarna43:27+13:4614:00
17Gösta MalmerIF Marin Väst44:31+14:5014:21
18Claes GreenSjövalla FK46:16+16:3514:55
19Leif BjörkmanIK Ymer46:58+17:1715:09
20Sune MentorGöteborg-Majorna OK49:08+19:2715:50
21Gunnar VallinOK Landehof52:18+22:3716:52
22Christer WestbergIFK Göteborg53:29+23:4817:15
23Tore PetterssonOK Gipen53:30+23:4917:15
24Lars JellvertFellingsbro GOIF57:16+27:3518:28
25Erling SvenssonIK Trenne Ullared1:09:20+39:3922:21
Acke WåhlanderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Bengt HanssonOK Löftanej godkänd
Bengt BörjessonOK Alehofej start
Henrik HvoslefIK Sternej start
Percy CarlssonSävedalens AIKej start
Bengt MattiassonSödertälje-Nykvarn OFej start

D75

2 020 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eivor Steen-OlssonKungälvs OK32:2416:02
2Vivi-Anne BylundRydboholms SK38:50+6:2619:13
3Barbro VallinKungälvs OK39:31+7:0719:33
4Gunnel BörjessonIK Uven40:59+8:3520:17
5Christina HogedalKungälvs OK44:32+12:0822:02
6Inger HallbergIK Uven55:00+22:3627:13

H75

3 100 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lennart BernhedTolered-Utby Ol-klubb36:0811:39
2Agne ÖstenssonSävedalens AIK36:49+0:4111:52
3Roland BrandshageSävedalens AIK38:00+1:5212:15
4Ingemar AlfredssonIK Uven38:47+2:3912:30
5Göran OlofssonFjärås AIK39:37+3:2912:46
6Ragnar BewertOK Landehof54:51+18:4317:41
7Åke HogedalKungälvs OK55:06+18:5817:46
8Gunnar BylundRydboholms SK56:33+20:2518:14
9JB LarssonOK Löftan57:16+21:0818:28
10Per-Hugo LundgrenLerums SOK1:01:11+25:0319:44
11Erland OlssonDalsjöfors IF1:21:43+45:3526:21
Rune KarlssonOK Löftanej godkänd
Roland AasaIK Uvenej start
Andre AlexanderssonKungälvs OKej start

D80

2 020 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva FalkIK Stern37:5118:44
2Lisa HedströmOK Pan-Kristianstad39:03+1:1219:19
3Signe NymanUddevalla IS44:25+6:3421:59
Eivor YlanderGöteborg-Majorna OKej start

H80

2 520 m, 8 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil JohanssonMarkbygdens OK33:1313:10
2Leif HjertqvistIK Stern37:51+4:3815:01
3Rolf BlomFrölunda OL39:19+6:0615:36
4Carl-Henrik HallbergIK Uven40:38+7:2516:07
5Gösta CederinGöteborg-Majorna OK42:02+8:4916:40
6Leif EdsandSävedalens AIK42:22+9:0916:48
7Lasse OlssonIK Trenne Ullared44:09+10:5617:31
8Leif BergGöteborg-Majorna OK47:34+14:2118:52

H85

2 520 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ture GunnarssonGöteborg-Majorna OK52:3220:50
2Gustav ElvmyrTolered-Utby Ol-klubb56:12+3:4022:18

Inskolning

1 550 m, 40 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Nadja AhnoffGöteborg-Majorna OKfullföljt
Gustav AspIFK Göteborgfullföljt
Linus BruhnIF Rigorfullföljt
Linus Carlsson kokinskyIFK Göteborgfullföljt
Julia EkbergTrollhättans SOKfullföljt
Lukas EnglundTrollhättans SOKfullföljt
Gustav EssungerSjövalla FKfullföljt
Natalie FallgrenKlubblösfullföljt
Simon FlintaFK Herkulesfullföljt
Andy GranforsIF Rigorfullföljt
Ester GranforsOK Landehoffullföljt
Nelly GrothKungälvs OKfullföljt
Max HarryssonIK Uvenfullföljt
Olof HenrikssonTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Osian HoglandGöteborg-Majorna OKfullföljt
Isak HolmsboOK Orintofullföljt
Emil JohanssonFK Herkulesfullföljt
sebastian johanssonKlubblösfullföljt
Alva JunkellFK Herkulesfullföljt
Arvid JunkellFK Herkulesfullföljt
Elina KarlssonFK Herkulesfullföljt
Olof KarlssonFK Herkulesfullföljt
Gustav LiljerosTolered-Utby Ol-klubbfullföljt
Ebba LövgärdOK Alehoffullföljt
Ella MuthasOK Enenfullföljt
Valter MuthasOK Enenfullföljt
Linnea NilssonKlubblösfullföljt
Alice OlssonMölndal Outdoor IFfullföljt
Mattias ReulOK Orintofullföljt
Jakob RingströmOK Landehoffullföljt
Hedda  RoosGöteborg-Majorna OKfullföljt
Olle RoosGöteborg-Majorna OKfullföljt
Jacob RuderfeltIF Rigorfullföljt
Elin SalbergIK Ymerfullföljt
Erik UnemanOK Alehoffullföljt
Calle WernOK Skogshjortarnafullföljt
Oscar WernOK Skogshjortarnafullföljt
Frida ÖrvallOK Skogshjortarnafullföljt
Selma PerssonFK Herkulesej godkänd
Emil WalleniusFrölunda OLej godkänd

U1

2 050 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor JärnkullTolered-Utby Ol-klubb15:027:20
2William OkdahlFK Herkules15:31+0:297:34
3Angnes ForsFrölunda OL16:42+1:408:08
4Ruth SjöforsOK Älme17:12+2:108:23
5Melvin LundOK Skogshjortarna18:01+2:598:47
6Tove Wedberg-KilnäsSjövalla FK18:37+3:359:04
7Filip HanssonOK Löftan18:49+3:479:10
8Hugo KonradssonIK Omega19:03+4:019:17
9Wilma RosenGöteborg-Majorna OK19:15+4:139:23
10Filip ValentinGöteborg-Majorna OK19:35+4:339:33
11Marcus LammFrölunda OL19:51+4:499:40
12Anton RaskKungälvs OK19:57+4:559:43
13Wilma ReinholdssonOK Alehof20:33+5:3110:01
14Ivar HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb20:46+5:4410:07
15Fredrik HedlundFK Herkules20:55+5:5310:12
16Albin SvenssonFK Herkules21:02+6:0010:15
17Sara AlfredssonLerums SOK21:20+6:1810:24
18Clara LövgärdOK Alehof21:31+6:2910:29
19Stina GrahnElfsborg SOK21:47+6:4510:37
20Nora PetterssonTolered-Utby Ol-klubb21:53+6:5110:40
21Sara BengtssonOK Alehof22:01+6:5910:44
22Ester StrömbomElfsborg SOK22:18+7:1610:52
23Lovisa EliassonFK Friskus-Varberg22:39+7:3711:02
24Klara Wedberg-KilnäsSjövalla FK22:51+7:4911:08
25Emelina HolmqvistSjövalla FK22:55+7:5311:10
26Tor LindqvistFK Herkules23:41+8:3911:33
27Lova JohanssonFK Friskus-Varberg23:49+8:4711:37
28Lisa JessenIF Marin Väst23:52+8:5011:38
29Emil SkeppSävedalens AIK23:53+8:5111:39
30Tova JessenIF Marin Väst23:55+8:5311:40
31Erik WettergrenIK Uven24:34+9:3211:59
32Signe AlbinssonSjövalla FK24:56+9:5412:09
33Alicia StridsmanTolered-Utby Ol-klubb24:57+9:5512:10
34Josef WeinerFK Herkules25:04+10:0212:13
35Rasmus GranängKungälvs OK25:06+10:0412:14
36Ditte SöderpalmFK Herkules25:35+10:3312:28
37Josefin ÅhrvallOK Skogshjortarna26:02+11:0012:41
38Ossian SöderpalmFK Herkules26:30+11:2812:55
39Simon GrahnIK Uven26:33+11:3112:57
40Amanda CliffordsonTolered-Utby Ol-klubb27:21+12:1913:20
41Tyra AskerlundIK Uven27:59+12:5713:39
42William VildinFK Herkules28:49+13:4714:03
43Elin AxelssonLerums SOK29:05+14:0314:11
44Elsa LiljerosTolered-Utby Ol-klubb29:18+14:1614:17
45Isak NilssonKlubblös30:19+15:1714:47
46Joakim NordinFK Herkules30:32+15:3014:53
47William KraftIK Uven30:38+15:3614:56
48Oskar HjertbergIK Ymer30:55+15:5315:04
49Alexander HöglindFK Herkules31:01+15:5915:07
50Erik KlerforsFK Herkules31:06+16:0415:10
51Samuel RingströmOK Landehof31:47+16:4515:30
52Erik HöglindFK Herkules31:48+16:4615:30
53Maya SteneborgOK Orinto31:57+16:5515:35
54Rasmus RingströmOK Landehof32:09+17:0715:40
55Isabella OkdahlFK Herkules32:51+17:4916:01
56Harald MartnerFrölunda OL33:04+18:0216:07
57Simon KilnäsSjövalla FK34:34+19:3216:51
58Erika FredrixonOK Skogshjortarna35:01+19:5917:04
59Julia VildinFK Herkules36:36+21:3417:51
60Alice GrossIK Uven36:39+21:3717:52
61Ivar LingstenMölndal Outdoor IF39:26+24:2419:14
62William BjörnbeckerMarkbygdens OK47:55+32:5323:22
Philip EkbergTrollhättans SOKej godkänd
Evelina CullbrandMölndal Outdoor IFej godkänd
Ida ForsbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Felicia PihelSjövalla FKej godkänd
Gustav TjellströmFK Herkulesej godkänd
Julia TjellströmFK Herkulesej godkänd

U2

2 480 m, 50 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludwig RosénGöteborg-Majorna OK19:528:00
2Ebbe HolmqvistSjövalla FK20:20+0:288:11
3Elias NyqvistOK Landehof20:32+0:408:16
4Moa SteneborgOK Orinto21:13+1:218:33
5Fabian AlinderSjövalla FK22:27+2:359:03
6Emma KarlssonOK Landehof23:32+3:409:29
7Karl GranforsOK Landehof23:53+4:019:37
8Linus AlinderSjövalla FK25:13+5:2110:10
9Hedda SandgrenTolered-Utby Ol-klubb25:21+5:2910:13
10Isak LemurellSjövalla FK25:39+5:4710:20
11Jakob ErikssonTolered-Utby Ol-klubb25:50+5:5810:25
12Lisa ErikssonOK Landehof26:19+6:2710:36
13Lisa HolmgrenSjövalla FK26:54+7:0210:50
14Pontus HedinTolered-Utby Ol-klubb26:57+7:0510:52
15Filippa StridsmanTolered-Utby Ol-klubb27:05+7:1310:55
16Erik GruvesäterTolered-Utby Ol-klubb27:08+7:1610:56
17Nelly MelkstamLerums SOK27:12+7:2010:58
18Maja AxelssonLerums SOK27:19+7:2711:00
19Jonas KarlssonOK Alehof27:59+8:0711:17
20Joel IngemarssonHestra IF28:41+8:4911:33
21Elsa MoqvistLerums SOK28:54+9:0211:39
22Stella BurénIK Ymer29:15+9:2311:47
23Wilma HagmanFjärås AIK29:23+9:3111:50
24Matilda LekbergSävedalens AIK31:04+11:1212:31
25Rasmus TammFriluftsfrämjandet Mölndal31:16+11:2412:36
26Mathilde SnijderIK Uven31:39+11:4712:45
27Axel LundegrenFriluftsfrämjandet Mölndal32:38+12:4613:09
28David PohlmanTolered-Utby Ol-klubb32:44+12:5213:11
29Filippa KindeTolered-Utby Ol-klubb33:25+13:3313:28
30Albin SchmidtFrölunda OL33:37+13:4513:33
31Simone SnijderIK Uven34:51+14:5914:03
32Felix JohanssonOK Alehof35:40+15:4814:22
33Miranda WallströmSävedalens AIK35:46+15:5414:25
34Johan ÖstlingKungälvs OK36:09+16:1714:34
35Linus GrossIK Uven36:13+16:2114:36
36Linn JägardSjövalla FK36:52+17:0014:51
37Erik OlofssonSjövalla FK37:15+17:2315:01
38Johanna PihlströmOK Landehof37:29+17:3715:06
39Fredrika UlfvensköldTolered-Utby Ol-klubb38:36+18:4415:33
40Jonas HanssonIK Uven38:50+18:5815:39
41Stella SandelinTolered-Utby Ol-klubb38:51+18:5915:39
42Albin HanssonIK Uven39:01+19:0915:43
43Jacob GawlitzaFK Herkules46:56+27:0418:55
43Ville TörmänenFriluftsfrämjandet Mölndal46:56+27:0418:55
45Gustav RogestedtFriluftsfrämjandet Mölndal48:52+29:0019:42
46Lotta JamesFriluftsfrämjandet Mölndal51:18+31:2620:41
47Ida KörleOK Landehof57:55+38:0323:21
Victor SottFrölunda OLej godkänd
Ellen NormanSävedalens AIKej godkänd
Lisa GunnarssonLerums SOKej godkänd
Rasmus JamesFriluftsfrämjandet Mölndalej start
Linn StenmanFriluftsfrämjandet Mölndalej start
Anton ÖstmanOK Landehofej start

Öppen motion 1

2 480 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin WadmanGöteborg-Majorna OK19:077:42
2Annette SeldénIF Rigor22:43+3:369:09
3Anne sofie JohanssonFK Åsen23:54+4:479:38
4Mattias BrännströmKlubblös25:38+6:3110:20
5Jesper AugustssonKinnaströms SK32:06+12:5912:56
6Caroline WessmarkOK Flundrehof33:48+14:4113:37
7Marie HjalmarssonOMEGA43:25+24:1817:30

Öppen motion 3

2 930 m, 48 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SiggessonOK Tyr28:309:43
2Anders BäckmanTolered-Utby Ol-klubb31:20+2:5010:41
3Stefan NormanSävedalens AIK31:54+3:2410:53
4Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad32:45+4:1511:10
5Mark HoglandGöteborg-Majorna OK34:17+5:4711:42
6Lars MoauritzsonTolered-Utby Ol-klubb35:43+7:1312:11
7Henrik ÅslundIK Uven36:52+8:2212:34
8Åsa LindénOK Landehof37:27+8:5712:46
9Linn GustafssonKlubblös38:38+10:0813:11
10Mikael AlfredssonLerums SOK38:52+10:2213:15
11Christer NelsénFalkenbergs OK39:00+10:3013:18
12Fredrik PetterssonLerums SOK39:55+11:2513:37
13Fredrik HofflanderKlubblös40:12+11:4213:43
13Hanna SvenssonMölndal Outdoor IF40:12+11:4213:43
15Kajsa NormanSävedalens AIK41:10+12:4014:03
16Magdalena PerssonMölndal Outdoor IF41:12+12:4214:03
17Lena ThorneusSävedalens AIK41:25+12:5514:08
18Ebba PerssonMölndal Outdoor IF41:33+13:0314:10
18Viola EckermarkGöteborg-Majorna OK41:33+13:0314:10
20Anna PihlströmOK Landehof42:01+13:3114:20
21Mia NilssonKungälvs OK42:40+14:1014:33
22Maria KilnäsSjövalla FK42:49+14:1914:36
23Katarina KonradssonIK Omega42:56+14:2614:39
24Elin VokseppOK Skogshjortarna43:10+14:4014:43
25Inger Marie SmestadTolered-Utby Ol-klubb43:59+15:2915:00
26Peter JareFrölunda OL44:11+15:4115:04
27Kanrin ÅkesdotterKlubblös45:59+17:2915:41
28gunilla ivarssonKlubblös46:45+18:1515:57
29Sandra EkströmOK Orinto48:18+19:4816:29
30Stellan HelgessonMarkbygdens OK48:53+20:2316:41
31Håkan FärnlöfIF Rigor52:08+23:3817:47
32Gun JohanssonOK Landehof52:14+23:4417:49
33Birgitta KarlssonTolered-Utby Ol-klubb52:31+24:0117:55
34Mia RavakkoSävedalens AIK53:30+25:0018:15
35Angneta WallinMarkbygdens OK55:10+26:4018:49
36Cecilia RoosOK Landehof56:14+27:4419:11
37Annika WessmarkOK Flundrehof57:22+28:5219:34
38Hugo HolmsboOK Orinto58:40+30:1020:01
39Camilla OlssonMölndal Outdoor IF1:01:51+33:2121:06
40Anna LundkvistKlubblös1:04:56+36:2622:09
41Carola VeltmanOK Skogshjortarna1:05:01+36:3122:11
42Ing-Mari LarssonOK Löftan1:05:18+36:4822:17
43Ann-Sofie JordviKinnaströms SK1:10:53+42:2324:11
44Sofia Mc ConellMölndal Outdoor IF1:15:24+46:5425:44
45Mary LarnerGöteborg-Majorna OK1:17:06+48:3626:18
46Bibbi GustavssonOK Gipen1:17:24+48:5426:24
47Lil AlfredssonUddevalla OK1:32:57+1:04:2731:43
Rune JungbjerGöteborgs SKej godkänd

Öppen motion 5

3 500 m, 88 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan FlingmarkUddevalla OK28:398:11
2Per-erik JessenIF Marin Väst34:00+5:219:42
3Mattias BrockmarkBuena Vista A.C.35:15+6:3610:04
4Alexander WeddmarkOK Räven37:23+8:4410:40
5Fredrik KörleOK Landehof39:14+10:3511:12
6Christine LundOK Skogshjortarna39:24+10:4511:15
7Mikael NilssonOK Löftan39:28+10:4911:16
8Mats IvermarkSäffle OK40:10+11:3111:28
9Peter BrobergIF Rigor40:24+11:4511:32
10Markus HannilaKlubblös40:36+11:5711:36
11Hanna AnderssonKlubblös41:01+12:2211:43
12Robert BurénIK Ymer41:10+12:3111:45
13Pernilla KarlssonOK Landehof42:08+13:2912:02
14Peter GrimbeckSävedalens AIK42:18+13:3912:05
15Björn HenrikssonTolered-Utby Ol-klubb42:32+13:5312:09
16Arne AlfredssonUddevalla OK42:35+13:5612:10
17Ola SteneborgOK Orinto42:37+13:5812:10
18Thord Stefan EkströmUddevalla OK42:41+14:0212:11
19Mikaela LöfgrenStångenäs AIS44:41+16:0212:46
20Kristin OlssonOK Alehof44:55+16:1612:50
21Fredrik CarlqvistFK Friskus-Varberg45:17+16:3812:56
22Liselotte JohanssonOK Löftan45:18+16:3912:56
23Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg45:19+16:4012:56
24stefan svenssonKlubblös45:28+16:4912:59
25Camilla BorgKlubblös45:42+17:0313:03
26Lena EliassonFK Friskus-Varberg45:44+17:0513:04
27Danielle FröstadKungälvs OK45:51+17:1213:06
28David GudmundsKlubblös46:41+18:0213:20
29Magnus ErikssonLerums SOK47:17+18:3813:30
30Bengt LingegårdOK Gipen47:57+19:1813:42
31Katarina Rydén MarkinhuhtaGöteborgs SK49:27+20:4814:07
32Veronika FritzenHjobygdens OK49:31+20:5214:08
33Bo sederlöfKlubblös50:32+21:5314:26
34Ralph KindeTolered-Utby Ol-klubb50:37+21:5814:27
35Ulrika GrenIK Stern50:55+22:1614:32
36Karin AlthoffKungälvs OK50:56+22:1714:33
37Janis janovskisKlubblös51:56+23:1714:50
38Jonas LarssonDegerfors OK52:40+24:0115:02
39Anna KörleOK Landehof52:57+24:1815:07
40Johanna VikströmIK Uven53:13+24:3415:12
41Lena VikströmIK Uven53:41+25:0215:20
42Eva NilssonKungälvs OK53:51+25:1215:23
43Karin WahlgrenSjövalla FK53:54+25:1515:24
44Karl-Henrik LindblomOK Räven54:00+25:2115:25
45Camilla BjörklundSjövalla FK54:42+26:0315:37
46Mia SvenssonFrölunda OL55:10+26:3115:45
47Kåre TengnérFK Friskus-Varberg55:21+26:4215:48
48Bo BengtssonOK Alehof55:38+26:5915:53
49Åse FuxborgSjövalla FK55:39+27:0015:54
50Madeleine JohanssonOK Skogshjortarna55:53+27:1415:58
51Camilla VargmanMölndal Outdoor IF56:05+27:2616:01
52Jenny RönnquistOK Löftan56:59+28:2016:16
53Lars TorstenssonGöteborgs SK57:58+29:1916:33
54Karolina MelkstamLerums SOK58:34+29:5516:44
55Tina HeslykOK Landehof58:46+30:0716:47
55Maria ÅbergOK Landehof58:46+30:0716:47
57Christer BergSjövalla FK58:49+30:1016:48
58Robert svenssonKlubblös59:05+30:2616:52
59Tony SchultzOK Löftan1:00:06+31:2717:10
60Christina SchultzOK Löftan1:00:07+31:2817:10
61Johanna FridhagenOK Skogshjortarna1:01:07+32:2817:27
62Björn HolmgrenKlubblös1:02:48+34:0917:56
63Christina VestergrenIK Uven1:03:11+34:3218:03
64Johan KarlssonKlubblös1:03:31+34:5218:08
65Elin WahlgrenSjövalla FK1:03:33+34:5418:09
66Andrea ErdeliusIF Rigor1:05:01+36:2218:34
67Ann-Christine BorgFrölunda OL1:05:31+36:5218:43
68Håkan HåkanssonKungälvs OK1:06:00+37:2118:51
69Elsa EricssonFK Friskus-Varberg1:06:06+37:2718:53
70Cecilia EricssonFK Friskus-Varberg1:06:20+37:4118:57
71Calle BlombergGöteborg-Majorna OK1:06:27+37:4818:59
72Kristina TellqvistIK Dran1:06:46+38:0719:04
73Dalia KhairallahTolered-Utby Ol-klubb1:08:35+39:5619:35
74Tilde JohanssonMarkbygdens OK1:08:48+40:0919:39
75Ingrid BrelindMarkbygdens OK1:08:56+40:1719:41
76Margareta PeterssonIF Marin Väst1:12:33+43:5420:43
77Gunnel AxelssonOK Skogshjortarna1:14:19+45:4021:14
78Ingrid AnderssonIF Rigor1:15:16+46:3721:30
79Rebecka HollIFK Göteborg1:15:24+46:4521:32
80Peter RosholmOK Orinto1:21:16+52:3723:13
Karin sederlöfKlubblösej godkänd
Yvonne JungbjerGöteborgs SKej godkänd
Christian MöllerTolered-Utby Ol-klubbej godkänd
Maare OllinSävedalens AIKej godkänd
Magnus KarlssonUddevalla OKej godkänd
Anders LarssonSävedalens AIKej godkänd
Rebecca LekbergSävedalens AIKej godkänd
Jonas SjööOK Landehofej godkänd
Erik KarlssonUddevalla OKej start

Öppen motion 7

3 060 m, 82 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jonas LundbergGöteborg-Majorna OK22:327:21
2Kjell AnderssonSävedalens AIK25:15+2:438:15
3Maths CarlssonTolered-Utby Ol-klubb25:33+3:018:20
4Tomas KarlssonOK Skogshjortarna26:25+3:538:37
5Camilla ÖhgrenSävedalens AIK27:08+4:368:52
6Per PerssonFK Herkules27:44+5:129:03
7Camilla EngstrandSävedalens AIK28:24+5:529:16
8Filip JohanssonTrollhättans SOK28:33+6:019:19
9Nils GruvebäckIK Ymer29:14+6:429:33
10Gunnar MarkinhuhtaGöteborgs SK29:33+7:019:39
11Stefan PauliGöteborg-Majorna OK29:38+7:069:41
12Ingela RoosGöteborg-Majorna OK30:06+7:349:50
13Martin AxelssonOK Skogshjortarna30:50+8:1810:04
14Magnus Wall jungbjerGöteborgs SK31:13+8:4110:12
15Niclas KonradssonIK Omega31:33+9:0110:18
16Fredrik PerssonFK Åsen32:18+9:4610:33
17Lars-Erik FredrikssonOK Skogshjortarna32:25+9:5310:35
18Lotta RosénGöteborg-Majorna OK32:34+10:0210:38
19Annika BengtssonOK Alehof33:49+11:1711:03
19Ted LiivrandOK Skogshjortarna33:49+11:1711:03
21Magnus IvarssonOK Gläntan33:52+11:2011:04
22Jonas NielsenOK Skogshjortarna33:54+11:2211:04
23Isabell HåkanssonIK Uven34:01+11:2911:06
24Lena OlssonKinnaströms SK34:05+11:3311:08
25Lennart JanssonOK Alehof34:10+11:3811:09
26Thomas HarjuSävedalens AIK34:31+11:5911:16
27Magnus EliassonFK Friskus-Varberg34:49+12:1711:22
28Johan BertsOK Alehof34:58+12:2611:25
29Jannike BergGöteborg-Majorna OK34:59+12:2711:25
30Henrik RosholmFalköpings AIK OK35:03+12:3111:27
31Ulf BäckströmHestra IF35:10+12:3811:29
32Erika AspMölndal Outdoor IF35:17+12:4511:31
33Ann ChihaniFK Herkules36:27+13:5511:54
34Andrea BresinGöteborg-Majorna OK36:40+14:0811:58
35Kristin HanssonMarkbygdens OK36:41+14:0911:59
36Marie HögstrandMarkbygdens OK37:17+14:4512:11
37Lars BorlidKlubblös37:21+14:4912:12
38Helena LarssonHestra IF37:53+15:2112:22
39Anette FritzonHjobygdens OK38:37+16:0512:37
40Håkan BjörklundSjövalla FK39:06+16:3412:46
41Fredrik OdelbergIK Ymer39:14+16:4212:49
42Petra JohanssonTrollhättans SOK39:15+16:4312:49
43Lisa JonssonSävedalens AIK39:22+16:5012:51
44Malin DahlbergFalköpings AIK OK39:55+17:2313:02
45Cecilia TofteredIF Rigor40:02+17:3013:04
46Charlotta MalmMarkbygdens OK40:26+17:5413:12
47Niklas RosholmFalköpings AIK OK40:29+17:5713:13
48Henrik CarlssonIK Uven41:13+18:4113:28
49Elisabet HemlinIK Uven41:33+19:0113:34
50Johanna SjonsIFK Hedemora OK41:34+19:0213:35
51Lena MelvinsdotterIF Rigor41:38+19:0613:36
52Katarina ÖstlingOK Skogshjortarna41:45+19:1313:38
53Gudrun WadmanGöteborg-Majorna OK43:56+21:2414:21
54Linda DanielssonLerums SOK44:02+21:3014:23
55Bengt-Rune WallströmIK Uven44:18+21:4614:28
56Peter LarssonTrollhättans SOK44:46+22:1414:37
57Ulf RaskKungälvs OK44:49+22:1714:38
58Mikael HolmsboOK Orinto46:00+23:2815:01
59Anna KarlssonSOK 6846:21+23:4915:08
60Anders LundOK Skogshjortarna46:34+24:0215:13
61Göran HåkanssonIK Uven47:25+24:5315:29
62Melvin KristiansenIF Rigor47:46+25:1415:36
63Helena AnderssonMarkbygdens OK49:25+26:5316:08
64Anna Ekbom-OlsonIK Uven50:50+28:1816:36
65Sven ErikssonOK Landehof52:16+29:4417:04
66Hans HellströmGöteborg-Majorna OK53:13+30:4117:23
67Tommy PedersenKlubblös53:55+31:2317:37
68Carina StrandefjordIF Rigor54:31+31:5917:48
69Lars LarssonSjövalla FK55:21+32:4918:05
70Jan AxelssonIK Uven58:03+35:3118:58
71Gunnel KarlssonSOK 6858:36+36:0419:09
72Marianne WasseniusUddevalla OK59:30+36:5819:26
73Ulla SönsterödSOK 681:01:18+38:4620:01
74Lena HåkanssonIK Uven1:01:56+39:2420:14
75Helen AxelssonIK Uven1:04:04+41:3220:56
76Gun RosendahlIF Marin Väst1:07:16+44:4421:58
77Anna GrahnIK Uven1:09:57+47:2522:51
78Kjell RybergIFK Göteborg1:10:17+47:4522:58
Magnus GunnarssonLerums SOKej godkänd
Jonas EvaldssonOK Tyrej godkänd
Mats AnderssonKlubblösej godkänd
Anne FagerbergIK Uvenej godkänd

Öppen motion 8

4 510 m, 97 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Erik ClassonOK Orinto29:396:34
2Joakim KaminskyGöteborg-Majorna OK31:27+1:486:58
3Emil AndreassonOK Skogshjortarna33:18+3:397:23
4Jens ThorildIFK Göteborg33:46+4:077:29
5Lennart BengtssonFalkenbergs OK34:16+4:377:35
6Lars-Håkan BengtssonOK Tyr34:28+4:497:38
7Peder HallbergIK Ymer35:56+6:177:58
8Markus SvenssonOK Pan-Kristianstad36:07+6:288:00
8Henrik EngOK Vilse 8736:07+6:288:00
10Martin MobergVänersborgs SK38:34+8:558:33
11Daniel ValentinGöteborg-Majorna OK38:52+9:138:37
12Björn AxelssonOK Räven39:24+9:458:44
13Emma AnderssonSävedalens AIK39:33+9:548:46
14Lennart JosefssonRydboholms SK39:49+10:108:49
15Gustav RingströmHåby IF39:56+10:178:51
16Mikael KuhlinGöteborg-Majorna OK40:32+10:538:59
17Joel LarssonSävedalens AIK41:32+11:539:12
18Anders OhlssonUddevalla OK41:53+12:149:17
19Mattis WernOK Skogshjortarna41:57+12:189:18
20Peter LekbergSävedalens AIK43:21+13:429:36
21Pål SchmidtSträngnäs-Malmby OL44:33+14:549:52
22Patrik HanssonHerrestads AIF44:38+14:599:53
23Olle SjöforsOK Älme45:33+15:5410:05
24Märta MollenSävedalens AIK45:59+16:2010:11
25Mikael AxelssonOK Skogshjortarna47:20+17:4110:29
26Martin AnderssonMarkbygdens OK47:28+17:4910:31
27Marcus WetterKungälvs OK47:30+17:5110:31
28Svante LundgrenKlubblös48:39+19:0010:47
29Leif EinarssonKungälvs OK48:49+19:1010:49
30Per HillerborgKlubblös49:04+19:2510:52
31Ulf NyqvistOK Landehof49:19+19:4010:56
32Hans WikkelsöKlubblös49:33+19:5410:59
33Anja MinörGöteborg-Majorna OK50:05+20:2611:06
34Pär JohanssonOK Alehof50:33+20:5411:12
35Jan GranängKungälvs OK50:51+21:1211:16
36Maria HolmqvistSjövalla FK50:56+21:1711:17
37Andreas IvarssonOK Skogshjortarna51:37+21:5811:26
38Anna WallermanBorås GIF52:15+22:3611:35
39Ingvar LarssonVänersborgs SK52:27+22:4811:37
39Torsten LindersTolered-Utby Ol-klubb52:27+22:4811:37
41Erik WallinMarkbygdens OK52:41+23:0211:40
42Anders ÅdahlMölndal Outdoor IF53:26+23:4711:50
43Axel HansonTolered-Utby Ol-klubb54:27+24:4812:04
44Håkan SalbergKlubblös54:28+24:4912:04
45Therese AlfredssonSävedalens AIK54:43+25:0412:07
45Mie ÖstlingKungälvs OK54:43+25:0412:07
47Adam GrandenIK Ymer55:02+25:2312:12
48Karl SchneiderMölndal Outdoor IF55:31+25:5212:18
49Håkan BerndtssonFrölunda OL55:50+26:1112:22
50Daniel TorstenssonGöteborgs SK56:01+26:2212:25
51Anders LindénFrölunda OL56:21+26:4212:29
52Patrik NilssonVänersborgs SK56:36+26:5712:32
53Mikael MartinssonFalkenbergs OK56:50+27:1112:36
54Jörgen FeltenbyGöteborg-Majorna OK56:51+27:1212:36
55Lars LundkvistKlubblös56:59+27:2012:38
56Lars BjörfjällBredareds IF57:17+27:3812:42
57Hans GrandenIK Ymer57:47+28:0812:48
58Anders HolmenGöteborg-Majorna OK57:50+28:1112:49
59Erik BlomströmIK Stern57:57+28:1812:50
60Olle PenttinenIFK Hedemora OK57:58+28:1912:51
61Nina DjerfLerums SOK58:31+28:5212:58
62Mats DahlrotIK Uven58:44+29:0513:01
63Erik SparrevikLerums SOK59:16+29:3713:08
64Ann-Sofi HermanssonKungälvs OK59:24+29:4513:10
65Fredrik KjörkFrölunda OL59:34+29:5513:12
66Gunnar BarreforsIK Uven1:00:26+30:4713:23
67Malin LammFrölunda OL1:00:45+31:0613:28
68Sofia KarlssonOK Landehof1:00:59+31:2013:31
69Magnus WallinMarkbygdens OK1:01:21+31:4213:36
70Anne FarbrotGöteborg-Majorna OK1:01:29+31:5013:37
71Monica OlssonUddevalla OK1:02:03+32:2413:45
72Kristina Wall JungbjerGöteborgs SK1:02:15+32:3613:48
73Anders CullbrandMölndal Outdoor IF1:04:29+34:5014:17
74Johan GranforsIF Rigor1:04:45+35:0614:21
75Per JohanssonOK Löftan1:04:46+35:0714:21
76Hans KarlssonGöteborg-Majorna OK1:05:07+35:2814:26
77John JohnssonOK Landehof1:05:09+35:3014:26
78Martin EricssonFalkenbergs OK1:05:13+35:3414:27
79Kjell OlofIFK Göteborg1:05:48+36:0914:35
80Peter HammersbergFrölunda OL1:09:19+39:4015:22
81Erik SternemalmIK Stern1:09:32+39:5315:25
82Per FagringMölndal Outdoor IF1:12:22+42:4316:02
83Marianne KlassonUlricehamns OK1:12:53+43:1416:09
84karin ingelholmVittsjö OK1:13:09+43:3016:13
85Karin Färnlöf ClarinIF Rigor1:13:11+43:3216:13
86Jukka RankanenSjövalla FK1:15:48+46:0916:48
87Krister AlfredssonOK Orinto1:16:10+46:3116:53
88Evelina ErikssonIF Marin Väst1:22:24+52:4518:16
89Johan LidströmFrölunda OL1:40:13+1:10:3422:13
Linda WetterKungälvs OKej godkänd
Stefan LemurellSjövalla FKej godkänd
Arne kjell VikhagenSkåla ILej godkänd
Johan GunnarssonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Peter ElofssonLerums SOKej godkänd
Martin HjertbergIK Ymerej godkänd
Fredrik SturessonGöteborg-Majorna OKej godkänd
Ulrika GranforsIF Rigorej godkänd

Öppen motion 10

2 020 m, 17 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Frida BjörklundSjövalla FK24:5012:17
2Lisa LarssonFK Friskus-Varberg26:49+1:5913:16
3Henrik OlssonMölndal Outdoor IF30:09+5:1914:55
4Hanna CarlqvistFK Friskus-Varberg31:50+7:0015:45
5Åsa WängdahlOK Gipen32:37+7:4716:08
6Sofia LundbergGöteborg-Majorna OK34:52+10:0217:15
7Olof AnderssonIF Rigor38:09+13:1918:53
8Annette ReulOK Orinto38:20+13:3018:58
9Maria PollKlubblös40:58+16:0820:16
9Karl-Eric WannbergIK Omega40:58+16:0820:16
11Johanna LindersTolered-Utby Ol-klubb42:50+18:0021:12
11Karen AssmmanKlubblös42:50+18:0021:12
13Gun-Britt MolinMarkbygdens OK43:00+18:1021:17
14Anna DurgéKFUK-KFUM IA Göteborg44:46+19:5622:09
15Stig WallermanBorås GIF46:02+21:1222:47
16Marie WideFrölunda OL46:22+21:3222:57
17Harriet AnderssonOK Skogshjortarna53:08+28:1826:18

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser