Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

H17E, sträcka 4

106 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Eric BörjeskogSödertälje-Nykvarn OF 152:02
2Anders HolmbergJärla Orientering 152:04+0:02
3Filip DahlgrenIFK Lidingö SOK 153:02+1:00
4Oskar SjöbergOK Linné 153:47+1:45
5Pavlo UshkvarokOK Denseln 154:10+2:08
6Øystein SørensenNydalens SK 154:32+2:30
7Zsolt LenkeiIFK Moras OK 155:08+3:06
8Emil SvenskStora Tuna OK 155:12+3:10
9Anton JohanssonOK Orion 155:25+3:23
10Johan StrandGöteborg-Majorna OK 155:30+3:28
11Daniel AttåsOK Tisaren 155:41+3:39
12Martin VisterJärla Orientering 255:50+3:48
13Kalle BergmanOK Ravinen 155:58+3:56
14Rudolfs ZernisÄrla IF 156:05+4:03
15Peter ÖbergOK Hällen 156:19+4:17
16Oskar LjungqvistIK Hakarpspojkarna 156:26+4:24
17Niklaus ReyNyköpings OK 156:46+4:44
18David LingforsOK Linné 256:53+4:51
19Erik Ivarsson SandbergIFK Lidingö SOK 256:57+4:55
20Oscar BjörckJärla Orientering 457:15+5:13
21Jakob LööfMalungs OK Skogsmårdarna 157:18+5:16
22Jens RönnolsTäby OK 157:21+5:19
23Roman RyapolovIFK Moras OK 258:28+6:26
24Andreas PetersonHagaby GOIF 158:55+6:53
25Rasmus ElmelidSkåneslättens OL 159:07+7:05
26Øyvind EngerNTNUI 259:46+7:44
27Erik MartinssonLinköpings OK 11:00:08+8:06
28Eirik Kamstrup HovindNTNUI 11:00:19+8:17
28Morten Jarvis WestergårdJärla Orientering 31:00:19+8:17
30Anders HåkanssonOK Linné 31:00:28+8:26
31Andreas BerganderEksjö SOK 11:00:31+8:29
32Gustav EklöfUlricehamns OK 11:00:32+8:30
33Gustav HindérOK Tisaren 21:01:06+9:04
34Magnus GlänneforsTullinge SK 11:02:23+10:21
35Erik BomanGävle OK 11:02:28+10:26
36Ola NybergOK Kåre 11:02:35+10:33
37Pontus PeterssonOK Orion 21:02:55+10:53
38Eivind HøydalNydalens SK 21:03:16+11:14
39Fredrik IngelssonRehns BK 11:03:23+11:21
40Mathias BenjaminsenLillomarka OL 11:03:40+11:38
41Brent GodmanGotlands OF 11:04:30+12:28
42Vitaliy GichkoSävedalens AIK 11:04:48+12:46
43Emil KaleredOK Denseln 31:05:34+13:32
44Jesper NilssonUlricehamns OK 21:05:35+13:33
45Viktor RunnbyGöteborg-Majorna OK 21:05:52+13:50
45Mattias JohanssonIFK Moras OK 31:05:52+13:50
47Peter AronssonLinköpings OK 21:06:13+14:11
48Björn WrahmeIFK Moras OK 41:06:21+14:19
49Mattias MårtsStora Tuna OK 21:06:52+14:50
50Erik GustafssonNTNUI 31:07:17+15:15
51Simon AnderssonOK Rodhen 11:07:23+15:21
52Simon MarkendahlHagaby GOIF 21:07:44+15:42
53Mårten MartinssonDegerfors OK / Kristinehamns OK 11:07:48+15:46
54Niklas WraneSöders-Tyresö 11:08:05+16:03
55Martin HederskogMalungs OK Skogsmårdarna 21:08:07+16:05
56Harald KalagerNTNUI 41:08:08+16:06
57Per EklöfKFUM Örebro OK 11:09:07+17:05
58Nils Wallentin TärkHalmstad OK 11:10:10+18:08
59Per HjerrildOK Pan Århus 11:10:19+18:17
60Tero JunttilaIFK Lidingö SOK 41:10:36+18:34
61Arvid NordIK Hakarpspojkarna 21:10:52+18:50
62Ross SmithOK Linné 41:11:04+19:02
63Erik JanssonKFUM Örebro OK 21:11:16+19:14
64Ulf BergqvistGävle OK 21:11:59+19:57
65Viktor StenssonGöteborg-Majorna OK 31:12:48+20:46
66Oskar PeterssonFinspångs SOK 11:12:58+20:56
67Daniel NilssonNyköpings OK 21:13:40+21:38
68Tobias WahlgrenLeksands OK 11:13:58+21:56
69Anders BögevigOK Ravinen 21:14:24+22:22
70Esa HuttunenTurun Metsänkävijät 11:14:28+22:26
71Kevin StåhlOK Hammaren 11:14:31+22:29
72Emil AnderssonTullinge SK 31:14:42+22:40
73Andreas ZeijlonOK Hällen 21:14:51+22:49
74Alexander MobergOK Tyr 11:14:55+22:53
75Emil ÅbergKorsnäs IF OK 11:14:59+22:57
76Simon MarteliusAttunda OK 11:15:32+23:30
77Marcus EekKöping-Kolsva OK 11:16:21+24:19
78Fredrik JohanssonBredaryds SOK 11:16:35+24:33
79Gustav ÅhrenMotala AIF OL 11:17:17+25:15
80Jonathan RosendahlÄrla IF 21:17:24+25:22
81Oskar LindEksjö SOK 21:17:36+25:34
82Tobias JohanssonOK Skogshjortarna 11:17:53+25:51
83Emil LauriIFK Lidingö SOK 31:18:20+26:18
84Hugo DahlbergHaninge SOK 11:18:26+26:24
85Oscar VagmanOK Klemmingen 11:18:31+26:29
86Erling D SommerfeldtTurun Metsänkävijät 21:19:14+27:12
87Erik BengtssonOK Skogsfalken 11:20:11+28:09
88Johan RydingSödertälje-Nykvarn OF 21:20:18+28:16
89Joel PetterssonTullinge SK 21:21:51+29:49
90Sebastian AgerhällOK Tisaren 31:22:52+30:50
91Tomas ÖbergOK Hällen 31:24:59+32:57
92Lasse GrönOK Pan Århus 21:25:07+33:05
93Lukas EvebornOK Roxen 11:26:20+34:18
94Johan SköldLinköpings OK 41:26:25+34:23
95Marcus RamströmOK Kåre 21:27:08+35:06
96Erik MolitorKatrineholms OK 11:28:05+36:03
97Marcus BeckiusOK Tyr 21:29:14+37:12
98Jonas BraamOK Denseln 41:34:11+42:09
99Frej HeggGotlands OF 21:42:08+50:06
100Robert LarssonGamleby OK / Västerviks OK 11:46:04+54:02
Olivier Blanc-TranchantOK Denseln 2ej godkänd
Markus LangStora Tuna OK 3ej godkänd
Emil BergerOK Orion 3ej godkänd
Petter JohanssonLinköpings OK 3ej godkänd
Therése IvarssonOK Skogshjortarna 2ej godkänd
Anders HultgrenSundsvalls OK 1ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser