Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

Motala AIF OL

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Tjällmo-Godegårds OK / Motala AIF OL / OK Motala 1H16 (25)2:33:32
1. Rasmus Jonsson46:3110+12:4746:3110
2. Emil Karlsson43:0622+18:191:29:3712+2
3. Hugo Ekinge1:03:5514+31:072:33:3213+1

OK Motala

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
13Tjällmo-Godegårds OK / Motala AIF OL / OK Motala 1H16 (25)2:33:32
1. Rasmus Jonsson46:3110+12:4746:3110
2. Emil Karlsson43:0622+18:191:29:3712+2
3. Hugo Ekinge1:03:5514+31:072:33:3213+1

Tjällmo-Godegårds OK

9 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
3Tjällmo-Godegårds OK 1ÖppenKavle (43)1:44:40
1. Johan Allard39:204+8:1939:204
2. Marika Lundin28:482+0:451:08:083-1
3. Vidar Sjögren36:324+1:221:44:4030
5Tjällmo-Godegårds OK 1D12 (17)1:13:39
1. Emma Ericson27:0910+7:2927:0910
2. Alice Ericson20:326+2:3247:419-1
2. Lovisa Jonsson31:3624+13:3658:45
2. Ellen Trofast31:3624+13:3658:45
3. Alva Svensk25:587+5:161:13:395-4
9Tjällmo-Godegårds OK 1H12 (16)1:27:22
1. Samuel Camarda26:2110+4:0326:2110
2. Ludvig Carlqvist20:079+3:1246:287-3
2. Daniel Jonsson20:1311+3:1846:34
3. Björn Broström40:5412+22:351:27:229+2
11Tjällmo-Godegårds OK 2H120 (15)2:57:02
1. Andreas Carlqvist55:3712+13:4355:3712
2. Örjan Pettersson52:299+8:011:48:0610-2
3. Thorbjörn Gustafsson1:08:5613+31:022:57:0211+1
13Tjällmo-Godegårds OK / Motala AIF OL / OK Motala 1H16 (25)2:33:32
1. Rasmus Jonsson46:3110+12:4746:3110
2. Emil Karlsson43:0622+18:191:29:3712+2
3. Hugo Ekinge1:03:5514+31:072:33:3213+1
14Tjällmo-Godegårds OK 1H120 (15)3:47:24
1. Anders Doverfors1:09:4614+27:521:09:4614
2. James Melander58:1012+13:422:07:5613-1
3. Håkan Broström1:39:2815+1:01:343:47:2414+1
40Tjällmo-Godegårds OK 1D17E (110)2:31:27
1. Lena Ström52:1256+7:4752:1256
2. Annalena Axelsson40:3737+8:131:32:4939-17
3. Marie Svensk58:3854+16:222:31:2740+1
Tjällmo-Godegårds OK 1H150 (18)ej godkänd
1. Erik Karlsson35:424+3:3335:424
2. Anders Åberg43:207+7:431:19:027+3
3. Anders Svenskej godkändej godkänd
Tjällmo-Godegårds OK 1D14 (11)ej godkänd
1. Elin Ericson1:10:1310+42:581:10:1310
2. Linnea Jonsson32:3012+12:101:42:439-1
2. Sara Lindholmej godkändfullföljt
3. Anna Lindholmej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser