Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

H17E

114 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IFK Moras OK 14:06:03
Andreas Holmberg54:3513+1:2454:3513
Johan Lindberg43:098+1:271:37:443-10
Graham Gristwood41:1412:18:581-2
Zsolt Lenkei55:087+3:063:14:064+3
Vojtech Kral51:573+2:554:06:031-3
2IFK Lidingö SOK 14:06:19
Nicolas Simonin54:219+1:1054:219
Øystein Kvaal Østerbø43:249+1:421:37:454-5
Fredrik Johansson41:513+0:372:19:3640
Filip Dahlgren53:023+1:003:12:382-2
Mårten Boström53:416+4:394:06:1920
3Södertälje-Nykvarn OF 14:08:09
Scott Fraser54:2710+1:1654:2710
Kent Ohlsson44:2415+2:421:38:51100
Ivar Lundanes44:419+3:272:23:329-1
Eric Börjeskog52:0213:15:346-3
Ralph Street52:354+3:334:08:093-3
4OK Denseln 14:08:56
Algirdas Bartkevičius53:11153:111
Lucas Basset41:4211:34:5310
Erik Pettersson44:188+3:042:19:112+1
Pavlo Ushkvarok54:105+2:083:13:213+1
Olle Kalered55:3511+6:334:08:564+1
5Järla Orientering 14:09:49
Mattias Millinger53:11153:111
David Bejbom41:4211:34:5310
Kaspar Hägler45:1816+4:042:20:115+4
Anders Holmberg52:042+0:023:12:151-4
Olle Boström57:3416+8:324:09:495+4
6Göteborg-Majorna OK 14:11:43
Andreas Johansson53:574+0:4653:574
Philipp Sauter44:1511+2:331:38:125+1
Ola Martner41:172+0:032:19:293-2
Johan Strand55:3010+3:283:14:595+2
Johan Runesson56:4414+7:424:11:436+1
7OK Ravinen 14:13:39
Love Berzell56:0521+2:5456:0521
Martin Hunhammar47:3536+5:531:43:4025+4
Assar Hellström44:5912+3:452:28:3917-8
Kalle Bergman55:5813+3:563:24:3714-3
Gustav Bergman49:0214:13:397-7
8IFK Lidingö SOK 24:13:58
Klaus Schgaguler56:2523+3:1456:2523
Jo Indgaard42:245+0:421:38:499-14
Florian Schneider44:4310+3:292:23:3290
Erik Ivarsson Sandberg56:5719+4:553:20:2990
Anders Carlsson53:295+4:274:13:588-1
9OK Linné 14:16:15
Josef Nordlund57:2933+4:1857:2933
Rassmus Andersson42:054+0:231:39:3413-20
Albin Ridefelt43:065+1:522:22:407-6
Oskar Sjöberg53:474+1:453:16:2770
Matt Ogden59:4825+10:464:16:159+2
10Järla Orientering 24:16:17
Ivan Kuchmenko57:0129+3:5057:0129
Erik Andersson41:583+0:161:38:5912-17
Håkon Jarvis Westergård44:087+2:542:23:078-4
Martin Vister55:5012+3:483:18:5780
Alain Denzler57:2015+8:184:16:1710+2
11Stora Tuna OK 14:17:58
William Pommer58:4343+5:3258:4343
Joakim Svensk42:437+1:011:41:2614-29
Rikard Claesson45:5119+4:372:27:17140
Emil Svensk55:128+3:103:22:2910-4
Anton Sjökvist55:2910+6:274:17:5811+1
12OK Linné 24:21:07
Csaba Gösswein56:0320+2:5256:0320
Liutauras Bilevicius47:2234+5:401:43:2519-1
Johan Hamelius45:3017+4:162:28:55190
David Lingfors56:5318+4:513:25:4816-3
Henrik Löfås55:199+6:174:21:0712-4
13NTNUI 14:22:09
Per Melander Often54:006+0:4954:006
Mathias Stensland Lillevold44:2114+2:391:38:217+1
Torkil E Solstad45:1113+3:572:23:329+2
Eirik Kamstrup Hovind1:00:1928+8:173:23:5111+2
Hans Petter Mathisen58:1819+9:164:22:0913+2
14Ärla IF 14:25:15
Robbin Kantarp54:2811+1:1754:2811
Petter Eriksson44:2716+2:451:38:55110
Emil Andersson49:3442+8:202:28:2915+4
Rudolfs Zernis56:0514+4:033:24:3413-2
Viktor Silvemark1:00:4130+11:394:25:1514+1
15Malungs OK Skogsmårdarna 14:26:08
Martin Hammarberg58:5045+5:3958:5045
Erik Rost46:5731+5:151:45:4740-5
Thomas Carlsson48:5138+7:372:34:3834-6
Jakob Lööf57:1821+5:163:31:5624-10
Johan Bäckman54:128+5:104:26:0815-9
16IK Hakarpspojkarna 14:27:06
Davis Dislers56:5025+3:3956:5025
Markus Hederskog46:5229+5:101:43:4226+1
Jonas Egger45:1214+3:582:28:5418-8
Oskar Ljungqvist56:2616+4:243:25:2015-3
Ludwig Ljungqvist1:01:4634+12:444:27:0616+1
17Nydalens SK 14:27:52
Jostein Andersen55:1815+2:0755:1815
Erik Sagvolden50:1953+8:371:45:3738+23
Jostein Nørbech46:3424+5:202:32:1128-10
Øystein Sørensen54:326+2:303:26:4317-11
Anders Nordberg1:01:0932+12:074:27:52170
18OK Tisaren 14:27:58
Anton Hallor58:0637+4:5558:0637
Johan Aronsson47:2133+5:391:45:2736-1
Ivan Forsgren48:4736+7:332:34:1431-5
Daniel Attås55:4111+3:393:29:5520-11
Oskar Andrén58:0317+9:014:27:5818-2
19OK Kåre 14:30:48
Radek Nožka57:3835+4:2757:3835
Matěj Kamenický45:4120+3:591:43:1917-18
Fredrik Mattsson45:3618+4:222:28:5519+2
Ola Nyberg1:02:3536+10:333:31:3022+3
Fredrik Edén59:1820+10:164:30:4819-3
20Linköpings OK 14:30:50
Joel Francen57:3434+4:2357:3434
Peter Eriksson47:3235+5:501:45:0631-3
Mikael Andersson46:1621+5:022:31:2225-6
Erik Martinsson1:00:0827+8:063:31:3022-3
Per Carlborg59:2021+10:184:30:5020-2
21Turun Metsänkävijät 14:31:38
Kristaps J JAudzems56:1322+3:0256:1322
Sami Hämälistö42:346+0:521:38:478-14
Jussi Suna42:084+0:542:20:556-2
Esa Huttunen1:14:2870+22:263:35:2327+21
Doug Tullie56:1513+7:134:31:3821-6
22Järla Orientering 34:32:02
Espen Hultgreen Weltzien54:167+1:0554:167
Christian Kollberg49:2048+7:381:43:3622+15
Christoph Meier47:2726+6:132:31:03220
Morten Jarvis Westergård1:00:1928+8:173:31:2221-1
Mats Nordbrøden1:00:4029+11:384:32:0222+1
23Ulricehamns OK 14:32:52
Christian Arnesson56:5426+3:4356:5426
Philipp Schiel46:5128+5:091:43:4527+1
Marcus Wadell48:4235+7:282:32:2729+2
Gustav Eklöf1:00:3232+8:303:32:5926-3
Erik Nilsson Simkovics59:5326+10:514:32:5223-3
24Rehns BK 14:34:33
Jesper Lysell55:2416+2:1355:2416
Olov Ericson51:0958+9:271:46:3341+25
Göran Winblad48:4736+7:332:35:2035-6
Fredrik Ingelsson1:03:2339+11:213:38:4332-3
Jerker Lysell55:5012+6:484:34:3324-8
25IFK Moras OK 24:35:18
Donatas Stulgys58:5246+5:4158:5246
Erik Folkesson Blom46:3327+4:511:45:2535-11
Ola Svahn57:2078+16:062:42:4549+14
Roman Ryapolov58:2823+6:263:41:1335-14
Artem Panchenko54:057+5:034:35:1825-10
26Gävle OK 14:36:20
Hans Persson58:1339+5:0258:1339
Anton Tynong46:5630+5:141:45:0934-5
Lasse Jansson49:1340+7:592:34:2232-2
Erik Boman1:02:2835+10:263:36:5028-4
Jakob Enmark59:3023+10:284:36:2026-2
27OK Tisaren 24:37:29
Magnus Persson57:1831+4:0757:1831
Tomas Hallmén46:1624+4:341:43:3421-10
Mattias Andersson44:5811+3:442:28:3216-5
Gustav Hindér1:01:0633+9:043:29:3819+3
Albin Pettersson1:07:5149+18:494:37:2927+8
28OK Orion 14:37:54
skar Lundqvist1:12:1395+19:021:12:1395
Olof Sandgren50:4054+8:582:02:5382-13
Erik Andersson48:2633+7:122:51:1969-13
Anton Johansson55:259+3:233:46:4442-27
Olexandr Kratov51:102+2:084:37:5428-14
29Göteborg-Majorna OK 24:40:31
Erik Öhlund53:163+0:0553:163
Anders Hedberg52:2267+10:401:45:3839+36
Joakim Eliasson46:3023+5:162:32:0827-12
Viktor Runnby1:05:5245+13:503:38:0029+2
Daniel Martinsson1:02:3136+13:294:40:31290
30Hagaby GOIF 14:41:17
Jakob Wallenhammar1:02:2566+9:141:02:2566
Simon Sanderi51:4162+9:591:54:0667+1
Martin Regborn45:1615+4:022:39:2242-25
Andreas Peterson58:5524+6:533:38:1731-11
Sebastian Månsson1:03:0038+13:584:41:1730-1
31Stora Tuna OK 24:41:53
Sven Aschwanden55:5017+2:3955:5017
Erik Blomgren47:4837+6:061:43:3823+6
Staffan Eriksson47:3327+6:192:31:11230
Mattias Mårts1:06:5249+14:503:38:0330+7
Yves Aschwanden1:03:5040+14:484:41:5331+1
32OK Orion 24:43:30
Michal Krajcik1:01:0959+7:581:01:0959
Daniel Gunnarsson47:5238+6:101:49:0145-14
Magnus Saager51:3949+10:252:40:4046+1
Pontus Petersson1:02:5537+10:533:43:3538-8
Aleksander Bernaciak59:5527+10:534:43:3032-6
33Täby OK 14:44:14
Anders Jansson58:3342+5:2258:3342
Daniel Hájek44:4317+3:011:43:1616-26
David Pettersson59:2783+18:132:42:4348+32
Jens Rönnols57:2122+5:193:40:0434-14
Robert Johansson1:04:1042+15:084:44:1433-1
34Lillomarka OL 14:44:23
Matt Speake55:1414+2:0355:1414
Simon Arbter54:4179+12:591:49:5547+33
Dag Aalvik47:4030+6:262:37:3538-9
Mathias Benjaminsen1:03:4040+11:383:41:1536-2
Steinar Kollerud1:03:0839+14:064:44:2334-2
35IFK Lidingö SOK 34:45:06
Niklas Serrander53:585+0:4753:585
Julian Dent44:1612+2:341:38:146+1
Anders Hedman47:3428+6:202:25:4812+6
Emil Lauri1:18:2083+26:183:44:0839+27
Martin Larbo1:00:5831+11:564:45:0635-4
36Malungs OK Skogsmårdarna 24:46:38
Johan Nordlund58:1038+4:5958:1038
Vladimir Tregubov45:1418+3:321:43:2418-20
Peter Arnesson47:5531+6:412:31:1924+6
Martin Hederskog1:08:0755+16:053:39:2633+9
Jonas Bäckström1:07:1246+18:104:46:3836+3
37Attunda OK 14:48:06
Erik Berzell55:5318+2:4255:5318
Mathias Hallmén45:3819+3:561:41:3115-3
Karl Enges53:0057+11:462:34:3133+18
Simon Martelius1:15:3276+23:303:50:0348+15
Oskar Daniels58:0317+9:014:48:0637-11
38KFUM Örebro OK 14:48:30
Marcus Jansson54:3012+1:1954:3012
Calle Olsson51:0557+9:231:45:3537+25
Albin Arlebo52:2756+11:132:38:0239+2
Per Eklöf1:09:0757+17:053:47:0944+5
Oskar Arlebo1:01:2133+12:194:48:3038-6
39NTNUI 34:49:13
Kjetil Okkenhaug59:3053+6:1959:3053
Anders Bjergaard51:1760+9:351:50:4750-3
Magne Jutulstad48:2633+7:122:39:1341-9
Erik Gustafsson1:07:1750+15:153:46:30410
Martin Hoset1:02:4337+13:414:49:1339-2
40OK Denseln 34:49:39
Henrik Berggren1:08:2992+15:181:08:2992
Harri Karlsson47:0532+5:231:55:3470-22
Emil Folino Nielsen47:5531+6:412:43:2952-18
Emil Kalered1:05:3443+13:323:49:0346-6
Per Brolund1:00:3628+11:344:49:3940-6
41Eksjö SOK 14:54:00
Lucas Sundblad1:03:1168+10:001:03:1168
Sebastian Inderst53:0172+11:191:56:1271+3
Viktor Antonsson52:1954+11:052:48:3165-6
Andreas Bergander1:00:3131+8:293:49:0245-20
Tobia Pezzati1:04:5844+15:564:54:0041-4
42Sävedalens AIK 14:54:01
Albert Mollén58:5246+5:4158:5246
Heino Ollin48:5446+7:121:47:4643-3
Ilya Belianka52:0550+10:512:39:5144+1
Vitaliy Gichko1:04:4842+12:463:44:3940-4
Leon Keely1:09:2253+20:204:54:0142+2
43Skåneslättens OL 14:56:48
Hugo Mattsson57:2432+4:1357:2432
Karl Dannbring55:3487+13:521:52:5866+34
Fredrik Berndtsson54:4567+13:312:47:4363-3
Rasmus Elmelid59:0725+7:053:46:5043-20
Niklas Olsson1:09:5855+20:564:56:48430
44OK Ravinen 24:56:53
Ruslan Glebov54:178+1:0654:178
Jacob Lindstam50:1852+8:361:44:3529+21
Erik Karlsson55:2669+14:122:40:0145+16
Anders Bögevig1:14:2469+22:223:54:2553+8
Stephen Craig1:02:2835+13:264:56:5344-9
45Linköpings OK 24:58:45
Jonas Lundgren58:2441+5:1358:2441
Joel Käll-Karlsson52:3368+10:511:50:5751+10
Andreas Axelsson53:5460+12:402:44:5155+4
Peter Aronsson1:06:1347+14:113:51:0449-6
Erik Sköld1:07:4147+18:394:58:4545-4
46OK Linné 34:59:12
Anders Boström59:2052+6:0959:2052
Carl-Johan Högberg52:5070+11:081:52:1056+4
Ulrik Imberg56:4276+15:282:48:5267+11
Anders Håkansson1:00:2830+8:263:49:2047-20
Pontus Johansson1:09:5254+20:504:59:1246-1
47IFK Lidingö SOK 45:02:31
Máté Kerényi1:01:4762+8:361:01:4762
Giancarlo Simion51:0958+9:271:52:5664+2
Evan Barr49:5743+8:432:42:5351-13
Tero Junttila1:10:3660+18:343:53:2952+1
Andrew Quin1:09:0251+20:005:02:3147-5
48Halmstad OK 15:03:27
Simon Wikström1:03:0967+9:581:03:0967
Loke Agmarken49:0547+7:231:52:1457-10
Erik Memmi54:0562+12:512:46:1959+2
Nils Wallentin Tärk1:10:1058+18:083:56:2955-4
Björn Karlsson1:06:5845+17:565:03:2748-7
49OK Tyr 15:05:32
Johan Sjögren1:03:3173+10:201:03:3173
Einar Johansson48:1039+6:281:51:4154-19
Jesper Kullin Alfredsson54:3966+13:252:46:2061+7
Alexander Moberg1:14:5574+22:534:01:15610
Johan Wikström1:04:1743+15:155:05:3249-12
50Gotlands OF 15:09:59
Amadeus Hansson (Gotlands Bro OK)1:03:3776+10:261:03:3776
Andreas Liljegren (Gotlands Bro OK)57:4290+16:002:01:1980+4
Håkan Mattsson (Gotlands Bro OK)55:0068+13:462:56:1973-7
Brent Godman (Gotlands Bro OK)1:04:3041+12:284:00:4959-14
Mattias Westfält (Gotlands Bro OK)1:09:1052+20:085:09:5950-9
51OK Pan Århus 15:10:28
Andreas Hougaard Boesen57:5836+4:4757:5836
Eskil Schøning54:4580+13:031:52:4360+24
Niklas Hjort Ingwersen52:2655+11:122:45:0956-4
Per Hjerrild1:10:1959+18:173:55:2854-2
Henrik Markvardsen1:15:0064+25:585:10:2851-3
52OK Hällen 25:11:21
Tommy Söderberg1:00:4355+7:321:00:4355
Gustaf Sundbüe52:0366+10:211:52:4661+6
Simon Larsson50:0344+8:492:42:4950-11
Andreas Zeijlon1:14:5173+22:493:57:4057+7
Björn Wistrand1:13:4161+24:395:11:2152-5
53OK Tisaren 35:12:55
Jonatan Aronsson1:01:3761+8:261:01:3761
Niklas Gustafsson48:2843+6:461:50:0548-13
Emil Johansson52:1753+11:032:42:2247-1
Sebastian Agerhäll1:22:5290+30:504:05:1463+16
Martin Sand1:07:4147+18:395:12:5553-10
54Göteborg-Majorna OK 35:13:46
Robert Johansson1:03:3274+10:211:03:3274
Robbie Anderson48:5145+7:091:52:2359-15
Anders Höije55:3972+14:252:48:0264+5
Viktor Stensson1:12:4865+20:464:00:5060-4
Hirokazu Osaki1:12:5660+23:545:13:4654-6
55OK Linné 45:15:23
Olle Nilsson1:06:3482+13:231:06:3482
Johannes Ridefelt54:1177+12:292:00:4578-4
Matija Razum55:2669+14:122:56:1172-6
Ross Smith1:11:0462+19:024:07:1568-4
Olof Eriksson1:08:0850+19:065:15:2355-13
56NTNUI 45:17:05
Mikkel Sørensen1:06:3683+13:251:06:3683
Fredrik Steinsvik59:0394+17:212:05:3986+3
Sverre Turter Sandvold53:2059+12:062:58:5976-10
Harald Kalager1:08:0856+16:064:07:0766-10
Bjørn Lundanes1:09:5855+20:565:17:0556-10
57IK Hakarpspojkarna 25:18:10
Peter Tudén1:06:4287+13:311:06:4287
Anton Hansson52:0065+10:181:58:4275-12
Fridolf Eskilsson56:1475+15:002:54:5671-4
Arvid Nord1:10:5261+18:504:05:4865-6
Matti Envall1:12:2258+23:205:18:1057-8
58IFK Moras OK 35:18:31
Kristian Dahlström1:02:0663+8:551:02:0663
Andrey Lamov50:4054+8:581:52:4661-2
Linus Rapp1:05:5695+24:422:58:4275+14
Mattias Johansson1:05:5245+13:504:04:3462-13
Per Holm1:13:5762+24:555:18:3158-4
59Tullinge SK 25:20:33
Markus Fredlund1:00:5658+7:451:00:5658
Olle Andersson54:2978+12:471:55:2568+10
Clément Fumey50:4847+9:342:46:1358-10
Joel Pettersson1:21:5189+29:494:08:0469+11
Tobias Forsén1:12:2959+23:275:20:3359-10
60Södertälje-Nykvarn OF 25:21:15
Johan Ek-Larsson58:4744+5:3658:4744
Joakim Andén49:4450+8:021:48:31440
Daniel Olsen1:02:2188+21:072:50:5268+24
Johan Ryding1:20:1888+28:164:11:1071+3
Anders Axling1:10:0557+21:035:21:1560-11
61Haninge SOK 15:21:56
Christoffer Eskilsson1:00:5457+7:431:00:5457
Jesper Lund50:0651+8:241:51:0052-5
Joakim Skärlén57:4679+16:322:48:4666+14
Hugo Dahlberg1:18:2684+26:244:07:1267+1
Jakob Ivarsson1:14:4463+25:425:21:5661-6
62Turun Metsänkävijät 25:33:48
Kjell E Røisland1:00:4756+7:361:00:4756
Erik Thorsson51:3561+9:531:52:2258+2
Mika Hämälistö53:5761+12:432:46:1959+1
Erling D Sommerfeldt1:19:1486+27:124:05:3364+5
Arvo Gelbis1:28:1567+39:135:33:4862-2
63OK Skogshjortarna 15:35:13
Desmond Franssen1:06:3080+13:191:06:3080
Martin Ivarsson52:3969+10:571:59:0976-4
Benjamin Anciaux53:1258+11:582:52:2170-6
Tobias Johansson1:17:5382+25:514:10:14700
Johan Larsson1:24:5966+35:575:35:1363-7
64OK Rodhen 15:50:05
Sixten Walheim1:03:2472+10:131:03:2472
Henrik Jonsson48:1039+6:281:51:3453-19
Martin Jansson52:1051+10:562:43:44530
Simon Andersson1:07:2351+15:213:51:0750-3
Marie Jacobsson1:58:5868+1:09:565:50:0564+14
65Hagaby GOIF 25:29:46
Tobias Karlsson1:17:58103+24:471:17:58103
Love Sintring53:3774+11:552:11:3595-8
Jonathan Andersson1:02:3189+21:173:14:0691-4
Simon Markendahl1:07:4452+15:424:21:5078-13
Johan Persson1:07:56725:29:4665-13
66OK Hammaren 15:30:17
Filip Ivarsson1:08:3493+15:231:08:3493
Kristin Olovsson1:08:34108+26:522:17:08100+7
Fredrik Ahnlén54:3565+13:213:11:4389-11
Kevin Ståhl1:14:3171+22:294:26:1481-8
Joakim Ingelsson1:04:03695:30:1766-15
67Degerfors OK / Kristinehamns OK 15:31:52
Filip Jacobsson1:07:3889+14:271:07:3889
Robin Svennberg1:02:38102+20:562:10:1692+3
Arvid Johnson58:3281+17:183:08:4885-7
Mårten Martinsson1:07:4853+15:464:16:3674-11
Per Fredberg1:15:16755:31:5267-7
68Söders-Tyresö 15:35:24
Olle Carlsson1:15:0898+21:571:15:0898
Alexander Hansen54:5782+13:152:10:0589-9
Peter Andersson58:4382+17:293:08:4885-4
Niklas Wrane1:08:0554+16:034:16:5375-10
Tomas Lilja1:18:31785:35:2468-7
69KFUM Örebro OK 25:37:50
Erik Lindgren1:15:5399+22:421:15:5399
Erik Harlén55:2184+13:392:11:1493-6
Lars Jonhed55:5274+14:383:07:0682-11
Erik Jansson1:11:1663+19:144:18:2276-6
Erik Göthlin1:19:28795:37:5069-7
70Motala AIF OL 15:43:59
Anders Lindberg1:06:4186+13:301:06:4186
Jonas Axén1:03:29103+21:472:10:1091+5
Victor Bergstrand1:00:5585+19:413:11:0588-3
Gustav Åhren1:17:1779+25:154:28:2282-6
Oskar Höglund1:15:37765:43:5970-12
71Tullinge SK 35:46:06
Björn Normark1:06:3784+13:261:06:3784
Olle Karlsson52:5571+11:131:59:3277-7
Per-Ove Melinder1:08:23100+27:093:07:5584+7
Emil Andersson1:14:4272+22:404:22:3779-5
Tintin Karlberg1:23:29815:46:0671-8
72Bredaryds SOK 15:48:49
Jakob Andersson1:00:1354+7:021:00:1354
Filip Trofast1:07:05107+25:232:07:1887+33
Magnus Trofast1:16:53108+35:393:24:1199+12
Fredrik Johansson1:16:3578+24:334:40:4689-10
Peter Thelin1:08:03735:48:4972-17
73Eksjö SOK 25:49:59
Philip Edvardsson1:19:11106+26:001:19:11106
Adam Persson1:01:3199+19:492:20:42103-3
Nils Wärnsberg57:4880+16:343:18:3095-8
Oskar Lind1:17:3681+25:344:36:0685-10
August Kollberg1:13:53745:49:5973-12
74Nyköpings OK 25:50:35
Daniel Wejås1:12:1395+19:021:12:1395
Didrik Hall57:5691+16:142:10:0990-5
Henning Hall1:19:07111+37:533:29:16101+11
Daniel Nilsson1:13:4067+21:384:42:5691-10
Tomas Reibring1:07:39715:50:3574-17
75OK Denseln 45:51:15
Hans Brolund1:02:2465+9:131:02:2465
August Mollén54:5281+13:101:57:1673+8
Giacomo Pezzé1:04:0492+22:503:01:2077+4
Jonas Braam1:34:1198+42:094:35:3184+7
Simone Bretanga1:15:44775:51:1575-9
76Köping-Kolsva OK 16:01:01
Samuel Hedlund1:06:2679+13:151:06:2679
Johan Celander1:11:00109+29:182:17:26101+22
Jonas Vikström1:06:5798+25:433:24:23100-1
Marcus Eek1:16:2177+24:194:40:4488-12
Janne Selkälä1:20:17806:01:0176-12
77OK Hällen 36:01:10
Hampus Möller1:17:53102+24:421:17:53102
Tobias Kjell53:4575+12:032:11:3897-5
Mikael Kindborn55:2771+14:133:07:0581-16
Tomas Öberg1:24:5991+32:574:32:0483+2
Nils Wistrand1:29:06846:01:1077-6
78Ulricehamns OK 26:06:46
Niklas Österlund1:09:4794+16:361:09:4794
Martin Sklenar1:05:24105+23:422:15:1198+4
Gustav Johansson1:17:38109+36:243:32:49103+5
Jesper Nilsson1:05:3544+13:334:38:2487-16
Ludwig Johansson1:28:22826:06:4678-9
79OK Tyr 26:19:58
Urban Larsson1:18:05104+24:541:18:05104
Emil Wikström1:00:1397+18:312:18:18102-2
Jens Öström1:02:1386+20:593:20:3197-5
Marcus Beckius1:29:1497+37:124:49:4593-4
Christian Hedqwist1:30:13856:19:5879-14
80Linköpings OK 46:27:14
Johan Nyman1:18:47105+25:361:18:47105
Johan Stenström1:26:59111+45:172:45:46107+2
Mikko Paakkolanvaara1:09:43101+28:293:55:291070
Johan Sköld1:26:2594+34:235:21:5498-9
Tommy Lindberg1:05:20706:27:1480-18
81Gamleby OK / Västerviks OK 16:32:50
Rickard Ingesson1:16:07100+22:561:16:07100
Robin Jakobsson55:3086+13:482:11:3796-4
Rolf E Johansson1:03:2290+22:083:14:5992-4
Robert Larsson1:46:04100+54:025:01:0395+3
Petter Walerius1:31:47866:32:5081-14
82Korsnäs IF OK 16:34:12
Oscar Perers1:30:28109+37:171:30:28109
Isak Åberg1:06:19106+24:372:36:47106-3
Therese Bergqvist1:06:1096+24:563:42:57105-1
Emil Åberg1:14:5975+22:574:57:5694-11
Erik Åberg1:36:16876:34:1282-12
83Katrineholms OK 16:48:51
Torsten Molitor1:27:07108+33:561:27:07108
Arvid Sundkvist1:01:2198+19:392:28:28105-3
Lars-Olof Magnell1:13:30106+32:163:41:58104-1
Erik Molitor1:28:0596+36:035:10:0397-7
Thomas Andersson1:38:48886:48:5183-14
84Gotlands OF 27:25:30
Andreas Nikolausson (Visborgs OK)1:06:3281+13:211:06:3281
Patrik Rönnbäck (Visborgs OK)59:0394+17:212:05:3584+3
Leif Svangren (Visborgs OK)1:18:04110+36:503:23:3998+14
Frej Hegg (Visborgs OK)1:42:0899+50:065:05:4796-2
Axel Lindberg (Svaide Roma SOK)2:19:43897:25:3084-12
Nyköpings OK 1ej godkänd
Samuel Keller57:0028+3:4957:0028
Marcus Berggren46:2626+4:441:43:2620-8
Jens Wängdahl43:456+2:312:27:1113-7
Niklaus Rey56:4617+4:443:23:5712-1
Patrik Wägeliej godkändej godkänd
OK Hällen 1ej godkänd
Jonas Engström56:2523+3:1456:2523
Oskar Carlborg48:1641+6:341:44:4130+7
Per Öberg46:0720+4:532:30:4821-9
Peter Öberg56:1915+4:173:27:0718-3
Kristian Algersej godkändej godkänd
Järla Orientering 4ej godkänd
Peter Hemmyr58:5750+5:4658:5750
Martin Härberg46:1022+4:281:45:0732-18
Michael Refors50:2046+9:062:35:2736+4
Oscar Björck57:1520+5:133:32:4225-11
Dan Westerej startej godkänd
Nydalens SK 2ej godkänd
Lars Eid Nielsen58:1940+5:0858:1940
Jonas Madslien Bakken50:4456+9:021:49:0346+6
Rune Rystad49:1741+8:032:38:2040-6
Eivind Høydal1:03:1638+11:143:41:3637-3
Lars-Christian Ungerej godkändej godkänd
Ärla IF 2ej godkänd
Oscar Vångell59:1251+6:0159:1251
Patrik Lind48:1641+6:341:47:2842-9
Simon Hedlund52:1452+11:002:39:4243+1
Jonathan Rosendahl1:17:2480+25:223:57:0656+13
Willie Kantarpej godkändej godkänd
Leksands OK 1ej godkänd
Andreas Rüedlinger56:5927+3:4856:5927
Johan Söderlund55:5888+14:161:52:5765+38
Anders Dalin51:3748+10:232:44:3454-11
Tobias Wahlgren1:13:5868+21:563:58:3258+4
Pontus Funkeej godkändej godkänd
IFK Moras OK 4ej godkänd
Jegor Kostylev1:02:2264+9:111:02:2264
Adrian Dahlström59:3396+17:512:01:5581+17
Daniel Duhlbo1:03:2491+22:103:05:1978-3
Björn Wrahme1:06:2148+14:194:11:4072-6
Lars Ambrosiussonej godkändej godkänd
OK Kåre 2ej godkänd
Isac von Krusenstierna55:5519+2:4455:5519
Remo Ruch48:3744+6:551:44:3228+9
Eric Danielsson1:00:5284+19:382:45:2457+29
Marcus Ramström1:27:0895+35:064:12:3273+16
Lars Mattssonej godkändej godkänd
Finspångs SOK 1ej godkänd
Simon Lundin1:03:1869+10:071:03:1869
Per Lindman55:1783+13:351:58:3574+5
Eric Rosander1:06:5397+25:393:05:2879+5
Oskar Petersson1:12:5866+20:564:18:2677-2
David Axelssonej startej godkänd
Gävle OK 2ej godkänd
Albin Sjöhed1:01:3560+8:241:01:3560
Simon Sjöhed1:01:58101+20:162:03:3383+23
Anders Enmark1:10:00102+28:463:13:3390+7
Ulf Bergqvist1:11:5964+19:574:25:3280-10
Tommy Bergerej startej godkänd
OK Klemmingen 1ej godkänd
Carl Pramlid1:22:25107+29:141:22:25107
Lars Soldagg58:3193+16:492:20:56104-3
Edvard Davidsson57:1677+16:023:18:1294-10
Oscar Vagman1:18:3185+26:294:36:4386-8
Håkan Palmej godkändej godkänd
OK Roxen 1ej godkänd
Albin Lillieström1:07:4390+14:321:07:4390
Elias Rankka1:01:32100+19:502:09:1588-2
Olle Hansson1:07:0399+25:493:16:1893+5
Lukas Eveborn1:26:2093+34:184:42:3890-3
Emil Thellsénej godkändej godkänd
OK Pan Århus 2ej godkänd
Bjarne S-Knudsen1:07:2988+14:181:07:2988
Stine Bagger Hagner58:0692+16:242:05:3584-4
Josephine Dewett1:13:28105+32:143:19:0396+12
Lasse Grön1:25:0792+33:054:44:1092-4
Sören Klintingej startej godkänd
Attunda OK 2ej godkänd
Anton Danielsej godkändej godkänd
Laura D'Angeloej godkändej godkänd
ej startej start
ej startej start
ej startej start
IFK Lidingö SOK 5ej godkänd
Mattas Perneby1:06:3885+13:271:06:3885
Tapani Mattusej startej start
Niels-Peter Foppenej startej start
vacant ej startej start
vacant (vacant)ej startej godkänd
IFK Umeå 1ej godkänd
Johan Ställberg1:03:2170+10:101:03:2170
Erik Lind53:3473+11:521:56:5572+2
Lauenz Elstner1:14:02107+32:483:10:5787+15
vacant ej startej start
vacant (vacant)ej startej godkänd
Linköpings OK 3ej godkänd
Sven Engström1:17:31101+24:201:17:31101
Henrik Tosteberg53:5776+12:152:11:2894-7
Johan Eriksson54:1263+12:583:05:4080-14
Petter Johanssonej godkändej godkänd
Albin Detterfelt1:18:5065+29:48ej godkänd
Malungs OK Skogsmårdarna 3ej godkänd
Stefan Jonsson1:03:4377+10:321:03:4377
Mattias Karlssonej startej start
vacant ej startej start
vacant (vacant)ej startej start
vacant (vacant)ej startej godkänd
NTNUI 2ej godkänd
Isak Bergsetej godkändej godkänd
Simen Jevne Arnesen45:4621+4:04ej godkänd
Harri Luchsinger50:0545+8:51ej godkänd
Øyvind Enger59:4626+7:44ej godkänd
Rasmus Rørholt Theisen59:4724+10:45ej godkänd
OK Denseln 2ej godkänd
Edvin Karlsson58:5648+5:4558:5648
Max Berggren51:4263+10:001:50:3849+1
Mattias Eriksson46:4225+5:282:37:2037-12
Olivier Blanc-Tranchantej godkändej godkänd
Theo Fleurent59:2422+10:22ej godkänd
OK Hällen 4ej godkänd
Mattias Zeijlon1:30:29110+37:181:30:29110
Björn Carlsson1:18:05110+36:232:48:34108-2
Aliaksandr Khodan1:02:1587+21:013:50:49106-2
Mattias Zeijlonej startej start
Robert Karlssonej startej godkänd
OK Orion 3ej godkänd
Johan Norberg1:08:0891+14:571:08:0891
Måns Sandgren43:5610+2:141:52:0455-36
Martin Johansson1:04:5294+23:382:56:5674+19
Emil Bergerej godkändej godkänd
vacant ej startej godkänd
OK Skogshjortarna 2ej godkänd
Thomas Van der Kleij (vacant)1:03:3475+10:231:03:3475
Antoine Guenin (vacant)51:5664+10:141:55:3069-6
Mikael Andersson (vacant)1:11:52103+30:383:07:2283+14
Therése Ivarsson (vacant)ej godkändej godkänd
Joost Talloen (vacant)ej startej godkänd
Pellon Ponsi 1ej godkänd
Jyri Uusitalo58:5648+5:4558:5648
Sami-Petteri Juopperi46:1223+4:301:45:0833-15
Juho-Matti Taivainen46:1822+5:042:31:2626-7
Jere Pantsarej startej start
Tommi Uusimäkiej startej godkänd
Stora Tuna OK 3ej godkänd
Erik Sundbergej godkändej godkänd
Elias Öhgrenej godkändej godkänd
Gustav Andersson55:4873+14:34ej godkänd
Markus Langej godkändej godkänd
ej startej start
Sundsvalls OK 1ej godkänd
Anders Vedin1:12:2597+19:141:12:2597
Johan Nordin1:04:11104+22:292:16:3699+2
Oscar Sundlöf1:13:10104+31:563:29:46102+3
Anders Hultgrenej godkändej godkänd
Erik Toomingas1:28:4983ej godkänd
Täby OK 2ej godkänd
Fabio Marsonerej godkändej godkänd
Mariusz Pabich56:1589+14:33ej godkänd
Tomek Pabich1:04:2193+23:07ej godkänd
ej startej start
ej startej start
Tullinge SK 1ej godkänd
Anders Johanssonej godkändej godkänd
Johan Kärrström44:1612+2:34ej godkänd
Markus Adolfsson47:3929+6:25ej godkänd
Magnus Glännefors1:02:2334+10:21ej godkänd
Lukas Diener1:04:0041+14:58ej godkänd
OK Skogsfalken 1utgått
Isak Bergman57:1530+4:0457:1530
Simon Smedberg46:2425+4:421:43:3924-6
Edvin Smedberg49:1039+7:562:32:4930+6
Erik Bengtsson1:20:1187+28:093:53:0051+21
ej startej start
Tumba-Mälarhöjden OK 1utgått
Johan Eklöv1:05:2178+12:101:05:2178
Joakim Törnros55:2885+13:462:00:4979+1
ej startej start
ej startej start
ej startej start
NTNUI 5inaktiv
ej startej start
vacant (vacant)ej startinaktiv
vacant (vacant)ej startinaktiv
vacant (vacant)ej startinaktiv
vacant (vacant)ej startinaktiv
Nydalens SK 3ej start
Haakon Ingvaldsen1:03:2170+10:101:03:2170
Halvor Saunes49:2949+7:471:52:5063-7
Anders B. Øksenholt54:2564+13:112:47:1562-1
Øystein Rodemej startej start
ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser