Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

D17E, sträcka 1

102 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Anastasia TrubkinaIFK Moras OK 144:25
2Rahel FriederichLeksands OK 144:26+0:01
3Rebecka OlssonOK Linné 144:31+0:06
4Jenny ErikssonOK Kåre 144:32+0:07
4Rebecka LindbergLinköpings OK / OK Roslagen 444:32+0:07
6Linn HokholtNTNUI 144:33+0:08
7Elna ForsbergIK Hakarpspojkarna 144:39+0:14
7Sara LundbladTullinge SK 144:39+0:14
9Elsa JanssonJärla Orientering 144:41+0:16
10Anna BachmanIFK Lidingö SOK 144:50+0:25
11Johanna EngströmOK Hällen 145:37+1:12
12Emma ClaessonStora Tuna OK 145:38+1:13
13Inga KazlauskaiteOK Linné 246:14+1:49
14Frida SandbergSäterbygdens OK 146:27+2:02
15Helena AnderssonOK Tisaren 146:54+2:29
15Marie-Louise AxenborgGöteborg-Majorna OK 346:54+2:29
17Johanna KindlundOK Tyr 247:10+2:45
18Ingjerd MyhreJärla Orientering 247:14+2:49
19Markéta NovotnáOK Hällen 247:49+3:24
20Lovisa PerssonOK Tisaren 347:54+3:29
21Anna JohanssonVästerviks OK / Ankarsrums OK 148:30+4:05
22Eva GöhlFinspångs SOK 148:37+4:12
23Viktoria ErnstssonGöteborg-Majorna OK 148:42+4:17
24Christina Løvald HellbergTäby OK 148:44+4:19
25Evgeniya RyapolovaIFK Moras OK 248:46+4:21
26Sofia SalomonssonLinköpings OK 148:47+4:22
27Elisabeth IngvaldsenNydalens SK 248:50+4:25
27Moa EnmarkGävle OK 148:50+4:25
29Elin PetterssonIFK Göteborg 148:52+4:27
30Elin DahlinDomnarvets GOIF 248:59+4:34
31Sofie AarnesNydalens SK 349:01+4:36
32Tilda JohanssonOK Orion 149:07+4:42
33Karolina A.HöjsgaardDomnarvets GOIF 149:14+4:49
34Alice HugossonSundsvalls OK 149:27+5:02
35Emeli PetterssonTullinge SK 249:32+5:07
36Linnéa HolmqvistHagaby GOIF 149:33+5:08
36Martina RuchOK Kåre 249:33+5:08
38Amanda LeoBredaryds SOK 149:35+5:10
39Julia LauriOK Tisaren 249:36+5:11
39Sofie GustavssonOK Tyr 149:36+5:11
41Lisa MalmströmGOIF Tjalve / Skogspojkarnas OK 149:55+5:30
42Era ElfvingDomnarvets GOIF 350:10+5:45
43Samantha SaegerOK Linné 351:04+6:39
44Emma BergmanGöteborg-Majorna OK 251:16+6:51
45Jeanette Jönsson HellstadiusSödertälje-Nykvarn OF 151:19+6:54
46Cecilia KleistLinköpings OK 251:20+6:55
47Anna-Stina PåledalOK Roxen 151:31+7:06
48Malin SandströmJärla Orientering 451:38+7:13
49Sofia TörnqvistIFK Lidingö SOK 251:46+7:21
50Josefin PerssonJärla Orientering 351:48+7:23
50Johanka SimkovaIFK Moras OK 351:48+7:23
52Elin KarlssonOK Linné 452:06+7:41
53Nicole RagvinNydalens SK 152:09+7:44
53Linnéa GolsäterEksjö SOK 152:09+7:44
55Elin WinbladHagaby GOIF 252:10+7:45
56Lena StrömTjällmo-Godegårds OK 152:12+7:47
57Beatrice GustavssonEksjö SOK 252:30+8:05
58Elsa TörnrosTumba-Mälarhöjden OK 153:09+8:44
59Erika LindqvistSävedalens AIK 153:40+9:15
60Malin SundqvistTullinge SK 553:43+9:18
61Erica PetterssonIFK Göteborg 254:30+10:05
62Anastasiia DanylovaOK Denseln 154:38+10:13
63Kristin HylanderNyköpings OK 155:06+10:41
64Stina NordinSundsvalls OK 255:08+10:43
65Siri VilbergLillomarka OL 255:18+10:53
66Ulrika LindstamOK Linné 655:21+10:56
67Lisa KaleredOK Denseln 255:28+11:03
68Sofia GrawéÄrla IF 155:29+11:04
69Maria SjölanderOK Rodhen 155:34+11:09
70Ebba PegestamOK Ravinen 156:04+11:39
71Elin PramlidOK Klemmingen / Trosabygdens OK 257:18+12:53
72Marie SpångmyrLeksands OK 257:31+13:06
72Radka SklenarovaUlricehamns OK 157:31+13:06
74Ida HyvönenOK Tyr 357:37+13:12
75Karolina KällstrandGöteborg-Majorna OK 457:41+13:16
76Gabriella GustafssonIK Hakarpspojkarna 258:03+13:38
77Lina BlomqvistOK Skogsfalken 159:00+14:35
77Karin WaldemarssonKöping-Kolsva OK 159:00+14:35
79Siri KollerudLillomarka OL 159:02+14:37
80Aina EdgrenTrollhättans SOK 159:38+15:13
81Ebba AskeljungOK Klemmingen 159:45+15:20
82Amanda BerggrenTullinge SK 31:00:03+15:38
83Sara ÖbergOK Hällen 31:00:28+16:03
83Patricia EdgarssonOK Skogsfalken 21:00:28+16:03
85Britt Ingunn NydalNTNUI 21:00:30+16:05
86Hanna NilssonOK Denseln 31:01:12+16:47
87Sara LundstenOK Linné 51:02:11+17:46
88Ida ForsenTullinge SK 41:02:24+17:59
89Ellinor ErikssonKFUM Örebro OK 11:03:23+18:58
90Elisabet EnmarkGävle OK 21:03:36+19:11
91Julia AdolfssonOK Kåre 31:03:41+19:16
92Hanna Modig TjärnströmLinköpings OK 31:03:51+19:26
93Cristina LuisNydalens SK 41:05:23+20:58
94Moa PetterssonOK Dacke 11:06:04+21:39
95Sara SchmidtTrollhättans SOK 21:07:18+22:53
96Bettina HoelgaardÄrla IF 21:12:05+27:40
97Maria ZeijlonOK Hällen 41:12:29+28:04
98Charlotte LindkvistLeksands OK 31:12:33+28:08
99Hanna SahlinOK Kåre 41:12:39+28:14
100Agnes AdolfssonEksjö SOK 31:12:52+28:27
101Alexandra ForssÄrla IF 31:36:33+52:08
Akvile PreiksaiteIFK Lidingö SOK 3ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser