Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

Ankarsrums OK

1 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
88Västerviks OK / Ankarsrums OK 1D17E (110)3:30:57
1. Anna Johansson48:3021+4:0548:3021
2. Lovisa Johansson1:05:0996+32:451:53:3985+64
3. Camilla Svensson1:37:1891+55:023:30:5788+3

Gamleby OK

3 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Västerviks OK / Gamleby OK 1H16 (25)2:19:45
1. Isak Hertin41:555+8:1141:555
2. Joar Hertin25:513+1:041:07:464-1
3. Axel Lindeberg1:11:5918+39:112:19:459+5
14Västerviks OK / Gamleby OK 1D12 (17)1:52:20
1. Eira Hertin29:1611+9:3629:1611
2. Tove Vallerius27:1021+9:1056:2613+2
2. Mikaela Johansson27:3722+9:3756:53
3. Ida-Lee Fjelstrenius55:5417+35:121:52:2014+1
81Gamleby OK / Västerviks OK 1H17E (116)6:32:50
1. Rickard Ingesson1:16:07100+22:561:16:07100
2. Robin Jakobsson55:3086+13:482:11:3796-4
3. Rolf E Johansson1:03:2290+22:083:14:5992-4
4. Robert Larsson1:46:04100+54:025:01:0395+3
5. Petter Walerius1:31:47866:32:5081-14

Västerviks OK

5 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
9Västerviks OK / Gamleby OK 1H16 (25)2:19:45
1. Isak Hertin41:555+8:1141:555
2. Joar Hertin25:513+1:041:07:464-1
3. Axel Lindeberg1:11:5918+39:112:19:459+5
14Västerviks OK / Gamleby OK 1D12 (17)1:52:20
1. Eira Hertin29:1611+9:3629:1611
2. Tove Vallerius27:1021+9:1056:2613+2
2. Mikaela Johansson27:3722+9:3756:53
3. Ida-Lee Fjelstrenius55:5417+35:121:52:2014+1
36Västerviks OK 1ÖppenKavle (43)2:57:21
1. Peter Lind39:357+8:3439:357
2. Ann-Katrin Johansson1:03:1935+35:161:42:5433+26
3. Bengt Jannsen1:14:2739+39:172:57:2136+3
81Gamleby OK / Västerviks OK 1H17E (116)6:32:50
1. Rickard Ingesson1:16:07100+22:561:16:07100
2. Robin Jakobsson55:3086+13:482:11:3796-4
3. Rolf E Johansson1:03:2290+22:083:14:5992-4
4. Robert Larsson1:46:04100+54:025:01:0395+3
5. Petter Walerius1:31:47866:32:5081-14
88Västerviks OK / Ankarsrums OK 1D17E (110)3:30:57
1. Anna Johansson48:3021+4:0548:3021
2. Lovisa Johansson1:05:0996+32:451:53:3985+64
3. Camilla Svensson1:37:1891+55:023:30:5788+3

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser