Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

H17E, sträcka 2

112 startande
PlacNamnLagTidDiff
1David BejbomJärla Orientering 141:42
1Lucas BassetOK Denseln 141:42
3Erik AnderssonJärla Orientering 241:58+0:16
4Rassmus AnderssonOK Linné 142:05+0:23
5Jo IndgaardIFK Lidingö SOK 242:24+0:42
6Sami HämälistöTurun Metsänkävijät 142:34+0:52
7Joakim SvenskStora Tuna OK 142:43+1:01
8Johan LindbergIFK Moras OK 143:09+1:27
9Øystein Kvaal ØsterbøIFK Lidingö SOK 143:24+1:42
10Måns SandgrenOK Orion 343:56+2:14
11Philipp SauterGöteborg-Majorna OK 144:15+2:33
12Julian DentIFK Lidingö SOK 344:16+2:34
12Johan KärrströmTullinge SK 144:16+2:34
14Mathias Stensland LillevoldNTNUI 144:21+2:39
15Kent OhlssonSödertälje-Nykvarn OF 144:24+2:42
16Petter ErikssonÄrla IF 144:27+2:45
17Daniel HájekTäby OK 144:43+3:01
18Vladimir TregubovMalungs OK Skogsmårdarna 245:14+3:32
19Mathias HallménAttunda OK 145:38+3:56
20Matěj KamenickýOK Kåre 145:41+3:59
21Simen Jevne ArnesenNTNUI 245:46+4:04
22Martin HärbergJärla Orientering 446:10+4:28
23Sami-Petteri JuopperiPellon Ponsi 146:12+4:30
24Tomas HallménOK Tisaren 246:16+4:34
25Simon SmedbergOK Skogsfalken 146:24+4:42
26Marcus BerggrenNyköpings OK 146:26+4:44
27Erik Folkesson BlomIFK Moras OK 246:33+4:51
28Philipp SchielUlricehamns OK 146:51+5:09
29Markus HederskogIK Hakarpspojkarna 146:52+5:10
30Anton TynongGävle OK 146:56+5:14
31Erik RostMalungs OK Skogsmårdarna 146:57+5:15
32Harri KarlssonOK Denseln 347:05+5:23
33Johan AronssonOK Tisaren 147:21+5:39
34Liutauras BileviciusOK Linné 247:22+5:40
35Peter ErikssonLinköpings OK 147:32+5:50
36Martin HunhammarOK Ravinen 147:35+5:53
37Erik BlomgrenStora Tuna OK 247:48+6:06
38Daniel GunnarssonOK Orion 247:52+6:10
39Henrik JonssonOK Rodhen 148:10+6:28
39Einar JohanssonOK Tyr 148:10+6:28
41Oskar CarlborgOK Hällen 148:16+6:34
41Patrik LindÄrla IF 248:16+6:34
43Niklas GustafssonOK Tisaren 348:28+6:46
44Remo RuchOK Kåre 248:37+6:55
45Robbie AndersonGöteborg-Majorna OK 348:51+7:09
46Heino OllinSävedalens AIK 148:54+7:12
47Loke AgmarkenHalmstad OK 149:05+7:23
48Christian KollbergJärla Orientering 349:20+7:38
49Halvor SaunesNydalens SK 349:29+7:47
50Joakim AndénSödertälje-Nykvarn OF 249:44+8:02
51Jesper LundHaninge SOK 150:06+8:24
52Jacob LindstamOK Ravinen 250:18+8:36
53Erik SagvoldenNydalens SK 150:19+8:37
54Andrey LamovIFK Moras OK 350:40+8:58
54Olof SandgrenOK Orion 150:40+8:58
56Jonas Madslien BakkenNydalens SK 250:44+9:02
57Calle OlssonKFUM Örebro OK 151:05+9:23
58Olov EricsonRehns BK 151:09+9:27
58Giancarlo SimionIFK Lidingö SOK 451:09+9:27
60Anders BjergaardNTNUI 351:17+9:35
61Erik ThorssonTurun Metsänkävijät 251:35+9:53
62Simon SanderiHagaby GOIF 151:41+9:59
63Max BerggrenOK Denseln 251:42+10:00
64Antoine GueninOK Skogshjortarna 251:56+10:14
65Anton HanssonIK Hakarpspojkarna 252:00+10:18
66Gustaf SundbüeOK Hällen 252:03+10:21
67Anders HedbergGöteborg-Majorna OK 252:22+10:40
68Joel Käll-KarlssonLinköpings OK 252:33+10:51
69Martin IvarssonOK Skogshjortarna 152:39+10:57
70Carl-Johan HögbergOK Linné 352:50+11:08
71Olle KarlssonTullinge SK 352:55+11:13
72Sebastian InderstEksjö SOK 153:01+11:19
73Erik LindIFK Umeå 153:34+11:52
74Love SintringHagaby GOIF 253:37+11:55
75Tobias KjellOK Hällen 353:45+12:03
76Henrik TostebergLinköpings OK 353:57+12:15
77Johannes RidefeltOK Linné 454:11+12:29
78Olle AnderssonTullinge SK 254:29+12:47
79Simon ArbterLillomarka OL 154:41+12:59
80Eskil SchøningOK Pan Århus 154:45+13:03
81August MollénOK Denseln 454:52+13:10
82Alexander HansenSöders-Tyresö 154:57+13:15
83Per LindmanFinspångs SOK 155:17+13:35
84Erik HarlénKFUM Örebro OK 255:21+13:39
85Joakim TörnrosTumba-Mälarhöjden OK 155:28+13:46
86Robin JakobssonGamleby OK / Västerviks OK 155:30+13:48
87Karl DannbringSkåneslättens OL 155:34+13:52
88Johan SöderlundLeksands OK 155:58+14:16
89Mariusz PabichTäby OK 256:15+14:33
90Andreas LiljegrenGotlands OF 157:42+16:00
91Didrik HallNyköpings OK 257:56+16:14
92Stine Bagger HagnerOK Pan Århus 258:06+16:24
93Lars SoldaggOK Klemmingen 158:31+16:49
94Patrik RönnbäckGotlands OF 259:03+17:21
94Fredrik SteinsvikNTNUI 459:03+17:21
96Adrian DahlströmIFK Moras OK 459:33+17:51
97Emil WikströmOK Tyr 21:00:13+18:31
98Arvid SundkvistKatrineholms OK 11:01:21+19:39
99Adam PerssonEksjö SOK 21:01:31+19:49
100Elias RankkaOK Roxen 11:01:32+19:50
101Simon SjöhedGävle OK 21:01:58+20:16
102Robin SvennbergDegerfors OK / Kristinehamns OK 11:02:38+20:56
103Jonas AxénMotala AIF OL 11:03:29+21:47
104Johan NordinSundsvalls OK 11:04:11+22:29
105Martin SklenarUlricehamns OK 21:05:24+23:42
106Isak ÅbergKorsnäs IF OK 11:06:19+24:37
107Filip TrofastBredaryds SOK 11:07:05+25:23
108Kristin OlovssonOK Hammaren 11:08:34+26:52
109Johan CelanderKöping-Kolsva OK 11:11:00+29:18
110Björn CarlssonOK Hällen 41:18:05+36:23
111Johan StenströmLinköpings OK 41:26:59+45:17
Elias ÖhgrenStora Tuna OK 3ej godkänd
Laura D'AngeloAttunda OK 2ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser