Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdsmedeln

TävlingsinformationVisa resultatlista per organisationPressresultatlistaLadda upp ruttSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdsmedeln
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: lördag 19 april 2014

D21E1

4 390 m, 58 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alva OlssonLinköpings OK33:217:35
2Olga PanchenkoIFK Moras OK35:02+1:417:58
3Inga KazlauskaiteOK Linné35:19+1:588:02
4Rebecka LindbergOK Roslagen35:35+2:148:06
5Helena AnderssonOK Tisaren35:51+2:308:09
6Evgeniya RyapolovaIFK Moras OK37:11+3:508:28
7Julia LauriOK Tisaren37:19+3:588:30
8Katarina SvahnIFK Moras OK37:22+4:018:30
9Anne M Hausken NordbergNydalens SK37:32+4:118:32
10Magdalena OlssonIFK Moras OK37:44+4:238:35
11Johanna LindbergDomnarvets GOIF38:18+4:578:43
12Hanna PalmIK Hakarpspojkarna38:51+5:308:50
13Ida LindkvistLeksands OK39:04+5:438:53
14Lovisa AdolfssonOK Denseln39:46+6:259:03
15Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF39:50+6:299:04
16Anette CarlssonKFUM Örebro OK39:56+6:359:05
17Anna Maria RoubertVäxjö OK39:58+6:379:06
18Sara JohanssonGöteborg-Majorna OK40:06+6:459:08
18Josefin TjernlundOK Vilse 8740:06+6:459:08
20Carina SvenssonBredaryds SOK40:11+6:509:09
21Amy RankkaLinköpings OK40:15+6:549:10
22Eva ElfvingDomnarvets GOIF40:21+7:009:11
23Annika BjörkOK Kåre40:37+7:169:15
24Essi HietaojaHelsingin Suunnistajat40:38+7:179:15
25Ellinor TjernlundOK Vilse 8741:07+7:469:21
26Elsa EkelinKFUM Örebro OK41:39+8:189:29
27Frida NeroGöteborg-Majorna OK41:40+8:199:29
28Carolin SvenssonHaninge SOK41:44+8:239:30
29Linnea GustafssonOK Hällen41:51+8:309:31
30Amanda ThellsénOK Linné42:01+8:409:34
31Jolanta KolosinskaOK Skogsfalken42:22+9:019:39
32Gunilla SvärdIF Thor42:33+9:129:41
32Karin ElfvingDomnarvets GOIF42:33+9:129:41
34Emma Pihl SkoogOK Linné42:35+9:149:42
35Frida BakkmanIFK Lidingö SOK43:44+10:239:57
36Emma IsakssonSödertälje-Nykvarn OF43:46+10:259:58
37Johanka SimkovaIFK Moras OK44:05+10:4410:02
38Lina BlomqvistOK Skogsfalken44:13+10:5210:04
39Terese WängdahlOK Hällen44:26+11:0510:07
40Elin Dahlstedt TyskLeksands OK44:34+11:1310:09
41Elin CarlssonIFK Lidingö SOK44:46+11:2510:11
42Sofie LandqvistKöping-Kolsva OK45:01+11:4010:15
43Lisa KaleredOK Denseln45:07+11:4610:16
44Marie SpångmyrLeksands OK45:17+11:5610:18
45Sanna KauppilaAngelniemen Ankkuri45:48+12:2710:25
46Sara HelanderDomnarvets GOIF45:49+12:2810:26
47Karin PerssonHagaby GOIF46:23+13:0210:33
48Märta MollénSävedalens AIK46:27+13:0610:34
49Lovisa MannfolkUlricehamns OK48:40+15:1911:05
50Ida ForsénTullinge SK49:13+15:5211:12
51Maria BoisLeksands OK51:23+18:0211:42
52Frida AnderssonOK Orion55:03+21:4212:32
53Kajsa HammarströmOK Hällen56:30+23:0912:52
54Johanna ErlandssonStora Tuna OK57:21+24:0013:03
55Elin DahlinDomnarvets GOIF1:01:19+27:5813:58
Lisa RönnolsOK Linnéej godkänd
Linda LindkvistLeksands OKej godkänd
Elsa JanssonJärla Orienteringej godkänd
Rasa PtasekaiteOK Linnéej start
Petra BaljeuLeksands OKej start

D21E2

4 060 m, 34 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Anne Johanne LindNydalens SK31:027:38
2Linn HokholtNTNUI32:15+1:137:56
3Nicole RagvinNydalens SK32:58+1:568:07
4Malin JakobssonNydalens SK33:15+2:138:11
5Anna UlvensøenNTNUI33:51+2:498:20
6Anastasia TrubkinaIFK Moras OK33:58+2:568:21
7Britt Ingunn NydalNTNUI34:44+3:428:33
8Kristine FjellangerVaregg Fleridrett34:53+3:518:35
9Anna-Stina PåledalOK Roxen35:02+4:008:37
10Louise OramNydalens SK35:20+4:188:42
11Marta UlvensøenNTNUI35:25+4:238:43
12Ida DalhammerOK Roxen35:54+4:528:50
13Sofie AarnesNydalens SK36:18+5:168:56
14Sara JonssonLinköpings OK36:27+5:258:58
15Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK36:36+5:349:00
16Elisabeth IngvaldsenNydalens SK36:47+5:459:03
17Jenny WegmüllerOK Rodhen37:00+5:589:06
18Claire SandevoirOK Linné38:16+7:149:25
19Indre ValaiteIFK Moras OK38:33+7:319:29
20Madelene AllmungsLeksands OK38:39+7:379:31
21Fanni GyurkoIFK Moras OK39:04+8:029:37
22Emma LähdekorpiNydalens SK39:36+8:349:45
23Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK41:03+10:0110:06
24Rannveig JørgensenNTNUI41:04+10:0210:06
25Martine ÅstebølNTNUI41:34+10:3210:14
26Ulrika LindstamOK Linné42:17+11:1510:24
27Linn BylarsForsa OK43:34+12:3210:43
28Marianne DæhliNTNUI44:21+13:1910:55
29Cristina LuisNydalens SK45:14+14:1211:08
30Susanna ForsellMotala AIF OL46:26+15:2411:26
31Marie JacobssonOK Rodhen57:08+26:0614:04
32Josefin PerssonJärla Orientering1:04:17+33:1515:50
33Charlotte LindkvistLeksands OK1:16:31+45:2918:50
Felicity BrownIFK Lidingö SOKej godkänd
Maren KaarbyNydalens SKej start

H21E1

5 200 m, 63 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Simon SvenssonOK Pan-Kristianstad33:436:29
2Jarkko HuovilaKalevan Rasti34:29+0:466:37
3Kalle BergmanOK Ravinen35:41+1:586:51
4Andreas JohanssonGöteborg-Majorna OK35:43+2:006:52
4Patrik KarlssonVäxjö OK35:43+2:006:52
6Isak BergmanOK Skogsfalken35:44+2:016:52
7Anders NordbergNydalens SK36:19+2:366:59
8Anton SjökvistStora Tuna OK36:26+2:437:00
9Thomas CarlssonMalungs OK Skogsmårdarna36:31+2:487:01
10Artem PanchenkoIFK Moras OK36:59+3:167:06
11Roman RyapolovIFK Moras OK37:11+3:287:09
12Matt OgdenOK Linné37:16+3:337:10
13Sverre Turter SandvoldNTNUI37:18+3:357:10
14Erik ThorssonTurun Metsänkävijät37:20+3:377:10
15Anton TynongGävle OK37:21+3:387:10
16Hans PerssonGävle OK37:26+3:437:11
17Göran WinbladRehns BK38:13+4:307:20
18Mikael AnderssonLinköpings OK38:14+4:317:21 Ladda ner rutt i gpx-format
19Erik LiljequistSödertälje-Nykvarn OF38:24+4:417:23
20Kristian AlgersOK Hällen38:26+4:437:23
21Henrik BerggrenOK Denseln38:27+4:447:23
22Erik AnderssonJärla Orientering38:56+5:137:29
23Mattias MillingerJärla Orientering39:03+5:207:30
24Martin VisterJärla Orientering39:04+5:217:30
25Michal KrajcikOK Orion39:16+5:337:33
26Andreas HolmbergIFK Moras OK39:42+5:597:38
27Olle CarlssonSöders-Tyresö39:44+6:017:38
28Erik LindIFK Umeå40:22+6:397:45
29Graham GristwoodIFK Moras OK40:32+6:497:47
30Johan HameliusOK Linné40:38+6:557:48
31Hugo MattssonSkåneslättens OL40:43+7:007:49
32Aleksander BernaciakOK Orion40:47+7:047:50
32Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK40:47+7:047:50
32Robert JohanssonTäby OK40:47+7:047:50
35Erik SagvoldenNydalens SK41:08+7:257:54
36Johan NordlundMalungs OK Skogsmårdarna41:15+7:327:55
37Erik SköldLinköpings OK41:34+7:517:59
38Liutauras BileviciusOK Linné41:46+8:038:01
39Marcus BerggrenNyköpings OK42:51+9:088:14
40Erik MartinssonLinköpings OK43:46+10:038:25
41Andreas CallebergRehns BK43:47+10:048:25
42Brent GodmanGotlands Bro OK43:58+10:158:27
43Fabio MarsonerTäby OK44:31+10:488:33
44Henrik JonssonOK Rodhen45:38+11:558:46
45Matija RazumOK Linné46:53+13:109:00
46Lasse JanssonGävle OK47:01+13:189:02
47Alexander HansenSöders-Tyresö47:15+13:329:05
48Zsolt LenkeiIFK Moras OK48:53+15:109:24
49Erik FernlundSäterbygdens OK50:47+17:049:45
50Tomek PabichTäby OK52:19+18:3610:03
51Rasmus ElmelidSkåneslättens OL55:40+21:5710:42
52Erik BomanGävle OK59:31+25:4811:26
53Fredrik IngelssonRehns BK1:11:14+37:3113:41
54Federico VenezianTäby OK1:14:24+40:4114:18
Marcus JanssonKFUM Örebro OKej godkänd
Niklas SerranderIFK Lidingö SOKej godkänd
Johan LindbergIFK Moras OKej godkänd
Anders HedbergGöteborg-Majorna OKej godkänd
Tomas HallménOK Tisarenej godkänd
Mariusz PabichTäby OKej godkänd
Johan WikströmOK Tyrej godkänd
Sergej FedatsenkaSävedalens AIKej godkänd
Jonas LundgrenLinköpings OKej godkänd
Jerker LysellRehns BKej start
Karl WalheimÄrla IFej start
Viktor LarssonHagaby GOIFej start
Jesper LysellRehns BKej start
Denys ShcherbakovOK Pan-Kristianstadej start

H21E2

5 270 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias ErikssonOK Denseln33:206:19
2Andreas BerganderEksjö SOK35:27+2:076:43
3Johan NorbergOK Orion36:02+2:426:50
4Anders HåkanssonOK Linné36:05+2:456:50
5Jacob LindstamOK Ravinen36:38+3:186:57
6Emil KaleredOK Denseln37:30+4:107:06
7Magnus SagerOK Orion37:44+4:247:09
8Ola SvahnIFK Moras OK38:03+4:437:13
9Mattias JohanssonIFK Moras OK38:08+4:487:14
10Erik GustafssonNTNUI38:26+5:067:17
11Sven AschwandenStora Tuna OK38:36+5:167:19
11Christian KollbergJärla Orientering38:36+5:167:19
13Mattias AnderssonOK Tisaren38:43+5:237:20
14Anders HöijeGöteborg-Majorna OK38:50+5:307:22
15Espen Hultgreen WeltzienJärla Orientering38:59+5:397:23
16Erik BlomgrenStora Tuna OK39:13+5:537:26
17Anders JanssonTäby OK39:15+5:557:26
18Robert SandbergOK Roslagen39:17+5:577:27
19Linus RappIFK Moras OK39:33+6:137:30
20Love SintringHagaby GOIF39:58+6:387:35
21Anders AxlingSödertälje-Nykvarn OF39:59+6:397:35
22Andrey LamovIFK Moras OK40:00+6:407:35
23Erik Folkesson BlomIFK Moras OK40:03+6:437:35
23Ola NybergOK Kåre40:03+6:437:35
25Henrik TostebergLinköpings OK40:24+7:047:39
26Tomas ReibringNyköpings OK40:27+7:077:40
27Mattias KarlssonVäxjö OK40:43+7:237:43
28Marcus WadellUlricehamns OK40:45+7:257:43
29Jan JohanssonIFK Umeå40:47+7:277:44
30Anders HultgrenSundsvalls OK41:12+7:527:49
31Anton SundgrenLånghundra IF41:16+7:567:49
32Ross SmithOK Linné41:22+8:027:50
33Viktor AntonssonEksjö SOK41:35+8:157:53
34Simon AnderssonForsa OK41:51+8:317:56
35Niclas TjernlundOK Vilse 8742:13+8:538:00
36Peter AronssonLinköpings OK42:39+9:198:05
37Pontus JohanssonOK Linné42:44+9:248:06
38Olof ErikssonOK Linné42:47+9:278:07
39Otto LundmanOK Roslagen43:02+9:428:09
40Kristian DahlströmIFK Moras OK43:30+10:108:15
41Robert WetterlöfOK Pan-Kristianstad43:50+10:308:19
42Charlie StoltRehns BK43:58+10:388:20
43Niklas OlssonSkåneslättens OL44:04+10:448:21
44Björn KarlssonHalmstad OK44:05+10:458:21
45Oskar HöglundMotala AIF OL44:20+11:008:24
46Stefan JonssonMalungs OK Skogsmårdarna44:58+11:388:31
47Hampus MöllerOK Hällen45:16+11:568:35
48Daniel OlsenSödertälje-Nykvarn OF45:22+12:028:36
49Andreas LiljegrenGotlands Bro OK45:23+12:038:36
50Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK46:33+13:138:49
51Tobias ForsénTullinge SK47:10+13:508:57
52Erik ToomingasSundsvalls OK58:12+24:5211:02
Ilya BeliankaSävedalens AIKej godkänd
Mats NordbrødenJärla Orienteringej start
Dan WesterJärla Orienteringej start

H21E3

5 200 m, 79 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jostein AndersenNydalens SK30:185:49
2Vojtech KralIFK Moras OK30:40+0:225:53
3Julian DentIFK Lidingö SOK31:00+0:425:57
4Hans Petter MathisenNTNUI31:02+0:445:58
5Donatas StulgysIFK Moras OK31:07+0:495:59
6Martin LindskogOK Ravinen31:21+1:036:01
7Eirik Kamstrup HovindNTNUI31:26+1:086:02
8Philipp SauterGöteborg-Majorna OK31:35+1:176:04
9Øystein SørensenNydalens SK31:40+1:226:05
10Per Melander OftenNTNUI31:45+1:276:06
11Torkil E SolstadNTNUI32:14+1:566:11
12Mathias Stensland LillevoldNTNUI32:16+1:586:12
13Olivier Blanc-TranchantOK Denseln32:21+2:036:13
14Per ÖbergOK Hällen32:32+2:146:15
14Simonas KrepstaIFK Moras OK32:32+2:146:15
16Radek NožkaOK Kåre32:38+2:206:16
17Simen Jevne ArnesenNTNUI32:59+2:416:20
18Øyvind EngerNTNUI33:03+2:456:21
19Johan StrandGöteborg-Majorna OK33:14+2:566:23
20Kjetil OkkenhaugNTNUI33:43+3:256:29
21Staffan ErikssonStora Tuna OK33:47+3:296:29
22Theo FleurentOK Denseln33:49+3:316:30
23Daniel HájekTäby OK33:54+3:366:31
24Harri LuchsingerNTNUI34:07+3:496:33
25Jostein NørbechNydalens SK34:09+3:516:34
26Christoph MeierJärla Orientering34:12+3:546:34
27Joost TalloenOK Skogshjortarna34:23+4:056:36
28Rune RystadNydalens SK34:36+4:186:39
29Csaba GössweinOK Linné34:37+4:196:39
30Niklaus ReyNyköpings OK34:46+4:286:41
31Evan BarrIFK Lidingö SOK35:07+4:496:45
31Alexander MobergOK Tyr35:07+4:496:45
33Albin SjöhedGävle OK35:08+4:506:45
34Thomas Van der KleijOK Skogshjortarna35:25+5:076:48
35Anders BoströmOK Linné35:29+5:116:49
36Jegor KostylevIFK Moras OK35:34+5:166:50
37Marek SchusterOK Pan-Kristianstad36:00+5:426:55
38Anders B. ØksenholtNydalens SK36:01+5:436:55
39Jonatan FrancénLinköpings OK36:12+5:546:57
40Erik SandhOK Nolaskogsarna36:24+6:067:00
41Benjamin AnciauxOK Skogshjortarna36:45+6:277:04
42Fredrik SteinsvikNTNUI37:22+7:047:11
43Oskar GustafssonCentrum OK37:35+7:177:13
44Lars-Christian UngerNydalens SK37:37+7:197:14
45Martin HosetNTNUI37:57+7:397:17
46Niklas ProforsVaregg Fleridrett37:59+7:417:18
47Tommy SöderbergOK Hällen38:06+7:487:19
48Ulrik ImbergOK Linné38:09+7:517:20
49Daniel ForsellOK Raseborg38:12+7:547:20
50Olov EricsonRehns BK38:18+8:007:21
51Joel FrancenLinköpings OK38:40+8:227:26
52Harald KalagerNTNUI38:49+8:317:27
53Andrew QuinIFK Lidingö SOK39:07+8:497:31
54Morten Urdal BakkeNTNUI39:44+9:267:38
55Halvor SaunesNydalens SK40:11+9:537:43
56Erik HarlénKFUM Örebro OK40:13+9:557:44
57Jesper NilssonUlricehamns OK40:26+10:087:46
58Fredrik BerndtssonSkåneslättens OL40:39+10:217:49
59Haakon IngvaldsenNydalens SK41:47+11:298:02
60Leon KeelySävedalens AIK42:19+12:018:08
61Tobias JohanssonOK Skogshjortarna42:52+12:348:14
62Vladimir TregubovMalungs OK Skogsmårdarna43:24+13:068:20
63Samuel KellerNyköpings OK44:26+14:088:32
64Boris GranovskiyOK Linné44:59+14:418:39
65Juho-Matti TaivainenPellon Ponsi46:27+16:098:55
66Desmond FranssenOK Skogshjortarna48:43+18:259:22
67Johan NymanLinköpings OK49:51+19:339:35
68Christer BroströmOK Denseln1:04:51+34:3312:28
Greger TyskLeksands OKej godkänd
Matěj KamenickýOK Kåreej godkänd
Martin IvarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Lars Eid NielsenNydalens SKej godkänd
Patrik WägeliNyköpings OKej godkänd
Andreas BergLinköpings OKej godkänd
Vegard Blomseth JohnsenNTNUIej godkänd
Anders AxenborgGöteborg-Majorna OKej godkänd
Isak BergsetNTNUIej godkänd
Karl DannbringSkåneslättens OLej godkänd
Anders BjergaardNTNUIej godkänd
Simon WallerIFK Umeåej start
Calle StenbergOK Skogshjortarnaej start
Tommi UusimäkiPellon Ponsiej start

D20E

3 970 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emma BjessmoBromma-Vällingby SOK34:038:34
2Johanna LarssonKöping-Kolsva OK36:41+2:389:14
3Lisa MalmströmGOIF Tjalve36:54+2:519:17
4Anna WehlinSkogspojkarnas OK37:17+3:149:23
5Filippa JohanssonJönköpings OK40:29+6:2610:11
6Markéta NovotnáOK Hällen40:49+6:4610:16
7Emma BacklundSäterbygdens OK41:25+7:2210:25
8Ingeborg Ellegaard MelbyNydalens SK42:58+8:5510:49
9Julia AdolfssonOK Kåre43:49+9:4611:02
10Frida LövgrenIFK Moras OK48:02+13:5912:05
11Linnéa HahneInsjöns IF OK53:15+19:1213:24
12Mikaela RönnbäckVisborgs OK54:46+20:4313:47
13Josefine DahlstedtGOIF Tjalve55:20+21:1713:56
Mathilda KarlssonOK Rodhenej godkänd
Linn MöllerVisborgs OKej godkänd
Elin GidingVallentuna-Össeby OLej godkänd
Frida SandbergSäterbygdens OKej start

H20E

4 510 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ivan KuchmenkoJärla Orientering26:115:48
2Jyri UusitaloPellon Ponsi28:08+1:576:14
3Einar JohanssonOK Tyr28:30+2:196:19
4Rasmus Rørholt TheisenNTNUI28:57+2:466:25
5Jonas Madslien BakkenNydalens SK29:19+3:086:30
6Kevin StåhlOK Hammaren30:09+3:586:41
7Sixten WalheimOK Rodhen30:15+4:046:42
8Henning OttmerTormestorps IF30:16+4:056:42
9Arvid VågLerums SOK30:18+4:076:43
10Andreas ZeijlonOK Hällen31:07+4:566:53
11Yves AschwandenStora Tuna OK32:04+5:537:06
12Magne JutulstadNTNUI32:12+6:017:08
13Fredrik AhnlénOK Hammaren32:44+6:337:15
14Eivind HøydalNydalens SK33:02+6:517:19
15Oskar LundqvistOK Orion33:06+6:557:20
16Emil WikströmOK Tyr33:44+7:337:28
16Jesper Kullin AlfredssonOK Tyr33:44+7:337:28
18Petter JohanssonLinköpings OK34:22+8:117:37
19Albin DetterfeltLinköpings OK34:28+8:177:38
20Anders VedinSundsvalls OK34:29+8:187:38
21Justas MisiunasRehns BK34:43+8:327:41
22Joël BornerOK Ravinen34:46+8:357:42
23Erik BjörklundBjursås OK34:49+8:387:43
24Erik BengtssonOK Skogsfalken35:02+8:517:46
25Erik KarlssonOK Ravinen35:09+8:587:47
26Emil RankkaOK Roxen36:17+10:068:02
27Erik LindgrenKFUM Örebro OK36:45+10:348:08
28Harald OttmerTormestorps IF36:56+10:458:11
29Niklas CarlssonBoxholm-Mjölby OL38:04+11:538:26
30Gustav SandstedtEksjö SOK38:29+12:188:31
31Robin LarssonFK Göingarna44:51+18:409:56
Simon KappelOK Södertörnej start
Oskar Jensen SondénOK Orionej start
Jere PantsarPellon Ponsiej start

D18E

3 550 m, 26 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Pim HedbergOK Skogsfalken31:218:49
2Elin JohanssonFinspångs SOK32:53+1:329:15
3Sara WadmanIFK Moras OK34:11+2:509:37
4Fanny AsketunOK Roxen34:23+3:029:41
5Louise LundgrenVäxjö OK34:50+3:299:48
6Ronja BjörklundBjursås OK35:36+4:1510:01
7Vanessa FrickerStora Tuna OK36:16+4:5510:12
8Hanna LindströmOK Tranan36:24+5:0310:15
9Rebecca MårtenssonKöping-Kolsva OK38:26+7:0510:49
10Patricia EdgarssonOK Skogsfalken40:55+9:3411:31
11Karen BjergaardNydalens SK41:33+10:1211:42
12Lina FredrikssonKorsnäs IF OK42:01+10:4011:50
13Elin FältmanLeksands OK43:20+11:5912:12
14Caroline Løchting ThunbergOK Roslagen43:31+12:1012:15
15Clara MannfolkUlricehamns OK44:15+12:5412:27
16Elin LindbergOK Djerf44:23+13:0212:30 Ladda ner rutt i gpx-format
17Petra GunnarsdotterTenhults SOK44:41+13:2012:35
18Kristin BomanGävle OK45:38+14:1712:51
19Elin LundqvistNybro OK47:00+15:3913:14
20Amanda JohanssonOK Dacke53:07+21:4614:57
21Olivia KvarnlöfOK Roslagen53:40+22:1915:07
22Klara AndrénOK Skogsfalken56:19+24:5815:51
23Anna BjörklundBjursås OK58:01+26:4016:20
24Cecilia SpångbergLunds OK1:20:35+49:1422:41
Elin PetterssonIFK Göteborgej godkänd
Alice FrostOK Roslagenej godkänd
Hanna BarkergrenStora Tuna OKej start
Elsa AnderssonDomnarvets GOIFej start

H18E

4 130 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Edvin SmedbergOK Skogsfalken27:376:41
2Emil ÅbergKorsnäs IF OK30:35+2:587:24
3Tobia PezzatiEksjö SOK30:38+3:017:25
4Emil ThellsénOK Roxen31:11+3:347:33
5Filip JacobssonDegerfors OK31:20+3:437:35
6Simon WikströmHalmstad OK31:29+3:527:37
7Fredrik PerssonDomnarvets GOIF32:03+4:267:45
8Amadeus HanssonGotlands Bro OK32:07+4:307:46
9Samuel HedlundKöping-Kolsva OK32:12+4:357:47
10Elias RankkaOK Roxen32:49+5:127:56
11Edvin AnderssonOK Norrvirdarna34:14+6:378:17
12Sven EngströmLinköpings OK34:20+6:438:18
13Oscar SundlöfSundsvalls OK34:36+6:598:22
14Alexander WiklundFinspångs SOK34:40+7:038:23
15Albin BergkvistBjursås OK34:59+7:228:28
16Martin NorrbomSala OK36:13+8:368:46
17Daniel AnderssonOK Löftan36:28+8:518:49
18Filip IvarssonOK Hammaren36:44+9:078:53
19Olle HanssonOK Roxen37:07+9:308:59
20Giacomo PezzéOK Denseln38:08+10:319:13
21Eric DanielssonOK Kåre38:10+10:339:14
22Loke AgmarkenHalmstad OK38:25+10:489:18
23Hampus LarssonFK Göingarna40:00+12:239:41
24Adrian DahlströmIFK Moras OK42:33+14:5610:18
25Daniel DuhlboIFK Moras OK42:52+15:1510:22
26David AxelssonFinspångs SOK43:22+15:4510:30
27Lars OlovssonRehns BK47:06+19:2911:24
28David SvenssonSkåneslättens OL47:19+19:4211:27
29Robin SvennbergDegerfors OK47:44+20:0711:33
30Johan NordinSundsvalls OK48:51+21:1411:49
31Axel LindbergSvaide Roma SOK57:41+30:0413:58
32Johan StenströmLinköpings OK1:00:21+32:4414:36
Simone BettegaOK Denselnej godkänd
Frej HeggSvaide Roma SOKej godkänd
Simon RuneforsVäxjö OKej godkänd
Martin HerbertTäby OKej start
Nils AlexanderssonStora Tuna OKej start
Oskar SandbergSäterbygdens OKej start

D21

3 610 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lina SamorSävedalens AIK33:169:12
2Samantha AhlgrenOK Roslagen33:44+0:289:20
3Anna HåkanssonLinköpings OK35:18+2:029:46
4Carin RosanderFinspångs SOK36:22+3:0610:04
5Jenny BjörkÖrkelljunga FK37:19+4:0310:20
6Therese BarjeJönköpings OK38:21+5:0510:37
7Ida OlssonOK Orion38:24+5:0810:38
8Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK40:19+7:0311:10
9Beatrice KöhlerSäterbygdens OK40:35+7:1911:14
10Julia Modig TjärnströmLinköpings OK41:04+7:4811:22
11Hanna NilssonOK Denseln43:05+9:4911:56
12Jenny EkströmOK Österåker43:15+9:5911:58
13Charlotte ÖstlundOK Linné43:48+10:3212:07
14Josefin LindbergIFK Moras OK43:49+10:3312:08
14Sara BerganderEksjö SOK43:49+10:3312:08
16Lovisa LjungOK Njudung44:25+11:0912:18
17Maja AnderssonOK Orion44:28+11:1212:19
18Jenny SandhOK Nolaskogsarna44:32+11:1612:20
19Ida ÅkessonForsa OK45:58+12:4212:43
20Louise CarlssonBoxholm-Mjölby OL46:01+12:4512:44
21Matilda JonssonLinköpings OK46:24+13:0812:51
22Frida KarlssonLinköpings OK48:21+15:0513:23
23Filippa ArmanNyköpings OK49:44+16:2813:46
24Marika LundinTjällmo-Godegårds OK51:59+18:4314:23
25Linda HarlénKFUM Örebro OK52:45+19:2914:36
26Sofie SvenssonBjörkfors GOIF53:10+19:5414:43
27Kim GeypenOK Skogshjortarna1:00:59+27:4316:53
28Anna BirkestålKöping-Kolsva OK1:02:41+29:2517:21
29Viktoria OlssonIF Hansa-Hoburg1:03:55+30:3917:42
30Isabelle SjöbergOK Österåker1:06:08+32:5218:19
Hanna BerggrenOK Denselnej godkänd
Lina JohanssonSkattkärrs IFej godkänd
Stina PerssonGamleby OKej start

H21

4 850 m, 49 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK33:256:53
2Erik SundbergStora Tuna OK36:03+2:387:25
3Johan PerssonHagaby GOIF36:30+3:057:31
4Peter LöfåsStora Tuna OK37:07+3:427:39
5Björn WrahmeIFK Moras OK37:56+4:317:49
6Per JonhedKFUM Örebro OK38:01+4:367:50
7Per HolmIFK Moras OK38:21+4:567:54
8Lars JonhedKFUM Örebro OK39:36+6:118:09
9Gustav ÅhrenMotala AIF OL39:38+6:138:10
10Erik MemmiHalmstad OK39:42+6:178:11
11Erik MattssonJärla Orientering39:51+6:268:12
12Janne SelkäläKöping-Kolsva OK39:56+6:318:14
13Jonas AxénMotala AIF OL39:57+6:328:14
14Jan-Olof SvenssonHalmstad OK40:08+6:438:16
15Andreas DavidssonForsa OK40:12+6:478:17
16Anders LindbergMotala AIF OL40:19+6:548:18
17Axel MattssonJärla Orientering40:26+7:018:20
18Jonas VikströmKöping-Kolsva OK40:33+7:088:21
19Thomas LiljaOK Denseln40:38+7:138:22
20Nils Wallentin TärkHalmstad OK40:49+7:248:24
21Fredrik Zetterberg ErikssonOK Djerf41:26+8:018:32
22Daniel HasselströmMotala AIF OL41:39+8:148:35 Ladda ner rutt i gpx-format
23Måns FaxénVäxjö OK42:33+9:088:46
24Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK42:35+9:108:46
25Daniel GunnarssonOK Orion42:57+9:328:51
26Rickard IngessonGamleby OK43:46+10:219:01
27Cristian LarssonKöping-Kolsva OK43:48+10:239:01
28Emil HammarströmOK Måsen44:56+11:319:15
29Oscar ArmanNyköpings OK46:29+13:049:35
30Tobias AnderssonOK Österåker47:09+13:449:43
31Aliaksandr KhodanOK Hällen47:22+13:579:45
32Thomas EekKöping-Kolsva OK47:42+14:179:50
33Jonas LundgrenStora Tuna OK49:45+16:2010:15
34Emil BergerOK Orion50:56+17:3110:30
35Håkan AnderssonHalmstad OK51:41+18:1610:39
36Simon NybergNAIS Orienteringsklubb52:19+18:5410:47
37Per ÖstlundOK Roxen52:23+18:5810:48
38Johan AllardTjällmo-Godegårds OK52:31+19:0610:49
39Erik MelénMotala AIF OL52:34+19:0910:50
40Kristoffer JanssonOK Måsen53:18+19:5310:59
41Philip DahlstedtGOIF Tjalve54:11+20:4611:10
42Martin HammarlundMotala AIF OL54:58+21:3311:20
43Johan CelanderKöping-Kolsva OK58:18+24:5312:01
44Martin SedströmKFUM Örebro OK1:02:27+29:0212:52
45Daniel StunzKFUM Örebro OK1:03:30+30:0513:05
46William ErlandssonOK Österåker1:07:37+34:1213:56
47Johnny RahlénOK Ravinen1:32:25+59:0019:03
48Jonas SvenssonAnkarsrums OK1:40:58+1:07:3320:49
Johan LarssonOK Skogshjortarnaej godkänd
Sven LarssonLeksands OKej start
Anton BacklundSäterbygdens OKej start
Øystein RodemNydalens SKej start
Jonas RingsgårdOK Roxenej start
Johan LövgrenDegerfors OKej start

D18

3 290 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kajsa JohanssonSkattkärrs IF37:1911:20
2Elin JohanssonSkattkärrs IF46:42+9:2314:11
3Elvira JohanssonOK Österåker47:27+10:0814:25
4Emma LindellLinköpings OK48:03+10:4414:36
5Linnea BorgLinköpings OK50:53+13:3415:27
6Tyra MellinSvaide Roma SOK56:46+19:2717:15
7Ebba KarlssonVisborgs OK57:38+20:1917:31
8Lisa ErlandssonOK Österåker1:14:47+37:2822:43
9Elin JohnssonSvaide Roma SOK1:27:07+49:4826:28
Johanna HanssonBoxholm-Mjölby OLej start

H18

3 420 m, 6 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Oscar PerersKorsnäs IF OK34:1810:01
2Johan LenningSkåneslättens OL36:13+1:5510:35
3Adam ThellsénOK Roxen37:25+3:0710:56
4Gustav JohanssonUlricehamns OK45:24+11:0613:16
5Yngve RahlénOK Ravinen1:10:27+36:0920:35
6Ludwig JohanssonUlricehamns OK1:55:44+1:21:2633:50
Atte HietaojaHelsingin Suunnistajatej start

D16

3 440 m, 55 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Klara DjerfLerums SOK27:147:55
2Hanna HugossonSundsvalls OK27:56+0:428:07
3Jenny WegebroUmeå OK28:32+1:188:17
4ELIN RANSJÖ ZANDEROK Tyr28:45+1:318:21
5Sophia BjörnlingerIK Hakarpspojkarna28:51+1:378:23
6Sanna FasthEksjö SOK28:52+1:388:23
7Jonna JungåkerKorsnäs IF OK29:38+2:248:36
8Emma PetterssonOK Roxen30:13+2:598:47 Ladda ner rutt i gpx-format
9Amelia SkalbergBredaryds SOK30:44+3:308:56
10Gabriella BerganderEksjö SOK30:45+3:318:56
11Stina NordinSundsvalls OK31:13+3:599:04
12Lisa BerggrenOK Kolmården31:42+4:289:12
13Ronja JungåkerKorsnäs IF OK31:51+4:379:15
14Moa WestbladOK Ravinen32:02+4:489:18
15Anna HallménOK Tisaren33:22+6:089:41
16Klara AnderssonFK Göingarna33:37+6:239:46
17Fanny SundbladEksjö SOK33:40+6:269:47
18Victoria AsketunOK Roxen33:48+6:349:49
19Elvira SellgrenGöteborg-Majorna OK33:49+6:359:49
20Emma DjerfLerums SOK33:57+6:439:52
21Malin KärrströmOK Roxen35:09+7:5510:13
22Jenny PerérsKorsnäs IF OK36:10+8:5610:30
23Ellen BromanOK Roslagen36:21+9:0710:34
24Sarah MagnussonLinköpings OK37:12+9:5810:48
25Lovisa MartinssonOK Tyr37:18+10:0410:50
25Emelie JonassonForsa OK37:18+10:0410:50
27Frida FredrikssonKorsnäs IF OK37:40+10:2610:56
28Erika DuhlboIFK Moras OK38:14+11:0011:06
29Johanna GuståsLinköpings OK38:23+11:0911:09
30Wilma GilleOK Roslagen38:59+11:4511:19
31Lova KlasérKorsnäs IF OK39:39+12:2511:31
32Tora WesterbergOK Kolmården40:01+12:4711:37
33Klara LjunggrenLinköpings OK40:14+13:0011:41
34Clara CoxLerums SOK40:21+13:0711:43
35Emilia ÖstlundOK Kolmården40:25+13:1111:44
36Ellen FrostOK Roslagen40:29+13:1511:46
37Matilda ForsbergOK Ravinen40:34+13:2011:47
38Vilma Von KrusenstiernaOK Kåre40:47+13:3311:51
39Amanda KarlssonOK Ravinen40:59+13:4511:54
40Sofia BorgLinköpings OK42:15+15:0112:16
41Amanda HalvarsonLeksands OK42:52+15:3812:27
42Josefin BovellanNAIS Orienteringsklubb44:09+16:5512:50
43Elin JohanssonForsa OK44:55+17:4113:03
44Tilda MarmelidOK Roxen45:08+17:5413:07
45Vilma BergerDomnarvets GOIF50:27+23:1314:39
46Alma AnderssonDomnarvets GOIF51:56+24:4215:05
47Linnea NilssonNyköpings OK53:34+26:2015:34
48Alva RasmussenNyköpings OK53:37+26:2315:35
49Maja GunnarssonLerums SOK54:56+27:4215:58
50Stina LindbergOK Djerf59:11+31:5717:12
51Ida HamnerOK Ravinen59:46+32:3217:22
52Emma S JohanssonLinköpings OK1:05:02+37:4818:54
53Moona HarjuPudasjärven Urheilijat ry1:06:23+39:0919:17
54Hannele MöllerLinköpings OK1:07:19+40:0519:34
Emma HagrotTäby OKej godkänd
Sandra BoströmOK Linnéej start
Tilda AnderssonOK Ravinenej start

H16

3 540 m, 61 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jesper SvenskStora Tuna OK21:156:00
2Isac von KrusenstiernaOK Kåre21:46+0:316:08
2Oliwer LundbergOK Bävern21:46+0:316:08
4Ludvig EkNyköpings OK22:57+1:426:28
5Olle GrywenzOK Linné22:58+1:436:29
6Oscar JohanssonOK Dacke23:06+1:516:31
7August MollénOK Denseln23:27+2:126:37
8Hugo LillieströmOK Roxen23:53+2:386:44
9Simon LarssonOK Hällen23:56+2:416:45
10Henning SjökvistStora Tuna OK24:22+3:076:52
11Carl CarlssonNyköpings OK24:27+3:126:54
12Rasmus LundbergOK Bävern24:58+3:437:03
13Felix Lindell ÖhmanOK Måsen25:18+4:037:08
14Antoine GueninOK Skogshjortarna25:26+4:117:11
15Fritjof AxelssonFK Göingarna25:56+4:417:19
16Axel GranqvistOK Ravinen26:14+4:597:24
17Oscar PrytzGOIF Tjalve26:46+5:317:33
18Eric RosjöJönköpings OK26:58+5:437:37
19Lukas LundgrenVäxjö OK27:16+6:017:42
20Johan WehlinSkogspojkarnas OK27:27+6:127:45
21Magnus RambergØstmarka OK27:49+6:347:51
22Gustav MalmströmGOIF Tjalve27:55+6:407:53
23Pontus LindblomOK Roxen28:14+6:597:58
24Jason BransomeSkogsluffarnas OK28:36+7:218:04
25Andreas JonssonOK Dacke28:44+7:298:07
26Isak ÅbergKorsnäs IF OK28:53+7:388:09
27André LindgrenOK Ravinen29:04+7:498:12
28Tuve MöllerOK Linné29:13+7:588:15
29Hugo EkingeOK Motala30:31+9:168:37
29Gustaf HedegårdOK Kolmården30:31+9:168:37
31Johan PerssonOK Österåker30:57+9:428:44
32Johan LindmanFinspångs SOK31:45+10:308:58
33Josef JohanssonOK Kolmården31:49+10:348:59
34Isak HertinVästerviks OK31:50+10:358:59
35Emil PetterssonOK Dacke31:53+10:389:00
36Max KlassonOK Ravinen32:07+10:529:04
37Elias AnderssonOK Norrvirdarna32:22+11:079:08
38Gustav EngmanOK Denseln32:55+11:409:17
39Joel KarnehedOK Roxen33:52+12:379:34
40Kasper FranssonOK Ravinen33:55+12:409:34
41Hugo DalhammerOK Roxen34:35+13:209:46
42Fredrik NorlinIFK Moras OK34:41+13:269:47
43Jonas AnderssonOK Roxen35:23+14:089:59
44Eric JehrlanderGOIF Tjalve35:45+14:3010:05
45Hugo ThorellOK Ravinen37:13+15:5810:30
46Albin AnderssonOK Ravinen37:21+16:0610:33
47Fredrik StenbeckOK Österåker37:28+16:1310:35
48Simon TörnqvistOK Ravinen37:51+16:3610:41
49Emil ArvidssonSäterbygdens OK39:00+17:4511:01
50Joel SjödinOK Kolmården40:46+19:3111:30
51Jonatan GustafssonKFUM Örebro OK41:18+20:0311:40
52Jonas NorlinIFK Moras OK41:52+20:3711:49
53Simon SandqvistOK Österåker42:20+21:0511:57
54Jakob VestmanOK Österåker44:17+23:0212:30
55Axel KullbergLinköpings OK44:29+23:1412:33
56Ludvig WaktelSvaide Roma SOK49:53+28:3814:05
57Marcus DolkLjusdals OK59:47+38:3216:53
58Oskar AnderssonOK Linné1:01:14+39:5917:17
59Joakim BjörkegrenGotlands Bro OK1:14:10+52:5520:57
Rasmus JonssonTjällmo-Godegårds OKej godkänd
Eric JanssonOK Trananej godkänd
Viktor BarkegrenStora Tuna OKej start
Ludvig ForslundLinköpings OKej start
Viktor WohlgemuthOK Ravinenej start
Lukas HellgrenOK Ravinenej start

D16K

2 870 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Emilia SamuelssonNAIS Orienteringsklubb40:2314:04
2Henrietta MöllerLinköpings OK54:15+13:5218:54

H16K

2 870 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jacob TomassonLinköpings OK39:4413:50
2Linus ClassonNAIS Orienteringsklubb52:20+12:3618:14
3Love RasmussenNyköpings OK1:38:47+59:0334:25
Viktor RönnbäckOK Ekenej start

D14

2 870 m, 42 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Tove PetterssonOK Roxen26:559:22
2Tove EkströmLinköpings OK27:35+0:409:36
3Alva SellgrenGöteborg-Majorna OK28:01+1:069:45
4Lina SvärdIF Thor29:12+2:1710:10
5Maja MörthLeksands OK29:16+2:2110:11
6Frida JohanssonOK Djerf30:31+3:3610:37
7Ella PalmIK Hakarpspojkarna30:34+3:3910:39
8Linnea HanssonOK Roxen33:20+6:2511:36
9Ebba BerglinOK Dacke34:11+7:1611:54
10Agnes BromanOK Roslagen35:26+8:3112:20
11Tove PihlströmOK Roxen35:30+8:3512:22
12Frida SahlmanLinköpings OK36:10+9:1512:36
13Vilma KarlssonOK Denseln36:24+9:2912:40
14Lovisa JohanssonOK Dacke36:27+9:3212:42
15Emelie BrudinIFK Moras OK36:53+9:5812:51
16Linnea SkalbergBredaryds SOK37:44+10:4913:08
17Ellen NilssonNAIS Orienteringsklubb37:54+10:5913:12
18Tuva NikolaussonSvaide Roma SOK38:31+11:3613:25
19Sara JunevikLeksands OK41:06+14:1114:19
20Signe NilssonNyköpings OK41:08+14:1314:19
21Adelina FunkeLeksands OK44:01+17:0615:20
22Maja KindlundOK Tranan45:03+18:0815:41
23Elin NorlinIFK Moras OK45:22+18:2715:48
24Alicia LundgrenVäxjö OK45:23+18:2815:48
25Linnea SamuelssonNAIS Orienteringsklubb47:17+20:2216:28
26Olivia FröbergOK Roxen47:38+20:4316:35
27Sofia GidingVallentuna-Össeby OL49:15+22:2017:09
28Alva SelerudOK Kolmården51:15+24:2017:51
29Lovisa TunessonSkogspojkarnas OK51:47+24:5218:02
30Beatrice ErikssonOK Hällen52:27+25:3218:16
31Frida ZeijlonOK Hällen52:48+25:5318:23
32Elin EricsonTjällmo-Godegårds OK53:08+26:1318:30
33Elin BjessmoBromma-Vällingby SOK53:17+26:2218:33
34Johanna WilhelmssonOK Dacke56:18+29:2319:37
35Moa HjorthDomnarvets GOIF56:51+29:5619:48
36Ellinor HåkanssonGOIF Tjalve1:00:02+33:0720:55
37Alexandra PerssonOK Österåker1:00:48+33:5321:11
38Linnea JonssonTjällmo-Godegårds OK1:02:22+35:2721:43
39Lovisa SandqvistOK Österåker1:11:02+44:0724:45
Linnéa GustafssonOK Hällenej godkänd
Hilda AxelssonFK Göingarnaej godkänd
Klara WallinderGöteborg-Majorna OKej godkänd
Emma ErikssonOK Kolmårdenej start
Frida AnderssonGöteborg-Majorna OKej start
Matilda LarssonOK Hällenej start

H14

2 870 m, 41 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Viktor SvenskStora Tuna OK20:557:17
2Arvid WesterbergOK Kolmården23:20+2:258:07
3Algot NajvikFK Göingarna23:29+2:348:10
4Olof LjunggrenLinköpings OK23:51+2:568:18
5Trevor BransomeSkogsluffarnas OK24:41+3:468:36
6Joar HertinVästerviks OK24:55+4:008:40
7William NilssonNyköpings OK25:03+4:088:43
7Philip CarlssonNyköpings OK25:03+4:088:43
9Victor HanssonJönköpings OK25:09+4:148:45
10Elias TidevallSkogsluffarnas OK25:59+5:049:03
11Filip RosjöJönköpings OK26:19+5:249:10
12Gunnar EngströmLinköpings OK26:55+6:009:22
13Emanuel HerberthsonLinköpings OK27:25+6:309:33
14Viktor WaernqvistNAIS Orienteringsklubb27:48+6:539:41
15Viktor BergLeksands OK28:01+7:069:45
16Thorsten SvenssonFinspångs SOK29:12+8:1710:10
17Erik LindströmOK Tranan29:45+8:5010:21
18Joel WahlqvistOK Roslagen29:53+8:5810:24
19Andreas RambergØstmarka OK31:30+10:3510:58
20Jonathan JylltorpLinköpings OK32:07+11:1211:11
21Elias AxelssonFinspångs SOK32:36+11:4111:21
22Jakob ThellsénOK Roxen32:40+11:4511:22
23Simon JohanssonOK Kolmården32:49+11:5411:26
24Albin TollOK Njudung33:45+12:5011:45
25Joel ErnstssonFinspångs SOK34:46+13:5112:06
26Isak EricssonNyköpings OK35:04+14:0912:13
27William ScherlinOK Ravinen39:11+18:1613:39
28Duncan RobertsonSvaide Roma SOK39:13+18:1813:39
29Rasmus VirginGotlands Bro OK39:20+18:2513:42
29Linus LundbergOK Bävern39:20+18:2513:42
31Olle SvangrenGotlands Bro OK40:08+19:1313:59
32Ola SkoglundLeksands OK40:42+19:4714:10
33Edvin JohnssonSvaide Roma SOK41:25+20:3014:25
34Oliver ValleriusGamleby OK41:36+20:4114:29
35Jimmy JohanssonForsa OK42:04+21:0914:39
36Axel JohanssonFinspångs SOK42:55+22:0014:57
37Daniel KjellmanOK Ravinen53:22+32:2718:35
38Martin HillbomFinspångs SOK1:04:18+43:2322:24
Adam HaneInsjöns IF OKej godkänd
Oscar ModigFK Göingarnaej godkänd
Leo JohanssonOK Kolmårdenej godkänd

D14K

2 410 m, 3 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Lisa HallménOK Tisaren32:5013:37
2Maja JohanssonSkattkärrs IF37:43+4:5315:39
3Ellen EkströmOK Ravinen50:46+17:5621:03

D12

2 410 m, 39 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kerstin LjungemyrOK Kolmården20:278:29
2Alva SvenskTjällmo-Godegårds OK22:38+2:119:23
3Maja BergqvistKorsnäs IF OK22:53+2:269:29
4Olivia AsketunOK Roxen22:56+2:299:30
5Ida EskilssonIK Hakarpspojkarna22:58+2:319:31
6Sara WänströmFinspångs SOK24:40+4:1310:14
7Emma EricsonTjällmo-Godegårds OK27:19+6:5211:20
8Elin NetzOK Kolmården27:26+6:5911:22
9Jensine SvenssonFinspångs SOK27:58+7:3111:36
10Amanda GranqvistOK Ravinen28:29+8:0211:49
11Linnea LundhOK Kolmården28:34+8:0711:51
12Smilla MogensenOK Ravinen28:57+8:3012:00
13Ella ForsbergOK Ravinen29:22+8:5512:11
14Therese NilssonOK Österåker30:00+9:3312:26
15Fanny ÖstlundOK Kolmården30:46+10:1912:45
16Tilda GolsäterKorsnäs IF OK31:00+10:3312:51
17Linn KarlssonOK Vilse 8731:15+10:4812:58
18Lovisa GustafssonKFUM Örebro OK32:04+11:3713:18
19Ellen SigvardsonBredaryds SOK32:11+11:4413:21
20Tilda MårtenssonOK Ravinen33:13+12:4613:46
21Tilda BergLeksands OK33:16+12:4913:48
22Agnes LiwellSödertälje-Nykvarn OF33:26+12:5913:52
23Alice MarmelidOK Roxen33:56+13:2914:04
24Linn AldénOK Roxen34:07+13:4014:09
25Tilda PalmIK Hakarpspojkarna36:45+16:1815:14
26Olivia GrönqvistJönköpings OK36:48+16:2115:16
27Emmy LindgrenLinköpings OK37:01+16:3415:21
28Hanna LundgrenLinköpings OK39:08+18:4116:14
29Klara JohanssonVästvärmlands OK39:41+19:1416:27
30Elvira KarnehedOK Roxen39:59+19:3216:35
31Karolina RönnbäckOK Eken40:17+19:5016:42
32Miranda KarlssonGOIF Tjalve40:59+20:3217:00
33Eira HertinVästerviks OK41:23+20:5617:10
34Kristin HerberthsonLinköpings OK42:59+22:3217:50
35Julia BergKFUM Örebro OK44:45+24:1818:34
36Ida WaernqvistNAIS Orienteringsklubb46:05+25:3819:07
37Jonna AlfredssonOK Roxen50:39+30:1221:00
38Ellen EkingeOK Motala1:02:24+41:5725:53
39Sigrid FröbergOK Roxen1:09:34+49:0728:51
Nicolina MobergOK Tyrej start
Linda JonssonOK Orionej start

H12

2 410 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Melker AnderssonFK Göingarna17:157:09
2Emil BoströmOK Linné19:37+2:228:08
3Karl GrywenzOK Linné20:09+2:548:21
4Tobias SjöstedtOK Måsen20:39+3:248:34
5Martin RinnbäckOK Ravinen20:50+3:358:38
6Mattis NilssonNAIS Orienteringsklubb21:53+4:389:04
7Jakob GunnarssonLerums SOK21:54+4:399:05
8Karl LundinKatrineholms OK22:38+5:239:23
9Sverre RöjgårdOK Kolmården22:49+5:349:28
10Melker LundinKatrineholms OK23:33+6:189:46
11Elliot ErlandssonOK Österåker23:34+6:199:46
12Albin EronnLinköpings OK25:40+8:2510:39
13Albin LindskogOK Ravinen25:42+8:2710:39
14Isak AnängenNyköpings OK26:10+8:5510:51
15Adrian SiiraOK Motala28:08+10:5311:40
16Victor ModigFK Göingarna28:11+10:5611:41
17Fredrik JunevikLeksands OK29:13+11:5812:07
18Albin AlfredssonOK Roxen29:49+12:3412:22
19Hugo LarssonOK Dacke31:49+14:3413:12
20Hugo KindbornOK Hällen32:08+14:5313:20
21Ludvig ClassonNAIS Orienteringsklubb32:58+15:4313:40
22Linus MalmKFUM Örebro OK33:04+15:4913:43
23Samuel CamardaTjällmo-Godegårds OK34:11+16:5614:11
24Fabian MellbergSvaide Roma SOK35:55+18:4014:54
25Gustav NorbergOK Hällen45:49+28:3419:00
26William LindforsOK Roxen54:20+37:0522:32
27Anton BörjessonOK Måsen1:15:03+57:4831:08
Gustaf KullbergBjörkfors GOIFej godkänd
Olle KallurOK Ravinenej godkänd
David MelinOK Rodhenej godkänd
Fabian WalleriusGamleby OKej godkänd
Oskar KarlssonMålilla OKej start
Folke SvangrenGotlands Bro OKej start
Isak LiljeholmGamleby OKej start

D12K

2 380 m, 5 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Åsa DöscherGOIF Tjalve26:5911:20
2Emelie BirathOK Kolmården32:50+5:5113:47
3Tilde JonssonOK Österåker40:47+13:4817:08
4Nora AnderssonOK Norrvirdarna58:59+32:0024:46
Minoo KarlssonOK Ravinenej godkänd

H12K

2 380 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hampus WiknerOK Österåker53:0722:19
Martin KvillengFinspångs SOKej godkänd

D10

2 380 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Alice JohanssonFinspångs SOK22:149:20
2Hanna ÖbergGamleby OK26:17+4:0311:02
3Alice EricsonTjällmo-Godegårds OK26:20+4:0611:03
4Moa BergqvistKorsnäs IF OK28:30+6:1611:58
5Annie LundhOK Kolmården30:15+8:0112:42
6Yrsa RöjgårdOK Kolmården31:34+9:2013:15
7Tove ValleriusGamleby OK32:37+10:2313:42
8Ida RosjöJönköpings OK33:33+11:1914:05
9Katja GustafssonTrosabygdens OK35:42+13:2815:00
10Ellen FunkeLeksands OK36:23+14:0915:17
11Alva GrönqvistJönköpings OK37:02+14:4815:33
12Sanna RinnbäckOK Ravinen38:44+16:3016:16
13Miranda FredrikssonNyköpings OK39:32+17:1816:36
14Ellen AnderssonFK Göingarna40:40+18:2617:05
15Liv HolmqvistNyköpings OK42:28+20:1417:50
16Sigrid LjunggrenLinköpings OK44:29+22:1518:41
17Ella LiwellSödertälje-Nykvarn OF49:27+27:1320:46
18Elin JonhedKFUM Örebro OK50:51+28:3721:21
19Sofie EttlingSkogspojkarnas OK54:49+32:3523:01
Moa Algers-OmholtSkogspojkarnas OKej godkänd

H10

2 380 m, 18 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gustav AnderssonFK Göingarna21:519:10
2Linus NilssonOK Österåker22:23+0:329:24
3Hjalmar AxelssonFK Göingarna23:55+2:0410:02
4Jacob PåledalOK Roxen26:21+4:3011:04
5Daniel JonssonTjällmo-Godegårds OK26:36+4:4511:10
6Vilgot KempeOK Denseln26:47+4:5611:15
7Isak EskilssonIK Hakarpspojkarna27:16+5:2511:27
8August EkingeOK Motala34:35+12:4414:31
9Elmer WaldfeltFinspångs SOK34:43+12:5214:35
10Viktor BoströmOK Linné35:02+13:1114:43
11Olle MalmKFUM Örebro OK35:28+13:3714:54
12Rasmus KarlssonOK Denseln37:53+16:0215:55
13Carl ÖbergGamleby OK42:27+20:3617:50
14Hugo LindskogOK Ravinen44:50+22:5918:50
15Viktor LundqvistNybro OK46:15+24:2419:25
16Rasmus PåledalOK Roxen47:19+25:2819:52
17Rasmus LindblomGustavsbergs OK1:44:16+1:22:2543:48
Ludvig CarlqvistTjällmo-Godegårds OKej godkänd

D35

3 420 m, 12 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Eva GöhlFinspångs SOK31:589:20
2Sara ÖbergOK Hällen33:02+1:049:39
3Therése IvarssonOK Skogshjortarna34:32+2:3410:05
4Susanne RutqvistIFK Umeå35:30+3:3210:22
5Therese BergqvistKorsnäs IF OK35:57+3:5910:30
6Malin LindskogOK Ravinen38:20+6:2211:12
7Elin TudénIK Hakarpspojkarna40:02+8:0411:42
8Liselott EricsonLinköpings OK41:08+9:1012:01
9Linda LarssonOK Dacke44:40+12:4213:03
10Linda NyströmOK Roxen44:42+12:4413:04
11Lina JonhedKFUM Örebro OK58:32+26:3417:06
12Elin Sundkvist BergKFUM Örebro OK1:05:36+33:3819:10

H35

4 560 m, 16 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Bertil EronnLinköpings OK29:576:34
2Pontus FunkeLeksands OK31:44+1:476:57
3Marcus AnderssonMatteus SI33:04+3:077:15
4Håkan GunnarssonFK Göingarna34:01+4:047:27
5Robert HedmanOK Dacke36:20+6:237:58
6Tomas ÖbergOK Hällen37:57+8:008:19
7Jörgen NilssonKalmar OK38:11+8:148:22
8Tobias BorgerKalmar OK39:40+9:438:41
9James MelanderTjällmo-Godegårds OK45:32+15:359:59
10Petter WaleriusGamleby OK46:06+16:0910:06
11Magnus LindblomGustavsbergs OK47:39+17:4210:26
12Håkan B SamorSävedalens AIK49:09+19:1210:46
13Markus HenrikssonLinköpings OK52:24+22:2711:29
14Fredrik AlzénGustavsbergs OK1:04:56+34:5914:14
Ulf BergqvistGävle OKej godkänd
Lars-Olof MagnellKatrineholms OKej godkänd
Mikael LarssonOK Hällenej start
Jesper HåkanssonFK Göingarnaej start

D40

3 420 m, 30 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Kristina LjunggrenLinköpings OK31:009:03
2Anna BerggrenGävle OK31:40+0:409:15
3Åsa EskilssonIK Hakarpspojkarna31:45+0:459:17
4Marie SvenskTjällmo-Godegårds OK32:12+1:129:24
5Annica CrispinOK Denseln32:58+1:589:38
6Susanne AnderssonFK Göingarna33:15+2:159:43
7Annika IvarssonLinköpings OK33:32+2:329:48
8Ulrika KindlundOK Tranan33:59+2:599:56
9Mia EronnLinköpings OK35:14+4:1410:18
10Nina AhlanderOK Denseln36:58+5:5810:48
11Anna-Karin JonssonOK Orion37:27+6:2710:57
12Louise AxelssonFK Göingarna37:36+6:3610:59
13Lena StrömTjällmo-Godegårds OK38:55+7:5511:22
14Susanne AldénOK Roxen39:00+8:0011:24
15Anna MattssonOK Norrvirdarna39:07+8:0711:26
16Carin RosjöJönköpings OK40:48+9:4811:55
16Susanne CoxLerums SOK40:48+9:4811:55
18Annika AsketunOK Roxen41:51+10:5112:14
19Gith ThellsénOK Roxen41:59+10:5912:16
20Ulrika NikolaussonSvaide Roma SOK44:05+13:0512:53
21Maria ModigFK Göingarna44:11+13:1112:55
22Maria BroströmOK Denseln47:21+16:2113:50
23Marina JohanssonOK Njudung48:03+17:0314:02
24Jessica ElmerssonOK Bävern51:32+20:3215:04
25Linda GunnarssonLerums SOK53:35+22:3515:40
26Malin MarmelidOK Roxen56:24+25:2416:29
27Anna GustafssonKFUM Örebro OK1:00:34+29:3417:42
28Monica GrönqvistJönköpings OK1:04:51+33:5118:57
Cecilia RönnfjärdOK Skogsfalkenej godkänd
Anna-Märta JohanssonÅrjängs OKej godkänd
Ylva SvangrenGotlands Bro OKej start
Maria NorinGävle OKej start

H40

3 960 m, 31 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Stefan KarlssonOK Denseln28:197:09
2Andreas NikolaussonVisborgs OK28:30+0:117:11
3Åke LjunggrenLinköpings OK29:18+0:597:23
4Henrik AnängenNyköpings OK29:59+1:407:34
5Tommy JohanssonVästvärmlands OK30:45+2:267:45
6Magnus LarssonOK Dacke30:48+2:297:46
7Calle BohmanHellas Orientering30:54+2:357:48
8Christian EnbergLinköpings OK31:15+2:567:53
9Sören Nilsson PåledalOK Roxen31:25+3:067:56
10Mats KindlundOK Tranan31:35+3:167:58
11Mats LiwellSödertälje-Nykvarn OF31:40+3:217:59
12Henrik MarmelidOK Roxen33:25+5:068:26
13Mattias WestfältGotlands Bro OK33:35+5:168:28
14Peo BergLeksands OK34:15+5:568:38
15Per KempeOK Denseln34:59+6:408:50
16Peter TudénIK Hakarpspojkarna35:28+7:098:57
17Carl Johan ArewångOK Måsen35:38+7:198:59
18Magnus ClaessonJönköpings OK36:29+8:109:12
19Peter EttlingSkogspojkarnas OK36:40+8:219:15
20Niklas AldinStora Tuna OK36:47+8:289:17
21Patrik BlidefalkOK Södertörn37:14+8:559:24 Ladda ner rutt i gpx-format
22Andreas CarlqvistTjällmo-Godegårds OK39:13+10:549:54
23Daniel BringbySödertälje-Nykvarn OF39:19+11:009:55
24Sven-Johan PrytzGOIF Tjalve41:41+13:2210:31
25Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb42:28+14:0910:43
26Karl-Johan RydbergGamleby OK44:34+16:1511:15
27Patrik LundqvistNybro OK46:36+18:1711:46
28Jakob BergKFUM Örebro OK47:53+19:3412:05
29Christer ÖbergGamleby OK47:59+19:4012:07
30Roger NorbergOK Hällen57:35+29:1614:32
Patric MalmströmGOIF Tjalveej godkänd
Ronnie SamorTjällmo-Godegårds OKej start
Örjan SandellOK Roxenej start

D45

3 110 m, 53 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Maria JunevikLeksands OK28:519:16
2Anna SameliusVisborgs OK30:04+1:139:40
3Anna NordinSundsvalls OK31:00+2:099:58
4Christina SmedbergOK Skogsfalken31:10+2:1910:01
5Eva PetterssonOK Dacke31:26+2:3510:06
6Lena BjessmoBromma-Vällingby SOK32:14+3:2310:21
7Inger GuståsLinköpings OK33:09+4:1810:39
8Anna Von KrusenstiernaOK Kåre33:31+4:4010:46
9Lotta JungåkerKorsnäs IF OK33:36+4:4510:48
10Ingela ErikssonGävle OK33:38+4:4710:48
11Maria OlofssonLinköpings OK33:48+4:5710:52
12Pia HellgrenOK Södertörn33:54+5:0310:54
13Karin SvenskStora Tuna OK34:08+5:1710:58
14Anne JohanssonOK Dacke34:17+5:2611:01
15Lena LindmanFinspångs SOK34:50+5:5911:12
15Anna BacklundOK Södertörn34:50+5:5911:12
17Ina SkalbergBredaryds SOK34:57+6:0611:14
18Lotta J-SundbladEksjö SOK35:05+6:1411:16
19Lena MalmströmGOIF Tjalve36:04+7:1311:35
20Monica BomanGävle OK36:10+7:1911:37
21Gitte EngströmLinköpings OK36:17+7:2611:40
22Anna-Lena LindströmSundsvalls OK36:20+7:2911:40
23Mia LindbergBoxholm-Mjölby OL36:33+7:4211:45
24Annika JosefssonOK Dacke36:51+8:0011:50
25Nina GumaeliusTibro OK37:05+8:1411:55
26Åsa Wadensjö LeoBredaryds SOK37:24+8:3312:01
27Eva MartinssonOK Tyr38:02+9:1112:13
28Maria HartOK Linné38:16+9:2512:18
29Carina BerganderEksjö SOK38:27+9:3612:21
30Charlotte JohanssonSkattkärrs IF38:35+9:4412:24
31Carina KaleredOK Denseln38:37+9:4612:25
32Anna Öhrwall RönnbäckOK Eken39:11+10:2012:35
33Ann GranqvistOK Ravinen39:28+10:3712:41
34Karin SkullmanLinköpings OK39:30+10:3912:42
35Eva-Lena JonssonNyköpings OK39:52+11:0112:49
36Annelie AleniusBoxholm-Mjölby OL40:07+11:1612:53
37Laila HallménOK Tisaren40:31+11:4013:01
38Helena HolmOK Roxen41:47+12:5613:26
39Johanna WallinderGöteborg-Majorna OK43:04+14:1313:50
40Agneta Hallberg-HanssonJönköpings OK44:24+15:3314:16
41Maria KvarnlöfOK Roslagen44:27+15:3614:17
42Eva EngmanOK Denseln44:34+15:4314:19
43Anna-Lena JacobssonDegerfors OK45:00+16:0914:28
44Anna NorrbomSala OK47:04+18:1315:08
45Karin TidevallSkogsluffarnas OK47:36+18:4515:18
46Maria LillieströmOK Roxen48:29+19:3815:35
47Lotta ClassonNAIS Orienteringsklubb50:04+21:1316:05
48Åsa DetterfeltLinköpings OK50:17+21:2616:10
49Anna KullbergLinköpings OK52:56+24:0517:01
50Lena StrömbäckLinköpings OK53:38+24:4717:14
51Karin OlofssonLinköpings OK54:21+25:3017:28
52Lotta BorgLinköpings OK54:24+25:3317:29
53Åsa LarssonOK Hällen1:03:32+34:4120:25
Kerstin KarlssonMålilla OKej start
Ingrid AlexanderssonStora Tuna OKej start
Maria WallströmNyköpings OKej start
Nina DjerfLerums SOKej start
Susanne PetterssonOK Roxenej start

H45

3 940 m, 68 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per EkNyköpings OK27:236:57
2Anders SvenskTjällmo-Godegårds OK28:01+0:387:06
3Tommy LindbergOK Roslagen28:44+1:217:17
4Fridolf EskilssonIK Hakarpspojkarna29:32+2:097:29
5Olle LindmanFinspångs SOK29:56+2:337:35
6Ola HultinOK Roslagen29:58+2:357:36
7Niklas RönnbäckOK Eken30:14+2:517:40
8Per MårtenssonOK Ravinen30:26+3:037:43
9Fredrik SmedbergOK Skogsfalken30:28+3:057:43
10Lars KarlssonValbo AIF30:35+3:127:45
11Jonas GidingVallentuna-Össeby OL31:15+3:527:55
12Pontus GilleOK Roslagen32:12+4:498:10
13Patrik RönnbäckVisborgs OK32:31+5:088:15
14Kristian PalmIK Hakarpspojkarna32:36+5:138:16
15Stefan BerglinOK Dacke32:57+5:348:21
16Lars NordgrenEksjö SOK33:47+6:248:34
17Håkan AxelssonFK Göingarna33:50+6:278:35
18Markku SorriGOIF Tjalve33:58+6:358:37
19Kenneth JönssonTullinge SK34:08+6:458:39
20Henrik PetterssonOK Roxen34:18+6:558:42
21Håkan MattssonGotlands Bro OK34:25+7:028:44
22Per GuståsLinköpings OK34:30+7:078:45
23Magnus FredrikssonKorsnäs IF OK34:39+7:168:47
24Anders LillieströmOK Roxen35:04+7:418:54
25Urban LarssonOK Tyr35:12+7:498:56
26Rune LindströmSundsvalls OK35:40+8:179:03
27Pär EricsonNyköpings OK35:58+8:359:07
28Anders PetterssonOK Dacke37:39+10:169:33
29Peter JunevikLeksands OK37:44+10:219:34
30Per SigvardsonBredaryds SOK37:51+10:289:36
31Ola WallinderGöteborg-Majorna OK37:58+10:359:38
31Johan PetterssonOK Motala37:58+10:359:38
33Stefan JohanssonTrosabygdens OK38:09+10:469:40
34Kent BörjessonOK Måsen38:20+10:579:43
35Stefan KarlssonOK Ravinen38:24+11:019:44
36Rob HartOK Linné38:48+11:259:50
37Magnus HellbergEskilstuna OL38:52+11:299:51
38Staffan BromanOK Roslagen38:57+11:349:53
39Per ThellsénOK Roxen39:34+12:1110:02
40Sven LundgrenVäxjö OK39:45+12:2210:05
41Mattias ZeijlonOK Hällen40:36+13:1310:18
42Fredrik EngmanOK Denseln40:47+13:2410:21
43Christian JanssonOK Tranan40:56+13:3310:23
44Lars DanielsonMatteus SI41:07+13:4410:26
45Thomas NajvikFK Göingarna41:39+14:1610:34
46Magnus HjorthDomnarvets GOIF41:41+14:1810:34
47Dag JehrlanderGOIF Tjalve41:51+14:2810:37
48Björn SvenssonOK Djerf42:45+15:2210:51
49Krister RosjöJönköpings OK42:53+15:3010:53
49Jonas AnderssonOK Norrvirdarna42:53+15:3010:53
51Lars JacobssonDegerfors OK43:27+16:0411:01
52Håkan BerlinHästveda OK45:41+18:1811:35
53Anders EkingeOK Motala46:49+19:2611:52
54Erik ÅbergKorsnäs IF OK46:58+19:3511:55
55Magnus SahlmanLinköpings OK48:19+20:5612:15
56Torbjörn AnderssonOK Motala48:33+21:1012:19
57Niclas NilssonOK Österåker49:00+21:3712:26
58Inge RambergØstmarka OK49:10+21:4712:28
59Gustaf SameliusVisborgs OK49:18+21:5512:30
60Dennis TollOK Njudung50:54+23:3112:55
61Patrik KorallMotala AIF OL56:36+29:1314:21
62Håkan AnderssonOK Dacke58:39+31:1614:53
63Lars-Åke KullbergBjörkfors GOIF1:00:59+33:3615:28
64Staffan BjessmoBromma-Vällingby SOK1:02:15+34:5215:47
65Peter VestmanOK Österåker1:11:53+44:3018:14
66Fredrik MalmKFUM Örebro OK1:16:14+48:5119:20
Christer LindellLinköpings OKej godkänd
Peo EkströmOK Ravinenej godkänd
Dan NorinGävle OKej start
Johan OtterströmLinköpings OKej start
Hans AxOK Ekenej start
Thomas JohanssonGamleby OKej start
Peter FagerströmMatteus SIej start
Torbjörn NilssonStora Tuna OKej start
Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubbej start

D50

3 110 m, 27 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Helena SellgrenGöteborg-Majorna OK32:5510:35
2Carina SandbergSäterbygdens OK34:49+1:5411:11
3Åsa NybergGöteborg-Majorna OK36:28+3:3311:43
4Anna-Lena TynongGävle OK37:04+4:0911:55
5Birgit ÅkerblomStora Tuna OK37:51+4:5612:10
6Tone HollowellOK Tyr40:46+7:5113:06
7Kerstin SegerssonOK 64 Torpa42:39+9:4413:42
8Anna Weckner WestlundOK Tyr43:04+10:0913:50
9Kristina SpångbergLunds OK43:14+10:1913:54
10Kerstin TjernlundOK Vilse 8745:29+12:3414:37
11Gunilla GedinGöteborg-Majorna OK45:33+12:3814:38
12Dorothe SpillmannIF Thor45:54+12:5914:45
13Anna-Karin AdolfssonOK Kåre48:53+15:5815:43
14Karin LundströmStjärnorps SK48:55+16:0015:43
15Gunnel SvenssonOK Tranan50:07+17:1216:06
16Karin ProforsKöping-Kolsva OK50:49+17:5416:20
17Tarja TolonenPudasjärven Urheilijat ry53:00+20:0517:02
18Karin ErnfridssonOK 64 Torpa55:40+22:4517:53
19Pirkko HammarströmOK Måsen56:21+23:2618:07
20Anki GustafssonSäterbygdens OK59:08+26:1319:00
21Ingrid RoosMotala AIF OL1:00:14+27:1919:22
22Susanne MagnussonNAIS Orienteringsklubb1:02:02+29:0719:56
23Astrid LundmarkLinköpings OK1:04:31+31:3620:44
24Monika LundqvistSkogspojkarnas OK1:05:30+32:3521:03
25Karin PerérsKorsnäs IF OK1:10:27+37:3222:39
26Ritva ForsellOK Raseborg1:12:15+39:2023:13
Christina SternerOK Njudungej godkänd
Ingrid SvenssonFinspångs SOKej start
Lotta RansjöOK Tyrej start
Ann-Louise HjorthArboga OKej start

H50

3 610 m, 46 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Håkan SvenssonBredaryds SOK26:177:16
2Pär WestbladOK Ravinen28:21+2:047:51
3Harry HietanenGävle OK28:38+2:217:55
4Johan HallgrenBjursås OK30:09+3:528:21
5Anders DalhammerOK Roxen30:16+3:598:23
6Kalle PerssonOK Österåker30:38+4:218:29
7Stefan ThellsénOK Roxen31:18+5:018:40
8Roger HugossonSundsvalls OK31:19+5:028:40
9Magnus HerberthsonLinköpings OK31:20+5:038:40
10Dan NilssonNyköpings OK31:53+5:368:49
11Pedro LundquistLinköpings OK32:08+5:518:54
12Erik WadmanIFK Moras OK32:44+6:279:04
13Carl-Johan ThorellOK Ravinen32:49+6:329:05
14Ulf WallinGöteborg-Majorna OK33:00+6:439:08
15Per GrywenzOK Linné33:20+7:039:14
16Jan-Olov BergmanVästerås SOK33:31+7:149:17
17Torbjörn WrighedMotala AIF OL34:01+7:449:25
18Peo SvenskStora Tuna OK34:07+7:509:27
19Christer KarlssonBoxholm-Mjölby OL34:40+8:239:36
20Roger EngmanHagaby GOIF34:49+8:329:38
21Thomas HahneInsjöns IF OK35:28+9:119:49
22Rikard BorgLinköpings OK36:05+9:489:59
23Johan HammarströmOK Måsen36:07+9:5010:00
24Tom HollowellOK Tyr36:09+9:5210:00
25Torbjörn JohanssonOK Södertörn36:40+10:2310:09
26Per SandbergSäterbygdens OK37:08+10:5110:17
27Thomas ArvidssonSäterbygdens OK38:07+11:5010:33
28Ulf JohanssonOK Dacke38:35+12:1810:41
29Mikael PerérsKorsnäs IF OK39:34+13:1710:57
30Ove RinnbäckOK Ravinen39:54+13:3711:03
31Johan PalmgrenTäby OK40:40+14:2311:15
32Sune SödergrannTullinge SK42:21+16:0411:43
33Torbjörn SöderlundLeksands OK42:41+16:2411:49
34Jarkko HietaojaHelsingin Suunnistajat42:55+16:3811:53
35Christer MannfolkUlricehamns OK42:57+16:4011:53
36Jörgen SköldLinköpings OK43:04+16:4711:55
36Wilhelm TernborgNAIS Orienteringsklubb43:04+16:4711:55
38Patrick DjerfLerums SOK43:11+16:5411:57
39Christer GustavssonOK Tylöskog43:14+16:5711:58
40Mats JönssonKorsnäs IF OK43:41+17:2412:06
41Per CarlssonNyköpings OK44:18+18:0112:16
42Anders PetterssonVästerviks OK44:34+18:1712:20
43Robert ÖstlundSäterbygdens OK47:33+21:1613:10
44Roger KarlssonBoxholm-Mjölby OL49:18+23:0113:39
45Karri LindellOK Måsen1:02:15+35:5817:14
Magnus BacklundSäterbygdens OKej godkänd
Gunnar KarlssonMålilla OKej start
Per AnderssonUlricehamns OKej start
Hans MelinGöteborg-Majorna OKej start

D55

2 900 m, 24 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mona ÅkermanValbo AIF33:1011:26
2Åsa SundbergOK Södertörn35:39+2:2912:17
2Mari-Louise LundgrenStora Tuna OK35:39+2:2912:17
4Lena FröbergGOIF Tjalve37:20+4:1012:52
5Kane AnderssonIFK Moras OK37:21+4:1112:52
6Lena RosanderFinspångs SOK38:48+5:3813:22
7Elisabeth ÖströmOK Tyr38:58+5:4813:26
8Inger JohanssonNAIS Orienteringsklubb39:46+6:3613:42
9Helena BachmanTäby OK40:20+7:1013:54
10Bibi SilvemarkDalaportens OL40:23+7:1313:55
11Birgitta OlssonOK Skogsfalken40:51+7:4114:05
12Kerstin HällgrenHärnösands OK41:04+7:5414:09
13Vivianne LindstamSol Tranås41:37+8:2714:21
14Marie RappIFK Moras OK42:23+9:1314:36
15Eva WalheimRobertsfors IK43:18+10:0814:55
16Ingrid JohanssonGamleby OK43:59+10:4915:10
17Gunilla AxelssonSävedalens AIK44:57+11:4715:30
18Annika DavidssonOK Klemmingen45:23+12:1315:38
19Annika StaafForsa OK53:40+20:3018:30
20Lena FornanderSkogspojkarnas OK56:33+23:2319:30
21Anki TeikeForsa OK1:00:58+27:4821:01
22Yvonne JohanssonGamleby OK1:02:47+29:3721:38
23Catharina ForsénOK Denseln1:07:07+33:5723:08
24Lena HelanderDomnarvets GOIF1:31:57+58:4731:42

H55

3 420 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Sixten WestlundOK Tyr26:287:44
2Jan NordinSundsvalls OK26:51+0:237:51
3Rolf WikströmOK Tyr27:58+1:308:10
4Tommy ErikssonGOIF Tjalve30:01+3:338:46
5Thomas StenströmLinköpings OK30:28+4:008:54
6Mats WalheimRobertsfors IK30:40+4:128:58
7Lars MattssonOK Kåre30:43+4:158:58
8Lars PerssonHagaby GOIF31:10+4:429:06
9Leif BylarsForsa OK31:58+5:309:20
10Anders N JönssonFinspångs SOK32:01+5:339:21
11Mats RosanderFinspångs SOK32:20+5:529:27
12Tore TjernlundOK Vilse 8732:41+6:139:33
13Thomas SellgrenGöteborg-Majorna OK32:59+6:319:38
14Leif GustafssonSäterbygdens OK34:13+7:4510:00
15Anders SilvemarkDalaportens OL34:25+7:5710:03
16Örjan WängdahlOK Gipen35:55+9:2710:30
16Tommy BergerGävle OK35:55+9:2710:30
18Tommy TörndahlMatteus SI36:51+10:2310:46
19Stefan GustafssonOK Hällen37:07+10:3910:51
20Ronny PerssonOK Österåker37:43+11:1511:01
21Arne KlintbergEksjö SOK38:13+11:4511:10
22Curt RahlénOK Ravinen39:28+13:0011:32
23Karl MollénOK Denseln39:48+13:2011:38
24Carl-Gustav NöjdNAIS Orienteringsklubb41:11+14:4312:02
25Ulf HenrikssonKorsnäs IF OK41:23+14:5512:06
26Leif SvangrenGotlands Bro OK44:16+17:4812:56
27Karl-Johan NorénBoxholm-Mjölby OL47:01+20:3313:44
28Ove EricssonNyköpings OK49:34+23:0614:29
29Werner KöhlerTullinge SK52:08+25:4015:14
30Jan-Erik CarlssonBoxholm-Mjölby OL54:42+28:1415:59
31Kristian ForsellOK Raseborg1:01:11+34:4317:53
Peter KarlbergSnättringe SKej godkänd
Jan LundgrenLinköpings OKej start
Roland NotstamArboga OKej start
Christer FranssonMotala AIF OLej start

D60

2 500 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Titti BergendahlOK Måsen34:1213:40
2Kerstin SvenskOK Hällen34:18+0:0613:43
3Monica SvärdOK Klemmingen38:40+4:2815:28
4Lena PerssonGamleby OK41:09+6:5716:27
5Ingrid E StrömTäby OK42:36+8:2417:02
6Lena AlshedenIFK Enskede43:18+9:0617:19
7Gerd HagströmGOIF Tjalve43:20+9:0817:20
8Carin AnderssonOK Denseln43:29+9:1717:23
9Mona PetersenOK Motala47:10+12:5818:52
10Marie SvernestamLinköpings OK47:18+13:0618:55
11Maud Göthe-LundgrenLinköpings OK48:49+14:3719:31
12Berit MartinssonFinspångs SOK49:39+15:2719:51
13Barbro ÖstlundOK Roxen49:41+15:2919:52
14Ingrid LundströmVästerås SOK49:56+15:4419:58
15Lena JohanssonSkogspojkarnas OK58:55+24:4323:34

H60

3 290 m, 32 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Per Ove WallénTäby OK28:348:40
2Anders ÅbergTjällmo-Godegårds OK29:08+0:348:51
3Peter RasmussenNyköpings OK29:14+0:408:53
4Olov ÖströmOK Tyr29:46+1:129:02
5Carl BachmanTäby OK30:14+1:409:11
6Göran HanssonTäby OK30:20+1:469:13
7Roland WareniusDalaportens OL30:46+2:129:21
8Örjan SvahnIFK Moras OK30:50+2:169:22
9Kent GranqvistVästerviks OK32:09+3:359:46
10Ingemar PerssonGamleby OK34:43+6:0910:33
11Pär ForsströmStjärnorps SK35:45+7:1110:51
12Erik HallgrenFinspångs SOK36:07+7:3310:58
13Tore HögnäsIF Brahe36:21+7:4711:02
14Pelle SkullmanLinköpings OK36:31+7:5711:05
15Karl-Göran WahlströmAlmby IK37:04+8:3011:15
16Göran BlombergGOIF Tjalve37:27+8:5311:22
17Kai SaksmanOK TON38:45+10:1111:46
18Björn TholénStjärnorps SK39:13+10:3911:55
19Göran DavidssonOK Klemmingen39:19+10:4511:57
20Juergen ZiescheLOK Berlin41:31+12:5712:37
21Roland BergSäterbygdens OK42:58+14:2413:03
22Arne JohanssonOK Ravinen43:18+14:4413:09
23Torgny JohanssonBjörkfors GOIF43:29+14:5513:13
24Lennart SvernestamLinköpings OK43:41+15:0713:16
25Lennart LundquistOK Nalle45:25+16:5113:48
26Ludwig GenderjahnLOK Berlin45:34+17:0013:51
27Kjell ErikssonStjärnorps SK46:08+17:3414:01
28Leif ÅkerblomStora Tuna OK47:52+19:1814:32
29Jan JohanssonGamleby OK50:24+21:5015:19
30Sune CarlssonOK Motala50:39+22:0515:23
31Lars AnderssonOK Roxen54:52+26:1816:40
32LarsOwe StrömTäby OK1:11:36+43:0221:45
Kent BergendahlNyköpings OKej start
Eidar LindgrenOK Ravinenej start

D65

2 500 m, 9 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Inga-Lill PetterssonLinköpings OK48:4019:28
2Eva LindgrenLinköpings OK54:18+5:3821:43
3Margareta SvensonAnkarsrums OK54:34+5:5421:49
4Inga JohanssonNyköpings OK57:54+9:1423:09
5Meit KruskopfKorsnäs IF OK57:58+9:1823:11
6Inger PetterssonBjörkfors GOIF1:00:59+12:1924:23
7Britt-Marie DalinLeksands OK1:01:27+12:4724:34
8Ann-Christine EkNyköpings OK1:01:48+13:0824:43
9Lena SandahlGamleby OK1:03:45+15:0525:30
Vivianne HolgerssonOK Måsenej start

H65

2 900 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Hans-Ove ErikssonNyköpings OK25:248:45
2Göran AnderssonOK Tylöskog29:09+3:4510:03
3Christer SandhOK Roxen29:42+4:1810:14
4Åke DalinLeksands OK32:19+6:5511:08
5Ingemar MagnussonBoxholm-Mjölby OL32:33+7:0911:13
6Roger DanielssonLinköpings OK33:10+7:4611:26
7Claes NidebornStora Tuna OK34:08+8:4411:46
8Anders AxelssonSävedalens AIK37:00+11:3612:45
9Benny RendalenKorsnäs IF OK39:28+14:0413:36
10Göran SvärdOK Klemmingen40:00+14:3613:47
11Peter HagströmGOIF Tjalve41:02+15:3814:08
12Yngve PetterssonLinköpings OK41:09+15:4514:11
13Claes MartinssonFinspångs SOK41:48+16:2414:24
14Lars-Olof LundströmVästerås SOK43:24+18:0014:57
15Claus PetersenOK Motala43:41+18:1715:03
16Karl-Gösta HarvenbergNyköpings OK43:55+18:3115:08
17Olle ArmanNyköpings OK47:01+21:3716:12
18Jerry MartinssonOK Motala48:17+22:5316:38
19Lars KarlssonGamleby OK1:04:50+39:2622:21
Johnny GustafssonGamleby OKej godkänd
Hans HolgerssonOK Måsenej start
Ove VesterbergLycksele IFej start
Rune RingsgårdOK Roxenej start

D70

2 260 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Birgitta JohanssonKristinehamns OK25:2311:13
2Sonja HanssonGOIF Tjalve36:55+11:3216:20
3Carina LindmanFinspångs SOK37:23+12:0016:32
4Wiwi-Anne NilssonNyköpings OK45:02+19:3919:55
5Kerstin BengtssonMotala AIF OL53:10+27:4723:31
6Britt PetterssonOK Roxen55:57+30:3424:45
7Britten PerssonFinspångs SOK57:02+31:3925:14

H70

2 660 m, 20 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Roland AlsénOK Roxen28:1710:37
2Leif StrandbergGustavsbergs OK30:59+2:4211:38
3Runo JohanssonKristinehamns OK31:13+2:5611:44
4Kjell HolmströmBjörkfors GOIF33:42+5:2512:40
5Hans KruskopfKorsnäs IF OK34:32+6:1512:58
6Lennart PetterssonBjörkfors GOIF35:30+7:1313:20
7Gunnar CarlsonOK Roxen38:13+9:5614:22
8Sverre JonssonOK Ravinen38:30+10:1314:28
9Bo AnderssonMatteus SI38:32+10:1514:29
10Lennart SturessonLinköpings OK39:08+10:5114:42
11Bertil WahlqvistIFK Norrköpings OK39:23+11:0614:48
12Nils SjödinGOIF Tjalve41:23+13:0615:33
13Anders SvensonAnkarsrums OK41:32+13:1515:36
14Leif SamorTjällmo-Godegårds OK43:09+14:5216:13
15Ellert ThunholmOK Roxen44:49+16:3216:50
16Bengt ImbergGOIF Tjalve49:23+21:0618:33
17Arne BergStjärnorps SK49:34+21:1718:38
18Nils-Göran KämpeOK Denseln58:01+29:4421:48
19Ingemar GreisOK Måsen1:03:37+35:2023:54
Anders JohanssonNyköpings OKej godkänd
Kurt NilssonNyköpings OKej start
Rolf-Inge KarlssonBoxholm-Mjölby OLej start
Ulf WaldenfjordLinköpings OKej start
Anders SternöOK Roxenej start

D75

2 260 m, 2 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Gunilla WickenbergIBM-Klubben51:4622:54
2Karin CarlssonNyköpings OK57:04+5:1825:15

H75

2 660 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Curt ThorénNyköpings OK34:3312:59
2Jan-Olof GustKatrineholms OK35:18+0:4513:16
3Lennart KarlssonOK Grip42:39+8:0616:02
4Holger PerssonOK Eken50:09+15:3618:51
5Arne WallbergOK Eken1:05:05+30:3224:28
Stig BengtssonMotala AIF OLej godkänd
Bengt KleistBoxholm-Mjölby OLej godkänd
Nils-Erik ÅbergTjällmo-Godegårds OKej start
Ola KleistBoxholm-Mjölby OLej start

Inskolning

2 110 m, 15 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
Paulina AlzénGustavsbergs OKfullföljt
Einaras BileviciusOK Linnéfullföljt
Elsa BirathOK Kolmårdenfullföljt
Alice EttlingSkogspojkarnas OKfullföljt
Albin HanssonIK Uvenfullföljt
Nils HolmnäsOK Klemmingenfullföljt
Ella JohanssonFinspångs SOKfullföljt
Karl KullbergBjörkfors GOIFfullföljt
Jonathan LindforsOK Roxenfullföljt
Jalmar OtterströmLinköpings OKfullföljt
Love OtterströmLinköpings OKfullföljt
Alica PetterssonKlubblösfullföljt
Linnéa PåledalOK Roxenfullföljt
Waldemar TengrothOK Måsenfullföljt
Noah TyskLeksands OKfullföljt
Birk LagervikNyköpings OKej start
Jennifer NyströmOK Roxenej start

U1

2 110 m, 22 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Mattias SamuelssonNAIS Orienteringsklubb19:019:00
2Wilhelm TengrothOK Måsen21:33+2:3210:12
3Miriam GustafssonTrosabygdens OK25:14+6:1311:57
4Arvid Algers-OmholtSkogspojkarnas OK25:24+6:2312:02
5Tilda MalmströmGOIF Tjalve26:06+7:0512:22
6Moa GöhlFinspångs SOK26:22+7:2112:29
7Samuel SelerudOK Kolmården26:58+7:5712:46
8Sebastian LindblomGustavsbergs OK31:27+12:2614:54
9Melker WaldfeltFinspångs SOK33:16+14:1515:45
10Lisa MalmKFUM Örebro OK33:46+14:4516:00
11Oskar SvenskTjällmo-Godegårds OK34:12+15:1116:12
12Nellie KällholmOK Kolmården34:30+15:2916:21
13Gustav EvebornSOK Viljan34:56+15:5516:33
14Emrik EvebornSOK Viljan35:19+16:1816:44
15Ylva WengelinNAIS Orienteringsklubb35:50+16:4916:58
16Agnes IvarssonOK Skogshjortarna35:57+16:5617:02
17Emma LundbergSkogspojkarnas OK36:43+17:4217:24
18Malte StrömbergMatteus SI45:10+26:0921:24
19Ida IvarssonOK Skogshjortarna46:04+27:0321:49
20Moa PihlströmOK Roxen49:01+30:0023:13
21Sanna SigvardsonBredaryds SOK1:07:24+48:2331:56
22Signe EskilssonIK Hakarpspojkarna1:07:28+48:2731:58
Rasmus ÖbergOK Hällenej start

U2

2 380 m, 33 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Ludvig EronnLinköpings OK22:599:39
2Frida BerglinOK Dacke24:35+1:3610:19
3Emil BrunbergNyköpings OK24:50+1:5110:26
4Eddie KarlssonOK Vilse 8726:58+3:5911:19
5Charlie FasthBoxholm-Mjölby OL28:59+6:0012:10
6Maria BjörnlingerIK Vista29:15+6:1612:17
7Emma LarssonOK Dacke29:43+6:4412:29
8Axel ErikssonStora Tuna OK30:12+7:1312:41
9Mattias LundbergSkogspojkarnas OK30:22+7:2312:45
10Oskar NyströmOK Roxen30:36+7:3712:51
11Malin BorgLinköpings OK31:29+8:3013:13
12Elias ThellsénOK Roxen31:40+8:4113:18
13Viktor JonhedKFUM Örebro OK32:20+9:2113:35
14Klara HartOK Linné32:40+9:4113:43
15Rikard HellgrenFinspångs SOK33:22+10:2314:01
16Nils JohanssonVästvärmlands OK34:34+11:3514:31
16Jonas HanssonIK Uven34:34+11:3514:31
18Veronika KvillengFinspångs SOK36:16+13:1715:14
19Frida MelinOK Rodhen36:43+13:4415:25
20Markus LjungqvistKexholms SK39:21+16:2216:32
21Emelie SvärdIF Thor43:17+20:1818:11
22Hanna AnängenNyköpings OK43:19+20:2018:12
23Axel WiknerOK Österåker43:45+20:4618:22
24Sofia TunessonSkogspojkarnas OK44:36+21:3718:44
25Elsa BrunbergNyköpings OK45:27+22:2819:05
26Lovisa JonssonTjällmo-Godegårds OK48:31+25:3220:23
27Kajsa SandqvistOK Österåker50:00+27:0121:00
28Minna PalmIK Hakarpspojkarna53:37+30:3822:31
29Anja BergerDomnarvets GOIF57:28+34:2924:08
30Adrian SandellOK Roxen1:08:19+45:2028:42
Julia GustafssonKFUM Örebro OKej godkänd
Lucas AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Hampus AlzénGustavsbergs OKej godkänd
Johanna BergKFUM Örebro OKej start
Ture BergqvistNAIS Orienteringsklubbej start
Linnea JunevikLeksands OKej start
Liana LagervikNyköpings OKej start
Edvin WaldfeltFinspångs SOKej start

ÖM1

2 330 m, 7 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Patrik EliassonKlubblös26:0911:13
2Inger SandinKlubblös40:53+14:4417:32
3Saga RingelsKlubblös42:58+16:4918:26
4Brigitte AlsénOK Roxen50:24+24:1521:37
5anna wirenLinköpings skidklubb1:03:09+37:0027:06
6joakim SvenssonKlubblös1:10:37+44:2830:18
7Frida BergmanKlubblös1:10:38+44:2930:18
Moa NordenOK Kolmårdenej start
Tess NordenOK Kolmårdenej start

ÖM3

2 520 m, 35 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Karl FredrikssonKorsnäs IF OK29:4211:47
2Linda WänströmFinspångs SOK29:46+0:0411:48
3Joel SjöholmOK Pan-Kristianstad30:35+0:5312:08
4Annika FasthBoxholm-Mjölby OL33:53+4:1113:26
5Amelie GarstadSkattkärrs IF34:22+4:4013:38
6Axsel EvebornSOK Viljan34:26+4:4413:39
7Erica BergLeksands OK36:13+6:3114:22
8Olle JohanssonStångenäs AIS37:01+7:1914:41
9Melissa TroutNydalens SK38:56+9:1415:26
10Frida WallentinKlubblös39:47+10:0515:47
11Christer SvenssonRonneby OK39:53+10:1115:49
12Anneli SigvardsonBredaryds SOK41:15+11:3316:22
13Ingela KlintbergEksjö SOK41:34+11:5216:29
14AnneMarie VindFinspångs SOK41:38+11:5616:31
15Sofia PerssonDomnarvets GOIF42:03+12:2116:41
16Helma LindowGOIF Tjalve42:12+12:3016:44
17Anna Pucar RimhagenMotala AIF OL42:18+12:3616:47
18Eva FredrikssonKorsnäs IF OK43:42+14:0017:20
19Annika TomassonLinköpings OK43:50+14:0817:23
20Charlotte WiknerOK Österåker46:07+16:2518:18
21Gunnel ChristianssonGamleby OK48:23+18:4119:11
22Ulrika Delfalk LjungqvistKexholms SK48:48+19:0619:21
23Mats AndrénTibro OK48:51+19:0919:23
24Annika SandqvistOK Österåker49:08+19:2619:29
25Jeanette JonssonOK Österåker49:11+19:2919:31
26Mona LundinKatrineholms OK49:37+19:5519:41
27Carina ThellsénOK Roxen50:48+21:0620:09
28Lars-Åke HolmLinköpings OK53:32+23:5021:14
29Anika HenrikssonKorsnäs IF OK58:11+28:2923:05
30Linnea JonssonForsa OK1:18:15+48:3331:03
Göran SvenssonOK Roxenej godkänd
Allan MogensenOK Ravinenej godkänd
Johan FryxellForsa OKej godkänd
Loke SundbergOK Södertörnej godkänd
Simon StenbäckNAIS Orienteringsklubbej godkänd

ÖM5

3 330 m, 76 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Jimmy GranqvistVästerviks OK33:109:57
2Erik HeinemarkRonneby OK37:50+4:4011:21
3Gabriella MelinOK Rodhen39:11+6:0111:46
4Ole PedersenLinköpings OK39:43+6:3311:55
5Ellinor SternerOK Njudung39:58+6:4812:00
6Kristian NilssonÖstgöta Helikopter SK & IF42:37+9:2712:47
7Pär LindqvistOK Måsen45:04+11:5413:32
7Jenny SamuelssonOK Måsen45:04+11:5413:32
9Jens FasthBoxholm-Mjölby OL45:32+12:2213:40
10Krister GolsäterKorsnäs IF OK46:05+12:5513:50
11Håkan DuhlboIFK Moras OK46:37+13:2713:59
12Bo PetterssonÖstgöta Helikopter SK & IF46:48+13:3814:03
13Martin SandqvistOK Österåker46:55+13:4514:05
14Anna NyqvistKalmar OK47:21+14:1114:13
15Johan LindOK Hällen47:42+14:3214:19
16Jesper HaglundOK Djerf47:50+14:4014:21
17Olof ErikssonIFK Moras OK48:57+15:4714:41
18Eric JohanssonIF Hansa-Hoburg49:21+16:1114:49
19Petra NilssonNAIS Orienteringsklubb49:54+16:4414:59
20Johan WaernqvistNAIS Orienteringsklubb50:35+17:2515:11
21Anders WiknerOK Österåker50:49+17:3915:15
22Jonathan BjörkLeksands OK50:55+17:4515:17
23Klara JohanssonStångenäs AIS51:18+18:0815:24
24Lotta WengelinNAIS Orienteringsklubb51:22+18:1215:25
25Johan JylltorpLinköpings OK51:50+18:4015:33
26Eva Påhlsson-NorlinIFK Moras OK53:53+20:4316:10
27Britt-Marie ErikssonOK Rodhen54:57+21:4716:30
28Lina EttlingSkogspojkarnas OK56:00+22:5016:49
29Anders LindströmOK Tranan56:13+23:0316:52
30Dennis LauresenOK Roxen56:33+23:2316:58
31Beatrice HuhtaOK Måsen56:45+23:3517:02
32Hanna SundinOK Måsen56:46+23:3617:02
33Allison BrownOK Linné57:24+24:1417:14
34Daniel ErikssonBjörkfors GOIF58:08+24:5817:27
35Erik HanssonOK Roxen58:10+25:0017:28
36Barbro BransomeSkogsluffarnas OK58:47+25:3717:39
36Anna HertinVästerviks OK58:47+25:3717:39
38Frida BergstrandMotala AIF OL1:00:11+27:0118:04
39Regina GustavssonOK Tylöskog1:00:21+27:1118:07
40Albin BergerDomnarvets GOIF1:00:37+27:2718:12
41Annica BergerDomnarvets GOIF1:00:57+27:4718:18
42Peter LindqvistOK Måsen1:01:19+28:0918:24
43Sven AnderssonOK Hällen1:01:39+28:2918:30
44Louise DalhammerOK Roxen1:01:41+28:3118:31
45Maria HjorthDomnarvets GOIF1:01:46+28:3618:32
46Cecilia JanzonOK Måsen1:04:01+30:5119:13
47Monika EstenbergerFinspångs SOK1:04:45+31:3519:26
48Peter ÅbergKorsnäs IF OK1:05:07+31:5719:33
49Anders LiljaOK Denseln1:05:13+32:0319:35
50Berit EklöfMatteus SI1:05:44+32:3419:44
51Kerstin ÅbergKorsnäs IF OK1:06:05+32:5519:50
52Kerstin BobergOK Roxen1:07:23+34:1320:14
53Carina EricssonNyköpings OK1:07:35+34:2520:17
54Tina LindgrenLinköpings OK1:07:47+34:3720:21
55Ove MöllerLinköpings OK1:09:49+36:3920:57
56Angelica LindblomGustavsbergs OK1:11:13+38:0321:23
56Cecilia AlzénGustavsbergs OK1:11:13+38:0321:23
58Ulf SvenssonNAIS Orienteringsklubb1:13:04+39:5421:56
59Eva LindqvistOK Måsen1:13:05+39:5521:56
60Åsa WängdahlOK Gipen1:15:46+42:3622:45
61Maria FredrikssonNyköpings OK1:17:43+44:3323:20
62Ulla KjellLinköpings OK1:19:17+46:0723:48
63Simon FranssonSOK Viljan1:19:54+46:4423:59
64Emma BrenanderSOK Viljan1:19:56+46:4624:00
65Ellen HoubenOK Skogshjortarna1:21:08+47:5824:21
66Kerstin LundqvistNybro OK1:21:49+48:3924:34
67Mats AdolfssonOK Kåre1:22:37+49:2724:48
68Erik BjärnlidStjärnorps SK1:23:33+50:2325:05
69Linda FredrikssonOK Måsen1:23:47+50:3725:09
70Christer ArewångOK Måsen1:23:48+50:3825:09
71Magnus FredrikssonNyköpings OK1:29:52+56:4226:59
72Gun LindbergSöderhamns OK1:33:45+1:00:3528:09
73Lena NilssonOK Österåker1:35:15+1:02:0528:36
Lina FärjeKlubblösej godkänd
åsa lovenKlubblösej godkänd
Per MalmlövOK Skogsfalkenej godkänd

ÖM7

3 080 m, 93 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan SjögrenOK Tyr21:457:03
2Peter ThelinBredaryds SOK26:21+4:368:33
3Sebastian InderstEksjö SOK26:24+4:398:34
4Björn CarlsonOK Roxen26:29+4:448:35
5August KollbergEksjö SOK26:55+5:108:44
6Maria ZeijlonOK Hällen27:00+5:158:45
7Staffan Jacobsson SvärdIF Thor27:01+5:168:46
8Malin LeanderssonOK Tyr27:09+5:248:48
9Sofie GustavssonOK Tyr27:50+6:059:02
10Johan AxenborgGöteborg-Majorna OK29:04+7:199:26
11Vesa JussilaNAIS Orienteringsklubb29:24+7:399:32
12Amanda LeoBredaryds SOK29:40+7:559:37
13Per MelinOK Rodhen31:29+9:4410:13
14Jonas RinnbäckOK Ravinen31:36+9:5110:15
15Agnes LeoBredaryds SOK33:48+12:0310:58
16Tomas SvennbergDegerfors OK33:56+12:1111:01
17Joakim FornanderOK Roxen34:05+12:2011:03
18Anders JohanssonNAIS Orienteringsklubb35:14+13:2911:26
19Sara KindlundOK Tranan35:15+13:3011:26
20Linnéa AnderssonBredaryds SOK36:14+14:2911:45
21Jonas DetterfeltLinköpings OK36:34+14:4911:52
22Jennie HellströmOK Linné36:58+15:1312:00
23Jesper WaldfeltFinspångs SOK37:08+15:2312:03
24Christer JohanssonEksjö SOK37:17+15:3212:06
25Simon KärrströmOK Roxen37:24+15:3912:08
26Johan EvebornSOK Viljan37:29+15:4412:10
27Lisa ElmbladBredaryds SOK39:14+17:2912:44
28Elsa AnderssonBredaryds SOK40:06+18:2113:01
29Erika FältmanLeksands OK40:25+18:4013:07
30Jenny ErikssonOK Kåre40:44+18:5913:13
31Alexandra ForssÄrla IF40:47+19:0213:14
32Amanda HolmgrenVittjärvs IK41:31+19:4613:28
33Björn WiströmNAIS Orienteringsklubb41:32+19:4713:29
34Johanna LiljaOK Denseln41:50+20:0513:34
35Håkan LindbergOK Djerf41:54+20:0913:36
36Susanne LundgrenVäxjö OK42:37+20:5213:50
37George EkströmLinköpings OK42:43+20:5813:52
38Anders KjellLinköpings OK42:46+21:0113:53
39Maria BryngelssonForsa OK43:18+21:3314:03
40Peter ElofssonLerums SOK43:32+21:4714:08
41Pauli HarjuPudasjärven Urheilijat ry43:45+22:0014:12
42Anneli WiklundFinspångs SOK43:49+22:0414:13
43Linda AldénNAIS Orienteringsklubb44:16+22:3114:22
44Emma KarlssonOK Denseln44:35+22:5014:28
45Sebastian ErikssonOK Hällen44:42+22:5714:30
46Liselott JohanssonTenhults SOK44:57+23:1214:35
47Dan SjöholmOK Pan-Kristianstad45:06+23:2114:38
48Kjell JohanssonSkattkärrs IF45:47+24:0214:51
49Per O MagnussonLinköpings OK46:32+24:4715:06
50Katarina RingelsKlubblös46:45+25:0015:10
51Camilla LarssonOK Hällen46:55+25:1015:13
52Tomas JonssonForsa OK46:57+25:1215:14
53Claes MalmSkogspojkarnas OK47:26+25:4115:24
54Veronica ErikssonOK Hällen47:34+25:4915:26
54Tobias JonssonForsa OK47:34+25:4915:26
56Rose-Marie HameliusSäterbygdens OK48:33+26:4815:45
57Gunnar A JohanssonTenhults SOK50:19+28:3416:20
58Karolin JanssonOK Måsen50:41+28:5616:27
59Arne AnderssonOK Denseln50:53+29:0816:31
60Ann BrenanderSOK Viljan51:03+29:1816:34
61Stina PerssonGamleby OK51:08+29:2316:36
62Sofia BrenanderSOK Viljan52:02+30:1716:53
63Hans-Åke ChristianssonGamleby OK52:46+31:0117:07
64Carina JacobssonOK Rodhen52:47+31:0217:08
65Josefine ZeijlonOK Hällen52:51+31:0617:09
66Kristina ErikssonDalaportens OL52:59+31:1417:12
67Elin RimhagenLinköpings OK54:11+32:2617:35
68Christina RambergØstmarka OK54:13+32:2817:36
69Johan ErikssonOK Hällen54:31+32:4617:42
70Johan GendertKatrineholms OK54:52+33:0717:48
71Jeanette AnderssonOK Dacke56:28+34:4318:20
72Gösta LindmanFinspångs SOK56:58+35:1318:29
73Jan KaleredOK Denseln57:15+35:3018:35
74Katarina Westin-KarlssonBredaryds SOK58:33+36:4819:00
75Per-Åke BladhForsa OK59:24+37:3919:17
76Bernt KarlssonBredaryds SOK59:35+37:5019:20
77Roger StigssonLinköpings OK59:39+37:5419:22
78Anna CarlqvistTjällmo-Godegårds OK1:02:50+41:0520:24
79Per FröbergGOIF Tjalve1:06:31+44:4621:35
80Kristina SandbergForsa OK1:06:57+45:1221:44
81Martin hochwallnerKlubblös1:13:50+52:0523:58
82Curt TillmanLinköpings OK1:14:13+52:2824:05
83Anna FröbergOK Roxen1:15:31+53:4624:31
84Frida MannfolkUlricehamns OK1:22:57+1:01:1226:55
85Annakarin RahlénOK Ravinen1:23:16+1:01:3127:02
86barbara luepoldKlubblös1:28:35+1:06:5028:45
87Lena Ott-GysslerLeksands OK1:28:37+1:06:5228:46
88Christian OttLeksands OK2:21:03+1:59:1845:47
89juri SteinerKlubblös2:21:04+1:59:1945:48
Marianne TyskOK Kåreej godkänd
Anna AnderssonOK Denselnej godkänd
Rolf LindbergSöderhamns OKej godkänd
Jakob AnderssonBredaryds SOKej godkänd

ÖM8

4 430 m, 127 startande
PlacNamnOrganisationTidDiffKm-tid R
1Johan BäckmanMalungs OK Skogsmårdarna27:416:14
2Joakim SvenskStora Tuna OK28:40+0:596:28
3Rassmus AnderssonOK Linné29:15+1:346:36
4William PommerStora Tuna OK29:27+1:466:38
5David BejbomJärla Orientering30:36+2:556:54
6Johan RunessonGöteborg-Majorna OK30:50+3:096:57
7Fredrik JohanssonIFK Lidingö SOK31:09+3:287:01
8Martin SandOK Tisaren31:31+3:507:06
9Algirdas BartkevicieneOK Denseln31:38+3:577:08
10Lucas BassetOK Denseln31:39+3:587:08
10Nils OlssonOK Linné31:39+3:587:08
12Niclas JonassonIFK Göteborg31:46+4:057:10
13Max BerggrenOK Denseln33:08+5:277:28
14Kaspar HäglerJärla Orientering33:17+5:367:30
15Roine PetterssonIFK Göteborg33:42+6:017:36
16Thomas HöjsgaardDomnarvets GOIF33:44+6:037:36
16Oleksandr KratovOK Orion33:44+6:037:36
18Pavlo UshkvarokOK Denseln33:45+6:047:37
19Ivar LundanesSödertälje-Nykvarn OF33:46+6:057:37
20Nicolas SimoninIFK Lidingö SOK33:52+6:117:38
21Ralph StreetSödertälje-Nykvarn OF34:00+6:197:40
22Piotr ParfianowiczSödertälje-Nykvarn OF34:03+6:227:41
23Gustav EklöfUlricehamns OK34:11+6:307:42
24Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK34:27+6:467:46
25Martin HammarbergMalungs OK Skogsmårdarna34:39+6:587:49
26Oscar BjörckJärla Orientering34:48+7:077:51
27Emma JohanssonDomnarvets GOIF35:07+7:267:55
28Mattias MårtsStora Tuna OK35:11+7:307:56
29Martin SklenarUlricehamns OK35:35+7:548:01
30Daniel Stenmopaimion rasti35:50+8:098:05
31Johan SköldLinköpings OK36:01+8:208:07
32Simon SmedbergOK Skogsfalken36:02+8:218:08
33Sigur StenvikLillomarka OL36:35+8:548:15
34Mikael KindbornOK Hällen37:02+9:218:21
35Klas GrönqvistJönköpings OK37:03+9:228:21
36Nils NedforsOK Linné37:14+9:338:24
37Sven OlssonKorsnäs IF OK37:15+9:348:24
38Catherine TaylorOK Linné37:34+9:538:28
39Daniel GustafssonKFUM Örebro OK37:44+10:038:31
40Simon AnderssonOK Rodhen38:27+10:468:40
41Anders CarlssonIFK Lidingö SOK38:33+10:528:42
42Philipp ScheilUlricehamns OK38:41+11:008:43
43Vidar BenjaminssenLillomarka OL39:17+11:368:52
44Lars AmbrosiussonIFK Moras OK39:25+11:448:53
45My WestlundOK Tyr39:44+12:038:58
46Johan SöderlundLeksands OK39:46+12:058:58
47Lena NordlundDomnarvets GOIF39:57+12:169:01
48Anton HanssonIK Hakarpspojkarna40:02+12:219:02
49Johan StällbergTullinge SK40:03+12:229:02
50Morgan KarlssonSundbybergs IK40:14+12:339:04
51Laurenz ElstnerOK Linné40:58+13:179:14
52Daniel MartinssonGöteborg-Majorna OK40:59+13:189:15
53Hirokazu OsakiGöteborg-Majorna OK41:15+13:349:18
54Simon ApturLillomarka OL41:51+14:109:26
55Lucas SundbladEksjö SOK41:52+14:119:27
56Jan AsketunOK Roxen42:06+14:259:30
57Jan BerggrenOK Denseln42:13+14:329:31
58Anders EnmarkGävle OK42:18+14:379:32
59Magnus K-O JohanssonLinköpings OK42:57+15:169:41
60Philip EdvardssonEksjö SOK43:08+15:279:44
61Oskar LindEksjö SOK43:13+15:329:45
62Tommy ErikssonTullinge SK43:37+15:569:50
63Kenneth SvenssonFinspångs SOK44:01+16:209:56
64Örjan BeckiusOK Tyr44:12+16:319:58
65Anastasiia DanylovaOK Denseln44:14+16:339:59
66Clas KärrströmÖstgöta Helikopter SK & IF44:15+16:349:59
67Lisa RisbyOK Kåre44:55+17:1410:08
68Kajsa RisbyOK Kåre44:58+17:1710:09
69Therese KlintbergEksjö SOK45:22+17:4110:14
70Dag AllvikLillomarka OL45:42+18:0110:18
71Johan WänströmFinspångs SOK45:46+18:0510:19
72Christian Løchting ThunbergOK Roslagen46:06+18:2510:24
73Stefan WestlinOK Måsen46:11+18:3010:25
74Mark BaljeuLeksands OK46:21+18:4010:27
75Josefine KlintbergEksjö SOK47:10+19:2910:38
76Alf SnällerSöders-Tyresö47:12+19:3110:39
77Adam HellstadiusOK Hällen47:14+19:3310:39
78Ellen ReinhartLillomarka OL47:56+20:1510:49
78Johan ScherlinNyköpings OK47:56+20:1510:49
78Elisabet EnmarkGävle OK47:56+20:1510:49
81Thomas ErikssonTumba-Mälarhöjden OK48:21+20:4010:54
82Radka SklenarovaUlricehamns OK48:34+20:5310:57
83Siri KollerödLillomarka OL48:35+20:5410:58
84Peter ErikssonKFUM Örebro OK49:01+21:2011:03
85Anna MalmlövOK Skogsfalken49:15+21:3411:07
86Robin JanssonLillomarka OL50:24+22:4311:22
87Jacob ErikssonKFUM Örebro OK51:04+23:2311:31
88Mats GustafssonKFUM Örebro OK51:54+24:1311:42
89Siri VillbergLillomarka OL51:59+24:1811:44
90Andine BenjaminsenLillomarka OL52:54+25:1311:56
91Willy OlssonOK Skogsfalken53:21+25:4012:02
92Mats LjungqvistKexholms SK53:30+25:4912:04
93Emil EdeboHärnösands OK53:35+25:5412:05
94Robert LarssonGamleby OK53:45+26:0412:07
95Magnus BergerDomnarvets GOIF53:50+26:0912:09
96Thomas AlmqvistFK Vittus54:11+26:3012:13
97Ingvild WangLillomarka OL54:17+26:3612:15
98Peter StenbäckNAIS Orienteringsklubb55:14+27:3312:28
99Ingvill BreckeLillomarka OL55:28+27:4712:31
100Kristin BrekeLillomarka OL55:46+28:0512:35
101Sofia SundströmTullinge SK55:53+28:1212:36
102Anders MagnussonNyköpings OK57:07+29:2612:53
103Jens-Johan BrekeLillomarka OL57:10+29:2912:54
104Mattias BenjaminsenLillomarka OL57:17+29:3612:55
105hans petterssonLinköpings skidklubb57:36+29:5513:00
106Fredrik KempeOK Denseln59:38+31:5713:27
107Ulrica FranssonMotala AIF OL1:02:20+34:3914:04
107Harris BrandeGOIF Tjalve1:02:20+34:3914:04
109Anders AxelssonFinspångs SOK1:06:07+38:2614:55
110Ewa ScherlinOK Ravinen1:11:00+43:1916:01
111Bengt ÖstlundOK Roxen1:11:33+43:5216:09
112Per AnderssonOK Linné1:13:42+46:0116:38
113Jan OttmerTormestorps IF1:14:31+46:5016:49
114Linnea LindqvistOK Kolmården1:14:45+47:0416:52
115Eric Caap HällgrenSG Stern1:22:58+55:1718:43
116Johan LindgrenTullinge SK1:28:58+1:01:1720:04
Stephan SvenssonLinköpings OKej godkänd
Rebecka OlssonOK Linnéej godkänd
Rudvig OlsenLillomarka OLej godkänd
Stainar KollerudLillomarka OLej godkänd
Matthew SpeakeLillomarka OLej godkänd
Erik RostMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarnaej godkänd
Erica PetterssonIFK Göteborgej godkänd
Tobias BeckiusLinköpings OKej godkänd
Alain DenzlerJärla Orienteringej godkänd
Nadiya VolynskaOK Orionej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser