Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

Tullinge SK

12 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
1Tullinge SK 1H180 (11)1:48:25
1. Anders Kärrström37:177+8:3837:177
2. Lennart Hävrén35:3011:12:472-5
3. Ingemar Larsson35:3811:48:251-1
2Tullinge SK 1H150 (18)1:51:59
1. Kenneth Jönsson34:262+2:1734:262
2. Sune Södergrann39:505+4:131:14:163+1
3. Mats Fryxell37:4311:51:592-1
3Tullinge SK 1D17E (110)2:06:44
1. Sara Lundblad44:397+0:1444:397
2. Jenny Lönnkvist36:3714+4:131:21:1670
3. Sofia Lönnkvist45:286+3:122:06:443-4
19Tullinge SK 1ÖppenKavle (43)2:12:20
1. Lina Matthews46:2225+15:2146:2225
2. Matilda Thorsson39:4218+11:391:26:0420-5
3. Kent Berggren46:1620+11:062:12:2019-1
26Tullinge SK 2D17E (110)2:24:01
1. Emeli Pettersson49:3235+5:0749:3235
2. Linda Larsson42:0243+9:381:31:3433-2
3. Rebecka Heinrup52:2728+10:112:24:0126-7
59Tullinge SK 2H17E (116)5:20:33
1. Markus Fredlund1:00:5658+7:451:00:5658
2. Olle Andersson54:2978+12:471:55:2568+10
3. Clément Fumey50:4847+9:342:46:1358-10
4. Joel Pettersson1:21:5189+29:494:08:0469+11
5. Tobias Forsén1:12:2959+23:275:20:3359-10
63Tullinge SK 3D17E (110)2:43:39
1. Amanda Berggren1:00:0382+15:381:00:0382
2. Tina Junegard41:2641+9:021:41:2962-20
3. Magdalena Hoffsten-Arkäng1:02:1068+19:542:43:3963+1
71Tullinge SK 3H17E (116)5:46:06
1. Björn Normark1:06:3784+13:261:06:3784
2. Olle Karlsson52:5571+11:131:59:3277-7
3. Per-Ove Melinder1:08:23100+27:093:07:5584+7
4. Emil Andersson1:14:4272+22:404:22:3779-5
5. Tintin Karlberg1:23:29815:46:0671-8
72Tullinge SK 4D17E (110)2:49:11
1. Ida Forsen1:02:2488+17:591:02:2488
2. Elin Sundqvist45:5363+13:291:48:1780-8
3. Channa Lönne1:00:5464+18:382:49:1172-8
84Tullinge SK 5D17E (110)3:13:32
1. Malin Sundqvist53:4360+9:1853:4360
2. Anna Ställberg57:3087+25:061:51:1384+24
3. Sofia Persson1:22:1988+40:033:13:32840
Tullinge SK 1H17E (116)ej godkänd
1. Anders Johanssonej godkändej godkänd
2. Johan Kärrström44:1612+2:34ej godkänd
3. Markus Adolfsson47:3929+6:25ej godkänd
4. Magnus Glännefors1:02:2334+10:21ej godkänd
5. Lukas Diener1:04:0041+14:58ej godkänd
Tullinge SK 2H150 (18)ej godkänd
1. Jörgen Axelsson36:486+4:3936:486
2. Erik Berggren39:374+4:001:16:254-2
3. vacant ej godkändej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser