Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

ÖppenKavle, sträcka 3

41 startande
PlacNamnLagTidDiff
1Vidar BenjaminsenLillomarka OL 135:10
2Albin OlaussonOK Tylöskog / Askersunds OK / Ulricehamns OK 135:30+0:20
3Andreas PeterssonBurseryds IF 135:44+0:34
4Vidar SjögrenTjällmo-Godegårds OK 136:32+1:22
5Lars KarlssonValbo AIF 136:35+1:25
6Ingemar MagnussonOK Måsen 236:43+1:33
7Cristian LarssonKöping-Kolsva OK 136:46+1:36
8Martin EngmanOK Denseln 137:09+1:59
9Per JonhedKFUM Örebro OK 237:32+2:22
10Robin JanssonLillomarka OL 239:19+4:09
11Stefan N-DjurstedtEksjö SOK 140:04+4:54
12Simon KappelGotlands OF / OK Södertörn 140:58+5:48
13Mikael PerérsKorsnäs IF OK 142:22+7:12
14Kristoffer JanssonOK Måsen 443:07+7:57
15vacant Motala AIF OL 143:09+7:59
16Jonas SvernestamOK Hällen 143:31+8:21
17Ulf JohnssonSkogspojkarnas OK 143:53+8:43
18Niklas JakobssonSol Tranås 144:59+9:49
19Stefan WestlinOK Måsen 345:07+9:57
20Kent BerggrenTullinge SK 146:16+11:06
21Ida WadmanKatrineholms OK 247:18+12:08
22Simon NybergNAIS Orienteringsklubb 147:19+12:09
23Ulf JohanssonOK Dacke 247:32+12:22
24Magnus HjorthDomnarvets GOIF 148:21+13:11
25Ulrika NikolaussonGotlands OF 248:30+13:20
26Håkan AnderssonOK Dacke 150:25+15:15
27Thomas StenströmLinköpings OK 150:41+15:31
28Kalle KarlssonGOIF Tjalve 251:26+16:16
29Martin SedströmKFUM Örebro OK 152:48+17:38
30Ulrika LassonNAIS Orienteringsklubb 652:49+17:39
31Daniel StunzKFUM Örebro OK 353:31+18:21
32Kjell-Åke TräffNAIS Orienteringsklubb 554:37+19:27
33Niklas SamuelssonNAIS Orienteringsklubb 254:46+19:36
34Arne AnderssonBredaryds SOK 155:02+19:52
35Erik WedinNAIS Orienteringsklubb 458:55+23:45
36Kent BörjessonOK Måsen 159:32+24:22
37Andreas HåkanssonGOIF Tjalve 11:00:05+24:55
38Lars-Åke ClassonNAIS Orienteringsklubb 31:01:10+26:00
39Bengt JannsenVästerviks OK 11:14:27+39:17
40Viktoria OlssonGotlands OF 31:29:40
41Jenny KällmanOK Hällen 21:29:41

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser