Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

IK Hakarpspojkarna

11 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1IK Hakarpspojkarna 1D16 (14)1:46:15
1. Sophia Björnlinger38:44138:441
2. Ebba Envall29:172+1:041:08:0110
2. Alice Svensson Finndahl29:183+1:051:08:02
2. Amanda Rangert32:097+3:561:10:53
3. Elin Granstedt38:143+4:071:46:1510
1IK Hakarpspojkarna 1D14 (11)1:18:18
1. Sara Granstedt27:15127:151
2. Ella Palm20:20147:3510
3. Isa Envall30:432+0:261:18:1810
2IK Hakarpspojkarna 1H120 (15)2:07:01
1. Andreas Rangert42:086+0:1442:086
2. Lars Svensson46:095+1:411:28:173-3
3. Ingvar Åkesson38:442+0:502:07:012-1
2IK Hakarpspojkarna 2D14 (11)1:31:38
1. Maja Åkesson35:564+8:4135:564
2. Julia Rangert25:256+5:051:01:2140
3. Alma Holmqvist Johansson30:1711:31:382-2
2IK Hakarpspojkarna 1D12 (17)1:08:28
1. Hilda Holmqvist Johansson19:40119:401
2. Stella Rangert23:5515+5:5543:353+2
3. Tilda Palm24:533+4:111:08:282-1
6IK Hakarpspojkarna 1H16 (25)2:01:45
1. Lukas Granstedt48:3912+14:5548:3912
2. Viktor Ossiansson28:526+4:051:17:319-3
3. Andreas Gustafsson44:146+11:262:01:456-3
6IK Hakarpspojkarna 1D17E (110)2:07:47
1. Elna Forsberg44:397+0:1444:397
2. Hanna Palm35:489+3:241:20:274-3
3. Anna Envall47:2013+5:042:07:476+2
16IK Hakarpspojkarna 1H17E (116)4:27:06
1. Davis Dislers56:5025+3:3956:5025
2. Markus Hederskog46:5229+5:101:43:4226+1
3. Jonas Egger45:1214+3:582:28:5418-8
4. Oskar Ljungqvist56:2616+4:243:25:2015-3
5. Ludwig Ljungqvist1:01:4634+12:444:27:0616+1
31IK Hakarpspojkarna 2D17E (110)2:27:19
1. Gabriella Gustafsson58:0376+13:3858:0376
2. Johanna Jonsson37:4220+5:181:35:4544-32
3. Anette Granstedt51:3422+9:182:27:1931-13
57IK Hakarpspojkarna 2H17E (116)5:18:10
1. Peter Tudén1:06:4287+13:311:06:4287
2. Anton Hansson52:0065+10:181:58:4275-12
3. Fridolf Eskilsson56:1475+15:002:54:5671-4
4. Arvid Nord1:10:5261+18:504:05:4865-6
5. Matti Envall1:12:2258+23:205:18:1057-8
IK Hakarpspojkarna 2D12 (17)ej godkänd
1. Ida Eskilssonej godkändej godkänd
2. Emmy Granstedt23:3414+5:34ej godkänd
3. Evelina Svensson Finndahl20:421ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser