Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

Nyköpings OK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Nyköpings OK 1H120 (15)2:13:48
1. Henrik Anängen44:448+2:5044:448
2. Pär Ericson49:396+5:111:34:237-1
3. Per Ek39:253+1:312:13:483-4
3Nyköpings OK 1D120 (8)2:17:33
1. Marika Nylund Ek46:066+6:2646:066
2. Maria Wallström42:332+2:191:28:394-2
3. Helena Delvén48:543+12:272:17:333-1
3Nyköpings OK 1H12 (16)1:08:29
1. Isak Anängen22:18122:181
2. Emil Wallström17:123+0:1739:302+1
2. Odin Ek17:454+0:5040:03
2. Jonas Musslinder20:4915+3:5443:07
3. Edvin Hellsten28:595+10:401:08:293+1
4Nyköpings OK 1H14 (15)1:21:03
1. Albin Falk33:238+9:0533:238
2. Isak Ericsson20:294+1:2653:525-3
2. Rasmus Wallström32:3225+13:291:05:55
3. Philip Carlsson27:112+1:571:21:034-1
8Nyköpings OK 1H150 (18)2:13:21
1. Ulf Hylander37:408+5:3137:408
2. Erik Hellsten52:4513+17:081:30:2513+5
3. Peter Rasmussen42:565+5:132:13:218-5
8Nyköpings OK 1D12 (17)1:19:01
1. Alice Ek25:213+5:4125:213
2. Miranda Fredriksson20:315+2:3145:524+1
2. Emma Westerlund24:1016+6:1049:31
3. Caroline Guttke33:0911+12:271:19:018+4
9Nyköpings OK 2H150 (18)2:32:59
1. Dan Nilsson37:4911+5:4037:4911
2. Bengt Pettersson53:3915+18:021:31:2814+3
3. Ove Ericsson1:01:3111+23:482:32:599-5
73Nyköpings OK 1D17E (110)2:50:37
1. Kristin Hylander55:0663+10:4155:0663
2. Amanda Delvén55:1683+22:521:50:2283+20
3. Rebecka Hylander1:00:1563+17:592:50:3773-10
74Nyköpings OK 2H17E (116)5:50:35
1. Daniel Wejås1:12:1395+19:021:12:1395
2. Didrik Hall57:5691+16:142:10:0990-5
3. Henning Hall1:19:07111+37:533:29:16101+11
4. Daniel Nilsson1:13:4067+21:384:42:5691-10
5. Tomas Reibring1:07:39715:50:3574-17
Nyköpings OK 1H17E (116)ej godkänd
1. Samuel Keller57:0028+3:4957:0028
2. Marcus Berggren46:2626+4:441:43:2620-8
3. Jens Wängdahl43:456+2:312:27:1113-7
4. Niklaus Rey56:4617+4:443:23:5712-1
5. Patrik Wägeliej godkändej godkänd
OK Hällen / Nyköpings OK 1D16 (14)ej godkänd
1. Linnéa Carlssonej godkändej godkänd
2. Signe Nilsson44:1121+15:58ej godkänd
2. Nadja Dixon-Kassman1:01:5925+33:46ej godkänd
3. Nora Stålberg1:21:5712+47:50ej godkänd
Nyköpings OK 1H16 (25)ej godkänd
1. Carl Carlsson42:047+8:2042:047
2. William Nilssonej godkändej godkänd
3. Ludvig Ekej godkändej godkänd

OK Hällen

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
OK Hällen / Nyköpings OK 1D16 (14)ej godkänd
1. Linnéa Carlssonej godkändej godkänd
2. Signe Nilsson44:1121+15:58ej godkänd
2. Nadja Dixon-Kassman1:01:5925+33:46ej godkänd
3. Nora Stålberg1:21:5712+47:50ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser