Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

H12

16 startande
PlacNamnStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1FK Göingarna 11:03:53
Victor Modig25:475+3:2925:475
Gustav Andersson19:476+2:5245:344-1
Ellen Andersson36:4431+19:491:02:31
Melker Andersson18:1911:03:531-3
2NAIS Orienteringsklubb 11:05:52
Ludvig Classon25:576+3:3925:576
Erik Wikström20:1210+3:1746:095-1
Mattis Granström20:1612+3:2146:13
Ture Bergqvistej startfullföljt
Mattis Nilsson19:432+1:241:05:522-3
3Nyköpings OK 11:08:29
Isak Anängen22:18122:181
Emil Wallström17:123+0:1739:302+1
Odin Ek17:454+0:5040:03
Jonas Musslinder20:4915+3:5443:07
Edvin Hellsten28:595+10:401:08:293+1
4OK Ravinen 11:15:12
Martin Rinnbäck24:284+2:1024:284
Alvin Craig18:485+1:5343:163-1
Olle Kallur31:566+13:371:15:124+1
5Leksands OK 11:21:07
Tilda Berg31:0814+8:5031:0814
Ellen Funke21:2917+4:3452:3711-3
Julia Funke24:4325+7:4855:51
Fredrik Junevik28:304+10:111:21:075-6
6IFK Lidingö SOK 11:21:45
Lukas Werner27:2312+5:0527:2312
Amelie Rajan21:3618+4:4148:5910-2
Anders Widlund21:3719+4:4249:00
Ludvig Jarlemark32:467+14:271:21:456-4
7KFUM Örebro OK 11:25:09
Linus Malm26:007+3:4226:007
Hugo Öhrn20:3913+3:4446:398+1
Olle Malm20:4314+3:4846:43
Viktor Jonhed20:5116+3:5646:51
Vilmer Göthlin38:3010+20:111:25:097-1
8OK Motala 11:25:18
Adrian Siira26:209+4:0226:209
Simon Karlsson19:517+2:5646:116-3
August Ekinge20:008+3:0546:20
Oliver Höög39:0711+20:481:25:188+2
9Tjällmo-Godegårds OK 11:27:22
Samuel Camarda26:2110+4:0326:2110
Ludvig Carlqvist20:079+3:1246:287-3
Daniel Jonsson20:1311+3:1846:34
Björn Broström40:5412+22:351:27:229+2
10OK Roxen 11:32:07
Malte Eveborn32:1615+9:5832:1615
Rasmus Påledal34:5528+18:001:07:1114-1
Albin Alfredsson34:5729+18:021:07:13
Jacob Påledal34:5729+18:021:07:13
Måns Björnskiöld24:563+6:371:32:0710-4
11OK Hällen 11:35:36
Hugo Kindborn26:018+3:4326:018
Ella Stenils22:2222+5:2748:239+1
Annika Källman24:1823+7:2350:19
Vera Carlsson24:2224+7:2750:23
Gustav Norberg47:1314+28:541:35:3611+2
12Finspångs SOK 11:39:09
Olof Ekman26:5111+4:3326:5111
Pepijn Pieterse37:3032+20:351:04:2113+2
Elmer Waldfelt37:5333+20:581:04:44
Axel Kindåker34:488+16:291:39:0912-1
13Snättringe SK 11:44:50
Isak Gelius29:5513+7:3729:5513
Andreas Boräng30:0626+13:111:00:0112-1
Jacob Wolgast30:2427+13:291:00:19
John Wolgast44:4913+26:301:44:5013+1
14OK Måsen 12:07:32
Tobias Sjöstedt23:013+0:4323:013
Alva Börjesson46:1134+29:161:09:1215+12
Arvid Lindqvist46:1134+29:161:09:12
Anton Börjesson58:2015+40:012:07:3214-1
Katrineholms OK 1ej godkänd
Karl Lundin22:272+0:0922:272
Ruben Edlund16:55139:221-1
Melker Lundin17:112+0:1639:38
Axel Flordalej godkändej godkänd
Linköpings OK 1ej godkänd
Albin Eronnej godkändej godkänd
Alexander Vahlberg21:5920+5:04ej godkänd
Aron Reithe22:0621+5:11ej godkänd
Eskil Rabeliusej startej godkänd
Hanna Roth35:499+17:30ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser