Svenska Orienteringsförbundet

Officiell resultatlista för Kolmårdskavlen

TävlingsinformationVisa resultatlista per klassVisa resultatlista per organisationDölj laguppställningarPressresultatlistaSkriv ut

Tävlingens namn: Kolmårdskavlen
Arrangörsorganisation: OK Kolmården
Datum: måndag 21 april 2014

Göteborg-Majorna OK

10 startande
PlacNamnKlassStrtidStrplStrdiffTidVxlplDiff
4Göteborg-Majorna OK 1D17E (110)2:07:02
1. Viktoria Ernstsson48:4223+4:1748:4223
2. Lina Strand33:063+0:421:21:489-14
3. Anna Forsberg45:145+2:582:07:024-5
6Göteborg-Majorna OK 1H17E (116)4:11:43
1. Andreas Johansson53:574+0:4653:574
2. Philipp Sauter44:1511+2:331:38:125+1
3. Ola Martner41:172+0:032:19:293-2
4. Johan Strand55:3010+3:283:14:595+2
5. Johan Runesson56:4414+7:424:11:436+1
27Göteborg-Majorna OK 3D17E (110)2:24:04
1. Marie-Louise Axenborg46:5415+2:2946:5415
2. Bodil Halvarsson41:3142+9:071:28:2523+8
3. Sara Johansson55:3942+13:232:24:0427+4
29Göteborg-Majorna OK 2H17E (116)4:40:31
1. Erik Öhlund53:163+0:0553:163
2. Anders Hedberg52:2267+10:401:45:3839+36
3. Joakim Eliasson46:3023+5:162:32:0827-12
4. Viktor Runnby1:05:5245+13:503:38:0029+2
5. Daniel Martinsson1:02:3136+13:294:40:31290
36Göteborg-Majorna OK 2D17E (110)2:28:18
1. Emma Bergman51:1644+6:5151:1644
2. Louise Göthfors41:0139+8:371:32:1735-9
3. Frida Nero56:0145+13:452:28:1836+1
54Göteborg-Majorna OK 3H17E (116)5:13:46
1. Robert Johansson1:03:3274+10:211:03:3274
2. Robbie Anderson48:5145+7:091:52:2359-15
3. Anders Höije55:3972+14:252:48:0264+5
4. Viktor Stensson1:12:4865+20:464:00:5060-4
5. Hirokazu Osaki1:12:5660+23:545:13:4654-6
57Göteborg-Majorna OK 4D17E (110)2:41:59
1. Karolina Källstrand57:4175+13:1657:4175
2. Ella Wallinder48:2771+16:031:46:0872-3
3. Anna Wallin55:5144+13:352:41:5957-15
Göteborg-Majorna OK 1D16 (14)ej godkänd
1. Elvira Sellgren44:243+5:4044:243
2. Fanny Anderssonej godkändej godkänd
2. vacant ej startej godkänd
3. ej startej start
Göteborg-Majorna OK 1H150 (18)ej godkänd
1. Hans Melin34:383+2:2934:383
2. Thomas Sellgren35:3711:10:152-1
3. Ola Wallinderej godkändej godkänd
Göteborg-Majorna OK 1D14 (11)ej godkänd
1. Alva Sellgren35:543+8:3935:543
2. Klara Wallinderej godkändej godkänd
3. Frida Andersson36:534+6:36ej godkänd

Vid felaktigheter i resultatlistan, kontakta i första hand tävlingsarrangören!

Annonser