Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

NAIS Orienteringsklubb

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
2NAIS Orienteringsklubb 1H12 (16)1:05:52
1. Ludvig Classon25:576+3:3925:576
2. Erik Wikström20:1210+3:1746:095-1
2. Mattis Granström20:1612+3:2146:13
2. Ture Bergqvistej startfullföljt
3. Mattis Nilsson19:432+1:241:05:522-3
3NAIS Orienteringsklubb 1D150 (6)2:08:30
1. Anna Martin46:495+10:2946:495
2. Inger Johansson44:363+6:151:31:254-1
3. Marie Andersson37:0512:08:303-1
5NAIS Orienteringsklubb 1H180 (11)1:58:27
1. Leif Berggren37:309+8:5137:309
2. Ralf Lindgren39:013+3:311:16:315-4
3. Carl-Gustav Nöjd41:566+6:181:58:2750
6NAIS Orienteringsklubb 1H150 (18)2:10:05
1. Anders Johansson37:449+5:3537:449
2. Wilhelm Ternborg49:1310+13:361:26:5711+2
3. Thomas Petersson43:086+5:252:10:056-5
7NAIS Orienteringsklubb 1H14 (15)1:37:39
1. Gustav Träff37:4510+13:2737:4510
2. Vilma Karlsson21:386+2:3559:239-1
2. Ellen Nilsson21:427+2:3959:27
2. Linnea Samuelsson23:1013+4:071:00:55
3. Viktor Waernqvist38:169+13:021:37:397-2
7NAIS Orienteringsklubb 1ÖppenKavle (43)1:58:25
1. Stefan Träff39:4515+8:4439:4515
2. Peter Hydén31:214+3:181:11:065-10
3. Simon Nyberg47:1922+12:091:58:257+2
15NAIS Orienteringsklubb 1D12 (17)1:59:45
1. Ida Waernqvist37:2915+17:4937:2915
2. Kajsa Träff35:2527+17:251:12:54150
2. Iris Jusila36:1128+18:111:13:40
2. Amanda Wärn36:1329+18:131:13:42
3. Tilda Träff46:5116+26:091:59:45150
20NAIS Orienteringsklubb 2ÖppenKavle (43)2:12:21
1. Jonas Petersson39:399+8:3839:399
2. Björn Wiström37:5613+9:531:17:3511+2
3. Niklas Samuelsson54:4633+19:362:12:2120+9
32NAIS Orienteringsklubb 4ÖppenKavle (43)2:31:55
1. Josefin Bovellan53:2336+22:2253:2336
2. Petra Nilsson39:3717+11:341:33:0025-11
3. Erik Wedin58:5535+23:452:31:5532+7
33NAIS Orienteringsklubb 6ÖppenKavle (43)2:32:04
1. Ingrid Hydén57:2439+26:2357:2439
2. Åsa Granström41:5122+13:481:39:1532-7
3. Ulrika Lasson52:4930+17:392:32:0433+1
35NAIS Orienteringsklubb 5ÖppenKavle (43)2:43:56
1. Jens Wärn53:3037+22:2953:3037
2. Fia Wärn55:4934+27:461:49:1935-2
3. Kjell-Åke Träff54:3732+19:272:43:56350
37NAIS Orienteringsklubb 3ÖppenKavle (43)2:57:59
1. Daniel Almgren53:1335+22:1253:1335
2. Linus Classon1:03:3636+35:331:56:4937+2
3. Lars-Åke Classon1:01:1038+26:002:57:59370
NAIS Orienteringsklubb / OK Denseln 1D14 (11)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

OK Denseln

0 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
NAIS Orienteringsklubb / OK Denseln 1D14 (11)ej start
1. vacant ej startej start
2. ej startej start
3. ej startej start

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser